Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Post by Marfa » Mon Jul 02, 2012 9:35 pm

Във време, в което съседните нам държави буквално се разпадат, докато еврокомисарите се кинат да ни ръкопляскат, е време за нова тема, в която да сбираме мъдрости и поучения за поколенията.

Image

Предишната тема: ТУК
Last edited by Marfa on Mon Jul 02, 2012 10:16 pm, edited 2 times in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 02, 2012 9:37 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 03, 2012 12:59 am

Ех, върнаха се златните години на мутренското управление...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Jul 03, 2012 9:14 am

Хубавото е, че Му остава още година само до следващите парламентарни избори. Лошото е, че съдейки по това как минаха общинските, не ми се мисли сега какви зулуми ще правят гадовете Му :(
Elves dig rocket launchers.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jul 03, 2012 9:17 am

Мога да се хвана на бас, че пак ще го преизберат. Ще му гледаме простотията още много, много време. ;/

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 03, 2012 9:19 am

Ами аз си мисля, че Той и Кунева ще спечелят най-много гласове и ще си направят коалиция. Бягайте, крачета, да бягаме. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 03, 2012 9:54 am

Аз пък мисля, че това няма да стане, а и се надявам Кунева да спечели порядъчно количество гласове. Мисля даже да гласувам.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jul 03, 2012 10:04 am

Кунева не ми вдъхва доверие, защото е "отроче" на Царя. А такъв боклук като царя не съществува. Имам чувството, че при нея ще е същото като при Бойко. Лека по лека ще я издигнат и после ще си играят игричките зад гърба й. Надали ще се промени нещо. Нека се замислим, че Бойко също е "отроче" на Царя. И такам.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 03, 2012 10:07 am

А взимаш ли предвид факта, че е единственият ни наистина международно признат политик в момента? Че начинът й на говорене и поведение се различава качествено от този на другите ни политици в момента? Че не крие симпатиите си към царя, въпреки че е наясно, че може да е в неин ущърб? Че се издига сама? И т.н.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 03, 2012 10:10 am

То няма как да не стане, Емо. Тая жена беше със Симо Царя, после беше със Сергей. В антуража й са все хора, които са преминали през каквато политическа сила им се е изпречила на пътя. Самата тя в повечето случаи не се чува въобще какви ги дрънка. Ще разбива партийната система в страната, щото партиите са зло, като за целта си прави партия, което е добро, вероятно. Ще мери армията в пиксели. Честно казано, не съм си поставяла за цел да ловя глупостите й, просто щото в момента съм заета с Боеций. Само че тя не е много по-различна, само дето е по-възпитана. Което не е кой знае колко трудно, предвид летвата, с която трябва да се мери. Изказът й е на тежък брюкселски диалект, което означава много думи с никакъв смисъл. Няма абсолютно никаква причина да не направи коалиция с Боеций. Напротив, в същността й е заложено и с него да направи коалиция, и с БСП, и с ДПС ако трябва... Все пак надпартийната й партия е клонинг на НДСВ.

Edit:
Начинът и на говорене... Какъв й е начинът на говорене бе, Емич? Как тъй международно признат политик? И откога симпатиите към Симо Царя са някакъв бонус? Наистина не разбирам.
Last edited by Marfa on Tue Jul 03, 2012 10:14 am, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jul 03, 2012 10:13 am

За признат политик на европейско ниво - Сергей е председател на евро-социалистите. Така че това не е фактор, по който да се ориентираме кой какви глупости ще прави.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 03, 2012 10:14 am

Ми... Не.

Изказът й ми е пределно разбираем, не знам какъв диалект ти се причува. Също така къмто 100 пъти е признала факта, че хората й са отвсякъде и че са с нея, щото ги има за добри специалисти. Не знам тя с кого е била - доста години наред беше с Европейския парламент, където си изгради пресолидна репутация. Недоумявам що неотклонното придържане към една партия трябва да е някво висше добро. А какво е партията й ще си проличи, като я видим в действие.

И един принципен въпрос: Някой тук някога ще каже ли някаква добра дума за рандъм бг-политик? Щото нали, бягайте крачета, ама ни е ясно, че повечето от нас никъде няма да бягат.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 03, 2012 10:22 am

Ми неотклонното придържане към дадена партия, разбирай дадена политика, определено е добро. Това е целта на партиите, да прокарват определени политики. Когато човек се обяви за десен, после внезапно се окаже в авангарда на БСП, като междувременно е бил центрист, а после внезапно е някакво надпартийно същество (сиреч човек, който няма никаква идея каква политика точно смята да води), то определено не може да му се води за бонус. Напротив. Има два варианта - или да е толкова неориентиран, че идея да няма какво иска, или напротив - много добре си е ориентиран даже, но това, което иска, няма нищо общо с това, което искат избирателите му.

Ако трябва да избирам между нея и Сергей, например, енитайм избирам Сергей. Той поне е ясен и няма да има нужда да чакам да ми се доизясни какви смята да ги върши, ако (пази, Господи), вземе властта.

А за рандъм български политик добра дума - аз съм си костовистка и не го крия. :) Все пак човекът управлява веднага след Жан и то във време, когато Балканите бяха във война. Самият факт, че не разреши заселването на албански емигранти му е достатъчен плюс.
Last edited by Marfa on Tue Jul 03, 2012 10:25 am, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 03, 2012 10:24 am

Еми, приемам, че повече разбираш, повече си чела и т.н. Но пак нещо ми се чупи логиката - знаейки, че Сергей може да натвори поразии (може би това имаш предвид?), ти си по-спокойна, отколкото с Кунева, за която - понеже не знаеш какво ще прави, - има шанс да свърши и нещо хубаво?

И бтв, за разлика от Бойко и царя, тя не идва на бял кон. Убеден съм, че повечето хора в тая държава превключват канала, като видят, че дава интервю, за да намерят някъде новина за поредното геройство на Бойко. Тя не идва да спасява народа, а да накара една определена прослойка да се припознае в инициативата й.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 03, 2012 10:28 am

Емич, по-скоро съм на принципа по-добре познатото зло, нежели непознатото. :) Суеверие, ко да го прайш. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 15 guests