Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 22, 2013 2:54 pm

ProxyFantasy wrote:Моридин, да ти кажа, за мен това е първото сериозно предложение за алтернатива, което намирам. Но хубаво е, че има активизиране на нацията поне в това отношение.
Все повече се плаша от надигащите се Бойковски вълни. Тези хора все едно са живяли в друга реалност последните 4 години?!
Окей ... нека видим кой би подкрепил Бойко в момента - герберски функционери и държавни и общински служители. Близките им. Работещите и семействата в компании които са получавали бойкови поръчки - дори и да са стигали трохи до тях - спирането на договорите значи съкращения и безработица. Дори и за кратък период е неприятно, а малцина са тези които могат да си позволят да отказват предложения в момента. Метни няколко наивници и получаваш не лоша сума хора.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 22, 2013 2:56 pm

Те продължават да живеят в реалност в която ако не си в автобуса за подкрепа на Бойко си уволнен и загиваш в провинциалния град.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 22, 2013 3:57 pm

ProxyFantasy wrote:Моридин, да ти кажа, за мен това е първото сериозно предложение за алтернатива, което намирам. Но хубаво е, че има активизиране на нацията поне в това отношение.
Все повече се плаша от надигащите се Бойковски вълни. Тези хора все едно са живяли в друга реалност последните 4 години?!
Е чак серозно? То няма никаква програма, аз само устав виждам и то най-стадартен.
This is it. Ground zero.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Feb 22, 2013 4:03 pm

Виждам млади хора, на по 18-19 години, които ми обясняват как България загива ако Бойко не им помогне. Проблема е, че на нито един от тях семейството им не е облагодетелствано от правителството. Просто е страшно за какво става дума. Смисъл бройката, с която нарастваше групата Да подкрепим Бойко и страшните постове вътре, направо ме накараха да преразгледам офертите за самолетни билети...
Сериозна, защото от доста време чета статуси в фейсбук, тяхни мнения, позиции по разни въпроси. Имат малко по-нестандартно виждане за "обещания" и така нататък. Пък и имат доста голяма група привърженици, като за такава партия. Нека се замислим, че Светльо докопа 40 000 гласа на президетските избори. Това пак е нещо, добро начало, може и нещо да се случи.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 22, 2013 4:07 pm

ProxyFantasy wrote:Смисъл бройката, с която нарастваше групата Да подкрепим Бойко и страшните постове вътре, направо ме накараха да преразгледам офертите за самолетни билети...
Преди няколко години 16 годишната съседка щерка, след поредния слух че ще затварят замунда и арена каза следния лаф "Ама аз се записах във всички възможни фейсбук групи да ги подкрепя. Нали ще помогне и ще попречи на НСБОП?".
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Feb 22, 2013 5:01 pm

Де да знам. Шашави в тази държава, дал господ.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 22, 2013 5:30 pm

Защото цялостна постановка е абсурдна. Аз обяснявам, че са нахвърляни цели, които обявявам за разумни в по-голямата си част, ти ми казваш, че няма 20% от тях, които са формулирани юридически коректно. Само аз ли виждам абсурда тук? Иначе за да не превръщаме това в абсолютно безцелен куотфест, дропвам отговарянето по точки, така или иначе е все тая за държавата аз в какво ще убедя теб и ти в какво ще убедиш мен.
Първо, аз се интересувах от смислените промени в конституцията, ти ми метна някакъв линк да си отсявам 20-те процента, а там пък дори нямаше много за това, което питах. Това изначално малко обърка нещата.
Иначе целите са добри, чудесно. Само че всички или почти всички закони са правени с добри цели. И въпреки това успяват да не фунционират. Защото важен именно начинът по който се уреждат нещата, добрите цели няма човек, който да не може да ги формулира. Така че, извини ме, хубавите цели не са голям напредък.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 22, 2013 5:49 pm

edit: понеже не съм разбрал добре абзаца с целите

Всъщност хубавите цели са немалък напредък, защото са анализ на това какво не работи в системата в момента. Твърдението, че всеки можел да ги формулира е очевидна хипербола - не само това, ами очевидно трябва да бъдат групово формулирани. Последно, рамката е такава, че законите не се пишат с хубави цели. Пишат се с нечии цели. Нещата са счупени още тук.

И честно казано ще е полезно веднъж да опиташ да не подхождаш с деструктивна цел. Не разбираш ли, че е по-важно да предложиш нещо, отколкото да обориш нещо? Разбирам, че аналитичния модел ти е заложен отвсякъде, но все пак сравни: "това не работи", с "това не работи, но ето какво би могло да реализира по-добре същата идея".

Очевидно е, че на този етап никой няма готови формулирани, дискутирани и юридически изрядни идеи нито за промени в законите, нито в конституцията. Но има добри предложения и насоки за цели, и аз продължавам да твърдя, че мнозинството на нея страница са такива - с нуждата от прецизиране. С всичко това ме отказа да ти търся каквото и да е - в крайна сметка имаш фейсбук поне у вас, както и интернет - търси :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Feb 22, 2013 7:10 pm

"Исландската посланичка в ООН бе поласкана, че страната й е широко обсъждана в България, но ме уведоми, че нищо особено не се е случило с политическата система там, а партии има и ще продължи да има, някои от тях с десетилетни традиции." - Стефан Тафров, посланик на България в ООН.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Feb 22, 2013 7:16 pm

Да, като цяло с последния пост на Жоро съм съгласен.

1. Изясняват се и се формулират причини за промяна. Защо въобще да става нещо.
2. Изясняват се и се формулират цели на промяната. Какво нещо да стане.
3. Всичко останало.

Това е естественият път на планиране на каквото и да било и някакви хора се опитват да се движат по него. Очевидно няма как да го извървят целия за има-няма седмица.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Feb 22, 2013 9:47 pm

Абе отде се взеха тия фейсбук анкети, в които всичко иска да гласува за бат Бойко и отдолу са се наредили безкрайни коментари, плачещи за въпросния спасител на народа...?

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 22, 2013 10:07 pm

Наблюдавам интересно явление.
От една страна, протестиращите против партиите граждани създават... партии.
От друга страна, партиите в парламента не са партии, а граждански сдружения.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Feb 23, 2013 10:00 am

Interpreter wrote:Наблюдавам интересно явление.
От една страна, протестиращите против партиите граждани създават... партии.
... и поради липса на въображение или нещо друго - първата се казва КУР. :mrgreen:
Hemos pasado!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Feb 23, 2013 11:08 am

Закъснели са. Коалиция за устойчиво развитие си съществува отдавна.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Feb 23, 2013 1:30 pm

Interpreter wrote:Наблюдавам интересно явление.
От една страна, протестиращите против партиите граждани създават... партии.
От друга страна, партиите в парламента не са партии, а граждански сдружения.
Законът задължава всяка организация с политически цели да е партия. В парламента няма нито една организация, която да не е партия или коалиция от партии. Така че, абсурдно или не, това е единственият смислен легален начин да прокараш нещо антипартийно в парламента. Не толкова смисленото е множество независимо избрани кандидати, но така сам си режеш главата заради глупостите в избирателния закон.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 10 guests