Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderators: Yan, Moridin

TheGrimReaper
Merchant

Re: Гледано напоследък, част V

Post by TheGrimReaper » Sun Jul 28, 2019 5:13 pm

@penzata : рейв партито във втората част не ме издразни чак толкова, колкото скучните обяснения на Архитекта накрая на филма, а третата не искам да си я спомням изобщо, там беше такъв мазаляк от CGI вакханалия + тъпи бойни сцени, не тъпи, а мързеливи по-скоро. Във втората поне имаше яката магистрална гонитба, онова подобие на бой с многото агенти Смит беше болка за очите ми :)

penzata
Archmage

Post by penzata » Sun Jul 28, 2019 6:02 pm

Сиджиайът наистина си е болка. Дори и готината битка в холуейа на къщата (не си спомням коя част, защото реално две и три ми се сливат) беше леко лейм с пластмасовите оръжия, дет се плющяха. Сиджиай мазалякът в трета ми е по-малко дразнещ, отколкото маризенето с шепата Смитчовци. :lol: Как да е, аз съм от тия чиляци, които харесват третата Матрица. :mrgreen:

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Thu Aug 01, 2019 4:11 pm

много сте се разглезили от напредъка на специалните ефекти. Матрицата за времето си беше нещо невиждано.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

penzata
Archmage

Post by penzata » Thu Aug 01, 2019 4:34 pm

Навремето битката със Смитовците също мязаше на видео игра.

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Thu Aug 01, 2019 6:22 pm

Навремето битката със смитовците прилича на видеоигра от сега.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Thu Aug 01, 2019 6:47 pm

Тая битка и тогава си беше зле, моля ти се.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Thu Aug 01, 2019 6:53 pm

С напредването на технологиите, губите представа. Нормално. То в тия години нямаше смартфони, за какво изобщо говорите?
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

penzata
Archmage

Post by penzata » Thu Aug 01, 2019 7:10 pm

Тогава нямаше и електронни четци, но това има толкова връзка със сиджиай-а на Рилоудед, колкото и смартфоните.

Беше готина битка, но и мязаше на по-абна видео игра. С годините изглежда все по-зле.

Не знам какви видео игри играеш сега, ама доста си нямаш представа как изглеждат днешно време.

Матрицата беше невиждано нещо, но единицата. Двете продължения не показват никакво развитие и надграждане на технологията от първата част.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Thu Aug 01, 2019 7:58 pm

Хмм, може да сме имали различен експириънс, но аз помня как се възхваляваха ефектите и на трите матрици. А специално битката с агентсмитовците си спомням, че беше centrepiece на маркетинговата кампания на този филм и се пускаха трейлъри как била най-дългата single shot битка в историята на киното и с най-много ефекти по нея и тн.
А и навмерето определено не приличаше на нищо близко до игра. Може би на игра от 10 години по-късно. Който не вярва да си пусне клипче от The Matrix: Path of Neo и да сравни графиката с филма :lol:
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Thu Aug 01, 2019 7:59 pm

Penza, много сте вигнали критериите, направо сте се разглезили.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Thu Aug 01, 2019 8:09 pm

Аз не помня дали съм я сравнявал с игра тогава - бях на петнайсет, простено ми е - обаче дори в ония времена анимацията от един момент нататък в тази конкретна битка започна да прави много лошо впечатление:
https://youtu.be/P8GGwgI2vGU?t=50
Да не говорим пък за този звук от падащи кегли... Дори в "Кунг-фу тупалки", дето отчасти пародира именно тая сцена накрая, не си позволиха нещо такова.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

TheGrimReaper
Merchant

Post by TheGrimReaper » Thu Aug 01, 2019 8:16 pm

Битката с многото Смитовци беше трагедия като CGI, толкова неестествено изглеждаше, предпочитам тупалката дето си спретнаха в къщата на оня френски нещастник, ако и да бяха с пластмасови оръжия, но поне бяха реални хора, които се млатиха с читава хореография (макар и с прекалена употреба на жици). И е прав @penzata като казва, че двете продължения с нищо не надградиха оригинала, те просто хванаха вълната на първоначалното "wow" и се възползваха от моментното състояние на вече направената трилогия. Някои филми остаряват добре за годните си, други не съвсем, продълженията за мен отиват в последната категория.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Thu Aug 01, 2019 8:19 pm

И малко реалити чек с истинска игра излязла 2 години след филма (а тогава графиката на игрите напредваше доста по-бързо отколкото днес и тези 2 години са голяма разлика в качеството).
https://www.youtube.com/watch?v=Zmvz7wELCwI
А да не говорим, че сега като видях клипа се замислям, че графиката е по-добра и от днешна игра.

Иначе, да, битката е доста зле, особено през 2019, но навремето изглеждаше феноменално. Аз имам проблеми с хореографията, не със CGI-а.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Thu Aug 01, 2019 9:52 pm

Да ви го изрещя ли?
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

penzata
Archmage

Post by penzata » Fri Aug 02, 2019 1:21 am

Като кажа, че прилича на видео игра, естествено, че не смятам че прилича на такава, излязла по същото време на филма. Както казах и преди, битката наистина беше яка, но дори и тогава изглеждаше "изкуствена" - това имам предвид под видео игра.
Каквото каза Мартикс - цялата рекламна кампания на Рилоудед я въртяха около тази битка, и пак не може да бие по технология и епичност булет тайма на оригиналния филм.

Относно хореографията - при мен е малко фифти/фифти, хем изглеждаше епично, хем беше от типичните простотии: "уан мен върсъс целото сичко" и се нападат един по един, по възможно най-бездарен начин.

Уашовски развиха философията си в продълженията, за сметка на технологията - два тира уан он уан и Зион млевиня пролет не правят. :mrgreen: