Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Tue May 28, 2019 11:34 am

Amelia wrote:
Tue May 28, 2019 2:37 am
трубадур wrote:
Mon May 27, 2019 10:22 am
Дюд допреди малко беше дъ чоузен уан, ся се принизи до фен на четвъртия трансформърс :surly:
penzata wrote:
Mon May 27, 2019 12:02 pm
Баце, какво по ягодите се е случило с теб?!? :shock: :dunno:
Плз, пичове, не се карайте! Шипвам ви от години и няма да го преживея просто. :oops:

И аз ги шипвам. :heart:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Tue May 28, 2019 11:41 am

трубадур wrote:
Tue May 28, 2019 9:47 am
оставя картонения меч настрана.... деба
Чака си обратно повишението и ще се баталва отново, докато не се брингне некъв бАланс ин дъ форце.

Амелията, Литц, вземете се малко в ръце :roll: :
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Tue May 28, 2019 11:59 am

penzata wrote:
Tue May 28, 2019 11:41 am


Амелията, Литц, вземете се малко в ръце :roll: :
Spoiler: show
Image
язе кое съм, буквите ли?

пп. иначе расбира се, че си дъ чоузен уан, просто понякога изпушваш, триер не ти влияе топре

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Tue May 28, 2019 1:01 pm

трубадур wrote:
Tue May 28, 2019 11:59 am

язе кое съм, буквите ли?
Шало!

На Триер, освен Джак-а, съм гледал единствено (и то откъслечно) Антихристо, който беше фак дис шит и, след като на Дефо му клъцнаха съсея, го заебах. Така че триерското ти обобщение не работи. Друго щеше да е, ако бе казал Линч. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Tue May 28, 2019 1:08 pm

Глей целия антихрист, мацката също си реже атрибута. :ninja: :yay: :panic: :thumbsup: :spite: :free:

бтв, мелахнолията, минус отварящата си сцена става.

бтв, не знам кво е шало, както и кои са тия двамата на картинката

бтв, използвам бтв доста

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Tue May 28, 2019 1:25 pm

трубадур wrote:
Tue May 28, 2019 1:08 pm
бтв, не знам кво е шало, както и кои са тия двамата на картинката
Шало е тава, дет е на привия бритчед на врато. А кои са тия двамата - ху керс, ми донт кноу. :ninja:

Триер ще го почвам с Танцьорката скоро, заради Бъджорк-а, а и Догвил ми се гледа - нали го водят някакъв камерен, все едно е театро. Та ще му изгледам знаковите филми (Джак-а ме надъха за подобно начинание).
А и Гинсбург я харесвам като актриса, така че ще преживея собственоръчното премахване на атрибута - все пак съм гуем чуек вече, дръжим на гняс. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Amelia » Tue May 28, 2019 8:13 pm

Ох, всичко е наред! Отдъхнах си! :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Tue May 28, 2019 11:09 pm

Ще си позволя крачка встрани.
В "Уловеното време", Андрей Тарковски казва, относно кинематографа:
Когато не се казва всичко за предмета, има възможност да се доизмисля. Иначе поднасят на зрителя готов крайния извод, без да работи мисълта. На зрителя не му трябва този извод, получен без усилия. Може ли той да каже още нещо на зрителя, който не е споделил с автора мъките и радостта от раждането на мисълта?

Този творчески подход има още едно достойнство. Пътят, по който художникът принуждава зрителя да възстанови цялото от отделните части и да измисля повече, отколкото е казано буквално, е единственият път, който поставя зрителя наравно с художника в процеса на възприемане на филма. От гледна точка на взаимното уважение само такава взаимна връзка е достойна за художествено общуване.

Zerkalo (The Mirror) на Тарковски е точно това, за което той говори, и е първокласен пример за това, какво искам от киното и смятам, че като изкуство трябва да бъде.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Sat Jun 01, 2019 4:47 pm

След 13 години Deadwood най-после приключи и не знам. От една страна това ще е филмът с най-добър диалог на годината от воле. Въобще всичките силни страни на сериала са на лице и във филма - атмосфера, герои, диалози, всичкото прадъкшън валю, автентичност до безобразие. А и както беше в сериала, историята не е толкова важна, тук сме заради взаимоотношенията и познатите герои. Ама имаше няколко вбесяващо тъпи момента, особено сигурно най-важната развръзка във вселената на това градче, което мен ме подразни. Финалът е малко сладко-кисел, даващ поглед към бъдещето, неща останаха да висят във въздуха както се очакваше. Зася съм оценка - бе, бива.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Xellos » Sat Jun 08, 2019 8:15 am

Баси, като фен на Сет Макфарлан не мога да си обясня как все отлагах да изгледам 1 мил. начина да умреш на запад до сега ;(.
Имах нужда от такъв филм тия дни явно...
https://www.youtube.com/watch?v=LhmP8UYtipA :mrgreen: :heart:
:ninja:

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by TheGrimReaper » Sat Jun 08, 2019 11:08 am

Гледах "Шазам!" и не беше хич зле, приятен семеен филм, главния герой (и малкия и възрастния) направиха добра комбинация, ефектите не бяха кой знае какво, но не там му беше силата на филма, не точно типичен супергеройски филм, повече се доближава като стил според мен, към Човекът-Мравуняк. Само не разбрах каква беше тая дебела гъсеница в стъкления буркан, ама явно това ще се изясни в следващия филм :)

Марк Стронг като лошия стоеше много добре, на него му ходи да играе в такива роли (както направи това в първия Шерлок Холмс на Гай Ричи), като цяло не-лош филм, подобрение спрямо тъпотиите на DC като Justice League & Suicide Squad, почти се изравнява с добрите, според мен попадения от техните супергеройски изпълнения като Wonder Woman, Aquaman, Man of Steel & Batman vs. Superman (Ultimate edition).

Изгледах антологията на Netfilx - Love, Death + Robots - напомни ми малко на "Аниматрицата", като структура, че и като рисунък на някои от епизодите, но повечето истории ми харесаха доста, в единия епизод се долавяше една нотка на "Event Horizon", CGI-я на някои серийки беше умопомрачителен направо, на други самия стил беше по-различен, но пак пасваше на цялостната концепция. За мен нямаше слабо (попилях се от смях като споменаха нашенската бактерия в киселото мляко), дори и по-шарените изпълнения (като онова за Хитлер) бяха много на място, имаше си всичко - драма, екшън, sci-fi, малко хорър, комедия, доста филмови жанрове бяха застъпени и съм изключително доволен от видяното.

Не знам дали ще има физическо издание на блурей, че Netflix са малко педали в това отношение (все още не мога да намеря откъде да поръчам "Stranger Things", а The Foreigner го взех на физическо копие от холаднски дистрибутор), но със сигурност ще го приобщя към колекцията в момента в който се появи. :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 09, 2019 12:03 pm

Гледах Dark Pheonix... два пъти! :D
Първият път ми допадна, вторият път ми хареса още повече. Това е много различен филм. Тотално различен подход, много личен, много емоционален, всичко е някак малко и камерно, изобщо не прилича и не се усеща като блокбастър и комиксов екшън, наистина е много особен. Не е съвършен - има си редица недостатъци, къде по-големи, къде по-малки, някои се усещаха ясно още по-трейлърите. Но просто е интригуващ. И се радвам, че има и такъв филм. Довърши историята и затвори за последен път вратата на мутантското училище, което обичах толкова много.
И да, Софи Търнър е ВЕЛИКОЛЕПНА. Всяка сцена с нея е страхотна. Мислити си, че е готина като Санса? Просто я вижте като Джийн, това е НЕЙНАТА роля! Много съм доволен от нея специално :) Ще ми се обаче да я има повече. Тук отново си е поставен сериозен фокус върху тримата главни герои от новите филми - Екзейвиър, Мистик и Магнито. Но са яки и тримата.

Като цяло бих препоръчал филма на феновете на Х-мен и на феновете на Софи Търнър. Останалите едва ли толкова ще се впечатлят, така че може и да го пропуснат.

Скоро - ревю!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Rei: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Sun Jun 09, 2019 1:22 pm

Има ли яка сцена с Куиксилвър?

Иначе аз тия филми ги чакам само щото Макавой и Фасбендър се появяват при Греъм и четат фенфици.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Sun Jun 09, 2019 7:26 pm

Детектив пикачу е доста арно детско филме - типично аниме, ама в игрална форма и работи най-вече заради страхотната анимация на покемоните. Всичко е толкова бонбонесто.

Новата годзила е неповторима тъпня с великолепни ефекти. Изключително глупав филм, ама аниматорите са се извърнали. Изглежда зашеметяващо. Мотра е твърде сладка. Тва на моменти извади ебаси гледките. Жалко, че всичкият тоя труд е тотално прахосан за история в пъти по-малоумна от тази на предишната годзила и новия конг взети заедно. Да не говорим, че този път човеците дразнеха до откат.

Първия Джон Уик докъде 50-та минута. Но след излагацията в бара и последвалия тупаник в спалнята беше негледаемо. (знам щу народ се прекланят пред тоя филм и колко фенове има у форома, се тая - безобразие е, това не е добър екшън, освен това е престъпно скучен филм). Но подобни изцепки ме карат да уважавам първия The Raid дори още повече. Много, ама много е трудно да се направи кадър екшън филм. И основно правило е да вкараш поне някакво напрежение. Джон Уик е точно като Еквалайзера с Дензъл - с други думи бабешки изпълнения. Радвам се, че хората му се радват. Просто David Leitch как отскочи после с Атомната Блондинка и Дедпуул 2 е направо нереално.

Triple Threat - го издържахме до 48-та, толкова пропилян талант на едно място е постижение. Перуката на скот аткинс в началото сигурно беше от али експрес. По-дебилен диалог едва ли съществува. Мъката с английския беше болезна, самите действия на героите само до смях водеха. Тъпо е по забавен начин, нещо което джон уик не е, за негово съжаление. Но пак е трудно да се мине половината филм. Тая сцена в полицейското управление ми докара колики.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Rei: Гледано напоследък, част V

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 09, 2019 9:11 pm

Litz wrote:
Sun Jun 09, 2019 1:22 pm
Има ли яка сцена с Куиксилвър?

Иначе аз тия филми ги чакам само щото Макавой и Фасбендър се появяват при Греъм и четат фенфици.
За Куиксилвър
Spoiler: show
Не, няма такава сцена. Като цяло участието му във филма е много мъничко.
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 19 guests