Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderators: Yan, Moridin

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Sun May 13, 2012 1:14 am

Ти кога последно гледа филм на Бъртън, в който плотът да не е майко мила?

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sun May 13, 2012 1:42 am

Аз не се оплаквам от сюжета, а от ритъма. Не искам умна история, искам добре разказана история, дори да е дебилна. А не половин час да се въртя в стола и да се чудя кво да си прая времето.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Sun May 13, 2012 1:51 am

Като изключим гротеската във финалния акт, ритъмът си е много наред даже.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sun May 13, 2012 3:26 am

Еми не съм съгласен. Аз в продължение на дълъг период по средата умирах от скука. Ерго - нещо не му е било наред на ритъма.

Killua
Forsaken

Post by Killua » Sun May 13, 2012 11:14 am

Roland wrote:Еми не съм съгласен. Аз в продължение на дълъг период по средата умирах от скука. Ерго - нещо не му е било наред на ритъма.
Бтв и при мен имаше някакво такова усещане...
Spoiler: show
Това с върколака беше абсолютно излишно
И изобщо някак бих скипнала целия екшън накрая - щеше да е яко нещата да се решат по по-плавен начин.
Иначе на мен Хелена ми хареса в тази си роля - просто защото беше по-малко ексцентрична от обичайно и това ме изненада..
Джони беше хипер сладък ез южуъл, начинът му на говорене беше веднъж, а в Ева се влюбих - гениална вещица беше.
Ролята на Вики докрай ми беше никаква - изобщо не я използваха като хората тази мацка, а си имаше потенциал.
Призраците бяха много яко направени, чак ми се пригледаха някакви духовни филми :mrgreen:
Айде днес и дългоочакваните Авенджъри, нямам търпение вече!
shadow dance nikoga ne luje

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Sun May 13, 2012 3:12 pm

Айде, малко по-надълго за филма, на който му е интересно, че тук учудващо има какво да се каже. :)

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sun May 13, 2012 6:08 pm

Много хубаво ревю. Общо взето с всичко съм съгласен. Продължавам да твърдя, че средата му е ненужно и неприятно развлачена обаче.

Сцената със синтезатора е веднъж.

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Sun May 13, 2012 6:17 pm

Без да съм чел ревюто на Силвъра, аз съм малко наобратно на Симеон - не ми беше скучно, но като накрая опитах да съмарайзна историята, едва събрах едно изречение.
This is it. Ground zero.

Muad_Dib
Shadowdancer

Post by Muad_Dib » Mon May 14, 2012 9:09 am

Сюжетът е болезнено в кофите, да. Най-много ми допаднаха седемтесатарската атмосфера, хуморът (на моменти беше действително много свеж), Ева Грийм откровено беше секси, при условие, че грам не ми хареса в Бонда например, хареса ми началото в стил Слийпи Холоу....и май горе-долу това е. Не съм съгласен, че филмът си има някаква собствена индивидуалност, има толкова много неща от други филми на Бъртън...

Иначе за откровено малоумния сюжет- предполагам, че е трябвало да се придържат към сериала горе-долу...

Super M
Arcanist

Post by Super M » Sat May 19, 2012 10:12 pm

50/50 - Задължителен! Страхотно близък и истински, едновременно драматичен, но забавен и някак уютен :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sat May 19, 2012 11:53 pm

Super M wrote:50/50 - Задължителен! Страхотно близък и истински, едновременно драматичен, но забавен и някак уютен :)
Дума. Много си струва.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Tue May 22, 2012 2:25 pm

Mission Impossible - Ghost Protocol - започна ненормално силно и после разбрах, че идиотите са решили да има и комик релийф......... damn damn damn, а заради сцените с тъпия индиец му свалям една единица. :x Пег кво прави там така и не разбрах, лошковеца беше толкова безинтересен, че нито му запомних името, нито лицето. И осраха края.
8/10 с уговорки
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 2:32 pm

Не ща да си представям на кой филм би сложил под 5 тогава, при тия минуси тук. :mrgreen:

Мен четворката ми беше мощно мех, ама те са ми в низходяща градация и без това.
Единицата - супер пипнат шпионски трилър на Брайън Де Палма, двойката - прилично добър екшън на Джон У, тройката - разширен епизод на Alias на Джей Джей Ейбрамс (поне злодеят беше Филип Сиймур Хофман), а четворката ми беше смехория в лошия смисъл с всички измишльотини тип преследване в пясъчна буря с открита кола, камера на балонче на Червения площад, най-сложният и тъп възможен начин да надхитриш двама постови в Кремъл и краят с Погледа между Него и Нея ей тъй от нищото... Ужас.

Иначе сцената с гоненето на куфарчето между движещите се вертикални повърхности към края беше чудесно заснета.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Tue May 22, 2012 2:38 pm

Пег стана част от екипа в третия филм, бтв, затова е там.

Иначе аз покрай четвъртия изгледах и останалите три филма в тотално разбъркан ред. Получи се нещо от рода на 4-2-1-3. Стигнах до извода, че последният е води с няколко обиколки пред останалите, на второ място ми идва третият, после първият и едва тогава вторият. Филма на Джон Ву мислех, че е по-добър, обаче се оказа адски бавен и с твърде неравно темпо, и целият екшън наблъскан накрая, и изобщо...

Гледах и "A Monster in Paris":
http://www.imdb.com/title/tt0961097/
Доста приятна анимация за една бълха, която свири на китара. Музиката е страхотна.

Гледах и "Рок звезда":
http://www.imdb.com/title/tt0202470/
Егати тотално якия филм, честно! Четох някъде, че Марк Уолбърг сам си пее във всички сцени и ако наистина е така, можем само да съжаляваме, че не е издавал метъл албуми. Песните, писани специално за филма, са върхът, особено "We All Die Young":
http://www.youtube.com/watch?v=R-WqWaZxXSo
Филмът е базиран на историята на влизането на Тим Оуенс в Judas Priest, бтв, и макар да се съмнявам да е много достоверен в това отношение, хваща духа на осемдесетарския рок/метъл твърде добре. Видях сцени, за каквито съм чел в интервюта с разни групи от рода на Kiss, Led Zeppelin, Black Sabbath и т.н. - примерно с редящите се на опашка пред хотелските стаи групита, или с изхвърлените от последния етаж на хотела телевизори, или...
А концертните сцени са просто ОМГ, може би най-добрите такива, които изобщо съм виждал във филм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 2:42 pm

Искрено ми е любопитно - с какво четворката ти води пред единицата и двойката, че и с няколко обиколки? И с какво тройката
Spoiler: show
Заешката Опашка е... ами няма да кажем. КРАЙ.
ти е по-добра от 1 и 2? :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)