Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Fri Aug 02, 2019 9:44 am

Мен па ме кефят продълженията. Кофтиту е, че вашовски са били мега вдъхновени само веднъж у живота си и то беше с първата матрица. Вторите две са вдъхновени от 300-те милиона общ бюджет. Аз с битката въсъ мноото агенти нямам много ядове освен факта, че симулациите на плат не бяха много добре изпипани, както и самата анимация на човешки тела още имаше нужда от тежест. И най-личи при смяната на общ от близък план, просто сиджи моделите стават толкова по-светли и гумени.

От друга страна тия филми са едни от първите, които успяха да направят 100% достоверен дигитален двойник, като налагат супер детайлно сканирания фейс на пичовете връз сиджи череп, напълно прескачайки нуждата да анимират на ръка неща като мускули, разтягане на кожа и пори, и т.н. - все неща, които с изкл. на Логан и Блейд Рънър (новото) масово студиата се дънят да направят като хората.

https://www.youtube.com/watch?v=Bz3vbzU1PiE

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Fri Aug 02, 2019 2:41 pm

Снощи отново гледах Алита. Това е нечувано за мен от години. Да гледам филм втори път. Опитвал съм с някои но ги спирам още в началото.
Освен това от месеци мах не съм гледал филм изобщо.
Алита е наркотик. Бих казал, че филма е дори опасен.
Относно отзивите само суперлативи чета. Не ми е ясно критиците защо се отнесоха незаслужено към филма.
Трейлърът също не показва същността на филма.
Финансовият неуспех е провал като за Камерън.
Отчитам, че и тематиката и CGI Алита са отблъснал публика. Много коментари чета, че повечето не са очаквали нищо от филма а всъщност ги е поразил.
Отново новаторство от Камерън.
Той просто е дал най-доброто от себе си.
Естествено това не е някакъв арт шедьовър. Филмите на Камерън не са такива.
Роса Салазар също много е допринесла за характера на Алита.
Музика, сцени, реплики. Всичко е много добре съгласувано.
Това не е филм който се забравя лесно.
Може би репликата, която е като есенция на историята е "I do not stand by in a presence of evil", А Саласар я казва просто магнетично.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by TheGrimReaper » Fri Aug 02, 2019 4:43 pm

@coldie : Благодаря за коментара, значи не съм се набутал с филма - още не съм го пуснал, чакам да дойдат почивните ми дни, че да се отпусна като хората, пък и жената да почива също, макар че, този понеделник сме на кино (Хобс и Шоу), се надявам че ще ми остане време и за Алита :)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Fri Aug 02, 2019 6:57 pm

TheGrimReaper wrote:
Fri Aug 02, 2019 4:43 pm
@coldie : Благодаря за коментара, значи не съм се набутал с филма - още не съм го пуснал, чакам да дойдат почивните ми дни, че да се отпусна като хората, пък и жената да почива също, макар че, този понеделник сме на кино (Хобс и Шоу), се надявам че ще ми остане време и за Алита :)
От Терминаторите на Камерън мина доста време. Може и да се е разводнило впечатлението с годините. Алита бих я гледал и 3 и 4 пъти.

П.с. Камерън го прави някак си по човешки, защото Алита е преди всичко човек. Не казква ти си ever made, само ever.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Martix » Fri Aug 02, 2019 7:49 pm

трубадур wrote:
Fri Aug 02, 2019 9:44 am
Кофтиту е, че вашовски са били мега вдъхновени само веднъж у живота си и то беше с първата матрица.
Два пъти, да не забравяме Sense8.

Иначе като стана въпрос за матриците, носят се слухове, че ще рибуутват франчайза пак с Уашовски начело. Не към много хайпнат по идеята, не им върви с продълженията, а дори най-слабите им единични филми са адски интересни (notably excluding Jupiter Ascending). Предпочитам да хванат нещо ново.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Amelia » Sat Aug 03, 2019 9:26 am

Изгледах Battle Angel Alita и той беше НЕЧОВЕШКИ тъп и ме обзема подозрението, че продънения Гост ин дъ Шел със среднистата Скарлет ще се окаже по-добрият филм.

Ма КОЛКО беше зле това, всичкото. Горе-долу колкото и това, дето си спомням от анимето. Всяко сайберпънк аниму клише е забито в него. Няква пошла деветдесетарщина лъха от всичко, ама не по оня якия начин, дето навява носталгия, а по другия, дето ти е неприятно. Тотално изостанала от времето си чекия. Радвам се, че не им дадох пари за това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Sat Aug 03, 2019 1:45 pm

Ако Алита не ти е харесала, изобщо не припарвай до на Скарлет филма, понеже то е сто пъти по-зле. Сериозно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Sat Aug 03, 2019 3:31 pm

Под най-гледаният трейлър на Алита има над 4 хиляди коментара и аз негативен не видях. Някой го наричат филма на годината, други най-добрата адаптация на манга. За трети е дори 10/10.
При Камерън винаги е имало много клишета, но той ги поднася превъзходно.
Други твърдят, че анимирана Алита излъчва 100 пъти повече емоционалност от Капитан Марвел, например.
За Ghost in the Shell, няма какво да говорим, хора които разбират казват, че е боклук. Тя и анимацията на мене ми беше доста тъпа.

Не ми побира акъла как някой може да каже, че Алита е "НЕЧОВЕШКИ тъп". Може би ще споделиш някои еталони за кино, да ти видим вкуса.

Освен това съветвам тези, който са се отказали да гледах филми заради критици да го гледат и сами да преценят, защото не малко и такива мнения видях - на хора които са били разочаровани от отзивите, но са го гледали и твърдят, че добре са го направили.
Man, for the first time I've seen so many people united on the Internet, wishing a movie to do good at the box office, so they could produce a sequel. Amazing movie, I love it, every second of it
П.с. И всъщност този "НЕЧОВЕШКИ тъп" филм за киборги е толкова човешки, че повече трудно има накъде.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Sat Aug 03, 2019 6:01 pm

Колди, спри амфетите, плс.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Sat Aug 03, 2019 6:13 pm

Litz wrote:
Sat Aug 03, 2019 6:01 pm
Колди, спри амфетите, плс.
Амфета през живота си не съм вземал. Когато следвах философия, един колега ме увещаваше да взема но не взех. Единствено съм пушил домашно отгледана трева в миналото.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Amelia » Sat Aug 03, 2019 6:46 pm

tigermaster wrote:
Sat Aug 03, 2019 1:45 pm
Ако Алита не ти е харесала, изобщо не припарвай до на Скарлет филма, понеже то е сто пъти по-зле. Сериозно.
Еми може поне визуално да е як и да има як екшън, щото битките в Алита бяха някво пълно дъно откъм анимация. Останалото и то беше в гъзъ - Камерън дали няма да е добре да се съсредоточи в режисирането оттук нататък и да спре да се опитва да пише скрийнплеи? От Аватар насам си личи, че е спряло да му се отдава. Друго, което ми се иска е да спрат да кастват Ед Скрейн където и да е, защото е ужасно разсейващ с тая физиономия и в мига, в който се появи на екрана всичко почва да избива на клоунада. Това работеше в Дедпул, но извън него не работи, а в Алита само засилва усещането за клиширани аниму фетиши, дето е неизбежно да се усети като се види дизайна на киборзите. На Алита актрисата беше сладурка, но решението да я вкарат в uncanny valley не ми допада особено и не изглежда добре с това СиДжи (обземат ме едни доста тежки опасения за новите Аватари). Поне дава няква идея колко неестествено биха изглеждали в реалния живот дебилните аниму лица с грамадните очища и мъничките устенца. Keep this shit in 2D plz. Постапокалиптичния град беше доста невдъхновен откъм идеи и дизайн. Отдавна не бях гледала толкова безсъдържателен и бездушен филм.

На @coldie не му трябват амфети, за да се държи по тоя начин, ама явно пак е спрял да си взима лития тези дни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Sat Aug 03, 2019 6:54 pm

По какъв начин се държа, Амелия? Нямам идея защо си толкова зле настроена към Алита.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Aug 05, 2019 10:23 am

Алита има яки анимации, особено в екшън сцените, но напасването на големите й дзъркели през фейса на моменти е като плаващи локви връз кожа. От друга страна като валц й търкаше сълзите беше мега яко. За мен като адаптация на алита върши работа, ни мангата, ни овата са нещо кой знае колко велико или оригинално. И при предишните ми опити с Алита в други медии беше като с филма. Скучая сума време, ама вземе, че се случи нещо яко да ме кара да ръгам напреде. Плюс, че от сцената в бара натам е нонстоп (почти) юруш с плавни кадри, добър монтаж и як кеч, и спасиха филма.

Нещо което Хоб и Шоу или еба ли го как се казва новата кочина за бързи и яростни спин офа, не успя. Порадин тъпата причина, че ни забавиха тарантино с 2 седмици тва беше единствената кино алтернатива ся. Щото докато се осъзнаем и те взеха, че спряха да прожектират Never Look Away. С други думи дадохме пари за тоя филм, което е срам. Тва струва 200 милиона, с режисьор, който макар да е адекватен екшън диригент явно няма как да се справи с егото на "звездите" си, които грам харизма нямат. Стейтъм и Скалата са болка и скука. Единствените яки сцени са с обща продължителност 2 минути и включват Раяй Рейнолдс, който раздава дедпуул на кило. Екшънът е копиран от последната Мисия Невъзможна, само че по-зле, а където не е е крало от всеки друг екшън филм евър, с цел да покаже, че е хомаж към 90-ките малоумщини... а не щото повече не можем.

Толкова кух и банален филм отдавна не ми се беше налагало да търпя. Търчано е по чек лист, минимум усилие е вложено тук, "забавният" диалог е криндж, всяка сцена и реплика е рай за комплексара, дето си е въртял тия диалози в главата, докато се друса в транспорта. И знаех какво ще гледам, наясно ми е колко са повърхностни тия филми, и пак беше негледаемо. ама тоя намек, че не се взимаме насериозно, ама се взимаме насериозно, щото нямаме мозък да сме правилна пародия, буквално преебава несериозния тон. Тия филм буквално е еквивалента га си кинта и двайсе и си купиш хамър. Но е май първото бързо и яростно нещо, което приключих от много време насам. Дори последния Пол Уолкър филм не успях и го заебахме нейде 30 минути след началото.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by alshu » Mon Aug 05, 2019 10:47 am

coldie wrote:
Sat Aug 03, 2019 6:54 pm
Нямам идея защо си толкова зле настроена към Алита.
Тя си го каза в прав текст - твърде много изтъркани манга/аниме клишета в това заглавие.
Аз по същата причина навремето дропнах анимето на първите 5-10 минути и не съм похващал мангата. Мощно лъха на дежа вю...нe точно носталгично, а някак на мазе.

Live action-а май никога няма да го загледам...и мамка му, нямаше нужда да и правят очите големи, не това е смисълът в оригиналната медия.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Mon Aug 05, 2019 6:49 pm

Алита щеше да си е супер филм, ако не беше пролог. Което е абсолютна наглост за неутвърден франчайз.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests