Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Feb 19, 2013 10:39 pm

Миналата година спестих бая пари от кино благодарение на предупрежденията, като гледам и тая се очертава така.

Извън Gravity и втория Стар Трек не се сещам за никое друго заглавие, което да очаквам.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Feb 19, 2013 10:45 pm

TheGrimReaper wrote:Специално за tigermaster :)

Умирай Трудно 5 - по-точно ми беше като Die Hard feat. John McClane...
Благодаря.
Явно нещата са наистина зле. Трейлърите, в действителност, ми допаднаха, а и харесвам четвъртия филм адски много, но после се появиха разни рекламни клипове, които не ми допаднаха напълно, а после дойдоха катастрофалните рейтинги... Направо ми разклатиха вярата във филма.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Feb 21, 2013 10:32 am

AlDim, предлагам ти да хвърлиш око и на анимето със същото име - http://myanimelist.net/anime/12321/Thermae_Romae

Мощна простотия е.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Feb 22, 2013 1:32 pm

Най-сетне Гледах Джанго Без окови. Нещо май нямах нагласа щото ми се стори доста скучен и го доглеждах на три пъти и в крайна сметка така и не го довърших, тъй като ти е ясно, че пича се връща в имението и ги изпозастрелва.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Mar 01, 2013 10:08 am

Изгледах Wreck It Ralph. Приятно филмче беше, но не ме впечатли особено. Имаше някои забавни намигвания към реални игри, самият Ралф беше готин персонаж и като цяло не беше лоша идеята, но това не е достатъчно. Освен това наистина бяха прекалили с product placement-a - то не беше Oreos, то не беше Diet Coke...

7/10


alshu wrote:AlDim, предлагам ти да хвърлиш око и на анимето със същото име - http://myanimelist.net/anime/12321/Thermae_Romae

Мощна простотия е.
С жената силно сме му хвърлили око, ще се гледа скоро време. :)

Razaelski wrote:Най-сетне Гледах Джанго Без окови. Нещо май нямах нагласа щото ми се стори доста скучен и го доглеждах на три пъти и в крайна сметка така и не го довърших
Човече, как може точно този филм да го гледаш на някакъв скапан скрийнър, бе??
И си разкарай спойлърите! Не всички са гледали Django.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 01, 2013 12:35 pm

силно сме му хвърлили око
Е, аз не го препоръчвам за добро заглавие (бахти дървената анимация)...но може да допълни игралния филм дето казваш че те кефи.
Интересно ми е дали в него даването на главния герой не е с леки намеци за автоеротична асфикция, с каквото впечатление ме остави анимето...:lol:
Иначе ending-ът представя интересна почти slide show анимация (в стил ending-а на 300) на фона на една нелоша песен (принципно мразя J-pop и j-rock).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Mar 13, 2013 12:44 am

Super - най-краткото ревю: God Bless America feat. Defendor.
По-дълго -
Кевин Бейкън, Лив Тайлър само споменавам, че са във филма,
Елън Пейдж като мацката от God Bless America, същото изпълнение,
Райън Уилсън като Пурпурната Мълния, ми хареса, но имам критики към прекалените напъни за реалистичен герой(който btw пребива хора с гаечен ключ),
Нейтън Филиън като The Holy Avenger, е must see.
Колкото до историята - клони ту към GBA, ту към Defendor, т.е ту към безцелно насилие и критика на американската действителност, ту към трогателната история на един retard и изследване на вътрешния му аз. Насилието разваля реалистичния ефект, но пък е забавно, така аре да си затворим очите и да кажем, че са напипали златната среда.
Музиката май ми се стори хубава, но не чак много.

Като цяло ми хареса, не колкото Дефендор, но все пак имаше не една хитри сцени и реплики.
7/10
А на режисьора, Джеймс Гън, са му дали Guardians of the Galaxy на Марвел и Дисни, чакам с умерено нетърпение.

Be Kind Rewind - Гондри е клиничен психопат. Обичам го. Джак Блак не струва все повече и повече като актьор, но пък твърде хитрата идея спасява филма от нискобюджетната яма, в която е затънал по default.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 22, 2013 3:27 pm

Във връзка с интереса на AlDim към филма Thermae Romae ето информация за втори игрален филм от поредицата
http://www.tokyohive.com/2013/01/therma ... week-2014/

И ето най-забавната за мен част от текста:
The filming will take place in Bulgaria, a first for a Japanese movie production, and it will include a movie reconstruction of the Roman Colosseum in actual scale.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Mar 23, 2013 8:03 pm

Jack the Giants Slayer - Точно това, което очаквате, като гледате трейлъра. Клишираничък, но добре направен, нищо изненадващо, освен може би безсмисменото 3д, което ми хареса точно в 1 сцена, за целия филм, за сметка на това имаме парйслес сцената, в която гигантите гледат към краля отвисоко :lol: :lol: :lol:
7/10 хареса ми общо взето, но втори път няма да го гледам.
По би ми харесало remake, в който 3d котките са древен орден, сражаващ се с гигантите и с гигагигантите, живеещи на по-висок остров.
There are no rules! I'm gonna get you!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 27, 2013 6:56 pm

Where the Wild Things Are - горе долу, става
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 28, 2013 9:22 am

Room 237 е документален филм, но не за скритите в The Shining послания, както гласи рекламата, а за няколко души, които са се вманиачили да търсят скрити послания в този филм на Кубрик. :D

Интересно е да се види как някои от наблюденията са наистина ценни, но други са бълнуване, самовнушение и теория на конспирацията 8-) .
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Mar 28, 2013 2:07 pm

Така. Завчера си чистех ушите с клечки за уши. Без да исках натисках повече на лявото и нещо си преебах мембраната. Та боля ме няколко дни а също така ми е некво' заглъхнало. Are you with me?

Да, иде реч за мюзикъла "Клетниците" с Ръсел Кроу и бате Ху. Та доста красиво заснет, но когато запееха ми идеше да си бях пробил и другото ухо. Това не беше пеене, това беше виене.
:mrgreen:
Но понеже съм си гей по душа пуснах няколко сълзи на отделни моменти.

Do you hear the people sing? singing the song of angry men
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Mar 28, 2013 2:52 pm

Споко, аз няколко дни си припявах If the beating of your heart matches the beating of the drums след като го гледах.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Apr 02, 2013 8:41 pm

Сега се прибрах от прожекцията на "Оз: Великият и могъщият". Като се изключи фактът, че след филма ми се виеше свят като след продължителна употреба на бира, всъщност ми хареса много. Едно такова детско, приятно, приказно... Повече такива филми ни трябват.

Впрочем, покрай трейлърите ми стана ясно, че "Железният човек 3" ще го гледам на кино единствено ако го пуснат и по нормалните екрани. Триизмерният трейлър изглеждаше просто ужасно - хората приличаха на някакви изрязани от хартия апликацийки, а имаше и други проблеми, които не бях усетил от трейлърите в ютуб.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Apr 16, 2013 11:59 am

"Феноменалният Бърт Уондърстоун" се оказа напълно приятна непретенциозна комедийка. Можеше да е нещо повече, а и нямаше да е зле, но се забавлявах съвсем искрено, докато го гледах. Все пак мисля, че щеше да е по-добре, ако злодеят не беше толкова очевидно и директно базиран на Крис Ейнджъл.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 26 guests