Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Mon Oct 15, 2018 8:45 pm

Уно до кръста брои ли се, то тва му е дифолт облеклото на харди, нещо кат иги поп

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Wed Oct 24, 2018 8:09 pm

Първио човек с гослинг - абсолютен шедьовър, 10/10, а даже няма пичоци. Тва баш тоя филм да се провали и за какво пеят десните тоя път хамериканци показва ебаси липсата на вкус, интелект и всичкото. Филму на годината, съмнявам се някой да го мине. Всичко има тежест тука, няма излишни сцени, музиката сцепва, а техническата част е безупречна. Вече два дена само за него мисля. От всички космически филми правени някога, очаквано все пак е най-новият,този изглежда най-добре.

Searching - сигурно първият наистина кадърен филм, където цялото действие се развива на монитор. Страшно добър, трогателен и качествен. Не ти губи времето за миг даже, всичко е толкова добре премерено.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Mon Oct 29, 2018 12:08 am

"Феноменалните 2":
https://www.imdb.com/title/tt3606756/
Разкошна анимация, хубава музика, убийствен екшън и най-разочароващият сценарий за тази година. Дори "Черната пантера" не успя да ме вбеси толкова, честно. Не стига, дето неконсистентен с първия филм - доколкото всичките главни герои още там научиха, че бебето има специални способности, та нямаше какво сега да се правят на изненадани. Не стига, дето всичките герои бяха някакви малоумници. Не стига, дето дори петгодишно дете ще се досети кой е злодеят в момента, в който въпросният се появи на екран, та нямаше какво да ми го представят като кой знае каква изненада. Не стигат тия работи, трябваше ни и точно най-ужасното послание, което изобщо може да съществува. Толкова е яко просто... Тия, които взимат пълен контрол върху човешкия живот и разрушават всичко по пътя си, само и само да хванат престъпника (и, имам чувството, предизвикаха смърт, съизмерима количествено с показаното в "Мъж от стомана", бтв), са положителните герои и е толкова важно да им се даде законово право да действат така, а вярването, че човек може и трябва да поеме инициативата в живота си, вместо да я оставя на супергероите и медиите, беше поверено на злодея. Сега, не че нещо, ама...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Mon Oct 29, 2018 4:00 pm

Взимайки предвид първия филм и как действа Бърд по принцип (като аниматор, сценарист и режисьор) като нищо оригиналният сценарий да е бил критика на точно това, ама някоя перука да се е намесила последния момент и да каже ама как така нашите са лошите (или да са били морално сиви, алчни, егоистични полу богове и как нормалните хора гледат на тях и да покаже двата лагера). Не може така, ще вземем да объркаме горките хорица, тука нещо куца, я посменете малко концепцията. Иначе като техническо демо феноменалните 2 изрива.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Sun Nov 04, 2018 11:40 pm

Bohemian Rhapsody - Рами Малек започва малко странно с пресилената си игра, но с течението на филма нещата си идват на мястото и човекът се превръща в страхотен Фреди. Останалите актьори са comic relief в една или друга степен. Филмът като цяло е safe as fuck и си личи колко много са се старали да не ядосат никого, но пък е адски entertaining, особено на голям екран.
Саудтракът е best of Queens с IMAX озвучение, nuff said.
Оценката е или задължителен на IMAX, или скипнете.
8/10 :metal:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Fri Nov 09, 2018 2:42 pm

"Кралят разбойник":
https://www.imdb.com/title/tt6679794/
Исторически екшън на Нетфликс. Излезе преди няколко часа. Готин е. Доста жестокост, кървища, кланета и прочие. Хубав сценарий, макар и леко едностранчив. Ако се вярва на разни канали в Ютуб като Shadiversity, дизайнът на дрехите и оръжията е горе-долу достоверен, макар че пак има огнени стрели и. Уелският принц е гнусен. Крис Пайн се очертава като доста кадърен актьор, пък и в бойните сцени беше добре - и, все пак, да чувам шотландски акцент от неговата уста ми е доста странно.
Препоръчвам, но да се има предвид, че е доста по-брутален от "Смело сърце". Жалко, че няма да го видим на кино.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri Nov 09, 2018 3:23 pm

Shadiversity основно, доколкото помня, говореше за трейлъра най-вече. Но и аз съм на сходно менние, минус стрелите, на рекламно ниво мязаше да е по-достоверен от типичната средновековна гняс.
Аз бая го чакам тоя филм, пише ли у нетфликс коя версия е обаче. Щото след премиерата режисьорът реши да поореже малко филмето. И ся не знам дали да го гледам или да чакам евентуална блу рей версия нейде надоле по терена, което не знам доколко работи с модела на нетфликс, ама тръгнаха от двд-та навремето, ба ли ги как действат и плановете им сега.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Fri Nov 09, 2018 3:32 pm

121 минути е, не знам дали това е орязаната версия, ама имаше бая бруталия. Не съм имал усещане за липсващи сцени. Иначе, Shadiversity наистина говореше за трейлъра, обаче баш неговият коментар ме надъха да видя филма. Кланетата ми се видяха доста реалистични, макар че не знам дали е било толкова лесно да се пробие плетена ризница.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri Nov 09, 2018 4:31 pm

По принцип е бил 137 минути ама ся четох, че режисьорът по време на премиерата видял всичките проблеми, дето му обегнали преди това, нормално след като работат по филма е приключила 2 дена преди тая премиера. И доста се радва, че му позволили да си оправи творението преди да го пуснат на нетфликс. Та тия близо 20 орязани минути може и да са за добро. Определено ще го пробвам. Гледам доста народ вика, че е бая кървав, включително и ти, ма същото беше и с Апостола на Gareth Evans, та моите представи са по-криви от общоприетите :mrgreen:

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by aiva » Sun Nov 11, 2018 8:08 am

Снощи се събрахме с приятели и гледахме Tag. Мн готино филмче, особено така да се гледа с компанията. И тъкмо преди него си говорехме колко е трудно да поддържаш връзка със стари приятели, понеже всички се разпръскваме.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Sun Nov 11, 2018 11:20 pm

Не мога да повярвам, че пиша това изречение, но
Гледах The Man Who Killed Don Quixote в мола.

Той наистина съществува, с актьори, костюми и всичко както си му е реда. Филмът започва с title screen More than 25 years in the making... and unmaking, и като всички passion проекти на големи режисьори всъщност представлява метафора за това как се правят филми и през какви трудности преминава един auteur за да реализира мечтата си. Self Aware much. :roll:

Иначе филмето става, не е нещо светоизместващо, но той кой ли пък филм би могъл да отговори на 29 години очаквания.
Прайс е страхотен Дон Кихот и основна причина да го гледате. Пича просто играе с кеф и владее всяка сцена в която се намира, а той се намира в повечето сцени.
Адам Драйвър е мискастнат (но в корема е железен, това момче не спря да се фука колко тренира) и не успява да нацели тънкия баланс, който е нужен за ролята му (все пак трябва да ни убеди едновременно, че е Санчо Панса, и че всъщност не е и не вярва в тези глупости).
Женските поддържащи персонажи са стандартни и безинтересни клишета, а LGBT присъствието е в точната пропорция.

Бюджетът е малък и личи как всичко е снимано в едно село с 20 човека екип. От друга страна, това е търсен ефект и не се и съмнявам, че Гилиъм лично е избирал испанските носии, за да внушават най-силно идеите му и тн.

Хмм, не знам какво мисля за този филм, хем ми хареса, хем ми е един такъв никъф. Ще му пиша 7-ца, щото без оценка не може, ама не е за толкова, сещате ли се.
Нямам търпение да излязат готини анализи.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Mon Nov 12, 2018 10:10 am

Как не гледам много филми, ся 3 за 2 дена.

Почваме с кино чикията - новият хелоуин. По-тъп слашър франчайз едва ли има от тоя, но като имаш толкова готино изглеждащ месар е трудно да го оставиш да мре. Майкъл никога не е изглеждал по-добре. Самият филм е заснет кадърно и определено личи уважението към първоизточника. Музиката е лудница с дейно участие на фамилията карпентър. Но Гордън Грийн няма хорър жилката в себе си. Липсва какъвто и да е съспенс, да не говорим за ужас. Единствената кървава сцена е заснета под червена светлина и напълно я обезмъдява (единственото друго е една рандъм женица с нож през гърлото и 2 отрязани пръста, ма в ебаси мрака). Макар че реално убиват дете по едно време, филмът го чувстваш безопасен. Зомби може да е селяндур, ама неговите хелоуини бяха откачени. Този ме остави напълно безразличен и бързо ще ми избледнее.

Outlaw King крис пайн извади ебаси якия акцент. Първите 8 минути се едно аз съм ги правил, ако разбирах от как се правят филми. След това се случват сцени... исторически достоверно е по интернетски. Чекнали няколко марка и натам е типична холивудщина. Но най се изпърдява в бойните сцени. Кървави са на пустиняк, но са елементарни и тъпи, освен това скучни. Особено на фона на игра на тронове например. Там с какъв размах и идея действат, а тук е бай дъ нъмбърс. Ако някой помни голямата баталия от втория сезон на Рим, горе-долу за такова ниво става дума. Само че там поне имаше нещо като строй и военно дело, тук пак е поредица от как нашитя размятат метал и хората падат. Освен това голите сцени са напълно ненужни (секс сцената и къпането). Въобще филмът изглежда правен по чеклист. Трябва ни това, това и това и готово.
Иначе е заснет добре, до един актьорите са мега, бая каст от троновете е и тук, всички са пичове (вкл. мацката), до един са бедес, но се държат като хора, наистина язък за всичките позитиви, след като цялото нещо е вяла каша. Първите осем минути обаче, баче... доста са добри. Рядката непрекъсната сцена, дето да не дразни със самовглъбеността си.

Lifeforce - като се има предвид екипа на тоя филм, нямам никаква идея как досега го отлагах. Тук всичко зад и пред камера е отвъд качеството. Централни кадри от пришълеца, космическата одисея, стар варс и какво ли още не, под режисурата на Тоби Хупър. И доставят. Филмът е чудесен. А и за заглавие, познато на публиката единствено като "онова с голата мацка" не е истина колко яки елементи има. Самата девойка извади присъствие и всяка сцена с нея има един доста оф вайб, та голотата й далеч не е използвана само, за да привлича внимание. Единственият минус е че не обърнаха внимание на другите двама, които са с нея, но в двете сцени, в които ги показаха в действие младежите също имаха погледа, присъствието и всичкото, въпреки безупречната си визия. Финалът, за който никой не говори и няма да го развалям е безумие на шест и изтрещял по най-правилният начин. Заслужен култов статус, абсолютна класика и срам, че толкова време му се канех. Музиката е отвъд познание на великолепие. Жалко, че е от тия филми, останали неоценени от публиката, а и в щатите е бил орязан.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Sun Nov 18, 2018 12:14 pm

"Metal: A Headbanger's Journey":
https://www.imdb.com/title/tt0478209/
Готин филм, от доста време му се канех. И, все пак, трябва да се отбележи, че като говори за остракирането на метъл феновете, авторът целенасочено пропуска най-важната причина - позьорщината, избиваща в музикален нацизъм, на същите метъл фенове. Проявявал съм я предостатъчно, включително и тук, в този форум, та съм виждал резултатите. А и Judas Priest и Accept бяха класифицирани като пауър метъл, с което хич не съм съгласен. Иначе, готин очерк, показа интересни неща и определено си струва да се види.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Tue Nov 20, 2018 1:56 pm

Късометражната антология на Коените, The Ballad of Buster Scruggs, е феноменално добър филм.

Връзката между шестте "парчета" е само и единствено Дивия Запад, благодарение на което Коените са направили шест различни филма като жанр и тоналност, в които отеква голяма част от творчеството им. Имаме мюзикъл, драма, комедия, сюрреализъм, неподправена суровост, пародиен екшън и какво ли още не.

Скачането от част в част става мигновенно и не ти позволява да осмислиш това, което си гледал, защото следващата късометражка е коренно различна от предходната и така, чак до последната (шеста), която съумява да навърже всички в един безупречен филм.

Дигиталният Див Запад на Делбонел и Коените е хипнотизиращ. :heart:


От изключително малкото неща, които гледах тази година :oops: , The Ballad of Buster Scruggs и A Star Is Born са ми любимите филмета за 2018-та. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Thu Nov 29, 2018 10:23 am

Не успех браат, първите 2 история и бях тотален бордъм пич. Но поне песните бяха яки. А и мемето с франко first time е яко. За първи път виждам толкова насилие в 20 минути и ептем да не ми дреме какво се случва. То бива рандъм и свобода да правиш квото щеш, ама Бъстър компилацията едва ли ще я изгледам. Това е първият филм на Коените, дето просто не виждам смисъл, а и нямам желание, да стигна до финала. Тука рандъм пърпъл мънки дишуошъра ми доде твърде нанагорно. :ninja:

И го казвам като голям фен на Dead Man, което си остава дъ бест вестърн.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests