Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Feb 26, 2015 11:55 pm

Гледах Бърдман и ми харса доста. Играта на Кийтън и Нортън беше на високо ниво, доставиха ми удоволствие.

Оценка: 8,5/10

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 12, 2015 10:21 pm

Чапи е доста шантаво и гениално творение. Много му се изкефих.

https://www.youtube.com/watch?v=lyy7y0QOK-0
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Mar 13, 2015 12:10 am

Devoted of Slaanesh wrote:Гледах Бърдман и ми харса доста. Играта на Кийтън и Нортън беше на високо ниво, доставиха ми удоволствие.

Оценка: 8,5/10
Доста посредствен финал, иначе като цяло филма не беше лош.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sun Mar 22, 2015 4:23 pm

Гледам някаква версия на игралния Рупан Сайнсей (Lupin the Third) е изтекла.
Не е зле да му хвърля едно око.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 14, 2015 9:18 pm

Сашко е забравил да изцвили тука, че изгледахме Fast and Furious 7 (или както там се казва) и той беше много благ забавляващ малоумен филмец, който обаче разрева цялата зала с прочувствено слово на Дом (Вин Дизел) за брат му (Пол Уокър) накрая. Иначе допреди това филмът е 120%-ен кеф с някъв сюжет сложен само за да има на фона на кво да гледаме каскади и да слушаме тежкарски диалог - т.е. филмът е точно това, което трябва да бъде. Ще си го купим и ще го гледаме пак. Викат, че можело да има и 8-а част.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Apr 24, 2015 11:20 pm

Може и ще има, обявената дата е 14 април 2017 г.

И аз преди малко я гледах седмицата на Бързите и Яростните и си се изкефих първосигнално. Радвам се, че освен на нереално култови каскади с МПС-та наблягат вече и на по-кадърен ръкопашен бой - в шестицата с Джина Карано и някакъв азиатец, дето не му знам името (дето посра от бой Хан и близнака на Майкъл Джордан в метрото), а тук с Тони Джаа (Онг Бак) и едрата блондинка-телохранител, която като нищо е професионална кечистка.

Правилният анимационен екшън в игрален вариант. Освен всички сцени с трошене на реквизит откъм превозни средства и сгради отличавам Скалата с начина, по който си махна гипса и престрелката с тежките картечници. Арни и Слай кимат одобрително.

Иначе около 99,9 % от репликите се получаваха смехотворно-бутафорни, пълен ташак с тия опити за дълбокомисленост, освен ако е било някаква пародия на подобни лафове в други филми, ама надали, актьорите толкова си могат - просто не на всеки се удава. Арни и Слай се мръщят неодобрително.

Ама Кърт Ръсел колко е замязал на Ален Делон на стари години, станали са като братя вече. :shock:

А финалната сцена (като монтаж и въпреки мученето на Вин Дизел) беше доста трогателно сбогуване с Пол Уокър, евала на хората.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun May 17, 2015 7:52 pm

Русата девойка е Ronda Rousey http://www.imdb.com/name/nm3313925/?ref_=ttfc_fc_cl_t21 и си прав, че е професионалистка, но от ММА сцената :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 21, 2015 2:57 am

Докато летях от Мюнхен към Ванкувър - експириънс, който продължи над 10 часа - изгледах 4 филма (Jupiter Ascending, Silver Linings Playbook, The King's Speech, Ex Machina) и две серии на Gotham.

Вчепетления:

Jupiter Ascending - некохерентна помия с тотално малоумни герои, от които само Попарения Пенис ставаше за нещо.

Silver Linings Playbook - симпатичен фийл гуд филм със сносна актьорска игра. Дженифър Лорънс не заслужава чак Оскар, но ми хареса и нацупената й мутричка тип настъпано опосумче й тичаше на героинята. Брадли Купър беше доста готин тук. Хилих се като изрод на ей това:
https://www.youtube.com/watch?v=tJeEVVYV8xE
Който ме е виждал последните няколко седмици, знае защо.

The King's Speech - тоя е от типа филми, които автоматично получават Оскар. Не беше лош, ма не беше и някво животопроменящо преживяване.

Ex Machina - това кога е успяло да стигне до самолета, ненам, но му бях гледала трейлъра и изглеждаше интересно. Останах малко изненадана от развитието, ама не по лош начин. Трактовката на AI-а и изрода-учен ми харесаха. Някак мракобесновато беше всичко.

А Готам е некъф там пореден пластмасов сериалец с пластмасови бамбинки и бамбинчовци. Имам чувството, че вече съм го гледала над 20000 пъти.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu May 21, 2015 9:28 pm

Amelia wrote: The King's Speech - тоя е от типа филми, които автоматично получават Оскар. Не беше лош, ма не беше и някво животопроменящо преживяване.
Ей това ми е мнението за The Imitation Game. Компетентен, но дотам. Още не съм гледал Inherent Vice и не съм чел книгата, но предвид каста, режисьора и изходния материал съм сигурен че той трябваше да спечели Оскар за adapted screenplay, а не това.

А Lining Playbook-ът не съм гледал, ама щом почнах да чета изречението, знаех коя сцена ще е :lol: :lol: :lol: Май по-нататък ще го пробвам и аз Хемингуей, не ми се занимава в близките една-две години. А ти пиши в книжния форум, като изчиташ другите!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Jun 28, 2015 8:38 pm

Persecuted

Донякъде съм изненадан, че въобще са позволили да излезе този филм.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Jun 29, 2015 12:07 pm

На мен Речта на краля ми хареса доста повече от Immitation Game, просто отношенията между героите на Колин Фърт и Джефри Ръш бяха страхотно написани и изиграни.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by AlDim » Mon Jul 27, 2015 10:50 am

Днес гледахме Birdman. Много добър филм със страхотна игра, кинематография и доста забавна черна комедия, но не беше чак толкова велик на фона на крайно подобни (да не кажа идентични) филми като All That Jazz или The Wrestler. Докато го гледах си беше интересно преживяване, но в последствие не ме остави с каквото и да е усещане, че съм видял нещо наистина дълбоко и въздействащо.
Spoiler: show
До третото (успешно?) самоубийство нещата доста бяха позагубили интерция.
А и цялата работа с лудия, нещастен, одъртяващ, объркан актьор, който не може да възприеме Twitter и Facebook беше особено мех в комбинация с цялостната липса на оригиналност. За сравнение елементарни филми без претенции за дълбочина като Pacific Rim, John Wick и Mad Max успяват хем да са по-интересни, хем по-оригинални, хем повече изкуство от тази прилична претенциозна комедия/драма. Остава да видя Boyhood, това е последната ми надежда да видя нещо наистина смислено от набор 2014-та.

8/10

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Mon Jul 27, 2015 5:20 pm

Child 44.
Личи си, че целта е предимно пропагандна. Относно филмовите качества продължавам да не разбирам, защо продължават да използват акцент, в случаят руски. Което е доста тъпо.
А относно сюжета и филма, малко е скучен едното, другото е в задълбаването в пропаганда.
Например в началото, когато разстрелват двама цивилни на място, това не би се случило така. Биха ги пратили в ГУЛАГ, където вероятно пак биха умрели, но нямаше да ги разстрелват.
Иначе, до някаква степен е предадена реалността в ранните следвоенни години в СССР.
И другото е, че се използват американски изрази, който руснак не би го казал така.

Сегам се за "The Way Back". Той е наистина добър, а този е по-скоро блудкав.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Thu Jul 30, 2015 6:23 pm

"The drop"
Доста добър трилър, с неочакван край! Някаква супер рядкост в наши дни.
И много добра роля на Том Харди.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Morwen » Fri Jul 31, 2015 9:56 am

Гледах Ант-мен със силно занижени очаквания и всъщност ми се видя доста добър.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests