Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Sat Mar 09, 2019 9:02 am

+1 за коментара на Рол за деветдесетте. Докато гледах филма, това не ми направи впечатление, но сега като го каза, действително беше така.
+1 и за Мартикс, за Бри, и аз не я усетих в емоционалните сцени, но да е нахакана много й отиваше.

Като цяло филмът беше ок, котката беше супер. Ник Фюри ми беше мааалко странен, смисъл нещо много се лигавеше, не го помня такъв...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Moridin » Sat Mar 09, 2019 9:42 am

https://www.cheatsheet.com/entertainmen ... more.html/

Вчера пробвахме да гледаме Equilibirum, за който си спомням много хайп навремето, ама честно казано е доста посредствен.
Та горното ми попадна, докато се опитвах да разбера защо хората толкова се кефят на тоя филм
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Claymore » Sat Mar 09, 2019 8:30 pm

Доста вярна статия, особено последното. Понеже наскоро бях чел статия за тихия comeback на Брендан Фрейжър, за който доста се радвам впрочем, и там много добре беше напипано че просто като лице и излъчване има една такъв леко тромава, goofy, обезоръжаваща lead man аура, която го е направила толкова bankable навремето... и съответно го е попрецакала в личен и професионален план. Еми Бейл е пълен антипод, той пък изобщо няма такова излъчване, ако са е професионалист иначе.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Sat Mar 09, 2019 10:08 pm

Изгледах 4-часовия документален филм Leaving Neverland за Майкъл Джаксън – изцяло от гледната точка на две от момчетата (и семействата им), които са били част от обкръжението на Джексън в продължение на години.
Ужасно тегаво за гледане.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Sat Mar 09, 2019 10:17 pm

И един от хората, споменати вътре, съди продуцентите сега.
https://www.mjvibe.com/brett-barnes-to- ... neverland/
Доста забавно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Sat Mar 09, 2019 11:10 pm

То няма ли в момента и дела от фамилията на Джексън срещу ХБО също така? Сигурно ще се появят и още дела.
Всъщност не се сещам във филма да се каза пряко, че Брет е бил малтретиран (макар зрителят да го подразбира). Стана ясно, че е "заместил" Уейд като новата мания и колко е ревнувал Уейд и т.н.
Уейд разказва в един момент за парти, при което Майкъл и новото му момче (може и да не беше Брет, то едно ли са, две ли са) се били заключили в банята и коментира нещо от рода на "бях сигурен, че му прави това, което на мен ми правеше в банята".

Иначе във филма се изказа от някой от роднините/жертвите мнението, че е много малко вероятно всички деца около Майкъл Джексън да са били малтретирани.

Не знам, аз след тия 4 часа съм супер супер супер скептична, че всичко е било платонично. Ужасно е крийпи цялото нещо, а тези двама души са или най-добрите актьори на света, или видимо травмирани и тотални развалини, особено единият.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Sat Mar 09, 2019 11:25 pm

Нямам намерение да си го причинявам, но слушах интервюта с двамата и да, съмнява ме да е измислица
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Sun Mar 10, 2019 4:00 am

Нещата не са измислица (още не съм гледал филма :hihi: ; туй май стана модно в този форум); в делата, заведени навремето срещу Джексън, доста общоизвестни факти са подплатени със солидни доказателства.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Mon Mar 11, 2019 1:30 am

Аз съм сигурен, че на Майкъл Джексън работата му хич не е чиста - дори само защото в последните десетина години от живота му го свързвах най-вече с разните слухове и статии за посегателства към деца, които ми бяха попадали.
От друга страна, това, че въпросният Брет е бил намесен в една, все пак, гнусна история, без да му бъде поискано съгласието, хич не ми харесва. Самият филм, доколкото подразбрах, разчита прекалено много на shock value, че да си губя времето с него, де. (Верно е модерно така напоследък.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Mon Mar 11, 2019 6:14 pm

Капитан Марвел отвори с некъв огромен бокс офис, демонстрирайки нагледно колко меродавни са туитър воините, бранещи мъжката чест от злата Бри Ларсън.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Mar 11, 2019 6:18 pm

Идвах да кажа същото, че горе-долу си е там, където се предвиждаше преди няколко месеца. Вярно, че най-високата сума беше 180 милиона за щатите, но за такъв род филми предположенията винаги са завишени. От друга страна требва ли да си себе си толкова, сякаш и ответната реакция не е вярна. Въобще да се взима интернет мръкането насериозно, а не заради количеството дебилен лолз е зауба на време и инергия.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Mon Mar 11, 2019 7:55 pm

И аз щях да пиша за това...
Щеше ми се филмът да се провали, обаче на тълпата, дето ми задръсти фийда в Ютуб с викове "Get woke, go broke", ми иде сега само да й се смея.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Demandred » Mon Mar 11, 2019 8:25 pm

Де късмет да си вземат поука и от двата лагера Интернет активисти, че на 99% от зрителите им е през центъра за политическите възгледи на създателите на даден филм и да престанат с идиотските кампании...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Fri Mar 15, 2019 1:10 pm

трубадур wrote:
Fri Mar 15, 2019 12:04 pm
Кво има да му оправят, Алита е готина, другите приятни пукнаха, валц има нужда от поправка де, даже рекаст, защото е баси скучния бот, Конъли беше яка. А Джеф фейхи с кучкарника е перфекция
Дюд, всички персонажи, с изключение на Алита, са яко в гъза. :mrgreen:
Обаче, щриховката на персонажа на Фейхи си е наистина перфекция.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Fri Mar 15, 2019 1:18 pm

То само тя е важна, останалото е некъв филър, и в оригинала е горе-долу така, с разлика на чичето, което е в пъти по-интригуващо от на валц повърнята. В продължението само трябва да дайвнат вече наистина в развитието на Алита, да съблекат Конъли и ще е 10/10

пп. И на мен филмът ми беше ъндъруелминг, особено първият час беше ебем ти тъпотата, ама натам като уета диджитал поеха юздите си еба капаците, а и родригез е доста кадърен екшън режисьор, та доставиха във втората половина

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests