Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Thu Jul 26, 2012 8:44 pm

Последно видях следните два филма:

The Raven
В общи линии става въпрос за една евентуална трактовка на последните 5 дни от живота на Едгар Алан По, който умира при неизяснени и до днес обстоятелства.
Остави ме със смесени впечатления. Действието се развива бавно, а самия финал като че ли е забързан. Прекрасни превъплащения на Джон Кюсак и Люк Евънс, приятен Брендън Глийсън, но останалото бледнееше, начело със злодея. Една впечатляваща сцена на убийство, но само една. Атмосферата от своя страна за мен беше голям плюс, придаваше необходимата мистичност на филма, която си е важно, особено, когато става дума за филм за По. Опасявам се, обаче, че няма да бъде достатъчно интересен на онези, които имат малко познания за творчеството му или нямат интерес към жанра. Единият етикет трилър не стига в случая.

Time Traveller

Това чудо го спрягат за филмова версия на The girl who leapt through time. Нямат друго общо, освен пътуването във времето. Ще си спестя обясненията на сюжета, ще убият удоволствието от филма. Хареса ми това, че завръзката е поставена достатъчно рано, ала пък изложението е малко по-продължително. Но това точно като че не успя да ме подразни или поне не твърде. Във финала имаше едно разбито клише, което, колкото и да ми е тъжно, си беше добро попадение. Реализмът на японското кино е винаги приятно разнообразие.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Jul 27, 2012 10:48 am

Iron Sky... Сигурно Хитлер се е обърнал в гроба. По-некадърен филм не бях гледал от много време. А го очаквах доста, бях чувал за него, бях гледал трейлъри... Ако започна да изброявам всички слаби моменти на филма ще трябва да го разгледам целия, затова ще се спра на някои неща.

Концепцията е ясна, проста и почти гениална - шепа нацисти се крие от другата страна на Луната и решава да нападне Земята. Оттук толкова много страхотни филми можеха да се получат, че ме е яд за изпуснатата възможност. Общо взето Iron Sky се опитва да бъде политическа сатира, осмиваща американската политика, но е толкова буквална и хуморът е толкова тоалетен и изтъркан, че сякаш сценарият е писан от 14 годишен. И просто се убеждавам за пореден път, че арийците не ги бива да правят комедии - финландци, германци, датчани, холандци и други скандинавски народи трябва да си правят драмите и нищо друго...

Нацистите бяха смехотворни, в нито един момент не изглеждаха като реална заплаха, бяха идиоти и се държаха неадекватно във всеки един момент.
Spoiler: show
И защо по дяволите се занимаваха с кандидат-президентската кампания на Сара Пейлин?.. Защо й пишеха речите, защо им беше тя да е на власт?! Какъв беше смисъла?!
Останалите герои не бяха с нищо по-добре - толкова бяха двуизмерни и клиширани, че ми беше абсолютно все тая за тях.

Имаше бая препратки към други филми - това никога не съм го разбирал. Когато е завоалирана, окей, може да ти достави кеф, че си се усетил. Но когато се повтарят 1 към 1 сцени от класики, това трябва да се сметне за забавно ли? За поклон пред техния гений? По-скоро бих се обидил на тяхно място, че съм споменаван в треторазрядна комедийка.

Някои филми са толкова лоши, че са забавни. Предполагам, че този дори не е чак толкова лош, че да достави на някого удоволствие... И въпреки това ревютата в IMDB са удивително позитивни :?

Не заслужава оценка/10
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Jul 27, 2012 12:32 pm

На мен ми хареса. Вярно, нямах никакви очаквания предварително. А Пейлин президент - кеф голям. :wink:

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Sat Aug 04, 2012 5:12 am

Бе, като имаш предвид, че филмът е правен с едни джобни пари и добра воля, плюс никой не очакваше някакви откровения от него, май ще излезе единственото нещо, което си оправдава напъните тая година.

Между другото, ариец означава носител на индоирански език, само да вметна. :D

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Tue Aug 07, 2012 12:49 pm

The Decoy Bride
Разказва за холивудска актриса, на която й предстои сватба и която решава да избяга от папараците на малък шотландски остров. Пресата я надушва й там и нейния асистент решава да използва заместничка.
Романтична комедия с предсказуем край, но пък симпатична, с някои много мили моменти и прекрасни шотландски пейзажи. Филмът не е претенциозен, не е и брилянтен, но имаше някои много добри попадения според мен (замъка, тоалетната, майката на главната героиня). Общо взето изкарах приятни час и половина, лишени от драматизирания, три реда сълзи и сополи и малоумни опити за остроумничене.
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue Aug 07, 2012 4:59 pm

Ell wrote:The Decoy Bride
Разказва за холивудска актриса, на която й предстои сватба и която решава да избяга от папараците на малък шотландски остров. Пресата я надушва й там и нейния асистент решава да използва заместничка.
Романтична комедия с предсказуем край, но пък симпатична, с някои много мили моменти и прекрасни шотландски пейзажи. Филмът не е претенциозен, не е и брилянтен, но имаше някои много добри попадения според мен (замъка, тоалетната, майката на главната героиня). Общо взето изкарах приятни час и половина, лишени от драматизирания, три реда сълзи и сополи и малоумни опити за остроумничене.
Голям плюс беше и галещият ухото шотландски! :D
Много приятно филмче, наистина :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Aug 08, 2012 8:31 pm

Вчера най-накрая гледахме Brave - супер готино филмче беше! Трябваше да го изберем него преди някоя-друга седмица, вместо да налитаме на тъпия Dark Knight. Историйката беше проста, но приятна и малко по-различна от обичайните клишенца в жанра с любовни истории и подобни шитс. Шотландците бяха особено забавни, Хриси само се чудеше защо жените им се опитват да са толкова примерни, при положение че мъжете са тотални прасета. Но със сигурност най-яка беше мечката - хилихме се като идиоти през цялото време. Или с други думи, гледайте го! Не е някакво откровение, но със сигурност си струва и отново доказва, че всичко става по-яко с мечки в него!

Предишните дни пък наваксахме с Megamind и How to Train Your Dragon, които също бяха забавни от-до. Нещо ни е хванала Dreamworks/Pixar вълна, за която аз съм виновен.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 08, 2012 8:39 pm

AlDim wrote: всичко става по-яко с мечки в него!
С мечки или с викинги/пирати/рандъм племена от антична Великобритания. Тва си има и от двете! :lol:
Много е сладурско Брейв, ама експеримента дали очите ми ще понесат по-лесно 3Дто в анимационно филмче не се увенча с успех.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Aug 08, 2012 9:54 pm

Adaptation - най-гениалният сценарий евър!!! Ако ще да е пълен боклук, вече дръпнах Синекдоха.
9/10

K-PAX - ми хареса повече от Полет над куковиче гнездо. Безупречна история. Като никой път перфектен баланс между истина/измислица, и най-важното, ритъм, който не ми дава да скучая и да гледам колко остава от филма - нещо, което се случва рядко при бавни филми с развитие на персонажите, дори, когато са добри
9/10

Star Wreck: In the Pirkinning - изгледах го покрай Iron Sky. Баталните сцени по стара северна традиция са по-продължителни, по-реалистични(в смисъл, че където удари фотонния разрушител се получават щети т.н) и по-добре режисирани, отколкото тези в истинския Стар Трек. :lol: Компютърните ефекти са доста остарели, но са добре направени и от малкия бюджет е изтискано всичко. До тук с плюсовете. Всичко останало е пълен буламач. Актьорската игра е зле, дори по стандартите на училищна пиеска, а сценария е само placeholder. Спокойно може да се скипне филмът и да се изгледат само битките Пъфлийт vs. Вавилон 13
4/10

Dogma - някой може ли да ми обясни как филм за 10 милиона изглежда така, сякаш струва 1? А как този звезден актьорски състав може да се изложи така? За сметка на това филмът впечатли с доста силното начало и многото интересни лафчета за религията.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Aug 09, 2012 1:30 am

Припомних си за Synecdoche, New York от Силвърския пост за imdb и тъкмо сега го гледам и се разбивам от кеф. Само Чарли Кауфман може да пише такъв self-indulgent narcissistic крап, който да ме докосне емоционално толкова много и да ме накара да повярвам, че е възможно да намериш някой, който да мисли на твоя wavelength. Абе, превзета работа...

А, и Миа тук е докторка, а не пациентка! :ghostche:

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Aug 09, 2012 7:24 pm

Опитах се да гледам "Диктаторът". Спрях го още преди 20тата минута.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Aug 10, 2012 1:01 am

А това беше най-добрата му част, имай предвид :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 10, 2012 1:10 am

И аз го изгледах- имаше два култови скеча,
Spoiler: show
Wii игрите и хеликоптера
останалото не беше нищо особено.

Винаги съм се чудел защо прехвалват кенефния хумор на Саша Барън Коен.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Aug 10, 2012 1:14 am

На мен ми беше първият сблъсък с него, но и аз се чудех за това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Aug 10, 2012 1:47 am

Единственото на Коен, което трябва да се гледа е Борат. Другите са пълна скръб. В Борат поне имаше доста смешни моменти и ако не беше онуй щеше даже да ми хареса много.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 44 guests