Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Thu Jun 13, 2019 5:58 pm

Аз само бях чувала за сцената, не я бях гледала, ама такъв криндж просто. Тоя тип сцена върви във филм като Дедпул, който през цялото време е толкова мета и чупещ четвъртата стена, ама тук не работи.

Ся грима на Мистик сме го обсъждали бая пъти, но никога не е бил толкова зле. Начи пичове, Руполс драг рейс дето кралиците сами се мацат, и нямат експертни гримьори, перуките и синята боя изглеждат в пъти по-добре от това тука. Ква е тая парти сити перука ве? Но тва не е проблем, щото тя се променя веднага и вече нямаме синя Мистик.

Освен тва гримът на всички изглежда зле и е адски недеведесeтарски. Въобще тая анахроничност дразни бая.

Иначе Куисилвър не ги ли спасяваше редовно всичките, така че е тоя аргумент е малко???

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Thu Jun 13, 2019 7:50 pm

Ти остави грима, тая сцена - без да съм гледал филма - няма никаква логика. Едно, че няма как да е добра идея Мистик да обяснява пред учениците, макар и в уж личен разговор, че Джийн би трябвало да е мъртва, друго, че точно в мутантското училище не би трябвало да е проблем да показва мутантското си лице, та може да се разхожда със синята кожа, трето, че точно от образа й, който беше изграден в досегашните филми, няма как да се очаква изведнъж да забрави всичките рискове, които Чарлс е поел, и всичките мъже, които са спасявали положението. Доста обидно, всъщност.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Thu Jun 13, 2019 8:18 pm

Не знам и аз не съм го гледала, а и не смятам да го правя, но и на мен тва ми беше първата реакция. Смисъл тва не е освобождаващо действие от типа на да си свалиш сутиена и обувките и грима след тежък ден, а е точно обратното. Тва е все едно след тежък работен ден в удобни за теб дрехи и без грим и сутиен, изведнъж да решиш да се издокараш в пъти по-неудобно за теб облекло, грим и бельо. Фак лоджик.

Принципно аз като цяло нямам нищо против Мистик да е без люспи или с гелирана коса, но очаквам нали синята боя да е достатъчно добре аплайната, за да не си личи, че под нея имаме некво бяло девойче от Кентъки, нали. Нямам нужда и косата да е гелирана или нещо, стига тя да не изглежда като да е пет долара. ГРИМЪТ Е НА ПЕТНА. НА ПЕТНА и през него прозира кожа. Втф? Сериозно. Смисъл рандом косплей сигурно изглежда десетки пъти по-добре.

Иначе тоя тип реплики, които са толкова кринджи се опитват да профитират без рабиране от наболялата тема за equality и поради тази причина са толкова кринджи. Примерно в Дедпул тоя коментар работеше, щото Дедпул както казах е мета и от него тоя тип коментари се очакват. Освен това коментарът там е в следствие на ебавки с това, че х мен е метафора за расизма, и е направена с разбиране на проблема, а не с евтиното профитиране от него.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Thu Jun 13, 2019 9:09 pm

1. Сцената с репликата за жените е насаме в офиса.

2. Аналогията с грима и обувките е МНОГО точна.

3. Дори нещо да е буквален pandering, то пак ще работи в качествена сцена. "She is not alone" моментът в Endgame може да обижда Истинските Мъже, но си работи перфектно, без изобщо да се прави, че е нещо различно от pandering, защото цялата тая сцена е убийствена. Тук обаче репликата на Мистик идва абсолютно отникъде, щото реално тема за сексизъм в тия филми (извън няколко момента с Мойра във Фърст Клас) няма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 13, 2019 9:52 pm

tigermaster wrote:
Thu Jun 13, 2019 7:50 pm
Ти остави грима, тая сцена - без да съм гледал филма - няма никаква логика.

Ами точно затова няма логика - щото не си гледал филма. :)
Не че е особено качествена точно тази реплика, но във филма наистина има смисъл. Първо, в този филм Екзейвиър не е бил на активна мисия от близо десет години, но с удоволствие разпраща учениците си да спасяват американски космонавти, щото обича да е в добри отношения с президента. Второ, Мистик е съвсем нормално да е ядосана точно в тази сцена, защото тя не искаше да тръгва на тази мисия, не беше сигурна, че е правилно това, но все пак реши да угоди на Чарлз. И самата Джийн не беше сигурна, че мисията е добра, но отиде само защото има доверие в преценката на Мистик. Съответно Мистик чувства отговорност за това, че я подвела, и чувства яд към Чарлз, че ги изпраща, без сам да поема рискове, и се ядосва, как всичко е било в ръцете на нея и Джийн, и на всичкото отгоре Джийн едва не е умряла... и затова ѝ писва и заявява троснато тази реплика. Не е някаква велика квинтесенция на филма или върхов момент, не е нещо, което е изтъкнато или повторено, просто реплика, подхвърлена в разговор. И, както е редно да бъде с всяка сцена от филм, изглежда по-добре в контекст, колкото отделно.
Разбирам, че и вие имате трудни дни и ви се хейти, ама хайде МАЛКО по-сериозно, нека поне да сте гледали филмите, които така страстно обяснявате колко са нелогични.

Гримът на Мистик в този филм и на мен не ми харесва изобщо, наистина стоеше по-изкуствено и неприятно.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Thu Jun 13, 2019 10:14 pm

Нищо от това не й дава право да казва "Не помня кога за последно си поемал рискове" на човек, който си рискува живота и осакатя перманентно заради каузата, за която и тя се бори в момента - още повече, че по времето, когато Чарлс осакатя, тя реши да го предаде. (Да не говорим, че подобно троскане може и да отива на образ на Дженифър Лорънс, обаче в случая става дума за жена на петдесет години.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 13, 2019 10:31 pm

Във First Class е казано директно, че заради гените си Мистик дори на 40 ще изглежда като тийнейджър. Което естествено не обяснява защо другите не остаряват, но поне за нея оправдание има :D
И да - рискувал си е животът и е загубил краката си... преди 30 години. Тя затова казва "Кога за последен път ти пое риск?" точно щото е било отдавна. Не му казва "Ти никога не си поемал рискове". Когато видях първо сцената и аз си казах, че звучи нелепо, но във филма не ми стоеше неуместно, хубаво беше защитено.
И наистина - да спориш дали е уместна реплика във филм, който не си гледал, е безсмислено. Разбирам, че имаш силни чувства към загубата на професора, но това не променя нещата, че през последните 10 години той наистина е посменил преоритетите си.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Thu Jun 13, 2019 10:44 pm

Аве някой знае ли дали Макавой и Фасбендър ще ходят при Греам Нортън? Щото тия филми си заслужават САМО ако тия двамата са там и Нортън ги кара да разиграват фенфик ситуации.

Бтв Макавой точно за тоя филм ли си е бръснал главата (или е решил, че е много велик актьор) или не? Щото в тая сцена изглеждаше като да не беше или другия вариант е да не са го бленднали като хората. Щото ако е второто е скандално.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Fri Jun 14, 2019 1:09 am

Dr. Horrible wrote:
Thu Jun 13, 2019 10:31 pm
И наистина - да спориш дали е уместна реплика във филм, който не си гледал, е безсмислено.
Наистина е безсмислено, заради което когато ми излезе някакъв по-интересен ангажимент, може би ще спра.
Все пак, предвид факта, че сцената е качена от Фокс в Ютуб за реклама на филма, коментирането й от негледали не е толкова неразбираемо. Честно казано, не знам дали изобщо съществува контекст, който да я направи по-малко безумна в моите очи. `щото Мистик наистина не казва "Ти никога не си поемал рискове" и аз не твърдя, че казва това. Тя казва "Не помня кога за последно си поемал рискове", което е различно, но също толкова тъпо, когато е съотнесено към този човек - който, първо, е параплегик, та няма как да участва в мисии, свързани с физическа активност, и, второ, във всичките филми е поемал купища рискове и благодарение на тия рискове два пъти осакатя само откакто Джеймс Макавой пое ролята.
Що се отнася до възрастта на Мистик - в предишния ми коментар външният й вид нямаше никакво значение. От значение са възрастта и позицията й - а именно, петдесет и нещогодишна жена, трениран боец и убиец, и, по спомени от предишния филм, един от водещите учители в това училище. От нея бих очаквал малко по-зряло поведение, а не троскане.

И не че нещо, обаче изобщо не виждам причина да казва "She should be dead" на има-няма половин метър от група деца, когато говори за тяхна съученичка. Подобна глупост имахме и в последния Ноланов Батман, и там също ме вбеси. Можеше Мистик да влезе в кабинета на Екзейвиър, да затвори вратата и след това да ги говори тия приказки - няма как хлапетата да не я чуят иначе. Това си е лоша режисьорска работа, де - в смисъл на разположение на актьорите и използване на декорите.

И, да го кажа още веднъж - точно на място, където Мистик може да си позволи да изглежда като себе си, без никой да я погледне накриво, тя демонстративно да премахва синята кожа и да се превръща в русата Катнис идва твърде нелепо. Това даже не го твърдя само аз, ами и Роланд, а той май е гледал филма...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Fri Jun 14, 2019 8:58 am

Добре де, репликата с Екс уимин беше супер лейм, но не бих казала, че целият разговор между Мистик и Екзейвиър беше нелогичен. Какъвто и да си бил преди Х години, въпросът е какъв си станал последните Х години, нали. Сега, друг е въпросът дали смятате, че тази промяна не е присъща за този герой и т.н., но този конкретен филм го показва такъв. И да, хората сме такива, че дори някой да е бил Велик и да е правил Велики неща преди много години, ако дълго време прави неща, които ние не одобряваме, няма как да не ни направи впечатление. И да не измрънкаме, когато за малко да умрем - при това Мистик конкретно беше ядосана, защото те вече бяха спасили всички астронавти освен един, беше супер рисковано, тя каза да се връщат и Екзейвиър й каза (от удобството на кабинета си, нали) - не, няма да оставим никого. Той наистина рискува целия си екип за един астронавт. И след броени секунди Джийн се взриви (а точно преди мисията тя каза на Мистик, че й вярва.)
Не знам, филмът си има кусурите (гримът например наистина болеше), ама айде сега, баш тая реплика е ясно откъде идва. И това, че казва, че "не помня от кога" не значи, че наистина не помни, а че много отдавна не се е случвало... Големи буквалисти значи. Вземете да задъвчете някой от истинските минуси, не е като филмът да ги няма :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Moridin » Fri Jun 14, 2019 9:43 am

Така си е, репликата беше съвсем на място (макар и криндж изиграна) и си служеше за wake-up call на д-р Х, който буквално принуди екипа си да си рискува животите, за да спасява астронавти. Ехо, личен избор? Ставаше си един малък PR дикататор и биваше ИМЕННО да му се напомни, че едно е да рискуваш собствените си крака, съвсем друго е да рискуваш чужди.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Fri Jun 14, 2019 10:23 am

Гримът е просто потрес и тоя път съм склонна да не обвиня само Лорънс, а самите гримьори.

Само в тая сцена имаме петнайсехиляди грешки, които са абсолютно недопустими.
1. Проверих и Макавой се е бръснал за филма, което означава, че гримьорите са имали лесната задача просто да му покрият цялата глава с фондьотен, щото нали там дето е имало коса е по-светло. Но НЕ! Главата му е по-светкла.
2. Врата и лицете но Джийн са различни цветове. Същото с Мистик.
3. Мистик в сцената има една небледната контурна линиа в горната част на челото. ВТФ???
4. При Еван Питърс пък неаме никви контури, ни коректори, само един равен цвят и тва е.
5. Проблемът със синята Мистик. Тва изглежда като боя, а не като кожа. Принципно, дори когато актьорите на са сини, им се слагат кум фондьотен, ружове, бронзъри, контури, коректори, хайлайтъри и тн, за да може лицете да придобие неква дименционалност от тия прожектори. Проблемът с Мистик, а и с Найткроулър, ако щете, но най-вече с Мистик е, че просто са я нацапали с неква синя боя в равен тон и тва е. Няма игра с цветове и тонове, няма нищо. Освен това фактът, че това е супер тънкия слой боя, вместо по-дебел слой го прави да изглежда още повече като боя. Сравнете Мистик с Гамора примерно, където имаме адски много игра с тонове по лицето й. Имаме светли тонове на брадичка, по средата на челото, под очите, имаме нежен контур на скулите и около лицете. Тва дава илюзията за кожа, вместо боя.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Sat Jun 15, 2019 2:04 am

Litz wrote:
Fri Jun 14, 2019 10:23 am
1. Проверих и Макавой се е бръснал за филма, което означава, че гримьорите са имали лесната задача просто да му покрият цялата глава с фондьотен, щото нали там дето е имало коса е по-светло. Но НЕ! Главата му е по-светкла.
Тоя филм имаше маса презаснемания, така че в някои сцени МакАвой е с bald cap, и си личи. Не е навсякъде бръснат и понякога се мени от кадър в кадър.

Което всъщност би обяснило доста от несъответствията и нескопосания грим и на други места.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 15, 2019 10:14 am

Рол, това за масата презаснемания е толкова преувеличено, че направо граничи с невярно. Градски легенди и жълти слухове.
https://www.comicbookmovie.com/x-men/da ... cs-a168888

Филмът ришуутва единствено финалната битка - трябвало е да стане атентат в сграда на ООН или нещо такова и Джийн се да се бие с извънземните в космоса. Но тест публиката не е харесала видяното, затова са заснели сцените с влака.
Реално снимките на филма са от юни до октомври 2017-та - няколко месеца. И идеята е била ноември 2018 да излезе. Но поради негативните реакции се взема решение финалната част да се ришуутне. Заради това, че кастът е голям и актьорите вече имат други ангажименти, а Фокс искат всички да са заедно, се налага ришуутите да станат близо година по-късно, затова премиерата е отложена за февруари 2019. Ришуутите продължават по-малко от месец - две седмици за principal shooting и три седмици за second unit, като двата екипа снимат паралелно. X-men First Class имаше много повече ришуути, Avengers Endgame имаше повече ришуути, и в него реално Е имало момент когато една и също сцена от филма съдържа кадри, снимани месеци един от друг - пример е разговора на Древната (Тилда Сиунтън).
В един момент обаче Камерън настоява студиото да пусне през февруари неговата Алита. Фокс се съгласяват и тъй като март излиза Капитан Марвел, а април- Ендгейм, слагат Феникса през юни.

И оттук плъзват легенди, че е имало мнооого презаснемане и драма.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Litz » Sat Jun 15, 2019 10:49 am

Аз дори не говоря за мутантски грим, а за нормалния такъв. На Софи веждите, които бяха толкова яки в троновете тук са некав потрес. Джесика Частейн, тая прекрасна жена, са я превърнали в Джефри Стар клонинг, Софи има контур на БУЗИТЕ. Сенките не са бленднати. Контура на челото на Лорънс не е и седи като една черта кал.

Въобще тва мяза на #boyfiedoesmymakeup, а не на професионална продукция.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests