Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Thu Mar 29, 2018 11:12 am

Xellos wrote:
Wed Mar 28, 2018 9:11 am
"I wanted very much to have her, because I'm a big Portal fan. But just as a wink," Del Toro explained to the Toronto Sun. "She's not cake-obsessed. She's not out to destroy humanity."

Although he did get Valve's permission to use the familiar GLaDOS voice for the trailer, Del Toro added that McLain's voice will eventually be modulated somewhat. "The filter we're using is slightly less GLaDOS. Slightly. The one in the trailer I wanted to be full-on GLaDOS," he said.

So it sounds like the GLaDOS A.I. isn't a direct representation from the renowned Portal antagonist, rather a tip of the hat. Nevertheless, it's a nice touch for fans of the games.
Мда, то това е и най-тъпото. Хората, които не са запознати с играта, надали изобщо биха обърнали внимание на гласа. Обаче, аз като фен на играта се издразних адски много. Щото целия филм е някакъв брутален рипоф на всевъзможни неща, та трябваше и Гладос да вкарат в него. :devil:

Точно тези думи на Дел Торо (напълно "за" правата лопата :mrgreen:) си противоречат адски много с действителността.


офтопик п.п.
Какво стана със Subnautica? Драсни малко повече в геймо темата, че бая интересна и яка изглежда играта.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Xellos » Thu Mar 29, 2018 6:48 pm

Да, да бараш с тлъстите си пръсти Гладос е грехота. А това, че Пасифика е шарена безогледна кражба на всякакви куул идеи, тип докторантура на съвременен бг политик, за сефтето работеше, ама втория нещо е ниво Трансформърс по всички показатели. :neutral:

п.п. СубНаутиката я забравих вече напълно (заслужава си няколко дена де), в името на циклене с Асасина в Египет.
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Thu Mar 29, 2018 7:54 pm

Xellos wrote:
Thu Mar 29, 2018 6:48 pm
Да, да бараш с тлъстите си пръсти Гладос е грехота. А това, че Пасифика е шарена безогледна кражба на всякакви куул идеи, тип докторантура на съвременен бг политик, за сефтето работеше, ама втория нещо е ниво Трансформърс по всички показатели. :neutral:
Дюд, колкото и да хулят хората по Трансформърсите, Майкъл Бей е крайно адекватен режисьор за блокбъстърови екшъни и притежава страхотен, разпознаваем стил. Онзи ден гледах отново Лоши Момчета: еми филмът продължава да е великолепен образец за подобен тип екшъни. Бей перфектно си разбира от работата.

Не че съм очаквал каквото и да е от Пацифик Рим цвайката, просто филмът е колосален грабеж отвсякъде. Взети са безумно много и различни неща от всевъзможни филми и са съшити със сезал и губерка от човек (и продуцентска масовка) с абсолютно липсваща визия и разбиране, защо тези елементи са работели на другите места. Ужасна, ужасна каша е.


п.п. вах и гадните пирамиди. :mrgreen: От това, което съм гледал, ми изглежда, че заслужава повече време, ама като я пробвам ще видя. :oops:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Xellos » Fri Mar 30, 2018 7:54 pm

Е, че аз не му разглеждам по-горе цялостното творчество, а че е разпознаваем... няма спор. :mrgreen: Иначе просто асоциации лични как се млатят некви меки докато света аха аха да си земе имах предвид. Уотевър.

Кръстя се само са с Ready Player One да не са съсипали много впечатленията от любимата ми книжка, ма това ще се гледа на кино скоро, за тая година да се каже че съм бил барем веднъж. :ninja:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Wed Apr 04, 2018 12:48 am

Като цяло, Ready Player One си е епик фен сървис зарибявка.
За жалост, визията на истинския свят е потресаващо зле. Ако бяха заснели сцените на някакво подобаващо рандъм кътче в света, пак щяха да изглеждат дистопично по-добре от скучната, бих казал дразнеща, визия, която Спилбърг поднася, през някакъв хахав pale филтър. Споменавано е достатъчно пъти в този форум, как от Minority Report насам не се е появявала някаква адекватна и хубава визия за подобен род филми, което си е потресаващо за състоянието на тези блокбъстър филми (изключая блейд рънъреца); а и тридето на реалния свят беше адски зле, добре че имаше много малко моменти от него.

За сметка на това, всичко в Оазис-а е страхотно. Най-вече uncanny аватарите, които бяха великолепно великолепни.
Загадките за намирането на ключовете ставаха, но наистина е доста притеснително, как разрешаването им отнема (особено петте години за първата) толкова време на всичката паплач, дет цъка геймката. Обяснявам си го с това, че може би ВР-а им е изпил мозъците. :mrgreen:

При положение, че трейлърът изглеждаше мега зле и очаквах нещо не толкова добро, останах доволен от филма. А и, ако не нещо друго, и тъй като съм отявлен фенбой, "нещата", около втория ключ ме почупиха от кеф и само, заради тези сцени си струваше гледането на филма. :heart:

п.п. ревюто на @Roland и @Aravala е много приятно и е написано в страхотен нърдовски формат. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Wed Apr 04, 2018 4:41 am

Мерси мерси :) Иначе аз официално приключих с 3Д-то. Никъв смисъл няма от него.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Wed Apr 04, 2018 8:30 am

На същото мнение съм, но в бежето не ми позволяват да имам право на избор. :ninja:
Най-смисленото, а оттогава насам и последно, използване на тази технология, което ме очарова, бе това на Life of Pi. Постпроцесинг тридето, изобщо не го броя. Беше каша при Пантерата, каша е и при Играча.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Thu Apr 05, 2018 10:57 pm

Оо да, ето така се прави летен екшън(*нищо че според времето, още сме зима). Ready Player One не прелива от substance, сигурно поради времевите ограничения на формата са изрязали повечето character development и дветостроене, които присъстват в книгата. Но е зарибен до немай къде и колкото и да се различава от първоизточника си, е доста добра адаптация. Не очаквах от двете неща книгата да е по-зряла, а от филма да пръска осемдесетарски наивитет, но се е получило много свежо, и по-важното, контрастиращо с модерния дизайн на YA дистопиите тип Hunger Games. При нърдщината положението е наобратно. Филмът като цяло не успява да ме убеди, че тези хора там си обичат хобито, или поне не така силно както книгата, в която героите дишаха културата на 80-те и сякаш не можеха да мислят за нищо друго. Поддържащите персонажи също са по-интересни в книжния вариант, може би освен i-Rok, който беше сигурно 5-тия опит тази година да се повтори успеха на скаличката/Taika от Thor Ragnarok, но е пич и има няколко добри попадения. Като цяло мога да вадя дребни кусури до утре, но е факт, че фимът едва ли можеше да бъде по-добър и съм страшно доволен.

Сега остана и да направи пари, за да решат костюмарите, че е дошло време за филми, които не са ребуути и продължения, но май няма да ни огрее чак толкова, за сметка на това Infinity War ще избие рибата, а очакванията ми към него спадат с всеки следващ трейлър.
8.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Fri Apr 06, 2018 9:47 pm

Почивам си тези дни и изгледах доста сериИИ. Пълнометражни филми гледам изключително рядко, но сериали все пак гледам. И реших да гледам Breaking bad. Няма да права дисекция. Явно американците много го харесват. Обаче случайно разбрах, че Better call Saul е нещо като ... не е точно предистория, но двата сериала са свързани.
В момента съм някъде по средата на Breaking bad - трети сезон. Засега Better call Saul ми допада повече, има доста по-голям смисъл.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Fri Apr 06, 2018 10:50 pm

coldie wrote:
Fri Apr 06, 2018 9:47 pm
Пълнометражни филми гледам изключително рядко, но сериали все пак гледам.
И реши да споделиш тук за сериалите, които гледаш, а не в тяхната тема или тази на Брейкин Бед + Соля, сигурно, защото горното ти изречение започва първо с думите "... филми гледам ... ". Разбираемо. :mrgreen:
Ю ар воусъм. :thumbsup:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Tue Apr 17, 2018 11:03 pm

Rampage. :ninja:
Нищо не може да бие пацифик рим цвайката, тъй че тоя филм беше сносен. :mrgreen: А, тъй като самият филм няма представа какъв точно иска да бъде, си прави сносна манджиджка от: научна фантастика, комедия, ийвъл корпорейшън мит мас дистракшън оръжийце, бъди енимал муви, драмичка, пародийка, още насилствена драма, дизастър монстър муви, Кинг Конг вс. Годзила, Скала + Конг Конг вс. Крокозила + степенВолф. Джефри Дийн Морган играе (по-точно преиграва) нещо средно между безименния добър каубой и персонажа му от Влачещите се Тропове, но пък го прави със страхотна харизма. Страшен дюд е. :heart:
Така, де, филмът бива. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Wed Apr 18, 2018 7:00 pm

Малко дълъг пост ще се получи, но от последното ми влизане преминаха доста филма през мозъка ми и трябва да ги напиша преди да съм ги забравил :)

Перегон - руски филм, чието действие се развиваше на фона на ВСВ, като в отдалечен район на СССР (в този случай Чукотка) на едно междинно летище се преплетоха съдби и истории на доста хора, кои малко комични, кои трагикомични, кои откровено зли, всеки от по-важните герои бяха развити по един много приятен начин, малко по малко научаваш историята на всеки един от тхя, без излишно натрапване на ценности и клишета - обикновени хора с обикновени професии, болезнено отразяващи тогавашната действителност и зараждащата се диктатура на Сталин, но всичко това е поднесено по един спокоен и тих начин, без напрежение (освен на няколко сцени), самото темпо на филма бих сравнил с ритъма на река, на места забързва, на места лениво-спокойна, на места непредсказуема - колоритните образи изваяни от умелата ръка на режисьора са едни пълнокръвни образи, на които можеш да съчувстваш, да страдаш заедно с тях, да се радваш на усмивките им, да ги укоряваш за необмислените им действия.

Наред с драматичните моменти, имаше смях, тъга, любов, страх, доблест, чест и малко слава. Въпреки, че не гледам такива филми много често (да не кажа почти никога) този ми хареса поради напълно изчистения си човешки облик, виждаш хората такива каквито са, без фалш, без преструвки и насилени емоции, изградени от многообразието на живота, дори и на такова далечно място...

Red Sparrow - не беше лош, Дженифър Лорънс има известна доза перверзия в нея, тук добре владееше ролята на руска шпионка/изкусителка, имаше голотии, кървища, интересна история (ако и да беше малко удължена на места), малко свърши в нищото и някои неща останаха недоизказани и забулени в мистерия, но като цяло имаше добро темпо през почти цялта продължителност на филма и не се отегчих, дори и на бавните сцени. Изграждаше героите постепенно, с доста старание и подробности, интриги в света на шпионажа, вербуване, прелъстяване и прочие елементи от такъв жанр.

Руския изговорен на места беше ужасяващ (особено репликата на Джоел Еджертън към героинята на Дженифър на излизане от залата с плувния басейн), можеха да го спестят, на места имаше малко баласт под формата на ненужни сцени, но като цяло ми хареса, напомни ми малко на Salt, но без екшъна.

Game Night - доста дебилно и свежо филмче, имаше на моменти места, където цвилех от смях в залата и добре, че не бях сам - абсурдна комедия в съчетание с кретения и много добре подбрани герои, които доставиха идиотщини с кофите, но в добрия смисъл. Рейчъл Макадамс и Джейсън Бейтман бяха главните действащи лица, докато се опитват да разгадаят мистерията около отвличането на един от участниците в традиционната Game Night организирана всяка седмица от нашите герои.

В борбата се включват различни образи с различна мотивация и причини, но отдавна не бях гледал добра комедия, пък и след сериозния тон на Red Sparrow този ми дойде идеално.

Kingsman: The Golden Circle - доста слаб и скучен, излишно дълъг и претрупан с недъгави изпълнения и сцени, дори бойните сцени бяха като претоплена манджа, макар и от същите хора, които бяха направили оригинала да изпъкне сред мнозинството. Героинята на Джулиан Мур не може да се мери с култовата фигура на Самюъл Джаксън, отбора на американците беше удивително смешен и тъп, британците пресилено изтънчени. Жалко...

Baby Driver - един приятел, фен на творчеството на Едгар Райт го окачестви като шедьовър, аз обаче ще контрирам и ще отбележа, е филма става, но нищо над средното ниво според мен, неравномерно темпо през целия филм, не особено интересна актьорска игра, имаше няколко момента, които бяха направени добре, всичко останало не беше кой знае колко впечатляващо. За мен Скот Пилгрим си остава най-доброто от същия режисьор.

Spiderman: Homecoming - доста приятен филм, Том Холанд пресен-пресен от появата си в третия Капитан Америка тук се справи чудесно в ролята си на тийнейджъра Питър Паркър, имаше смях, имаше зрелища, останах доволен и от Майкъл Кийтън като злодея, лелята на Спиндерман-а беше ебаси яката, всичко останало беше напаснато във филма и историята се държеше сравнително стабилно. Ще се взима за личната колекция.

Последният Богатир - много смях и дебилни моменти, странната групичка от известни руски приказни герои беше основата на този филм, главния герой беше клишенце, но не ме издразни, Кашчей и Баба Яга на моменти ме караха да се превивам от смях, Василиса не беше чак толкова Прекрасна, както я изкарват по приказките, които четох като малък, но това са бели кахъри.

Saving General Yang - история за синовната почит, доблест, чест и малко бойни сцени, които поне бяха направени добре и не дразнеха окото.

Collateral - Том Круз като лошия и Джейми Фокс като добрия в този доста стегнат трилър, който не бях гледал от години и почти не си спомнях нищо, но останах доволен.

Wind River - много добре ми дойде и като визия и като актьорска игра и като развитие на сюжета, дано повече хора обърнат внимание на фактите показани, не очаквах нито Джереми Ренър, нито Олсен да направят такива силни роли. Може би се надявах на стандартния сюжет със серийния убиец, но и така поднесен филма беше силен и въздействащ.

Moana - въпреки голямото количество песни, не ме издразни и имаше доста забавни моменти, като не прекалиха със захаросването. Не съжалявам, че го гледах.

Tomb Raider - за мен една от по-добрите екранизации по игри от доста години насам, Викандер е сравнително стабилна на екран, Даниъл У не ме издразни като второстепенен герой и като цяло филма се държеше доста добре, имаше добри сцени и не чак толкова, но доброто надделя и ме остави с приятно впечатление.

Pacific Rim Uprising - въпреки, че не е дел Торо като режисьор и нямаше относително сериозния поглед на оригинала, тук отново имаме Йегери срещу Кайджута с малко изменение, но аз останах доволен от видяното, макар че Джон Бойега да не е от класата на Идрис Елба или дори Чарли Хънам, достави в своя забавно-сатиричен образ, а девойчето не беше хич за изхвърляне и стоеше добре до останалите герои.

Ready Player One - пръснах се от кеф, ще го гледам втори път, че на първо четене не хванах всички препратки към игри, филми и книги наблъскани вътре, визуално Спилбърг знае какво прави и как да го направи, на места като че ли бяха прекалили с шеговития тон, но зрелището си го биваше отвсякъде и бих препоръчал като за първи път да се види на голям екран.

A wrinkle in time - странен филм на Дисни, на моменти си беше даже доста подтискащ и мрачен, пътуване във времето и пространството, като отново семейните ценности са на преден план, но на места беше излишно протяжен и в някои сцени грима на някои от участниците ми дойде в повече, но като цяло филмчето става :)

A quiet place - доста добре направен филм, нивата на съспенс и напрежение се покачваха с почти всяка сцена, с толкова малко актьорски състав успя да ме накара да гледам внимателно всяка секунда, във филм където ударението беше върху тишината, страничните звуци и цялостния саундтрак направиха страхотно преживяването, само финалния кадър ми дойде малко прекалено екшън-героичен и не се връзваше с темпото и атмосферата на филма, но всичко останало беше на ниво поне за мен.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Tue Apr 24, 2018 10:57 pm

Take The 10 наподобява класическите едновремешни слакър комедии. Пълна дебилщина, пълен фън. :thumbsup:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Amelia » Wed Apr 25, 2018 5:01 am

Ready Player One е много сладурско feel good филмче - от типа, на които се радвах като бях по-млада. И сега му се зарадвах. Върна ме назад във времето някак си, за което получава благодарна осмичка от мен. Спилбърг е вложил бая любов към гейминга и поп-културата и хуморът, свързан с тях успява да не е дерогативен. Благо ми стана, такова едно, като го гледах.

ПП. Най-много се смях на армията от Master Chief-ове, дето в реалния свят бяха някви дечица. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Thu Apr 26, 2018 12:12 pm

penzata wrote:
Thu Mar 29, 2018 7:54 pm
Xellos wrote:
Thu Mar 29, 2018 6:48 pm
Да, да бараш с тлъстите си пръсти Гладос е грехота. А това, че Пасифика е шарена безогледна кражба на всякакви куул идеи, тип докторантура на съвременен бг политик, за сефтето работеше, ама втория нещо е ниво Трансформърс по всички показатели. :neutral:
Дюд, колкото и да хулят хората по Трансформърсите, Майкъл Бей е крайно адекватен режисьор за блокбъстърови екшъни и притежава страхотен, разпознаваем стил. Онзи ден гледах отново Лоши Момчета: еми филмът продължава да е великолепен образец за подобен тип екшъни. Бей перфектно си разбира от работата.

Не че съм очаквал каквото и да е от Пацифик Рим цвайката, просто филмът е колосален грабеж отвсякъде. Взети са безумно много и различни неща от всевъзможни филми и са съшити със сезал и губерка от човек (и продуцентска масовка) с абсолютно липсваща визия и разбиране, защо тези елементи са работели на другите места. Ужасна, ужасна каша е.


п.п. вах и гадните пирамиди. :mrgreen: От това, което съм гледал, ми изглежда, че заслужава повече време, ама като я пробвам ще видя. :oops:
Толкоз в адекватен Майкъл Бей колкото да спечели пари. Филмите му са пълен боклук и е осрал всяка една добра история по която е правил филм. Ако искаш да гледаш безмозъчен скучен и натъпкан с клишета филм - е да Майкъл Бей е твоят човек. Последно помня, че осра Костенурките Нинджа и оттогава негов филм не съм гледал.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 14 guests