Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Thu Nov 29, 2018 3:22 pm

Джармуш си е съвсем друга бира - Дьед Мьен-а и на мен ми е любим. Бях малък чиляк, когато го гледах за пръв път, изобщо не разбирах какво се случва, но "протяжността" и "бавността" му ме бяха закотвили здраво пред тиливизоро. Още си спомням оново чувство, така че бих се съгласил за "дъ бест" частта, просто защото този сюрреалистичен уестърн може да се срвани с много малко филми.


Аз си падам по минимализма и фрагментарността в литературата и, където и да я срещна в друго изкуство, ме пленява. Бъстъра трудно може да го сравниш с който и да е уестърн, просто защото само обвивката му е на уестърн. По-скоро е поетичен символизъм. Иначе си е Коенова чикия. :suck:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Thu Nov 29, 2018 4:05 pm

баце едно към едно ми описа ситуацията на дед мена :shock:
ар ю ми?

инак коеновите чикии са приятно нещо, дори им се кефя на непоносима жестокост, а тоя филм се провяла на чисто фундаментално ниво, толкова е зле и пак радва. Бъстъра беше (поне първите 2 истории) красиво заснето, добре изиграно, великолепен грим, страшни костюми, бе юбер във всяко отношение, освен ентъртейнмънта. С жена ми гледаме и го оценяваме по достойнство, и не откриваме никакво желание да го приключим. :mrgreen:

Видехме лиъм нийсън с кукли или еба ли го и си викаме "мех, ще го скипваме". Може и в нас да е проблемът де :ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Thu Nov 29, 2018 4:30 pm

трубадур wrote:
Thu Nov 29, 2018 4:05 pm
баце едно към едно ми описа ситуацията на дед мена :shock:
ар ю ми?
ху(й) ноуз :ninja:

"Непоносимата жестокост" е единственият филм на Коените, който след ивемтиколко опита не успях да догледам. Непоносим ми е. :hihi:

Надали проблемът е в някой. Или ти харесва нещо, или не. Туй-то. Скипвай и зяпай нещо друго.

Междо другото, аз очаквах приятелката изобщо да не хареса тая чикия, щот си пада по други бози :lol: , ама Бъстъра взе че бая и хареса. Оди я разбери.



п.п. сега се сетих, че навремето изтрая "Свещената планина" на Ходоровски и каза, че бил хубав, но нищо не му разбрала (все едно има какво да му разбираш :roll: ) и същевременно вкъщи клюпа Хари Потър така, както Ози, Кийт Ричардс, Слаш и Ники Сикс едновременно са клюпали витамини. Откачена работа е туй джината. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Thu Nov 29, 2018 5:48 pm

то заради кочината роулинг потърняга е по-смотан от планината, която е доста надценена чикия, ходоровски-сама има по-добри попъления от това, ма се тая.

да му еба мамата колегата как се изпърдя ма със звук бе бах тоя народ

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Thu Nov 29, 2018 6:36 pm

Има. И Фандо и Лиз, и Ел Топото (който гледах пак наскоро, щото все пак сме у такава тема 8-) и Санта Сангрето са ми в пъти по-любими от Планината.

Като сме още на вестърн вЪлна, взех си бло реяс на Асасицуациона на Джесиго Джеймсо и, най-накрая, ще коригирам този пропуск.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Thu Nov 29, 2018 7:26 pm

поправи ме ако греша ама у тва не звучи като да има фул фронтал ощавена вулванизация, а къ се знае, язе изкуство без фимейл дженителия не признавам

и нетфликс има некъв нов филм документалически или нещо от сорта на орсън уелс :dunno:
па шсе гледа сигурно

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Wed Dec 05, 2018 11:57 pm

"Мистерията на къщата с часовника":
https://www.imdb.com/title/tt2119543/
Не го гледах на кино, защото при нас го прожектираха само дублиран на български. Трейлърът на този филм беше най-надъхващият за тази година. Джак Блек и Кейт Бланшет са страхотни и имат убийствена химия, образите им също радват. За нещастие обаче не са главни. Главният герой е някакво ревливо лигаво хлапе, дето ми идеше да го ритам в зъбите, та затова симпатизирах повече на съучениците му, дето го тормозеха в училище. Плюс, че самият филм явно не знае какво точно иска да бъде, затова смъртоносно сериозни сцени с разкрития на мрачни тайни от миналото се редуват с грифон от жив плет, който за забавление ака върху хората наоколо, и с тикви, които повръщат лепило върху Джак Блек... Като цяло - за жалост, прекалено тъп и неконсистентен сценарий, който пада в абсолютно всичките капани, които "ПараНорман", примерно, успя да избегне. Знам, че се предполага да е детски филм, ама, егати... Децата не са толкова тъпи. Гледам, в ИМДБ бая народ недоволстват, че филмът бил твърде страшен за рейтинг PG - което, разбира се, са глупости, има повече кошмар в произволен епизод на анимационния "Батман" от деветдесетте, да не говорим пък за анимациите на Хенри Селик. Очаквах и исках повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Thu Dec 06, 2018 6:26 pm

22 Mile - доста постен екшън, жалко за Ико Уваис дето се е набутал там между другите бледи и безинтересни герои, той взе да прилича на Тони Джа, мярка се в поддържащи роли тук и там, но без кой знае каква запомняща се роля. Жалко наистина за този пропилян потенциал, иначе за филма всичко ми беше с един такъв изравнен тон, дето нито да го плюеш, нито да му се радваш, постреляха се малко, понабиха им канчетата на лошите и толкова, на трейлър ми изглеждаше прилично ама в действителност е слаба ракия.

Equalizer 2 - първият не ми хареса но реших да дам на този шанс и той взе, че се оказа малко (ама с много малко) по-добър от оригинала. Дензел е неуязвим отново, мачка ги с каквото попадне под ръка и донякъде ми харесаха някои от убийствата му, но всичко се движеше толкова мудно и толкова предвидимо, че само чаках сцените на смърт да вдигнат малко скуката и бавната скорост с която се движеше целия сюжет. Дано няма трети, че и самата идея взе да се изтърква.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by AlDim » Thu Dec 13, 2018 10:26 am

Изгледах Mission Impossible: Fallout. От край време не ми пука въобще за поредицата, но след огромните хвалби за филма, реших да се пробвам пак.

Еми много е тъп, деба. И то по един особено скучен начин. Ако изключим някой-друг приличен момент в екшън сцените, филмът не се отличава с нищо. Мотивацията на персонажите е в гъза, всичките са безинтересни, обратите са изключително предвидими, а сюжетът е пълна каша. Музиката пък е мега дразнеща. Наистина не знам за какво беше целия хайп.

Mediocre.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Sat Dec 15, 2018 9:07 pm

Spider-man: Into the Spider-Verse е филмът на годината. Fight me.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Sat Dec 15, 2018 10:54 pm

Супер беше як, не съм гледала толкова добра комикс адаптация досега (без дори да имам представа от комиксите :Д)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sun Dec 16, 2018 11:04 am

Роли, не бъди бот.

От друга страна Venom си беше спасен кат шампион от Том Харди. А и не е истина колко по-добър е от черната пантера (бидейки марвелски филм с по-малък бюджет и като цяло герой, за който на малцина им дреме). А и имаше кадърно направен екшън, докато пантерата ни награди с най-утрепаното преследване с никакво чувство на скорост и тежест на колите.

А венъм беше нещо, което не очаквах дори да изтърпя и пет минути. :ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Sun Dec 16, 2018 11:15 am

Венъма и аз го боднах миналата седмица. Еми, той е от тези филми, които са толкова ужасни и въпреки това не можеш да спреш да гледаш. Яка пародия беше, много смях, сюжетът постоянно ми бягаше :mrgreen: , Том Харди беше як в моментите, когато си лафеше с Венъм, но през останалото време, пичагата си играе по един и същ Том-Хардовски начин.

В интерес на истината, много ми се гледа втора (ако изобщо направят) част с Карнидж. Ще е фън.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sun Dec 16, 2018 12:12 pm

Доста очарователен добитък е, радва ме Хардилиньо, освен това комедията не беше насилена по традиционния марвелски начин, а просто глупости се случваха някак между другото. Изненада ме приятно кочината. Но представи си кво ще стане га Харди и Харелсън вземат да се надпреварват в оувърактинг един срещу друг. Оскари, бафти и златни орфеи ще летят. А още по-голям фън ще е като забъркат тия двамата с дедпул, всичките хиксмени и спайдермен по средата. Стига да мине емо периода с инфинит вора. От друга страна може да се случи нещо красиво и цялата комиксова детинщина ще приключи.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Sun Dec 16, 2018 12:21 pm

Венъм е супер каша и естествено, че грам не може да се мери с Пантерата, ама става. Междувременно Into the Spider-Verse е филмът на годината.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 38 guests