Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 10, 2012 2:06 am

RRSunknown wrote:И аз го изгледах- имаше два култови скеча,
Spoiler: show
Wii игрите и хеликоптера
останалото не беше нищо особено.

Винаги съм се чудел защо прехвалват кенефния хумор на Саша Барън Коен.
Мислех си че само аз забелязах Уиито. Беше култово. Е за мен имаше още няколко момента отгоре, но като цяло вярно много слабо. Речта за демокрацията накрая ми хареса, прекалено in your face но явно за американците това е метода, като чувам как се кефели съвсем истински на Amerika на Rammstein. Не разбирали че било гавра... :neutral:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Aug 10, 2012 11:20 am

Morwen wrote:А това беше най-добрата му част, имай предвид :lol:
The fuq.... не намирам хумора за плосък, просто такъв нямаше. Не можах да разбера сатира ли е това, ционистка пропаганда ли или пародия. Едва ли съм изпуснал много.
Ако искате интересна черна комедия потърсете Low Cost - Ниско Тарифен Полен : http://www.youtube.com/watch?v=SUdixfuO_Gs жалко, че трейлъря няма английски субс

User avatar
Ell
Farmer
Posts: 51
Joined: Thu Jul 26, 2012 6:39 pm

Post by Ell » Fri Aug 10, 2012 4:22 pm

Usagi Drop
По едноименната манга, адаптирана и в аниме; в най-общи линии разказва за един неженен мъж, който поема грижата за незаконнородената 6-годишна дъщеря на покойния си дядо.
Във филма, при все че е японски, имаше само 2-3 момента, в които забелязваше известно преиграване, а при дечицата актьори - никакво. Общото впечатление, което ми остави, беше много приятно, а най-много ми хареса това, че нещата бяха представени реалистично, без излишни или дразнещи сантименталности. Липсваше и така очакваната от мен любовна история, на която ми намирисваше към средата, тя остана фино загатната, а това си беше приятно разнообразие. Матсуяма Кен'ичи (познат като L от адаптацията на Death Note) утвърди доброто впечатление, което ми бе направил след Ten nights of dreams (който препоръчвам).

Slumdog Millionaire
След изгледани 18 индийски филма, направени от индийски режисьори, този, направен от англичанина Дани Бойл, си е наистина различен. В този смисъл - личи му, че не е съвсем индийски, има някаква допълнителна подправка, която го променя. Което не идва да рече, че е бил лош, съвсем не. Идеята на филма ми хареса много, изненада ме, че е с адаптиран сценарий. Преплитането на минало и настояще беше прекрасно направено, с много добра операторска работа и доста въздействащо. Музиката ми се стори леко еклектична, особено някои рап парчета, но не толкова ме подразниха, колкото учудиха, защото са си интересен избор. Децата актьори бяха прекрасни. А що се отнася до финала, ако не беше последният надпис преди песента, сигурно нямаше да ми хареса и щях да го обявя за постановка от тип "нагоди го".
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT.
* * *
Ell Vas

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 10, 2012 4:53 pm

Докато бяхме на Обзор видях два филма в лятното кино. Единият беше небивалата боза Снежанка и Ловеца, в която единственото хубаво нещо е песента на Флорънс накрая.
Другият е страхотната сръбска трагикомедия Парад (Parada). По изключително зрял и сатиричен начин коментира балканска хомофобия, кашата която са бившите югославски републики след войната в Косово, като през цялото време предизвиква смях. Актьорите всички до един играят много добре. Всички ебавки с американците, гей и мутренските стереотипи, както и отношенията м/у "усташите", "балиите", "четниците" и "шиптърите" са безценни. Не се опитва да прикрие грозната пост - соц реалност. Свършва с трагедия и оптимизъм едновременно. Ако случайно някъде видите че още го дават, дайте му шанс. Аз чакам да излезе по торентите за да го гледам пак. Голям поклон към всички от екипа му, че не са се отказали при всички заплахи, пречки и забрани за снимане.
Трейлърче http://www.youtube.com/watch?v=kbYLdtdew7k
Last edited by Claymore on Fri Aug 10, 2012 5:53 pm, edited 3 times in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Aug 10, 2012 5:21 pm

А, още някой е гледал Парад! :yay:
Тоя пост е все едно, че си ми чел мислите и за двата филма...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 10, 2012 5:29 pm

Хех точно го свалям Парада, в ече няма де да го видя иначе. :twisted: Аренката доставя, има и съб.
Last edited by Xellos on Fri Aug 10, 2012 5:35 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 10, 2012 5:34 pm

Еее, супер! Ще го пусна на нашите.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Aug 10, 2012 6:33 pm

Доста са брутални сръбските мутри, а ? :mrgreen: Много хубав беше парада

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Aug 10, 2012 8:12 pm

И аз умрях от кеф, най-малкото, че го гледах на София Филм Фест, заобиколен от двама гея и няколко гръмогласни сърби, та си беше 4D направо :D . Единствено частта с Косово ми дойде в повече - за мюсюлманите и хърватите можех да го приема, ама шиптъри да се прегръщат със сърби ми се стори твърде сюрреалистично :roll:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Fri Aug 10, 2012 9:06 pm

Клеймор, на piratebay го има от доста време. Няколко торента са, релийзът е един и същ в почти всичките.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 10, 2012 9:24 pm

арена / при unacs има съб :mrgreen: захапвам го ей ся аз ;)
Last edited by Xellos on Fri Aug 10, 2012 9:27 pm, edited 2 times in total.
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 10, 2012 9:27 pm

Snusmumrik wrote:Клеймор, на piratebay го има от доста време. Няколко торента са, релийзът е един и същ в почти всичките.
Аз точно там го бях търсил май началото на юли и го нямаше.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Sat Aug 11, 2012 4:30 am

Е още март месец го имаше. :shock: Аз принципно ги следя на Драгоевич филмите, макар да не ми е сред най-любимите екс-югославски режисьори.

P.S. Mr. Nobody, шиптари. :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Aug 11, 2012 1:07 pm

Еее това вЕрно е като форум на факултета по славянски филологии :)

Иначе и на мен Данис Танович ми харесва една идея повече от Драгоевич.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Sat Aug 11, 2012 5:08 pm

Като никога днес бях пред телевизора и взех, че изгледах някаква доста британска военна драма. На английски се казва Atonement. Не е весело филмче, даже никак. Педофилия, любов, смърт, война, изкупление. Като цяло ми хареса (доколкото нещо такова мрачно може да се хареса на човек). Почувствах го, а това за мен си е най-големия комплимент за един филм.

Бонус беше появата на модерния Шерлок (Бени Къмбърбач), играта на младият Професор X (Джими Макавой) и една две секс-сценки с пиратската невеста Елизабет Суан (Кирето Найтли).

Като единствена критика мога да кажа, че е малко муден тук-там, ама и това се преживява.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests