Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Tue Jan 08, 2019 10:02 am

Дрът е и прост, тва се е случило с ридлиту и са му дошли тежките идеи по никое време и глей кво става.

Meg
- това да направиш скучен филм за 20 метра акула трябва да е ново постижение. Вместо да прегърнат небивалицата и да има фън с идеята тия тука са тръгнали да правят КИНО!11!!1! със се драмата, персонажите и плочките... и хумор ниво марвел на моменти. И никаква карантия. :dunno:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Wed Jan 09, 2019 1:07 am

"Аквамен" се оказа бая готин филм. Трите измерения, като ги гледах с контактни лещи, се ядваха донейде - поне имах само един чифт очила на носа и главоболие нямаше. (Само виене на свят в края на прожекцията.) От друга страна, потъмняването на картината дразнеше яко, еле па при положение, че е бая красив филм. Хубав екшън, хубава музика, хубави ефекти, сценарий, който знае какво иска, а и Момоа е правен за тази роля. Амбър Хърд не ме дразнеше, обаче очевидно разчиташе на дубльорка в бойните сцени, което не ми хареса. Нямаше ли на линия актриса, която може да изпълни поне част от хореографията? Идиотският кавър на "Africa" изтръгна съвсем искрен смях от мен - беше си точно на мястото. В цялост, режисьорът очевидно е знаел какво прави. Дето вика @трубадур, има тежест и океанът изглежда огромен. Простичка история, обаче разказана добре и имаше Долф Лундгрен в ролята на морски викингски цар. И яздеха акули и гигантски морски кончета. А, и, като изключим някакъв инфодъмп за Степенулф, дето беше горе-долу една реплика, филмът се гледа самостоятелно, йей!
Преводът обаче не беше на ниво. Егати, думата "атлант" съм я виждал бая пъти из книги и други филми, по коя точно логика бяха използвали "атландец" в субтитрите? Непрекъснато ме вадеше от филма това, а имаше и други неприятни моменти. Барем "атлантидец" да беше...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Fri Jan 11, 2019 11:00 pm

Searching, дето много го хвалеха, още една титанична боза от ХВ.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Jan 14, 2019 10:25 am

Колди ми ака по филма :violin:

Маугли супер неебателно филмче, ама поне животните са грозни, има даже малко кръв и е жунгла все пак, ас фен на жунгли. Но много зле милото, то и кaто идея съществуването на това нещо е доста в гъза, ма ко да праиш. Интересното е, че най-умните животни (маймуни, слонове) не говорят, докато всичките други гадини си жулят на инглиш. МВП е хиената, ненормално як дизайн и войс актинг.

Blackfish - документален филм за косатките в плен, които са наранили или убили треньорите си. Хвърля светлина върху гадната индустрия, която са водните паркове и освен това разсейва досадни митове относно едни от най-интелигентните животни на планетата. Доста качествен продукт и изненадващо балансиран. Минимално количество манипулация, а като се вземе предвид за какво става дума можеше да е много блудкаво, и не случайно има толкова високи оценки. Кадрите с косатки в дивата природа, твърде малко, са абсолютно пиршество. Освен това количеството близки кадри с тях са великолепни. А атаките над хората са ебаси ужаса.

The Cabin in the woods за кой ли път. Като тъкър и дейл или шон ъф фъ дед е един от супер редките ама качествени перфектни филми. Хорър комедиите са мизерия, ама като ги направят добре са постижение. Всичко в този филм работи.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Mon Jan 14, 2019 12:27 pm

The Cabin in the woods за кой ли път.
Дааа, мега е този филм.
Често се сещам за репликата към края на филма
Spoiler: show
за девствениците ("Работим с каквото разполагаме")
и ме напушва смях :lol:
Last edited by Killua on Mon Jan 14, 2019 12:37 pm, edited 1 time in total.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Jan 14, 2019 12:34 pm

И реакцият на мацката преди това

Me... Virgin?
Spoiler: show
и после:
* I'm so sorry I almost shot you... I probably wouldn't have.
- Hey. Hey, no, shh, no. I totally get it. I'm sorry I let you get attacked by a werewolf and then ended the world.

всеки момент в тоя филм е култ. А като знам колко яко можеха да оплеската цялата финална сцена с разкритията. Просто си го представям в ръцете на други люде... Ама клането, тия тримата накрая, плюс една зомби мацка и диалога. Въобще колко е голяма разликата когато студиото просто остави кадърните хора да си направят филма без кой знае какво вмешателство.

Иначе тая ръка на края, дето изригна от земята, новата ми теория е, че атак ъф тайтън е продължение на кабината :mrgreen:
Last edited by трубадур on Mon Jan 14, 2019 12:54 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Mon Jan 14, 2019 12:39 pm

Аз май само два пъти съм го гледала общо, трябва да потретя някой път скоро.
@трубадур, между другото едитнах си поста и сложих в спойлер коментара си, най-добре и ти така направи, че да не развалим на някого кефа, ако случайно не е гледал... :mrgreen:

Почти съм сигурна, че не чувам за първи път теорията за Титаните, може да си го писал по-рано из форума...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Jan 14, 2019 12:56 pm

доне... иначе това беше ебавка просто (за титаньете, плюс че официално
Spoiler: show
ръчицата е на кронос


но тва с джапанското детско беше колко да има да кажа нещо, фън да става, мастър ъф комеди, и т.н. :neutral:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Mon Jan 14, 2019 3:47 pm

Да бе, ясно, че не е сериозно, ама наистина съм го чела и преди и някак ме удари дежавюто!

Иначе изгледах Мери Попинз новия (два пъти по стечение на обстоятелствата), който супер ми легна на сърце и сега наваксвам със стария. Още не съм го догледала, де, но се впечатлих КОЛКО много директни цитати и препратки има в новия от стария... Децата в стария са доста големи дървета... :mrgreen:
Адски много харесвам Емили Блънт и тя е страшна като Мери Попинз, но Джули Андрюс е :heart: :heart: :heart:
Книгите не ги обичам особено, екранизациите ме радват много повече.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Wed Jan 16, 2019 11:44 pm

"Бохемска рапсодия" е, за жалост, един напълно блед и белезникакъв филм, който не добавя буквално никаква стойност към песните, които използва като патерица, за да си разкаже бледата и белезникаква история. Беше ми доста по-скучен, отколкото се надявах, заради което го спрях по средата. Ще го догледам през деня - може би - за да видя как са оползотворили "We Will Rock You" и "Another One Bites the Dust", но този филм не може и на малкото пръстче на "Рок звезда" с Марк Уолбърг да стъпи, честно. Не очаквах нещо толкова стерилно, съжалявам. Хубаво звуково оформление, иначе, но това не стига - еле па като става дума за DVD скрийнър вкъщи. По-добре си пуснете някой best of албум на Queen.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Sat Jan 19, 2019 2:14 am

Като самостоятелен филм, Glass е средняшки. Като чат от комикс митологията на Шаямалан е ненужен. Като такъв, който (уж) трябва да обърне внимание на героя (да разгърне изцяло персонажа) на Самюъл Джаксън (подобно предходните два, за другите "герои", и заглавията им) е мързелив; или недъгав; или чуплив; или хърбав; или (о)сакат(ен). Като завършек на трилогията е тотална катастрофа.

Но най-непростимото нещо е, че там където Unbreakable блестеше (преди 19 години) (и все още го прави), а именно деконструкцията на супергероите, Glass, въпреки видимо изключително крайно посредствените си опити, тотално се сгромолясва.

Един от най-големите минуси на филма е абсолютната липса на визия и различими режисьорски похвати - показателно за това е, че най- хубавата сцена в целия филм е от изрязаните на Unbreakable.
Друг (огромен) минус - историята е хубаво замислена, но сценарната ѝ реализация и разгръщането ѝ са потресаващо зле.

2019-та току-що започна, но Glass е разочарованието на годината (меко казано).


п.п. и въпреки нещата споменати по-горе, един момент от филма надмина всичко по дебилщина:
Spoiler: show
Шаямалан го е правил и преди (в Lady in the Water и The Happening), къде по-добре, къде не толкова, но в Glass надскача себе си в сцената, в която Mr. Glass се обръща директно към The Beast и David Dunn и ние, зрителите, разпознаваме шаямалановия глас, който се обръща към нас, казвайки ни, че той е мастърмайнд-а, на който са отнели 19 години да създаде тази вселена и герои. Всичко е било част от пъкления му план. Еми, не! Пич, аз като обикновен зрител (въпреки, бидейки твой огромен фен), ще преценя дали си мастърмайнд или не.

А само, като се сетя за изказванията му, че толкова е "гласил" сценария и стигайки до края му, постоянно се е плашил (разбирай истинска уплаха, а не такава от провал, примерно) от развръзката, че направо ми се драйфа в собствената ми уста.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Jan 21, 2019 10:07 am

Изненада че шаямалоданата не стаа за нищо, сплит беше мега зле бтв. :mrgreen:

Как да е. Ресидентното зло последната част. Дори единственият плюс от преди липсваше тук, щото Мила Йовович беше доста не-секси и даже грозна в повечето случаи. Сякаш са се карали с Андерсън по време на филма, щото много бой яде милата, клаха я, стреляха я, ритаха я, какво ли не. От друга стрна келешът Руби Роуз умря по зрелищен начин. Този филм е некво немислимо дъно, дори за стандартите на поредицата, от която гледах само първите 3 филма. Не знам този кой се пада и май ми липсваш къмто 17 филма между третия и края и пак историята не беше мръднала кой знае колко. Ефектите са яки де, ама тоя монтаж, работа с камера и пълна липса на ритъм беше уау. Отдавна не ми беше попадала чак такава тъпотия. Безумен ръш от начало до края, без обаче да е ексайтинг, нещо като абрдиж филм от 90 минути. Евала.

Cage Dive което явно е трети филм от open waters поредицата. Има доста ниска оценка, предполагам заради тъпия любовен триъгълник, щото да си насред океана при акулите не е достатъчно драматично. Първата ми оупен уотър среща е това и не беше зле. Фаунд футидж кретения, но направена добре. Като мазалото става имаш чувството че наистина си насред водата, атаките на акулите са доста добри, разбира се рибоците се държат по типичен филмов начин, но поне цялата структура на филма го позволява и не ти бърка в очите чак толкова. Предвидим от до, но изпълнението си заслужава.

The Night Eats the World - пореден опит за "реалистичен" зомби апокалипсис и един пич самотен оцелява. Като цяло става, определено скучен на моменти, а и зомбита, които не издават звук през устата е добра идея.

Големият Лебовски - този филм си е вечен. Жената го гледа за първи път и беше лудница. Остава си най-доброто на коените.

Nightcrawler - този филм е толкова добре направен, че е негледаем. Гиленхолчо играе такова мазно, гнусно лайно, че е нетърпимо. И аз, и жена ми сме били в медии, но тя е имала имане даване с подобен род олигофрени. Всяка сцена е мъка да се преживее, толкова неприятен персонаж е. Брилянтно написан, изигран и заснет филм, дето не можах да приключа, ще се гледа на порции. :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Mon Jan 21, 2019 9:57 pm

Glass си има проблемите, но е супер качествен завършек на трилогията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Jen » Wed Jan 23, 2019 1:12 am

penzata wrote:
Sat Jan 19, 2019 2:14 am

Един от най-големите минуси на филма е абсолютната липса на визия и различими режисьорски похвати - показателно за това е, че най- хубавата сцена в целия филм е от изрязаните на Unbreakable.
Това е първият наистина Шаямаланов филм от The Happening насам и откъм визуален език и като, тъй да се каже, семиотична система. То всичко му е различимо и разпознаваемо.
Нямат много значение проблемите му по мое мнение, защото е ИНАЧЕ страхотен, но има си проблеми де. Ама липсата на режисьора баш... :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Wed Jan 23, 2019 8:21 am

Jen wrote:
Wed Jan 23, 2019 1:12 am
Това е първият наистина Шаямаланов филм от The Happening насам и откъм визуален език и като, тъй да се каже, семиотична система.
Това е така; преиграването с "абсолютна липса" беше плод на силна афектираност.

Аз "режисьор" видях чак в края и бегло през останалата част от филма. Сцената с Илайджа и въртележката бе най-доброто, което видях от Шаямалан, въпреки че финалната му сцена бе наистина добра.

Още от откриващата сцена, преди началните надписи, нещо ме отдръпна от филма. Имаше нещо тотално сбъркано в нея (вярно, че адски затъмнения екран на Аймакс помогна до някаква степен) и оттам насетне беше тегоба почти през цялото време.

Както и да е, Глас ще го гледам поне още веднъж, но като за първо гледане останах разочарован.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests