Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 11, 2015 7:11 pm

Litz wrote:Някой да ми обясни хайпа по Лорънс без изречения от рода на "много е сладка и естествена"?
Много добра актриса е. Въобще малко са актрисите от нейното поколение, които могат да се сравнят с нея именно откъм актьорски талант.

@Lyanna Stark: самите Игри на глада (аз съм гледала само първа част, но и тя стига), Silver Linings Playbook, American Hustle - примерно.
Last edited by Ghibli on Wed Feb 11, 2015 7:16 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Feb 11, 2015 7:15 pm

Lyanna Stark wrote:Абсолютно сериозно оставам с такова впечатление от всеки неин филм, който гледам. От друга страна, не съм гледала много филми с нея, така че може би съм попаднала само на посредствените й изпълнения. Трябва да погледна филмографията й и да потърся нещо по-добро. Ти сещаш ли се за филм, в който особено много ти е харесала?
"American Hustle".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Wed Feb 11, 2015 7:24 pm

Игрите на глада съм гледала. Беше окей, хареса ми... но точно изпълнението на Лорънс не ме впечатли особено. Не ме разбирайте погрешно - не казвам, че е лоша актриса. Просто дотук ми се вижда средно добра и лесно заменима с всяка друга средно добра актриса. Това имах предвид под "посредствена" и "неотличаваща се с нищо".

Ще пробвам American Hustle и Silver Linings Playbook, благодаря за препоръките. :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Wed Feb 11, 2015 7:38 pm

Morwen, буквално на всеки червен килим, на всяко интервю тя обяснява колко й се яде, колко обича да яде и колко няма да прави диети за роли, щото хората, които го правели били тъпи и тн. Не я обвинявам, че харесва пица, просто ме дразни, че претендира с физиологичните си нужди. Можем и без тях да минем. Когато я поканят за интервю тя 5 часа може да обяснява какво яде и колко яде, колко е "дебела" ЗОМГ и да обяснява как винаги е искала да има обсесивно компулсивно разстройство. ВТФ? Да не говорим, че е хомофобка :) Иначе като изгря беше много яка в Уинтърс Боун и даваше супер адекватните интервюта... А най-тъжното е, че точно това й е най-добрият филм.
Все си мисля, че когато сравняваш някоя актриса с Мерил Стрийп, то тя трябва да е изключителна, а не просто добра.

Ема Стоун в най-тъпия си филм е по-експресивна и органична от Лорънс и дори няма нужда да си стейджва паданията :mrgreen:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Feb 12, 2015 12:13 am

Litz wrote:Иначе като изгря беше много яка във Уинтърс Боун и даваше супер адекватните интервюта... А най-тъжното е, че точно това й е най-добрият филм.
Да, това беше роля с толкова мощна инерция, че според мен й наспечели наградите и през следващите години. Всичко след Зимата е точно неотличимо с нищо в най-добрия случай, American Hustle и Silver Linings Playbook включително.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Feb 12, 2015 10:08 am

Jen wrote:
Litz wrote:Иначе като изгря беше много яка във Уинтърс Боун и даваше супер адекватните интервюта... А най-тъжното е, че точно това й е най-добрият филм.
Да, това беше роля с толкова мощна инерция, че според мен й наспечели наградите и през следващите години. Всичко след Зимата е точно неотличимо с нищо в най-добрия случай, American Hustle и Silver Linings Playbook включително.
Разни хора, разни мнения :wink:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 12, 2015 10:11 am

Amikae wrote:Не че нещо се опитвам да бъда гадняр, но съвсем скоро изтекаха доста голи снимки на звезди, много от които на Дженифър Лоурънс и ъъъ как да го кажа, доста от тях приличаха на снимки от casting couch, ако ме разбирате на къде бия... :hihi:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Все пак реакцията на Дженифър Лоурънс след тия снимки беше според мен достойна за уважение и й вдигна акциите. Все пак трябва да имаш някакви топки, за да ходиш пияна на интервюта с медии и да не трепваш на изтекли твои снимки с опръскано лице, въпреки че това не те прави добра актриса by any margin.

По въпроса за Мила и Ема:

http://kunistone.tumblr.com/archive

и ровейки се за техни снимки кат загорял тийнеджър, попаднах на тази абсолютно дебилна губивремка

http://www.mybs.com/7744-celebrities-th ... until-now/
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 12, 2015 11:20 am

Явно не следя изявите на Дженифър Лорънс... А и поне в първите резултати на гугъл намирам само едно изречение по въпроса и то е, че човек не трябвало да гладува в името на външен вид. Не знам, може би е оувърхайпната, но доколкото аз не съм се сблъсквала с този оувърхайп, не ми иде и да я заклеймявам за нещо. А и вероятно медиите са намерили дежурен въпрос, за който да я питат, защото вероятно обяснява как яде пица в отговор на някакви въпроси за формата й, все пак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Feb 12, 2015 12:50 pm

Това за формата й дойде от факта, че много хора я намираме за неподходяща за Катнис, щото изглежда изключително нормална, докато Катнис трябва да е супер кльощава, докато Лорънс с нейните бузки и тяло(което не е дебело, а нормално) просто не става. Ма група хора + тя рещиха, че злият бял хетеро мъж я мисли за дебела принципно и тн. Катнис трябва да е слаба, щото е недохранена, а не щото някой иска да лъска на нея. Същия аутрейдж щеше да има и ако вместо Орландо Блум бяха кастнали Илайджа Ууд за Леголас. И оттам почна Холивуд си мисли, че съм дебела? По тая логика Скалет Йохансон и Кейт Уинслет са слонове.

Иначе в ранните си интервюта, когато е на 19 и даже е по-пищна, отколкото е сега тя не ходи предрусала и разлигавена и не говори за храна, което в повечето случаи не е провокирано от никакъв въпрос. Питат я как се чувства на червения килим "Искам пържени картофи", защо Скарлет Йохансон не обяснява колко и какво яде? В интервютата й за "Winter's Bone" е ОМГ ТОЛКОВА ЯКА, защото говори за филма и за героинята си, а не за това какво и колко ядеш и колко е яко да имаш OCD, like FTW, weird quirks.. so cool.

Мога да изброя 5 по-добри млади актриси без да ми мигне окото, които нито са считани за новата Мерил Стрийп, нито за феминистки модели, нито получават всяка роля. И които не падат нарочно, за да получат вниманието на медиите.

ма много офтопик стана.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Feb 12, 2015 1:31 pm

Я дай доказателство, че е паднала нарочно, че вече поне четири пъти го споменаваш с голяма убеденост :roll:

Цитирам едно интервю относно формата й в Игрите на глада: "Постарах се да имам атлетично тяло за филма (в оригинала беше fit). Не искам малките момичета да гледат филма и да казват "Искам да съм слаба като Катнис.""

Предвид хитовия статус на книгата сред именно тази аудитория и впечатлителността на въпросната категория зрители, намирам този съзнателен избор за разумен и добър.
Spoiler: show
Освен това не виждам стриктна нужда самата героиня да е изпосталяла от глад във филма, тя е гладувала като дете, но към момента, в който филмът започва, вече се храни сравнително добре, защото ловува редовно.

Moridin wrote:попаднах на тази абсолютно дебилна губивремка

http://www.mybs.com/7744-celebrities-th ... until-now/
Насам, народе! Сензация! Открита е топлата вода!
Писнало ми е от тия заглавия с претенции за изключителни открития, зад които стоят баналности.
Last edited by Ghibli on Thu Feb 12, 2015 1:54 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Feb 12, 2015 1:37 pm

Ghibli wrote:
Spoiler: show
Освен това не виждам стриктна нужда самата героиня да е изпосталяла от глад във филма, тя е гладувала като дете, но към момента, в който филмът започва, вече се храни сравнително добре, защото ловува редовно.
+1
Още повече, че едно слабо и недохранено същество нямаше да има никакъв шанс да преживее Игрите така, както бяха показани. Не че филмът пращи от реализъм, обаче кльощава Катнис щеше да изглежда съвсем абсурдно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Feb 12, 2015 1:57 pm

“I was at the Oscars, waiting to hear
 if my name was called, and I kept thinking, Cakewalk, cakewalk, cakewalk,” she told W magazine in January of this year. “I thought, Why is ‘cakewalk’ stuck in my head? And then, as I started to walk up the stairs and the fabric from my dress tucked under my feet, I realized my stylist had told me, ‘Kick, walk, kick, walk.’ You are supposed to kick the dress out while you walk, and I totally forgot because I was thinking about cake! And that’s why I fell.”

Ма говори за храна само, когато я питат?

Иначе аз говоря за това от миналата година, където тя носи червена рокля, която не е огромна изглежда удобна. И после обяснява как се е спънала на оранжев кол. Оранжев кол на червения килим? Случайно или не точно тогава всички припадаха по Лупита и колко е прекрасна. Статистиките накрая показаха, че за Дженифър и падането й се писало повече, отколкото за всички други? Пък и две години под ред да пада "случайно", все едно че е първата жена носеща дълга рокля и токчета.
Ей го гифа. Как тоя кол никой не го видя? Не знам.
http://static3.businessinsider.com/imag ... 20fail.gif

Иначе освен това с ОСД, беше казала, че Мистик не може да бисексуална, щото имала деца и очевидно било лесбийска фаза. И както говори как думата fat трябва да се забрани беше казала "Im kissing FATman, not Batman"

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Feb 12, 2015 2:06 pm

Районът на евентуалния кол не се вижда в кадър, та не знам, но този гиф не става за доказателство, че е нямало кол.
От собствен опит, с висок ток аз съм способна да се пребия, ако стъпя в неравност на пода или паважа, така че не ми се струва невероятно човек да се спъне два пъти, ако е с непривични дрехи и обувки.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Feb 12, 2015 2:43 pm

Ми защо тогава не падна на първите си Оскари, когато беше на 19 и това и беше един от първите пъти на висок ток и обувки и червен килим? Всяка жена в Холивуд почти носи неудобни рокли и обувки Тейлър Суифт на Грамитата беше с високи обувки без ток и платформа, но не падна. ПРте й са видели, че хората реагират случайно на първото падане. Следващата година хайпват Лупита, че ще спечели, всички припадат по Лупита и нейната рокля и бам Дженифър пада, в крайна сметка падането на Дженифър става популярно колкото селфито. Може да пйднеш два пъти. Ма да паднеш на едни и същи награди две поредни години ми се струва малко крайно?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Feb 12, 2015 7:35 pm

Аха!
Намерих го!
Наистина е имало препятствие, в което Дженифър Лоурънс се е спънала. Нещо като сигнален конус.

Снимка:
Spoiler: show
Image
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests