Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Apr 15, 2014 5:50 pm

Да, и да имаше някакви истории извън разтеглената морска битка, те бяха зарязани преди да получат каквото и да е развитие.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Apr 20, 2014 1:35 pm

"Мастилено сърце":
http://www.imdb.com/title/tt0494238/
Макар че обичам детски истории, по някаква причина този филм беше останал под радара ми, въпреки страхотния каст и интересната идея. Почти успя да ми хареса. Така и не успях да схвана механиката зад способностите на главния герой - просто защото не връзват никакъв смисъл и когато човек се опита да ги разбере, на всяка стъпка се сблъсква с ужасяващи противоречия. По-големият проблем, обаче, са литературните препратки. Такива няма. Т.е. има, обаче почти всичките - и съвсем всичките визуални такива, освен разбойника - не са към литературни произведения, а към филмовите им адаптации. Няма нито една визуална препратка към нещо, което не се е появявало в поне седем-осем филма. Което е доста тъпо, при положение, че става дума за история, в която герои от прочетени на глас книги идват в реалния свят. На моменти имах чувството, че сценаристът не си е падал много по четене.
И все пак филмът има приятна атмосфера, а актьорите са страхотни, особено Пол Бетани.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Apr 22, 2014 6:31 pm

Събраха се малко филмчета от последната седмица, ето и резултатите:

Ride Along - нормална комедия с няколко смешни момента и стандартни ситуации, Айс Кюб не блесна с някакви по-разлини заложби от "Петък" или други негови появявания във филми с печки, дребния гном донякъде беше забавен и толкова.

Става за разпускане в някой мързелив следобед, като и тук повечето сцени за смях се показаха в трейлъра.

Green Zone - малко различен Мат Деймън в един интересен прочит на ситуацията в Багдад, не знам до колко са се борили за автентичност на историята и на мястото, но се справиха добре в моите очи, Мат игра сравнително на ниво и имаше малко конспирации, малко политически игрички на върховете и даже приличен военен екшън по улиците на окупитаната столица (май всички сцени са били заснето в Мароко), но ми хареса.

In the Blood - след Haywire & Fast & Furious 6, Джина Карано ми впечатли, както с излъчването си, така и с бойните си умения, сега в този нейн нов филм я видях и в светлината на емоционална жена, което ме зарадва.

In the Blood не наблегна на екшън сцените с нея (макар и да ги имаше), а направи цялата история за търсенето на мъжа ѝ сред карибски остров believable, поне за мен.

Обичайната структура е запазена, заедно с малко разследване от страна на Джина, която тук се движеше само с къси панталонки и изрязани роклички, но явно заради естеството на бойните сцени е трябвало да бъде така оформена в моден смисъл. Тупалките бяха доста прилични, имаше захвати, яко млатене, всичко беше направено с умерен тон и нямаше излишни кадри.

Джина, въпреки че е доста едра жена не бих ѝ отказал една среща от близък вид :)

Prisoners - доста време се заседя на харда, но накрая му дойде и неговото време, учудващо добра игра на Хю Джакман - Върколака направи доста добро представяне и не разочарова в драматичните моменти, което направи от филма повече от приятен за гледане.

Всички емоции бяха пресъздадени доста правдиво, без да се залита в излишни сантименталности, историята вървеше със стегнато темпо и по едно време ми дожаля за малоумния тип с цайсите, който трябваше да изтърпи всички несгоди и негативни последици на яростта на бащата.

Детектива и той си изигра ролята много добре и на място, даже по едно време се замислих дали той не е гнусния убиец на деца, но както винаги дедуктивния ми метод се срина в канавката малко преди края, когато всичко се изясни.

Но иначе много добър филм, въпреки че драмите не са ми любими като жанр.

The legend of Hercules - причиних си го и доста се смях на цялото представление, сега чакам новия Херкулес със Скалата - там може да е по-добре положението отвсякъде, въпреки че пак става въпрос за същия герой.

Тоя тук който се правеше на великия герой от древността беше бахти манекена, като го гледах по-продължително време си помислих дали не е злоупотребил с ходенето на солариум, за да придобие такъв изразителен тен.

Ефектите бяха в гъза, декорите също, играта на всички беше потресаващо тъпа и безлична, Скот Адкинс трябва да си стои сред филмите за бойни изкуства и да не се впуска в такива ролички.

Този филм е по-зле от 47 ronin & I, Frankenstein взети заедно - в Ронините поне имаше пищни декори и внимание към детайла, заедно с на места приличните ефекти, при Франкенщайна, поне бойните сцени бяха що-годе направени и може би малко от атмосферата си заслужаваше, но тук - абсолютно нищо, което да впечатли или поне да ме накара да запомня нещо...мне - кух та дрънка, безжизнен като надуваема кукла след секс и напълно ненужен като изцапан вестник с лайна.

Ами толкова засега - останха ми само представителите на азиатското кино (попаднах на някои много добри корейски изпълнения), ама те в съответната тема :)

Поздрави[/b]

Jester
Commoner
Posts: 43
Joined: Wed Jun 05, 2013 1:33 am

Post by Jester » Thu Apr 24, 2014 12:46 am

Гледах Her. Идеята ми хареса твърде много и в началото бях в унес, докато нежността и романтичността не отидоха в посоката на захарните клишета. Визуално ми се понрави, а Ейми Адамс наистина всеки път успява да ме изненада с ролите, в които се превъплъщава - едно еднакво излъчване няма. Двамата с Хоакин след Майстора в тотално различни кожи - супер. Скарлет Йохансън си намери мястото да озвучава, вместо да играе.
You've got seven kinds of cock breath.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Apr 27, 2014 12:13 pm

Отдавна не съм писал, така че ето ъпдейт на нещата, с които си губя времето:

Odd Thomas - малко интересни ефекти, и нищо друго твърде забелязващо се.
6/10

Tideland - Гилиъм е ГОЛЯМ. Толкова uncomfortable филм не помня да съм гледал някога. Режисурата е перфектна, момиченцето в главната роля е 10/10, нямам забележки.
8/10

Alex Cross - абсолютно ненужен глупав филм, правен без капка вдъхновение.
4/10

The Hobbit: An unexpected journey - Все пак Джаксън си го може щом се опре до средната земя, обаче защо бее, защо толкова детско е всичко, можеше и е и анимационене и нямаше да забележа разлика.
5/10

Pleasantville - оригинален и интересен, хвърлете му едно око, дори две.
8/10

Lilo & Stitch - Не знам защо бях останал с впечатление, че това е някаква стойностна анимация, която ке си заслужава гледането. Еми не е, стандартно детско филмче тип Дисни е. И нищо не мейква ени сенс.
5/10

Eraserhead - След като се влюбих в Mullholand Drive реших да се запозная по обстойно с Линч. Започнах от първия му голям проект, който го изстрелва във редовете на големите режисьори. Еми тъп е, Основната идея е завряна в кучи гъз, търпи се, ама трудно. Както се пееше в една песен - this is not a song, it's a sandwich :D
3/10

Pain & Gain - не помня досега да съм се забавлявал толкова на филм на Бей. Много добър, жалко, че го изпуснах на кино.
8/10

Time Bandits - този не е толкова stellar, колкото TIdeland, но все пак имаше не един и два интересни момента. И целия филм се усеща като по-дълъг епизод на Монти Пайтън.
7/10

Anchorman - предвид колко е култов и цитиран навсякъде, очаквах да не е такава тъпня, що се очаква до актьорска игра, но не, хайде да се плезим на камерата, това е толкова комедийно. Невероятно, но бавноразвиващия се герой беше най-интелигентния във филма. Все пак, не липсваха и готини моменти, но като гледам такива филми се чувствам толкова стар и grumpy :D
4/10

Cloudy with a chance of meatballs - най-забавната анимация, която съм гледал от години. Светлинни години напред от Despicable Me(да, и първия) и всичко, изкарано от Pixxar. Явно се отплаща като правиш филм по книга. Очаквам втория да е по-слаб, но този си заслужава при всички положения.
8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon May 05, 2014 4:57 am

Най-накрая гледах Riddick, че го изпуснах, когато го даваха по кината. Много тъп филм. Много дебилен. И много кефещ, деба! Визията беше невероятна като за бюджета, тия хора определено са направили чудеса с два-три сета, три спейс-Харлита и много зелени екрани. Персонажите както обикновено бяха доста забавни. Самият Ридик може да имаше немалко смешни уан-лайнъри, но си е сила и няма как да не му се радва човек. Идеята за историята всъщност доста елегантно връща франчайза към инди филмите след цялата мащабна епика в Хрониките. Реализацията можеше да е малко по-добре, но режисьорът си го знаем, че не е много способен писател, така че не е като да ни е разочаровал с нещо.

Давам му 7/10 + още 0.5 за сайдбууба на Старбък.

Нямам търпение да пуснат още филми от поредицата. В разширената версия на Blu-Ray-ката имаше интересен тийзър за следващия.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue May 27, 2014 7:57 pm

Не виждам тема за новия Годзила, а не ми се създава такава, та направо тук ще опиша своите впечатления.

Недейте. Не си го причинявайте.

Дори не знам защо се казва "Годзила" - екранното му време е буквално 5 минути. Това, което виждате в трейлърите общо взето го резюмира. Над час и нещо няма и помен от него, много повече време е отделено на двамата му антагониста - МУТО.

Отново екранното време се изразходва за развиването на персонажи, които обаче са клиширани зверски и не може грам да ни запука за тях. И ОБЯСНЕНИЯТА. Дълги и "сериозни" обяснения за всичко. Как се хранят, как се придвижват, къде спят, каква им е целта, къде са били през вековете тия мутирали динозаври... Хората, които отиват да гледат този филм, няма да бъдат изненадвани - те знаят, че ще гледат гигантски гущер, който има атомен дъх и чието занимание се изразява в събарянето на сгради.

От трейлърите поне бях останал с изключително приятното впечатление, че филмът ще бъде и философски. Ще разглежда Годзила като Бог, наказващ хората за тяхното високомерие и унищожаване на природата. Да, ама не. Въпреки опитите си да се взима насериозно, филмът пак си се оказва боксов мач между гигантски чудовища, които просто тоя път не са японци в парцаливи костюми.

А защо, аджеба, Годзила се вълнува от "баланса" на планетата и се бори с други гигантски чудовища не ми стана ясно. Въобще цялата история е изсмукана от пръстите, а почти всеки път, когато Годзила понечва да се сбие с някое от другите същества, сцената прекъсва, за да се върне към "човешката" линия. Наясно съм, че хората и техните взаимоотношения и емоции карат зрителите да им симпатизират и да ги чувстват близки, ама в случая наистина само дразнят. Не гледаме "Кръстникът", не са ни нужни велики драми.

Bottom line: По-добре гледайте "Пасифик Рим", същата работа, но поне не се опитва да се прави на нещо друго... при това неуспешно.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Fri May 30, 2014 2:00 pm

И аз останах предимно недоволен от Годзила.

Сцените с чудовищата ми харесаха - няма опити за безсмислен реализъм, Годзила си бълва син радиоактивен огън към крилат мъжки и паяковиден женски екземпляр, на които им трябва ядрена бомба, за да се сношат. Good stuff.

Ревът на Годзила е много як и се радвам, че го чух на IMAX. Има някакво музикално извиване накрая, което в трейлъра си мислех, че е част от саундтрака.

Но тази, според мен най-важна част, е сигурно 10% от филма. Останалото дори не е скучен сюжет за спасяване на любимата, от който се оплакват всички, ами движение на военен хардуер от едно място на друго. При положение, че филмът директно ни казва колко е безсмислено цялото американско военно участие в ситуацията, това е доста тъп избор.

Режисьорът беше казал, че се е вдъхновил от филми като Челюсти, където чудовищата се появяват рядко и през останалото време се тийзват. Това е ОК, ама да се беше сетил, че и без чудовища трябва да се случва нещо интересно.

Друго което ме ядоса е
Spoiler: show
как всички аплодираха Годзила накрая, който си тръгна без да стъпче
и една мравка по случайност. А през цялото време ни повтаряха, че е
природна сила, която унищожава всичко по пътя си. Много ми се искаше както му ръкопляскаха да отнесе няколко блока, само защото са му по пътя. Godzilla don't care.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri May 30, 2014 7:54 pm

Освен самата Годзила, филмът беше титанична простотия и може би най-тъпия филм на който съм ходил на кино от 3 години насам.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat May 31, 2014 12:07 am

И аз се зачудих каква е тая "природна сила", дето помага на хората... Нещо цунамитата, торнадата, ураганите и земетресенията не влизат в тази категория.
Spoiler: show
Но за мен най-култовият момент си остава, когато безстрашното американско геройче извади ПИСТОЛЕТ срещу 20 етажно чудовище. Не знам дали беше това целта на сцената, но се смях много.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat May 31, 2014 12:41 am

Прочетох спойлерите. Мислех да гледам филма следващата седмица, ама май няма да го бъде.
Как може Годзила, дето принципно е замислен
Spoiler: show
като ходеща атомна бомбардировка, да спасява хора?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sat May 31, 2014 1:44 am

Това да видиш. Отвратителен филм във всяко възможно отношение.

Гледайте вместо това Edge of Tomorrow другата седмица (или даже Maleficent тази). Там е истината.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat May 31, 2014 3:52 pm

"Maleficent" изглежда смехотворно... във възможно най-неправилния смисъл на думата. Съмнявам се да е по-добро от Снежанката с Кристен Стюарт, а краткото времетраене, комбинирано с огромния бюджет и режисьор без никакъв предишен опит като такъв, не ми навява хубави мисли.
"Edge of Tomorrow" обаче май ще е яко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Jun 02, 2014 10:05 pm

tigermaster wrote:"Maleficent" изглежда смехотворно... във възможно най-неправилния смисъл на думата. Съмнявам се да е по-добро от Снежанката с Кристен Стюарт
Ами надявяай се, но това е Дисни, все пак.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Jun 10, 2014 2:24 pm

Edge of Tomorrow -
+интересен вариант на добре познатата ни от Groundhog Day формула+добре замислени извънземни
+трябва да се правят повече филми, базирани на книги, особено япнски такива
+Филмът е огромен скок напред режисьора(кхъм Jumper кхъм)
=final showdown-а(както и може би доста от дизайна на бойни единици) е яко краден от Матрицата
-Том Круз не блести, Емили Блънт е малко по-добре, но и тя не се напъва много.
-Филмът е замислен и заснет като летен "teal/orange" блокбъстър
-шейки кам, който като идея се вързва доста добре със сценографията, но на практика не беше качествено изпълнен и в повечето екшън сцени(а такива има много) всичко беше размазано и не се различаваше кой по какво стреля с картечниЦАТААА
-Предвид колко добре се навързаха нещата като фабула(най-вероятно благодарение на all you need is kill) и колко логични и непречещи на suspension of disbelief-а варианта за край имаше е нечовешки подвиг, че сценаристите успяха някак да изберат точно този, който едновременно чупи continuity-то, противоречи си с вътрешната логика на света, и на всичкото отгоре дори не е як - поклон пред такива таланти...

все паак ще му пища една 8-ца, щото е готен, и не некадърен, но съм мъничко разочарован.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests