Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 02, 2013 10:58 pm

Филмът беше доста готин от-до. Даже ревю му написах за SD, сега само се боря да го кача, че съм в командировка и нетът е ужасен...

Уви, виждам че и този филм ще флопне лошо като The Last Stand. Два добри филма в море от януарски шитни минаха и си заминаха...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Feb 02, 2013 11:19 pm

Димитров, като ти писне можеш да ми отстъпиш Жекова за неопределен период от време. :lol: Твърдо одобрявам този attitude към Шварцове и Сталоуни.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Feb 02, 2013 11:40 pm

AlDim wrote:Филмът беше доста готин от-до. Даже ревю му написах за SD, сега само се боря да го кача, че съм в командировка и нетът е ужасен...
Това за "Куршум в главата" ли? От него очаквам хубави неща.

Ама на Шварценегеровия още трейлърът ме издразни брутално а и, при все че обожавам доста филми с Арнолд, той читав филм не е правил от почти двайсет години насам - от "Истински лъжи". И за това не можем да обвиним само политическата му кариера.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 04, 2013 8:56 am

Танкна много лошо, да ги таковам в американския футбол, зомбитата и вещиците! :evil:

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Mon Feb 04, 2013 8:49 pm

Пак наваксвах с филми от "unwatched" листа ми, така че гледах накуп:

Рапсодия в бяло - значи за който не е гледал нещо на Теди Москов, на театър или във филм, предупреждение - филмът няма истински сюжет, а по-скоро съвкупности от събития. Мая Новоселска в главната роля, наистина си я бива. Филмът ще трябва да се гледа пак, щото като 80% фарс има забавни моменти, и определено 1 път не е достатъчно човек да се напряга да го разбира. :wink:

Spirited Away - най-после! Баси, няколко пъти тъкмо тръгнех да го гледам и се отказвах щото си мислех че е прекалено...тъжен! Е, няма такова нещо, филма е доста оптимистичен и в същото време носталгичен, но в почти Пиксар стил би бил идеален и за детска аудитория без да си губи силата. Много ми хареса, буквално бих го гледал пак в скоро време!

The Silver Linings Playbook - е, зарекох се че няма да давам пари да го гледам в киното, но все пак въпреки всичко взе че ми хареса. Щокиращо, но Брадли Къпър, а не Дженифър Лорънс, прави най-силната роля във филма, и като цяло ми се промени мнението за него. От начало до края, филма те дърпа много силно към проблемите на главните герои, а второстепенните които са изиграни доста добре от Робърт де Ниро, Крис Такър и др. са много добри също. Най-после едно наистина по-различно представяне на биполярната болест, с доза хумор и доста оптимизъм. Ако човек търси кой знае какво във филма няма да го намери, но в реалноста на сюжета и целите на героите, филма постига всичко идеално и е удоволствие да се гледа. И наистина Брадли Купър избива рибата просто, бих казал едно голямо "уау"! :o
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Feb 07, 2013 12:05 pm

Много добро Дисни бее :) http://www.youtube.com/watch?v=btB8tb8fLYM
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Feb 10, 2013 12:12 am

Hansel & Gretel - вече не го помня, но съм му писал 7ца, така че сигурно ми е харесал. :roll:
7/10

The Lorax - красив, но беззъб. Май очкванията ми бяха твърде големи.
7/10

Ruby Sparks - :oops: sucker съм за такива, страхотен беше. Напомни ми Eternal Sunshine..., но без Джим Кери, куул а? В Imdb имаше тема за подобни филми и вече съм заредил Stranger than fiction, Safety not guaratnteed, 500 days of summer(тоя май ще е грешка, но ще го видя) и срам не срам, Мис Слънчице...
8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Feb 10, 2013 10:58 am

Martix wrote:500 days of summer(тоя май ще е грешка, но ще го видя
Филма е хубав, не се настройвай негативно предварително.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Feb 10, 2013 2:48 pm

Mindcrime wrote:
Martix wrote:500 days of summer(тоя май ще е грешка, но ще го видя
Филма е хубав, не се настройвай негативно предварително.
Ако се настроя негативно ще ми хареса още повече, нали така? :lol:

А не, че очаквам да е зле, просто по дефолт не харесвам филми, чиито заглавия навяват мисли за плаж. Звучат твърде клиширано. По подобна причина още като разбрах, че съществува, намразих Мис Слънчице, без да съм го гледал. То при него и плота не ми вдъхва доверие, но сега като ми хареса толкова Руби съм длъжен да видя по-високо оценения и по-печеливш филм на режисьорското дуо. Може пък да не е детското филмче за цялото семейство, което очаквам.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Feb 10, 2013 3:37 pm

Хич не е това даже :) Съмър е името на мацката, не е лято.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Feb 10, 2013 3:46 pm

"Професионалистите":
http://www.imdb.com/title/tt0060862/
Принципно не съм най-големият фен на шейсетарските уестърни, обаче харесвам доста такива, а и този... Оскарови номинации, т`ва-он`ва... Не е истина колко е тъп, честно. Донейде мога да разбера защо има номинация за операторска работа, понеже е наистина красив, обаче номинацията за сценарий не мога да си я обясня по никакъв начин. Започва почти приятно, но с напредването на историята случващото се на екрана връзва все по-малко и по-малко смисъл, вместо развитие на образите имаме досадни инфодъмпове, а финалният обрат унищожи абсолютно всичко. Иначе актьорите са готини...

"Ларго Уинч" 1 и 2:
http://www.imdb.com/title/tt0808339/
http://www.imdb.com/title/tt1322333/
Донякъде ситуацията е противоположна на гореспоменатия уестърн - средняшки към ниски оценки в IMDb, ужасни рейтинги при гнилите домати и, в крайна сметка, страхотни филми. Първият особено е един твърде як и доста интелигентен екшън, смазващо красив, със страхотни каскади и адски много сюжетни обрати. Честно казано, мисля, че отстъпва на "Скайфол" единствено откъм мащаб, но пък наваксва с различен подход към екшън-сцените и нелинейно разказана история. Вторият не е съвсем на нивото на първия, но също е много приятен и добре замислен филм. Като цяло и двата ми дойдоха доста освежаващо след купищата американски и азиатски екшъни, които изгледах в последно време.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 12, 2013 6:27 am

Taken 2 - не беше зле филмчето. Разбира се, имаше много тейкване, особено на албански животи.
Не е баш на нивото на първия филм (не че и той беше шедьовър), но Лиъм Нийсън жанрът винаги става за гледане и кротко пробутва на масовия зрител класически екшънчета, каквито иначе не се продават много последно време...
Като гледам и тази година ще получим една бърза доза Нийсън:
http://www.imdb.com/title/tt2024469/

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Fri Feb 15, 2013 5:10 pm

Аз пъл напук на новото продължение гледах Умирай Трудно 1! И след повече от 20 години от пррмиерата си е все още супер готин, и макар новият да ме блазни въпреки отчайващите ревюта, класиката си е класика. Особенно кефи атмосферата където уж е супер мирно и празнично в един момент, а в друг идват терористите и почват да замидлят как да взривят части от сградата. (паралели с 9/11, малко страшничко си е..) Иначе хуморът е много изпечен, коментарът "Ще ни трябват повече федерални агенти" след като онея ги взривиха е златен,имайки в предвид че федералните бяха дошли само за тежест. ;
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 16, 2013 5:28 am

Thermae Romae със сигурност е най-добрият филм за бани-машини на времето (това последните години е върха на модата в киното!). Филмът е особено епична комедия за римски архитект, който се озовава в днешна Япония и черпи идеи с пълни шепи от всевъзможните им видове бани, коритца и гъзомиещи тоалетни чинии за употреба в Рим. Горещо го препоръчвам на цялото население във форума!

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Feb 19, 2013 3:40 pm

Специално за tigermaster :)

Умирай Трудно 5 - по-точно ми беше като Die Hard feat. John McClane...

Наистина започна яко с разните престрелки и гонитби по улиците на Москва, но след средата някъде убиха тотално темпото на филма и се сведе до някакви кадри с някакви реплики, та чак до края, където доста ръшнатия финал остави неприятен послевкус...

Четворката, въпреки че не беше нещо изключително, е направо приличен филм в сравнение с този представител на една от любимите ми поредици, наред със Смъртоносно Оръжие.

Опитах се да го харесам, но не се получи - доста нескопосано създание, което май беше мутирало от радиацията и тотално превърна героя на Брус Уилис от обикновен полицай със скъсан потник, до цял антитерористичен отряд, громящ международни организации...

Тъжно, време е за пенсия детектив Маклейн...

Ако трябва да му поставя някаква оценка - 2/10

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 79 guests