Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Dec 18, 2012 6:02 pm

"Скарамуш":
http://www.imdb.com/title/tt0045125/
Не съм чел книгата, на която е базиран, но... Филмът е могъщ кеф... Страхотни дуели, страхотни герои, събарящ от стола хумор и така нататък.
На Сабатини съм чел само книгите за капитан Блъд и "Морският ястреб", но май няма да е зле да прочета и "Скарамуш" най-после...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Dec 23, 2012 11:12 pm

tigermaster wrote:"Скарамуш":
http://www.imdb.com/title/tt0045125/
Не съм чел книгата, на която е базиран, но... Филмът е могъщ кеф... Страхотни дуели, страхотни герои, събарящ от стола хумор и така нататък.
На Сабатини съм чел само книгите за капитан Блъд и "Морският ястреб", но май няма да е зле да прочета и "Скарамуш" най-после...
Гледал съм го като малък по кабелната, но тогава едвам знаех английски и нищо не разбрах. Тия дни го гледах пак в малък маратон с друг филм - Капитан Блъд. Иначе Скарамуш ме израдва. Вдъхновява
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Dec 24, 2012 1:11 pm

Upside down
Яка идея за двата свята с обратна гравитация и т.н., ама ми беше по-скоро скучничък самият филм. Яд ме стана, че са избрали целият фокус да пада върху любовната история.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Dec 25, 2012 2:08 pm

Снощи гледах Looper. Един от най-слабите и тъпи филми, които съм гледал въобще. Толкова фък лоджик моменти, дупки в сценария, парадоксални моменти и липсва на каквито и да е било обяснения...няма. Муден, сив, не впечатляващ нито с визия, нито със сценарии, нито с ефекти, нито с атмосфера. Единственото яко във филма са Гордън Левит и яката идея. Реализацията е потресаващо зле, а цлия филм изглежда като сниман през 80-те и то не в хубавия смисъл...
Ужас, не мога да си обясня по никакъв начин оценките в RT и IMDB...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Tue Dec 25, 2012 2:41 pm

Чакай сега, Луупър не ти е харесал заради фък лоджик моменти, парадоксални моменти, дупки в сценария и липса на каквито и да било обяснения, но същевременно си се изкефил на Прометей?

-> Всъщност в горното се крие обяснението на това защо оценките не съвпадат с твоите впечатления от филма - т.е. личния ти вкус, който дипломатично казано, е доста различен. :D

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue Dec 25, 2012 3:05 pm

Lord wrote:Чакай сега, Луупър не ти е харесал заради фък лоджик моменти, парадоксални моменти, дупки в сценария и липса на каквито и да било обяснения, но същевременно си се изкефил на Прометей?

-> Всъщност в горното се крие обяснението на това защо оценките не съвпадат с твоите впечатления от филма - т.е. личния ти вкус, който дипломатично казано, е доста различен. :D
А не дипломатичното какво е? Имаш правото да нямаш добър вкус :mrgreen:

http://www.imdb.com/title/tt0074958/?ref_=fn_al_tt_1
Network
Брилянтен сценарий
Last edited by Razaelski on Tue Dec 25, 2012 3:06 pm, edited 1 time in total.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Tue Dec 25, 2012 5:09 pm

Dante wrote:Снощи гледах Looper. Един от най-слабите и тъпи филми, които съм гледал въобще. Толкова фък лоджик моменти, дупки в сценария, парадоксални моменти и липсва на каквито и да е било обяснения...няма. Муден, сив, не впечатляващ нито с визия, нито със сценарии, нито с ефекти, нито с атмосфера.
Филмът е сай фай, не знам кое точно ти е фък лоджик, но при наличието на паралелни реалности и парадоксалните моменти някак си отпадат. Мудността и сивостта е едно от нещата, което ме впечатли като визия, а иначе хубави ефекти са, когато не знаеш, че това изобщо са ефекти, а са направени по такъв начин, че да ти изглеждат реални. Както и да е, "слаб и тъп филм" са силни думи, които някак не се връзват с Looper.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Dec 26, 2012 12:25 am

Lord wrote:Чакай сега, Луупър не ти е харесал заради фък лоджик моменти, парадоксални моменти, дупки в сценария и липса на каквито и да било обяснения, но същевременно си се изкефил на Прометей?

-> Всъщност в горното се крие обяснението на това защо оценките не съвпадат с твоите впечатления от филма - т.е. личния ти вкус, който дипломатично казано, е доста различен. :D
Е, не бих тръгнал да отричам, че Прометей има безумно слаб сценарии. Аз не съм и казал, че е някакъв страшно як, просто ми ми хареса умерено.
А иначе в Looper имаше наистина твърде много неща, които не ми харесаха. Примерно абсолютно нищо не беше обяснено по някакъв начин, хората си прескачаха в миналото и бъдещето просто така, дори не го показаха, двете проявления на една и съща личност пряко си въздействаха, но в същото време каквото и да правиха в миналото нямаше никаква промяна. Не разбрах защо въобще трябва да си сменят луупърите и като ги сменят вместо да пратят на някой друг да убие стареца го пращат на неговата по-млада версия. Технологията в бъдещето е толкова развита, че мафията се страхува да убива, за да не ги открият, но в същото време нямаше никакъв закон, ред и полиция и хората си се избиваха спокойно по улицата. Защо за бога оръжията са хиляди пъти по-тежки, големи от тези в миналото. Всъщност премятането от минало в бъдеще толкова не си личеше, че през половината време се чудех къде са, най-вече, че в бъдещето нямаше почти никаква разлика. Освен това не ми хареса омешването на сумати и жанрове, изключителната мудност и пошлост на декорите или каквото там бяха. Много ме и подразни типично рамбовския момент, където Брус Уилис отиде и изби цялата мафия, излишния персонаж "злодей" с летящия мотор, детеубийството...
Абе не знам масово хората се кефят, но мене просто не ме впечатли този филм.
п.п
Не ми се и няма да навлизам в интернет спорове за този филм, всеки си има право на мнение, но бих се радвал ако ми дадете обяснения на гореспоменатите точки.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Dec 27, 2012 11:13 pm

Moonrise Kingdom - е страхотен, гледайте го. Истински и емоционален, притежава стилистиката и визията на детско филмче, но не е такова. Специален филм.
Благодарности на силвъра, от чиито блог разбрах за филма. Сега отивам да се образовам, оказва се, че Андерсън е голямо име.

Малко е необективно, а и го гледах току що, но
9/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Dec 28, 2012 11:15 pm

Оу ем джи, къде е темата за "Животът на Пи"? Толкова ме израдва тоя филм.

Книгата, от която е адаптиран, е приключенски роман с екзистенциално-философски подплънка, което съотношение Анг Лий супер успешно запазва и във филма.

Освен това тигърът е просто невероятно як.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sat Dec 29, 2012 1:22 pm

Premium Rush - подлъгах се за нещо интересно, обаче наистина се оказа средняшка работа. Жалко за интересно изглеждащия сюжет, пълен с неадекватни герои и бавноразвиващи сцени. Основният плюс на филма бяха велосипедните каскади :) Имаше някакви проблясъци от време на време, но те бяха утрепани от малоумното разказване на историята и плоските диалози...

Жалко...

4/10

Stolen - още един слаб филм, който реших да гледам - Кейдж затъва все по-дълбоко в блатото на бездарността и май вече не знам дали и трактор Беларус би го измъкнал оттам... Филма изобщо няма и да го коментирам, баси тъпотията...

1/10

Lawless - Приличен филм с добре изработени герои - Гай Пиърс беше бахти психопата :) Имаше добри попадения, дори камеото на Гари Олдман си беше на място, Шая игра малко по-разчупено и ако не се мъчеше да докарва селския акцент щеше да му се получи още по-добре. Играта на котка и мишка ме израдва и някои доста кървави сцени (жената спря да яде) - като цяло нелош филм и според мен над средното ниво.

7/10


The Bourne Legacy
- ами определено си беше скучен, разтеглен и порядъчно без екшън като за филм от тази поредица - Джереми Ренър не ми направи особено впечатление, а очаквах нещо по-различно. Финалната сцена с гонката по улиците и покривите ми дойде тегава и излишно предълга, и за капак нямаше ръкопашен бой с лошия, който уж беше някаква машина за убиване... Нещастна работа...

3/10

Alex Cross - приличен филм, без излишни претенции и с приятен туист в края на филма. Лошия беше представен в необходимата светлина като за отрицателен герой, добрия си беше достатъчно добре мотивиран за отмъщение и го постигна :) Не беше никак зле по моите критерии.

7/10

Looper - слабичък и на моменти прекалено протяжен и като цяло останах разочарован. А толкова добре звучеше на ниво сюжет... Поредният слаб филм, мамка му - вече почнах да се дразня, че все на дървета попадам напоследък...

За филма мога да кажа, че беше като ярма за прасета, набъркана каша с всевъзможни продукти все от ниско качество - уж беше екшън, пък искаше и да е драма, със сай-фай елементи, пък и малко трилър набъркаха, абе от всичко по малко, ама този път от толкова много различни компоненти крайния резултат е тотално безличен и безвкусен...

4/10

Taken 2 - още от същото, някак много набързо мина и малко бях дръпнат от ръшнатия финал - ама като за такъв филм толкова ;) Иначе Лиъм Нийсън им показа на тия абланци както си требе - почупи ги, потрепа ги и после хепиенд :) Може би една идея по-слаб от оригинала.

7/10

Brave - нещо ми беше скучен след първите 20 минути, този път Пиксар не са успели да направят нещо ярко запомнящо се, а просто са карали по течението, пък каквото стане - имаше някакви дебилни реплики и физиономии, но дотам - самите герои не ми стояха добре в цялата картинка и по едно време спря да ми пука за развитието на историята...

5/10

How to train your Dragon - много по-добре от горния представител - определено останах доволен от филма, не разглеждам визуалната страна на двете продукции, те си бяха изпипани и прочие, но героите тук, самата история и отделните части работеха в пъти по-добре и даваха една завършеност и плътност, която не видях в Brave. Не съм фенбой на Dreamworks, но тук са се справили значително по-адекватно от колегите им от Пиксар.

9/10

П.П. Ако детето ми е някакъв филмов критерий за интерес - на Brave по едно време престана да му обръща внимание и се заигра с нещо друго, докато другия го изгледа докрай без да стане скучно за момент.

Поздрави

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 30, 2012 12:58 am

Видях Парад най-сетне, в ЕБКЦ. Много силен филм, страшно добре направен. И разбира се ми остави доста гаден вкус в устата, но в конкретния случай това е плюс, а не минус.
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Jan 02, 2013 9:36 pm

Holy Motors 8-) Един малко чалнат но доста артистичен филм.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 02, 2013 9:43 pm

Немах си работа да загледам Хъдсън Хоук, и установих, че това е сигурно най-тъпият филм създаван някога... просто... ужас. :shock:
:ninja:

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Jan 03, 2013 1:36 pm

Xellos wrote:Немах си работа да загледам Хъдсън Хоук, и установих, че това е сигурно най-тъпият филм създаван някога... просто... ужас. :shock:
Като едно 90 процента от филмите, в които участва Брус Уилис :roll:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 27 guests