Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 18, 2012 11:18 am

Гледахме There Will Be Blood. Очеизбождащият стремеж на филма да твори Изкуство с мълчаливи сцени, циклеща музика и пресилено депресарска атмосфера беше доста изсмукан от пръстите. Дълбочина не се гради по този начин.

Това, разбира се, не попречи на Дениъл Дей Люис да се превъплъти в поредния си невероятен персонаж. С невероятна убедителност беше едновременно лицемерен предприемач, отчаяно търсещ човешка близост самотник, както и грубо отблъскващ я злодей.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Nov 18, 2012 8:48 pm

Аз гледах Cloud Atlass :mrgreen:

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Nov 24, 2012 11:59 pm

Гледахме със съквартиранта Project X. THIS MOVIE IS FUCKING AWESOME! :mrgreen: Изкушавам се да кажа, че е най-якият филм, който съм гледал тази година, супер много ме е яд, че не съм го гледал на кино...
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Nov 25, 2012 10:07 pm

Batmana - след всичко, което му се изсипа очакванията ми се снижиха толкова, че чак ми хареса. Слаб и антиноланов, но не чак Прометей или Трансформърс bad.
6/10

Battleships - ето така се прави безмозъчен екшън. Майкъл Бей трябва да гледа и да се учи. А ако приемем фенската теория, че извънземните са миньори, опитващи се да се свържат с дома, дори makes sense.
8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Nov 25, 2012 10:42 pm

Днес гледах Батман. Имам предвид последния...
Тъжно е.
На моменти се чудех да се смея ли да плача ли.
И то при положение, че предишният ме впечатли много.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Dec 01, 2012 12:44 pm

The Bourne egacy - :x Добре, wtf беше тва. Уж трябваше да е скоростен шпионски екшън като предишните. А получаваме 2/3 от филма нищонеставане и вайкане на шефове на ЦРУ за нещо, което не знаем какво е, но е много страшно, и последната 1/3 въздълга екшън сцена, открадната от индийски филм. Изводът е, не давайте на сценаристи да режисират.
5/10

Resident Evil: Retribution - невероятно, но факт, по-добър от предните два, и то с много. Мила пак коли зомбите в своя любим садо-мазо костюм. Перфектен екшън, сценария айде да не го коментираме, че ще си разваля доброто настроение. Абе, има мозъчни дупки, и то не всичките причинени от куршуми. И един допълнителен плюс. Този филм има бюджет почти наполовина на Борн, но изглежда 3 пъти по-добре.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Dec 01, 2012 7:47 pm

Борна и аз го гледах и, честно казано, се радвам, че го изтървах на кино. Почти приятен филм беше, хубавичък визуално и екшънът, когато го имаше, беше много хубав.
За нещастие този филм започва никъде и свършва още по-никъде, екшънът е прекалено малко, въпреки че от трейлъра изглеждаше като постоянен адреналинов поток, а, като капак на всичко, задължителния за поредицата масивен ръкопашен двубой просто го нямаше, като човекът, с когото се очакваше - и трябваше - да се проведе, умря, прегазен от собствения си мотоциклет в автомобилно преследване. Много тъпо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 02, 2012 10:27 am

Току-що изгледах един от най-добрите документални филми, правени някога и със сигурност най-добрият биографичен такъв, който съм виждал.

Senna.

Филмът е невероятен поглед към живота на вечната икона във Formula 1, борбата му с политиката в шампионата, отношенията му с Алан Прост, значението му за Бразилия, невероятния му талант зад кормилото и най-вече - що за човек е бил. Подбраните кадри от състезанията, коментарите, музиката - всичко това е наистина пленяващо и няма как да не остави емоционална следа в съзнанието ти. Малко са филмите, били те документални или не, които могат да ти представят такава въздействаща история. Краят, естествено, е ясен, но да го гледаш по този начин, опознавайки самия Сена, е много различно преживяване от спомените ми за телевизионните репортажи отпреди 18 години.

Винаги съм смятал, че настрана от всичките финанси, политиката и парите, въртящи се около този спорт, влязат ли в колите си, състезателите имат едно от най-чистите изживявания, което човек може да усети. Адреналин, съсредоточение, сливане на съзнанието с машината завой след завой. Сена е бил религиозен човек и си е обяснявал това състояние с "Бога", но за мен то е чисто и просто ярък символ на човешката природа и нуждата ни да правим на пръв поглед безсмислени неща, били те изразени в рисуване, писане, музика или в каране на ръба на човешките възможности.

Искрено препоръчвам да гледате филма!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Dec 04, 2012 4:59 pm

"Premium Rush".
Бая адреналинов филм, впрочем. Не е нещо велико, ама не се и преструва на такова, а е забавен и с яко темпо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Wed Dec 12, 2012 12:46 pm

Beasts of the Southern Wild

Реших да видя тоя филм, все пак критиците го хвалят масивно, а и май ще обере няколко Оскара.
Накратко - мразя тоя филм. Опитва се отчаяно да е изключително дълбок и емоционален - за мен се проваля и на двете места. Бедните философстват и са по-мъдри от консуматорите зад стената, Вселената е велика и всеки има място в нея. Пияниците не са лоши хора! Курвите също са ангели! По-добре да ядеш раци и да си бършеш задника с шкурка, отколкото да живееш в приют и да получаваш медицинска помощ, ура!
Абе някакви претенциозни псевдовелики говна, какво да ви кажа. Ама може и да ви хареса, знам ли - музиката е сърцераздирателна, а хлапето е бонбонче, макар и досадно понякога.
Моята препоръка: По-добре гледайте отново някое филмче на Маязаки, темите за екологията, смъртта и детството са в пъти по-добре развити там. А и анимационните създания са по-внушителни от (спойлер?) виетнамски прасета облепени с рога и мокри черги.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Dec 15, 2012 1:25 pm

Приятелю Тед - Се оказа една идея по-сериозен и не ситкомски, отколкото очаквах, но все пак е доста консистентен филм, правен по най-добрите традиции на tvtropes. И поне половината от pop/nerd препратките не бяха изнасилени, а имаха някакъв смисъл в контекста на филма.
7/10

Project X - yet another party movie. Всъщност направо ме шокира с не прекалеността си и дори си мислех, че от него може да излезе култова ебавка, но на финала решиха да поемат по клиширания път и изтърваха уникалната възможност да издигнат филма във Вселенската ми класация като
Spoiler: show
арестуват идиотчетата, или поне покажат, че животът им е съсипан, абе някакъв по-тежък кофти финал да бяха сложили,
Ама не, и затова си остава приятно филмче, което харесвам само защото съм в подходяща възраст. И поне е две идеи по-добър от помията Суперзле
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sat Dec 15, 2012 2:21 pm

Мен Project X ме изкефи адски много защото подходих към него с очакванията за поредното колежанско парти филмче, а в последствие когато купона не свърваше и не свърваше и започнаха погромите бях wtf, кво стана тук.

Вчера гледах Alex Cross бяха пуснали трейлър в киното преди няколко дни и ми се стори, че може да е хубав. Да, ама не! Пълна боза, да се скипва обезателно.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Dec 16, 2012 10:48 pm

Гледах Centurion. Много приятен исторически екшън с Майкъл Фасбендър, Олга Куриленко и Доминик Уест, както и Мики от Доктор Ху. Още една вариация на тема "Съдбата на 9-ти Римски Пехотен Легион", като Фасбендър е героичния мъж на честта. Накрая има интересен туист, играта където я има е добра, има някои хубави пейзажи и страхотно динамични и натуралистични битки. Много приятен филм за прекарване на времето. Препоръчвам.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Dec 17, 2012 12:57 pm

Premium Rush

Чудесно филмче без големи претенции. Най-накрая да гледам малко екшън и динамика без извънземни, супергерои или гигантски роботи. Напомни ми бегло за онова френско филмче "Такси", малко за "Транспортьор" и една стотна за "Бързи и Яростни". Същевременно е някак си по-добро и от трите заглавия.
Ню Йорк е красиво заснет и на голям телевизор изглежда някак внушително с тия ярки цветове и кипящ живот.
Препоръчвам с две ръце за хора със свободно време, симпатия към актьорчето от "Looper, както и за всички, които са карали колело като малки. :lol:

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Mon Dec 17, 2012 8:18 pm

Такааа...

Life of Pi - страхотен, визията на Анг Ли настина го докарва на магически реализъм, много реални ефекти и най-вече животни. Историята е интересна, но не бих казал че е толкова забележителна (разбира се тук това идва от книгата) но филма до голяма степен следва книгата, която все още трябва да довърша. Като цял, наистина филм който е зрелище и може да не накара да се прочувстваш, но актьорската игра пък не ми хареса. Все пак си заслужава, и на колкото по-голям екран го гледате толкова по-добре.

Hunger - най-после го отметнах от списъка, страшно доизкусен за първи филм, много детайлен във всеки малък аспект като примерно килиите на затворниците. Тежък филм, но пък някак си омекотява от начина по който е сниман, като едва ли не един продължителен диалог, и в доста доку-драма стил. Разбира се Майкъл Фасбендър е страшен.

Big Fish - от страшно мноооооооооооого време го имах в списъка ми "Да гледам", но все си го пазех като че ли за по-специален момент. Е, нямаше нужда от такъв момент, Тим Бъртън тук определено не се справя. Филмът е добър като идея, но накрая всичките тея истории стават просто съвсем тривиални и сюжетът така и не води наникъде. Хареса ми Юън Макрегър как играе, и Албърт Фини рабира се, но иначе филма просто не ме грабна.

Looper - ох Боже, и дотук ли стигнах. Мислех си си - ще го гледам, ще е поне ок щото е толкова прехвален, и толкова. Не очаквах че чак след края ще се чудя няма ли още, как така цялата идея на филма е това. Ясно - попкорн фън, наистина и аз в такъв замисъл го почнах, но иначе е нищо повече от един екшън - и дори не чак толкова добър след като действието ми се стори накъсано. Пътуванията във времето са някак си объркващи доста прецакани, главният герой страда от комплекса на "безтегловност", т.е. няма никаква цел в живота, цялата история с Рейнмейкъра е все едно тупната по-средата на филма за гарнитура без никакво обяснение или логига. Абе изобщо, готино екшънче и футуристична визия, доста забравим като цяло, но въз основа на цялостното "прехласване" от някой критици, е нужно да се държи твърдо на факта че филма и най-вече неговият сценарий са много далече от шедьовър.

Holy Motors - И за да завърша на позитивна нота, този филм го гледах преди поне месец, но все пак.. Френско-немски филм за живота в един ден, предаден чрез един "артист" (не знам как да го нареча) който пътува с лимузина през Париж през ноща. Не искам да давам прекалено много от сценарият защото изненадите си струват. Много ми хареса играта на Дени Левант, а като цяло филма има доста специфична Дейвид Линч-ова атмосфера и сценарий. Страшна визия, малко е трудно да се вникне в замисъла поне до средата на филма. (щото реалностите се сменят) но веднъж навлязъл в пътуването из тъмния Париж, можеш да се оставиш на ефектите да те водят. Много силен, много непознат на широката публика.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests