Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 06, 2011 3:41 pm

Ми евтино, евтино, ма това е положението. Оказва се, че все пак ББ е зад К. Първанов. Не че някой се учудва де...
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/04/ ... _opasnost/

Пък и цената няма значение...
http://www.blitz.bg/news/article/104796
За обсъждания казус кой с кого и какво е съгласувал Борисов казва: "По линия на субординацията в правителството премиерът възлага на вицепремиера си, той на ресорния министър, съответно на агенцията. Ако се окаже, че Първанов не е уведомявал министъра си, аз ще подкрепя неговата оставка. Защото дори вицепремиерът да му е възлагал, той е длъжен по надлежен ред да си уведомява министъра".
Са, аз ли бавно чета, той ли бързо говори, ама излиза, че е възложил на вицепремиера, който вместо да сподели с ресорния министър е заповядал на Първанов, който е виновен, че вицепремиерът не си говори с шефа му и не го е питал дали случайно знае, че премиерът му е възложил да подпише каквото там е подписал, квото и да е то.
Той припомня, че темата за цената на новата АЕЦ никога не е отпадала. Но всъщност цената няма значение - "по простата причина, че в преговорите ни за цената ние включваме и консултант, който ще набира капитал, ще търси инвеститори или няма да намери, ще преговаря”, допълни министър-председателят.
А аз мислех Симеон за олигофрен...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Apr 06, 2011 4:04 pm

И сега за почивка от сериозните въпроси - какво може да е по-грозно от мис България? Мисис България, разбира се!
Spoiler: show
Image
Съпругите на волейболния шеф на ЦСКА, собственикът на Елемаг, строителен бос... Не знам защо перхидролните муцита се считат за образец на красота... Високото кобилоподобно муци е баш-миската.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 06, 2011 4:21 pm

Егати травестита! :shock:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 06, 2011 4:51 pm

Трайчо, ще папкаш ли?
"Според Дянков думата парафира означава, че всяка страница се парафира от страните и тя не носи абсолютно никакъв ангажимент до подписване на договора или неподписването му след два месеца."
:cry: :cry: :cry:

Не може да е толкова тъп... Просто не може. Не е възможно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Apr 06, 2011 5:10 pm

Дянков напоително му обясни
:D
Аз съм избрал Дянков за вицепремиер, а той ми доведе г-н Трайков за министър на икономиката, считайки че той може да изпълнява тази задача, която той като вицепремиер ще му дава. Слушах ги един час и всъщност разбрах, че спорът им е върху думата парафирам.
Бързо схваща наш Побойко.... 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 06, 2011 5:16 pm

Давайте направо новината че утре ще ни бесят.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Apr 06, 2011 5:43 pm

Marfa wrote:Трайчо, ще папкаш ли?
"Според Дянков думата парафира означава, че всяка страница се парафира от страните и тя не носи абсолютно никакъв ангажимент до подписване на договора или неподписването му след два месеца."
:cry: :cry: :cry:

Не може да е толкова тъп... Просто не може. Не е възможно.
Кой точно визираш ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 06, 2011 5:52 pm

Ми Дянков май поне знае значението на думата "парафирам"... :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 06, 2011 5:58 pm

Афазия, мисля...
„Следствие на подписаното споразумение, а то е една страничка споразумение, от която половината са кои подписват и кои парафират, сме казали, че след два месеца, вече най-накрая от 2006 година започналата сага трябва да има отговор – или да, или не. В противен случай на всеки три месеца се събират руснаци и българи и казват – даваме си още три месеца срок”, заяви Бойко Борисов.
„През тези три месеца, които сме си извоювали с меморандума и тези два месеца за подписване или неподписване на този контракт, ние сме в преговори едновременно с французите и руската страна. Ако отидем на строителство на АЕЦ „Белене” да ги подменим турбините с френски, които са с 200 мегавата повече, общо за двата мотора стават 400 мегавата, които са 40 – 50 млн. повече на година”, каза Борисов.
„Ваденето на ново разрешително за нов реактор при тези ситуации, които са в момента в света, в близост до други шест реактора, защото два работят, но шест са извън строя и трябват много години докато се извадят извън строя. Това, че 2017 г. на Мартин Димитров му напомням, че искал да работи АЕЦ „Козлодуй”, но 2017 г. изтича на пети реактор, а 2019 г. изтича на VІ – ти реактор искам да му кажа, че същите тези руснаци само те в света могат да кажат, дали им се удължава живота или не. Така че той дали е за или против зависи от същата тази фирма, с която спорим в момента и тези безотговорни хора, които си позволяват, за това, че аз искам да прекъсна веднъж завинаги това говорене и затова съм си възложил на вицепремиера, който пряко да отговаря за две неща – първо подписването на контракта с консултанта и довеждането до край, а до край означава или отиване на съд или започване на строителство на „Белене” със съответно три месеца и два месеца”, каза още Бойко Борисов.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Apr 06, 2011 6:13 pm

Какво точно е парафиране? А вчера ако не се лъжа това си беше подписване.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 06, 2011 6:26 pm

Н'нам. Смътно подозирам, че има нещо общо с магданоза или патиците...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Wed Apr 06, 2011 7:29 pm

"Парафиране" е нещо като предварително подписване на международен договор. Чрез тази процедура текстът на договора се установява като автентичен и окончателен.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 06, 2011 7:37 pm

Да бе, и на мен така ми го обясниха. Обаче нормално ли е един да парафира, а друг да подписва?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 06, 2011 8:39 pm

Значи след парафирането текста не може да се променя но и не влиза в сила докато не се подпише?

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Wed Apr 06, 2011 10:09 pm

Това по принцип е моето разбиране. Макар че не знам подробности около самия скандал и какво точно споразумение са подписали. Освен това фазата с парафирането има най-различни формулировки и начини за изпълнение в зависимост от това какво се договорят страните.

Надали въобще не може да се променя, но основната идея е страните да потвърдят, че това е текста на договора, който искат да утвърдят. В случая, обаче, дали говорим за самия парафиран договор или за споразумение, че до два месеца трябва да се подпише друг договор или в противен случай руснаците ще ни съдят - не знам. Моето разбиране е по-скоро за второто.

На въпроса на Марфа - по принцип (според Виенската конвенция за правото на договорите от 1969 г.) за всички действия отнасящи се до сключването на международен договор своята държава могат да представляват държавните глави, главите на правителства и министрите на външните работи - Георги Първанов, Борисов, Младенов, както и главите на дипломатическите представителства, но само в страната, в която са акредитирани. Останалите се нуждаят от специални пълномощия. В този смисъл дори Трайков или самият Дянков, да не говорим за Красимир Първанов трябва да имат специални пълномощия. Не мисля, че е задължително всички действия по сключване на договора да се извършват от едно и също физическо лице.

Друг е въпросът как точно се случва това в действителност и доколко тези разпоредби се спазват стриктно на международната сцена. Предполагам не винаги биха искали изрични пълномощия от вицепремиер, но за шеф на държавна компания, агенция или служба, това ми се струва необходимост. Самите пълномощия също могат да бъдат с какъв ли не обхват - да води преговори, но не и да подписва споразумения, или да подписва споразумения, но след изрично съгласуване с упълномощаващия и т.н.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests