Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jan 13, 2012 10:46 am

Morwen wrote:Раздвоена съм за това дали похватът е иновативен или просто тъп. По колко време бие "звънецът" ви? В кое училище си?
МГ "Гео Милев". Бие по една минута някъде.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Jan 13, 2012 10:51 am

Идеята не е толкова зле, само музиката е зле :)

Ако в учлище ни пускаха Seek & Destroy за край на часа щеше да е някакво яко
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jan 13, 2012 10:54 am

thunder wrote:Идеята не е толкова зле, само музиката е зле :)

Ако в учлище ни пускаха Seek & Destroy за край на часа щеше да е някакво яко
И аз бих се кефил на нещо по различно, но самата идея с песните е зле. Аз съм недоволен от попа, ако пуснат метъл или нещо такова други ще се оплакват. Би трябвало да се стигне неутрално решение или комопромис. Бе май е най - добре дъбстеп. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Damnation
Farmer
Posts: 50
Joined: Tue Jan 03, 2012 4:45 pm
Location: Sofia

Post by Damnation » Fri Jan 13, 2012 11:09 am

thunder wrote:Идеята не е толкова зле, само музиката е зле :)

Ако в учлище ни пускаха Seek & Destroy за край на часа щеше да е някакво яко
А щеше ли да остане нещо от училището :lol: ?
Ego te provoco

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Jan 13, 2012 11:41 am

Claymore47_Fen wrote: Бе май е най - добре дъбстеп. :lol:
Е нямаше как да не проверя за дъбстеп вариант на Seek&Destroy :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=SGOfD2OWQmU

уви една плазма и колонки са много по-видима инвестиция от някаква си там материална база
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 13, 2012 1:06 pm

Ми ако би за по малко, няма лошо, но ако бие по минута, и да не мразите тези песни - ще ги намразите, поне да ги сменят. Но някак не ми се вижда оправдана инвестицията само за да могат да ви пускат песнички и да си гледате графика на екран...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 13, 2012 2:03 pm

Похвата е просто цоцане на пари от субсидията в съдружие с фирмата продаваща техниката . Половината габровски училища накупиха плазми но някои вместо тонколони инвестираха в интерактивни дъски (които стоят заключени и ги ползват един-двама избраници учители).

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 13, 2012 2:56 pm

Ами поне да цоцат пари за нещо смислено, да му се не види!
Иначе интерактивните дъски са добра идея, но е много възможно старото поколение учители просто да не може да ги ползва...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 13, 2012 3:13 pm

Майка ми твърди че обучение за работа с дъските не е било провеждано, и някои от дъските дори не са разопаковани - но парите са усвоени.

Важното за усвояването в училищата е коя фирма е приближена на ГЕРБ - ако е фирма за дограма училищата в дадения град правят дограми, ако е за изолация - се сдобиват с изолация, ако е мебелна - купоуват се запаси от нови чинове и столове, ако е за техника - тонколони и някоя друга плазма, ако за охрана - слагат се нови камери за охрана.

Колко обществени поръчки за училища ми бяха минали през ръцете - всичките бяха тотално измислени с някакви безумни изисквания замислени така че само една точно определена фирма да разполага с точно тези продкти като изискванията дори бяха заложени според рекламното опсисания на продукта в интернет сайта на фирмата. няма да споменавам имена.

б.т.в. Изключително е важно да се знае че тези разходи и обществени поръчки не ги правят от училищата а ги прави инспектората в общината, директорите в повечето случаи имат право да мълчат и да кимат, в габрово кмета е удрял по масата и хвърлял листи в лицето на директори несъсгласни с решенията .

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 13, 2012 3:16 pm

Радо, защо всичко това не го споделяш на по-широката общественост?
This is it. Ground zero.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Fri Jan 13, 2012 3:25 pm

Как по-точно? Да направи група във Facebook?
Схемата е до болка позната, просто в момента е дошъл редът на усвояването на пари за училища. И затова никой не вдига много шум, понеже всички по-сериозни партии тайно се надяват те да са следващи (ако случайно още не са се облажили по този начин) - вероятно не на тези избори, но може би на следващите...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 13, 2012 3:36 pm

Ако ще, да направи група във Фейсбук. Ако ще да поства статии в уебкафе. Ако ще, да го прави анонимно, ако ще да праща доказателства на прокоратурата. Ако имаш достъп до такава информация и има как да не те проследят, си е просто задължително да информираш обществеността. Защото манталитетът "то това си е ясно" не помага на никого. Такива неща трябва да се говорят НОН-СТОП и да се навират постоянно в очите на всички и все по-шумно, та белким някой се освести все пак в каква пародия живеем.

Ясно че щом дори скандал като ония флашки може просто ей така да изчезне от пространството, някакви информации за усвоени пари в училища ще потънат като яко дим, но затова е интернет все пак.
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 13, 2012 3:37 pm

Това са неща които всички които са в някъкъв досег с тях ги знаят, регулярно се изнасят някакви информации в медиите и нищо не се променя- всичко е законно , всичко е ОК.

Обикновено има обжалвания от загубилите конкурса които биват отхвърлени от съда и дотам.

Жоро ако мислиш че не сме писали на медии и подавали сигнали в прокуратурата.......

Честно казано нямам желание да уволняват майка ми затова че някой гербаджия ми мерне името във фейсбук и не мисля да се ангажирам - ревюлюциите са за хора като Калин които явно имат средства за да си позволят да ходят постоянно по разни акции и протести без да се притесняват че ще ги уволнят или че няма да има с какво да си купят хляб.


Ще ви кажа и нещо - още по брутално. Инспекция по труда прави проверки за трудови злополуки и неизплатени заплати. Съставя се акт с голяма глоба. Дорук добре - отчита се дейност, тотю младенов размахва разни числа.
какво става обаче - работодателя обжалва и съдът в 90% , повтарям 90% от случаите отменя постановлението на инспекцията с аргумента за незпазване на техническа част по документацията.

Ако някой не вярва да отвори сайта на кой да е районен съд, ето например габровския http://www.court-gbr.com/
и да прегледа решенията по делата.

Схемичката действа перфект - срещу скромна сумичка дадена на инспекцията и съда работодателя спестява огромна сума от глоба.


Едит:
Мой приятел работещ в общината критикувал ГЕРБ и подавал сигнали го арестуваха преди 6 месеца за 72 часа, конфискуваха му домашния компютър и не въпреки че минаха 6 месеца нито са му повдигали официално обвинение, нито нищо - но техниката му с цялата му информация няма и да му я върнат и освен това го уволниха от . Претенцията беше - анонимен сигнал за корупция - абсолютно скалъпена измишльотина колкото да му запушат устата. Сега има забрана да напуска страната - повтарям - обвинения не са му повдигали, следствие няма - по анинимен (скалъпен сигнал) могат да прецакат всеки който си поискат.

User avatar
Damnation
Farmer
Posts: 50
Joined: Tue Jan 03, 2012 4:45 pm
Location: Sofia

Post by Damnation » Fri Jan 13, 2012 4:12 pm

Това започва да звучи вече малко като да сме в Либия или Северна Корея. Може и да е така наистина, но не ми се иска да го вярвам. И мога да разбера защо RRSunknown не иска да се занимава.

Има нещо друго. Като се разгласяват такива неща, какво се постига ? Хората ги прочитат, казват си едно "е**** колко са зле нещата" и до там.
Да се направи фейбук група.... много съм правил, в много съм участвал, понякога се е вдигала пушилка, в крайна сметка - ефект никакъв.
Споменаваш сайтове, WEBCAFE примерно. Като автор в WEBCAFE мога да кажа, че ефекта е 0, зиро, капут. Хората прочитат, праскат по един коментар, и до там.
Само с информиране и разгласяване не става. Щото не живеем в Германия или Франция, а в тоталитарно деспотство България. И докато хората само слушат, удрят по ракийка да преглътнат неприятните новини и продължават напред, файда от информирането и разгласяването няма да има.
Можеш само да загазиш. Пак казвам - ако приемем, че нещата са чак толкова зле.
Ego te provoco

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 13, 2012 4:36 pm

Подобни са нещата и за моето работно място. В момента си блъскам главата точно с един такъв усвояващ грешни пари проект. Бедата е, че това са неща, които се виждат, но не мога да дам никакво доказателство в полза на твърденията си, освен честната си дума. Трябва си одит.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests