Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 17, 2011 10:00 pm

А ветеринарите ви кво са правили кат малки, интересно? Крали са бонбонки от по-малките деца от тях? Или са им тикали главата в тоалетната чиния в даскало?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Dec 17, 2011 10:03 pm

Ми един от тях (в момента със сериозна практика в Плодив) беше връзвал котенца и ги рязал с бръснарско ножче - ама баща му го хвана и го смаза с каиша.

С хора не помня да е имало спрекчвания или каквито и да е гаври.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Dec 17, 2011 10:06 pm

Само да спомена, че според теорията цялата тая работа с измъчването на животни в детска възраст си е предпоставка за развиване на психопатия в зряла, а и като симптом си съответства на разстройство на поведението.

От друга страна, ако трябва да съм честен, личният ми опит е по- близък до този на RRSunknown.

И от трета- примерът няма много общо с прасето в дискотеката.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Bimbaldy
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:13 am

Post by Bimbaldy » Sat Dec 17, 2011 10:08 pm

Аз не мисля че Карбовски е човекът, който да ми казва за кое повече трябвало да ми пука- за някое животно или за човек. На мен като приоритет са ми животните пред хората не мисля, че съм по- лош човек от някой голям човеколюбец. Изобщо този подход, дето го използват някои е доста неприятен- "ама как може да се вълнуват хората за ебавката с някое прасе или куче или котка и прочие, а да не обръщат толкова внимание на разни убийства отпреди години, на живота на пенсионерите, на живота на децата ни и т.н".- всеки сам е решил за кое да му пука и за кое не, кой си ти, че да казваш за кое по- напред трябва да са загрижени и заинтересовани хората.
А за това, че някой дето като малък се гаврил с животинки ,пък после станал еди какъв си- двете неща нямат връзка. Може и президент да станеш, ама пак си бил отрепка. Хубаво е все пак, че някои след време съжаляват за постъпките си, ама...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Dec 17, 2011 10:10 pm

б.т.в. Ако отидете на лов и видите какво става с кучетата изкарващи глиган, бедна ви е фантазията за какво става дума. И никой не протестира против лова - изненадващо за което!

Какво значи кой си ти - известен журналист е човека, никой не те задължава с пистолет опрян в челото да му спазваш повелите или да се съгласяваш с него.
Last edited by RRSunknown on Sat Dec 17, 2011 10:12 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Dec 17, 2011 10:11 pm

:lol:
Значи това, че си станал професор, лекар, намсикъв, те прави по-малко психопат. Чудесна логика.

Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Dec 17, 2011 10:13 pm

Само дето човека не е психопат - психопати май ще се окажат само хората които се вживяват от ден до пладне по някъкъв въпрос.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Dec 17, 2011 10:17 pm

Силно ме забавлява разговорното използване на думата "психопат".
;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Dec 17, 2011 10:23 pm

Аз не бих нарекъл вживяване, това че съм загрижен. По-скоро бих го нарекъл здрав разум. В смисъл, не искам утре някой уморен от живота хирург да ми ампутира пишката. Агресията е проблем, жестокостта е проблем, садизъм, незачитане на чуждия живот и т.н. Не казвам, че нещата не могат да се надрастнат, могат просто е притеснително, че са се случвали. Притеснително е, че по улиците свободно се разхождат хора със съмнителна психика. Такива неща не трябва да се пренебрегват, като нещо незначително.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 17, 2011 10:56 pm

Те тея нямат проблеми с психиката, а с възпитанието по-скоро...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 19, 2011 1:21 am

RRSunknown wrote:Ай стига ве човек - 90% от съучениците на майка ми и баща са бесили котки и сега са учители, лекари и инжинери. Половината от моите съученици които станаха лекари давеха котки в реката като бяха малки. :lol:
Аз, доколкото знам, нямам и един такъв приятел. И само се разказваха легенди за някакво момче, което го правело, но после баща му го хванал и станало лошо. С тази история разбраха значението на думата "садист". Защото мъченето на животни е точно това - садизъм. Може би може да се преодолее, но за мен е крайно ненормално. Като видех котка имах желание да си я взема вкъщи, жал ми беше дори да гледам живоното да скита само, не ми побира умът как би ми хрумнало да го режа, въртя за опашката и т.н., при това без да ми стане жал. Единствения познат, който говореше за такива неща стана наркоман и крадец, но разбира се, може да няма връзка.
Дядо ми като е колил безброй прасета, кокошки, овци и кози трябва по твоята логика да е бесен психопат вървящ с брадвата а човека всъщост дори не съм го виждал да повишава глас на някой.
Колил ги е за да ги яде и едва ли ги е колил бавно и с удоволствие. А и живеем в едни по-други времена.
Аз лично съм съгласен с Карбовски че трябва да се гледат първо хората, защото много защитници на правата на животните съм виждал които като видят просещо циганче му бият един шут или задвратник със смях.
И аз съм съгласна, че има по-важни неща, но това е една порочна логика. На практика всеки крадец използва фразата "ае, те държават окрадоха, кво мен са ме хванали". Няма значение, че някой прави по-голямо престъпление/грешка от друг, това не оправдава онзи с по-малкото.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Dec 19, 2011 2:39 pm

http://www.segabg.com/article.php?id=582312 хубав коментар от СЕГА
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Dec 19, 2011 2:44 pm

Не сериозно ли сте супер възмутени че някакви се напили и гонили прасе? Защото е точно така - напили се, гонили прасе, хванали го, край на историята.

Не са го измъчвали, освен ако нямате предвид последиците от това че големите лоши хора го гонят върху крехката му прасешка психика, не са му чупили нищо, даже не са го убили накрая за да го изядат (което е стандартния край на всяка щастлива коледна приказка).

Може би е защото знам какви злобни гадини са прасетата, може би е защото от малък съм гледал на живо колене на прасе (и е дооооста по-грубо от гонене на прасе в дискотека, гарантирам ви. Приключва с прерязване на гърлото след като се умори да бяга/бори и чакане да се отече малко кръвта за да почнем да го дерем, не със статийки из нета. И се случва хиляди и хиляди пъти около коледа). Може и да съм психопат знам ли, зер като малък котки не съм бесил ама гонехме скакалците около блоковете да ги трепем.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Dec 19, 2011 3:09 pm

A колко хубаво би било хората да коментират, след като вече са прочели разговора преди тях...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 19, 2011 3:12 pm

А ти сериозно ли си бил там и знаеш, че прасето е било като ново след това, въпреки твърденията на присъствали? Имаше разкази и как после било убито извън дискотеката с удряне на главата му в стената. И сериозно ли не схващаш разликата между това да си осигуриш луканка и да се забавляваш тичайки след подивяла от страх омазана в растителна мазнина свиня?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests