Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Sun Sep 25, 2011 11:20 am

Мда, малко съм прекалил с патоса :), ама какво да очакваш като се опитваш да си кажеш мисълта в 3 през нощта.

Изнервят ме такива сцени, защото се пробвах да пиша за реакцията ни (като общество) на престъпления от подобен характер (в смисъл на предумишлени убийства, де, включително с автомобили) и всичко, което успявам да открия е изключително интертно. С едно-две изключения, но и тогава е от ден до пладне.

Отделно, аз не защитавам нито цар Киро, нито убиеца на момчето (той беше задържан бтв). Марфа е напълно права, че проблемът ни по начало е в безнаказаността. Обаче, аз работя в и с медии от години и знам как реагираме на сензации. Тук попадам на напълно различни информации на различни места, акцентите са различни, имало е спор, нямало е. (В разни сайтове даже се споменават две убити момчета, а едното - оказа се - умряло от сърце.) Още не разбирам на кое да вярвам. И е с една идея по-зряло да се изчака няколко дни, да разберем дали наистина е станало, както пише в dir.bg, и тогава да се почва с опитите за саморазправа.

Не че да прегазиш някого и да избягаш може да бъде оправдано. Просто съм се нагледал на медиини сензации, при които в крайна сметка накрая се оказва, че всъщност не е станало точно това, което сме описали, но информацията... е, не точно се потулва, но обикновено не се споделя.

Ще се учудите колко често се случва нещо подобно, когато става дума за цигани.

Това за рандъм българската мутра не вярвам да се случи, не помня да е ставало, а и не виждам смисъл и тогава. Една от причините правораздаването да не работи е, че всъщност всеки си позволява да нарушава закона. Трябва да почнем да го уважаваме, иначе в такава среда, такива резултати.

Но това не променя факта, че съм се изсилил с патоса, де. Извинявам се.

ЕДИТ: Бях пропуснал това, което е казал Калин Георгиев. То общо-взето подкрепя мнението ми, че медийната истерия вероятно се разминава със случилото се в действителност. Не че не може да лъже, ама това е прекалено конспиративно за мен :D.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Sep 25, 2011 11:29 am

Та ей го в на цар Киро в пълния му блясък.

Извинявам се, ама наистина, съвсем наистина, защо тоя човек не е заключен в килия до живот?

--------------
Edit: Второто момче е починало от проблеми със сърцето. Имал операция. Не е убито. Очевидците, пред които става драмата, са твърде много, та да може да се говори за някакви конспирации. Случаите, при които цигани или дори просто мургави хора попадат в лапите на скинарски банди не са малко. Не са малко и случаите, в които българи-нескинари падат жертва на цигани. Това говори за огромен проблем. Не е никаква тайна, че циганите са извън закона. В смисъл, имат способността да се плъзгат по него като живак по стъкло. Няма да говоря за очевидни истини като неплащане на ток и сметки, живот на социални помощи, сватби на малолетни дечица и какво ли още не. Достатъчно е да стане нещо такова, че дори и далеч по-незначително, за да вдигне определена част от народа на всеоружие, а аз не съм съвсем сигурна дали наистина не са прави. Така де, веднъж седяхме цяла седмица без ток заради загубена партида в Енергото. Това в съответната махала не може да се случи. Нещата се трупат.

Колкото до какво би направил съответен човек, ако врагът му бил не знам си какъв по народност... Чукам на дърво да не ми се наложи да разбера от първа ръка. Само че за себе си съм адски сигурна, че ако някой местен галфон тероризира всички наоколо си по подобен начин и накрая ми затрие детето, най-вероятно и аз ще награбя вилата и факлата. Да не дава Бог. Пак повтарям. Тук не иде реч за цигани и българи. Проблемът дори не е етнически, колкото и на скинарите да им се иска да е такъв. Ма вижте му биографията бе! От 84-та (!!!) е по съдилищата. И кво от тва? Вилнее, сее палати, чак и партии създава... Чини ми се лееееко абсурдно.
Царица Костадинка осъдена за джебчийство във Франция

Костадинка Рашкова - съпруга на Кирил Рашков, по-известен като Цар Киро, заедно с Дафинка Илиева са осъдени от френски съд на 3 месеца условно за джебчийство.

На 19 декември Рашкова и Илиева били заловени от френската полиция на летище Орли да обират пътници, чакащи на дългите опашки по гишетата.

От двете жени е иззета значителна сума пари, скрити в сутиените им.

Съпругата на Цар Киро била заловена с току-що открадната чанта.

Тя веднага признала престъплението, като заявила, че е клептоманка, която чува гласове и вижда призраци, които я подкокоросват да краде.

За да потвърди думите си, тя предоставила медицински свидетелства, заверени от няколко български психиатри.

Дафинка Илиева пък се представила като нейна "болногледачка", която „постоянно се опитва да възпрепятства възрастната Костадинка да не краде, но никак не и се удава да я спре".

"Не се занимавайте с това", е лаконичният коментар на Цар Киро.
Извинявайте, ама това е направо виц.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Sun Sep 25, 2011 11:58 am

Ми права си, не трябва да се превръща в етнически проблем. Аз май съм се изразил ужасно, щом никой не разбра, че срещу това скачам.

OFF: Това за ръба на закона. По-сложно е. Това, което казваш, е точно така - такава е едната привидност. Другата е, че според едно изследване, което четох наскоро, циганите вероятно са между 60 и 80% от затворниците в България (малко под 50% бяха според официалната статистика, но авторите смятаха, че процентът е доста по-голям). Дори и най-ниската възможна цифра, примерно, далеч надхвърля процента на извършените от тях престъпления - тук ще импровизирам малко, но беше някъде между 20 и 30, ако напълно не съм сбъркал.

Така че има някаква нелепа толерантност по отношение на сметки, сватби с малолетни, помощи, да. Има я и също толкова необяснимата затворническа статистика. Ама това е съвсем друга тема.

А цар Киро е ясен, какво да го коментираме. Да беше само той...

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sun Sep 25, 2011 1:31 pm

Страхувам се, че Itilon е прав.
Подобно стихийно избухване у нас май е възможно само на етническа основа. Според мен точно в това е целият кошмар. В безхаберната ни държава от години социално-криминални недъзи и проблеми се потискат и замитат под барутното буре на етническото напрежение. Ужасно е, ужасявам се.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 25, 2011 1:49 pm

Единственото етническо в конкретния случай е че е циганин самозабравилия се и самопровъзгласил се местен феодал срещу който се прилага линч тъй като е станало ясно че държавата НЯМА да си свърши работата след десетките жалби и оплаквания на хората против него.
Дали някой наистина вярва че Рашков други изстъпления няма и те хората , така изведнъж са тръгнали срещу него.

Да помислим над следните факти
Бус гази полицаи
Масови размирици без аналог в последната година
самопровъзгласилия се феодал в национален ефир заплашва
линк от предаването на Карбовски от вчера
http://vbox7.com/play:2f4f35b792
Вътрешния министър и премиера демонстративно не отиват на мястото.
Миролюба бенатова от BTV каза катастрофа вместо блъснат и загинал вместо убит. В последния репортаж от през ноща - показваха само запалените къщи и разискваха хулиганите, накрая помежду другото казаха че са хванали шофьора.

btv. моите хора са стигнали
http://society.actualno.com/news_361545.html

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Sun Sep 25, 2011 1:54 pm

Катастрофа вместо блъснат и загинал вместо убит е стандартният журналистически език и на практика се използва без изключения - само вмятам. Ето пример! Още един!

Така че в случая няма драма!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 25, 2011 1:55 pm

Добре това го махаме - но другото остава.
BTV -репортаж кръстен "Мирен протест на майките в катуница"
Целия репортаж нямаше нито една майка , нито мирен протест а показваха само моторите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 25, 2011 2:23 pm

Ей тва се е разциркулирало из нета по въпроса за БТВ.
ОТВОРЕНО ПИСМО До СЪВЕТА ЗА ЕЛЕКТРОННИ МЕДИИ До всички свободни медии , които желаят да го публикуват НА ВНИМАНИЕТО НА РЪКОВОДСТВОТО НА БТВ!!!!!!!!! Уважаеми дами и господа, Моля , официалното ръководство на телевизията , да излезе и ясно да заяви дали застава зад "журналистката" , госпожица Миролюба Бенатова. Явно обидена от това , че и бе отнет микрофона , тя сведе репортажа до елементарно свеждане на събитията ,като нарече протестиращите "пияна и дрогирана тълпа от агитки на футболни клубове".Присъствах там и мога отговорно да заявя , че футболните запалянковци бяха не повече от 100 човека от около 2000 протестиращи.Също така мога да заявя , че не видях нито един пиян или дрогиран човек.Микрофона на госпожица Бенатова , бе отнет след многократни официални предупреждения , да не снима отблизо и в детайли лицата на протестиращите , което право ни е дадено от конституцията, но вместо да снима в общ план ставащите събития , тя най арогантно снимаше отблизо лицата на протестиращите, което ни навежда на мисълта , че тя не отразява събитието ,а работи на хонорар към полицията.След като , госпожица Бенатова има претенцията да бъде разследваща журналистка, защо не проведе разследване , как един престъпник 20 години избягва правосъдието.Как 20 години произвежда нелегален алкохол, как 20 години наркопласьорите и търговците на "жива плът" от "Столипиново" се отчитат на него , как дължи 8 000 лв. за вода , как всички се водят безработни , а живеят в палати и карат коли за милиони, списъкът може да бъде продължен до безкрайност.Защо госпожица Бенатова , не отрази новината , как Кирил Рашков е звънял , на висши прокурори и полицаи и се е държал заповеднически с тях.Защо госпожица Бенатова , не отрази как 20 години Кирил Рашков дерибейства и нарича обикновените хора от селото "гяури".Безкрайни са примерите , които можем да дадем.Пишем това писмо , защото считаме , че госпожица Бенатова , грубо нарушава правилата на журналистическата практика и етика.Тя едностранно отрази една новина , без да отрази мнението на другата страна и си позволи да сведе новината до :"пияна и лумпенизирана тълпа".Каним официално госпожица Бенатова да дойде да запали свещ , в църквата на село Катуница , където цяла нощ бе положено тялото на обезобразеното момче.Госпожица Бенатова отрази като "инцидент" , едно показно убийство , след заплаха за убийство , нает специално за целта убиец и последващите събития.Опитахме се да комуникираме цивилизовано с БТВ , но снощи около 22.00 ч. , след като сайта им бе залят с гневни коментари срещу госпожица Бенатова , те изключиха коментарите към темите. Моля ръководството на телевизията да вземе отношение по проблема , тъй като много по -малки телевизии наричани иронично "кабеларки" отразиха много по-добре и обективно новината.В заключение искам да Ви кажа , че в град Пловдив вече казват на БТВ (Босфор TV) , дано не заслужите това име. P.S. Моля , тези които имат по - голяма компютърна и интернет грамотност от мен , да разпространят въпросното писмо.
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 25, 2011 2:39 pm

Вярно е че спряха коментарите - 99% от тях бяха точно със същия протест.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Sep 25, 2011 2:44 pm

http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/6 ... /fpage/0//
Окобо четвъртата минута. Да не го били предизвикали... Какво, по дяволите, трябва да означава това?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Sep 25, 2011 3:53 pm

Хм, Ани, аз пак ще повторя събитията около парламента през 97-ма. Доста по-голямо стихийно събитие беше и не беше на етническа основа. Подобен случай имахме във Варна преди 2 или 3 години, когато хората щурмуваха енергото след цял сериал безобразия.

В конкретния случай това, че Киро е циганин, внася допълнителен смут, истина е. Но ако не беше? Прочетохте ли му биографията? Бях я турнала малко по-напред. Нека заменим действащото лице със здрав юнак, от българска майка раждан и какво - резултатите нямаше да са много подобни? Действително ултрасите от градовете нямаше да дойдат, за да се поупражнят да бият цигани... вероятно, но не гласувам в полза на това си твърдение. Защото в обществото наистина се е натрупало огромно напрежение и ако беше изтекла новината, че известната мутра Геро Цунамито от Малък Кюлотник, за който цялата страна знае и от който цялата околия пищи, е в основата на скандал с прегазено момче, не бих изключила това да бе сбрало ултрасите по подобен начин.

Конкретният случай е показателен в много отношения и дава много отговори на въпроси като как се стигна до тук и защо стана така накрая.

Как се стигна ли? Ами не знам. Вие знаете ли защо човек, който от 84-та година обикаля като цветарка съдилищата, в момента не само е на свобода, не само се шири в некви палати, не само, че върти търговия с дрога, алкохоли, проституция и кволине, ами е и основен политически фактор, осигуряващ политическа подкрепа за определени политически сили. Защо не е в затвора?

Защо след многобройните жалби от страна на съселяните му следва точно нищо? Това ми припомня за оня Манчо от забравих кое беше село, дето закла двете си деца. Българин. Всички го знаели като селския бандит, имало сума ти жалби и дописки срещу него, дела за противообществени прояви и пр., известен е на полиция и прокуратура, всички знаят, че е чист късмет, дето още не е затрил някого... и когато закла децата, всички казаха "ау". С умерена изненада в гласа. Иначе казано, защото у нас е така. Защото, за да се случи нещо толкова естествено като слагане на парапет, обезопасяване на мост, събаряне на опасна сграда, поставяне на светофар на опасно кръстовище или затваряне на престъпник, преди това някой трябва да си вземе.

Да не говоря пък, че въобще нямаше да се стигне до тези ексцесии, ако Негово Преблагородие да бъде винаги благословена ножицата Му, вместо да махне от екрана и да рече с библейски той "не политизирайте", си беше вдигнал гъза и беше отишъл на място ведно с вътрешния министър, вместо да ходят да си гледат кефа на концерт в Бургас. Ами покажи се сред хората, обещай, че ще бъде въздадено правосъдие, направи си кампанията ако щеш, но тия погроми и тия военни положения въобще нямаше да се състоят. Това беше точното повторение на първановия лов и изгорелия влак, хорото на БСП и загиналите 14 войници, дачата на Путин и потъващия Курск. Ми направи се на мъж, покажи, че ти пука, иди, виж... Не знам, за мен е необяснимо.

------------------
Етническото напрежение.

В нашата страна е съвсем естествено да има такова. Не, не го оправдавам. Не се радвам на расистки прояви. Не желая скинари да убиват мургави хора. Никакви хора не желая да убиват. (Аз искам да пречукам определени личности и дори знам как, но това е тема на друг разговор.) Но е факт, че в България си имаме цигански Проблем и каквито и еквилибристики да прави антибългарският хелзингски комитет, това е голата истина. Итилон даде пример за скинарите и жертвите им. Аз веднага се сещам за убития професор в Захарна фабрика (доста известен случай), за някои жертви в моя край през последните години, които не намериха такова място в ефира, за бунта на циганите, когато им спряха тока за неплащани от години сметки... Надявам се, че никой няма да отрече, че в момента в страната има цяла една прослойка и то никак не е незначителна, която е наистина паразит. Това дразни. В началото започва като лек сърбеж, после става като обрив по тялото, накрая трупаното напрежение започва да се освобождава.

Защото, май Итилон го каза по-горе, ако не е той моля за извинение, тези проблеми бяха подхранвани, замитани под килима и оставяни накрая как са си. Е как да стане?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Sep 25, 2011 4:41 pm

Това с цар Киро Е етнически проблем в една доста голяма степен. Според мен хората го виждат като върховата точка на ромската наглост. Като тотално овеществяване на въпросната наглост. И като последната капка вода в чашата. Щото на българите в България много отдавна им писна от неравнопоставеността на ромите пред закона (ама не по тоя начин, по който ромите си мислят, че са неравнопоставени, нали) и това буре с барут вече си изтля тлеенето и сега е на път да се взриви.

Едните ги отглеждаш ти - плащаш им сметките, докато те се клецат и размножават като гризачи и не ебават да си намерят работа, щото що да работят като всичко им е безплатно. Царят им вече действа наедро - присвоява земи, прави нелегални бизнеси. Потомците му си позволяват да убиват хора. Еми на българите не до гуша им е дошло, ми доста над темето вече от тая мангасарщина. И те ти булка видов ден.

Дано успеят да овладеят конфликта и най-сетне да има някой осъден и затворен от тая феодална фамилия, щото аман вече от безправие в тая страна. Мен ме притеснява това да не се активизират циганските махали по градовете и паланките сега, щото съм виждала на кво са способни. Те не си питат ушите като българите - вдигат се и тръгват на талази по улиците. И България няма достатъчно жандарми и скинари да ги спрат.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 25, 2011 4:51 pm

Един приятел от пловдив :
Между другото в момента по центъра на Пловдив не могат да бъдат видяни НИКАКВИ цигани, а по принцип винаги са супер много. Абсолютно спокойствие, хармония и приятна атмосфера цари навсякъде.
Явно полицията не пуска циганите да мърдат от Столипеново и Шекер Махала, за да няма излишно напрежение из Пловдив.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sun Sep 25, 2011 4:53 pm

Марфа, това дето казваш, си е така.
Онова, дето мен ме ужасява, е, че най-удобният начин за безотговорните отговорни лица да не понасят отговорност за недостига на държавност в държавата ни е да избият напрежението през етническия клапан.
Понеже от 20 години социалните проблеми в обществото се замазват, а пък мимикрирането им като етнически е адски лесно, та клапанът ще избие като едното нищо. А пък ония, дето са натоварени с власт да го спрат, няма, защото е по-лесно и много по-приемливо за тях циганите да са престъпници, българите да са расисти и всичкото да е поредната Балканска трагедия ТМ, вместо те да излязат некадърни и безхаберни.
Затова ме е страх. А тебе? :oops:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Sep 25, 2011 4:59 pm

Ми страх ме е ами. :( Значи, виж кво имаме във Варна:
Имаме кандидат на БСП, който сега е с ГЕРБ, човек на ГЕРБ отишъл при РЗС, този на РЗС, припознат от социалдемократите, изневерили заради него на досегашния си любимец - прелъстен, но изоставен от БСП
Е как това да не доведе до безредици в един момент?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests