Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Sep 24, 2011 4:06 pm

Нищо хубаво :( С малко повече късмет ще ескалира. Не знам добър или лош обаче.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Sep 24, 2011 6:44 pm

Обаче ме кефи как в новините споменават с по две изречения кво става там и после почват да се занимават с проблемите на стоковата борса в Буркина Фасо примерно. Иначе можем да си врем гагите в скръбта на хора, загубили току-що детето си, за да ги питаме как се чувствали, но да предаваме нещо толкова извънредно, това не можем. Направо не го проумявам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 24, 2011 7:27 pm

Гнусните мишкари от btv как замазват - вместо убито казаха загинало момче, вместо блъснат казаха катастрофа.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Sep 24, 2011 8:09 pm

А къде бил Премиерът-Слънце в момента! Присъствал на откриването на предизборната кампания в Бургас.
Т'ва Шенгени, Катуници, масови безредици... Ае кво става тука?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sat Sep 24, 2011 9:50 pm

И тази вечер е било доста напечено. Футболните фенове наистина са се задействали, пожарната също:
http://www.focus-news.net/?id=n1569234

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Sep 24, 2011 9:59 pm

Ей, ше стане страшно бе. Но нищо де, нека показват как ГЕРБ си откриват предизборната кампания в Бургас, далеч по-интересно е.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 24, 2011 10:05 pm

Мен преди малко ми звъннаха по телефона хора за които бях забравил че ги познавам и ме питаха идвам ли - били приготвили молотовки и бус и тръгвали.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Sep 24, 2011 10:07 pm

Fucking hell... :shock:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Sun Sep 25, 2011 2:34 am

Абе... чета за тая история и единственото, което ми хрумва е какви сме гнусни расисти. В смисъл да, в разни сайтчета се говори за умишлено прегазване на база на преразказа на свидетели, които са видимо пристрастни. В "Дневник", обаче (а е нормално да се информираме от него, ако искаме относително безпристрастен поглед), не намирам нищо такова.

Не че не е ужасно да прегазиш някого, но имам спомен, че нормалната работна хипотеза (докато не се появят доказателства за противното) би трябвало да е, че се е случило неумишлено. Ама щото са цигани, нали...

Миналия месец едни расови български синчета убиха двама души на "България" при тъпа гонка, но не видях нито един скинар да се заинтересува от тях. Същото впрочем се случва поне по веднъж на месец и рядко (като на 8-ми декември ли беше?) стига до първите страници. И никога нито една скинарска сбирка! Ама нали сега са цигани!

That said, доколкото имам представа, мястото на Цар Киро и разни хора от обкръжението му отдавна трябваше да е в затвора - не, не защото е циганин, а защото е престъпник. Ама това е проблем на нелепото ни (понякога) правораздаване.

П.С: Всичко това не означава, че не приемам версията за предумишлено убийство като вероятна, де. Просто е работа на полицията да го докаже, а не на някакви олигофрени да използват повода, за да се правят на мъже. Да го бяха направили за момчетата на "България", сега щях да ги разбера поне, ама...

Плюс, че извършителят е арестуван и, ако имам някакъв поглед, ще бъде наказан строго. Извинявам се, че пак се връщам на "България", ама ми е тема. Някой да знае как сработи правосъдието там?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Sep 25, 2011 6:02 am

Нда, в България има расизъм и две раси - доларово-зелена и невидима. Зелените са недосегаеми и държат дядо Господ за оная работа, без значение дали са самозабравили се тъмно-зелени принцчета или светло-зелени мутрета. Невидимите никой не ги вижда и следователно никой не го ебе за тях, докато не се активизират. Като се активизират ги обвиняват, че са полтъргайсти, дошли да правят пакости на горките зелени и им пращат екзорсисти, докато разни зелени свещеници използват създалата се ситуация да обяват, че "светът свършва, покайте се" и да си пропагандират религията.

Аз бтв си спомням подобна размирица с обърната цветова гама у Фикултето. Имаше преди време и тъмно-зелени срещу тъмно-зелени, което приключи с изселването на едните тъмно-зелени.

Мен обаче живо ме интересува поради что цялата Жандармерия на България, за която невидимите плащат данъци, охранява на некъв си тъмно-зелен феодал частните палати. В смисъл, радвам се, че имаме разнообразни блюстители на реда, наброяващи цифра, по-голяма от тази на невидимите жители на Катуница + сичкото Ботев-Пловдив ултрас, успяло да се довлече от Филибето. Ма трябва ли наистина да ги концентрират всичките там? Искам да знам също где беше таз Жандармерия гат Фикултето се юрна по улиците на Красна поляна със сопи, вили, мотовили и факли, чупейки колите на невидимите по трасето, понеже им бяха спряли неплащания от години ток.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Sep 25, 2011 10:13 am

Like за поста на Амелия.

Итилоне, доколкото разбирам, включително от интервюта с присъствали, бусът съвсем целенасочено е минал през момчето и го е отнесъл барабар с кучето му. Бащата в това време търчал отстрани и им крещял на ония да спрат. Ония не спрели, просто завили и се разкарали. Образувано е дело срещу неизвестен извършител, някои от бусаджиите са хванати, шофьорът се издирва. Или поне така беше снощи, като си лягах.

Сега, чудесно е това за циганите и пр. дето го казваш, но случаят не е точно такъв. Въпросният "цар" например, дето и Амелито вика, защо въобще е на свобода? Защо при толкова жалби от хората от селото срещу фамилията никой не си е мръднал пръста да ги уважи? Подозирам, че подобна история щеше да се разиграе, ако рандъм мутра от български произход си беше разигравала коня как й дойде и накрая той или приближените му затриеха дете. Има моменти, в които на човек му кипва.

Отделно, че беше повече от нормално един такъв случай да привлече като мухи на мед всички с мозъци като аспиринчета - атакисти, скинари, вмро-та, футболни хулигани и каквито още психопати има. То беше ясно, че така ще стане. Къде е властта в такъв един момент? На митинг-концерт в Бургас. Целокупно. Оня, чието име не съм достойна да напиша, само показа лика си светъл иззад облака си, колкото да огрее земята с посланието "не политизирайте случая", след което отиде да свети другаде воглаве с вътрешния министър. Щото га ядоха кифтетата с Киро по предизборните софри, ни рива.

Да не коментирам, че такова медийно затъмнение не е имало от 10 януари 1997, когато докато нападаха парламента, по телевизията даваха анимационни филмчета.

Тук въпросът не е цигани срещу българи, колкото и на някои да им се иска да е точно така. Въпросът е за безнаказаността и пълната липса на държава. Не може някакъв, бил той циганин, холандец, филипинец или тамил, от десетилетия да гази през всички членове на наказателния кодекс и да тероризира мало и голямо, а да е на свобода. Колкото до циганите срещу българи - там проблемите са по-други и по-дълбоки и въобще не се изчерпват с наличието на злия скинар, нападнал безпомощно циганско детенце.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Sep 25, 2011 10:20 am

Проблемът, все пак, доколкото разбрах е, че е имало скарване и предварително са заплашвали убития мъж. Пък после се оказва неволно прегазен, нали. А набеденият за поръчител обяснява пред медиите, че 19-годишният го тормозел "от години". Също така проблемът с цар Киро не е от днес и не е само този. Той и фамилията му се разпореждат със селото като със свое (заграбени общински имоти, незаконни строежи), не плащат сметки и влизат в доста повече конфликти от вчерашния.
Разбира се, футболните фенове са в огромната си част обикновени лумпени, търсещи къде да се доказват, а не ужасно загрижени граждани (това ще го повярвам като чуя, че някоя футболна агитка се е събрала така спонтанно да боядиса училище, примерно). Но все пак според мен реакцията не е на "дайте да бием гадните цигани", а на "дайте да бием тези конкретни цигани, които...".
Last edited by Morwen on Sun Sep 25, 2011 10:37 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Sep 25, 2011 10:34 am

Е, извинете:
На въпрос защо Цар Киро не е разпитан по случая, Калин Георгиев отговори: "До момента нямаме достатъчно данни, които да ни навеждат към открита провокация от страна на Кирил Рашков. Той е на разположение и когато прокуратурата прецени, той може да бъде разпитан".
Е ми то... Да.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Sep 25, 2011 10:58 am

И малко комик рилийф

http://slatest.slate.com/posts/2011/09/ ... h_row.html
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests