Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 06, 2011 12:19 pm

И все пак в този случай абсурдът е най-тежък. Фандъкова не се беше доказала по никакъв начин, Румяна или квато беше все едно не струваше, докато този ход според мен ще свали с доста рейтинга на кабинета след изборите, а недай си боже пък и да загуби плевнелиев (дали може тогава да се върне за министър? би било доста... некоректно спрямо заместниците му)
This is it. Ground zero.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Sep 08, 2011 2:49 pm

Най-сетне достоен кандидат за кмет на Варна. Определено има повече нравствени качества от Кирил Йорданов и притежава по-силна воля. Даже изглежда по-добре от него.
:lol:
Hemos pasado!

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Fri Sep 09, 2011 6:10 pm

Напоследък нямам много време за новини от страната и това ужасно ме радва. Но ето че днес реших да прегледам пресата. И първото, което ми попадна, беше следната глупост.
Кандидат-кметът на София Петър Якимов, издигнат от Единната народна партия (ЕНП) на Мария Капон, беше арестуван от полицията в четвъртък по време на благотворителния мач с участието на премиера Бойко Борисов.

Якимов и съмишленичката му Пламена Панова развяли плакат с надпис "Борисов, дрога, избори" в сектор А на националния стадион "Васил Левски", докато премиерът и съотборниците му излизали на игрището.

Якимов и Панова били отстранени от трибуните от униформени полицаи и откарани в Първо РПУ, където прекарали 24 часа, съобщиха от партията на Капон.
Леко се изнервих:mrgreen:.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Sep 09, 2011 6:19 pm

Да, и аз мислех да постна това тук преди час-два, но ме домързя.

Милиционерщината се засилва за съжаление...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Sep 12, 2011 10:58 am

Интересно кви ги мислят от Икеа...

http://dnes.dir.bg/news/ikea-9464222?nt=4
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Sep 12, 2011 11:01 am

Е ми хората слушаха как сме най-добре от всички и как целио свет трябвало да се поучи от нас и на...

А иначе, сериозно - идея нямам какво си мислят. Това е просто нереално.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Sep 12, 2011 12:12 pm

Един колега току-що предположи, че е възможно те (или подизпълнителят, който се занимава с магазините у нас) да си имат политика да откриват нови магазини - първи магазини в страна или нещо такова - с високи цени (особено ако хората *не знаят*, че тези цени са високи) с идеята, че скоро след това започват да ги смъкват и на хората това им харесва още повече. Не бих го изключил съвсем като възможност, само че в съвременната информационна ера ми се вижда малко... глупаво.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Sep 12, 2011 12:13 pm

Да де, ама то високи, високи, ма да са високи с мярка. Не три пъти по-високи отколкото в държави с десет пъти по-висок стандарт на живота. Заклевам се, необяснимо ми е.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Sep 12, 2011 12:17 pm

Е така де, това имах предвид за "ако хората *не знаят*" и за съвременната информационна ера.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Sep 12, 2011 12:31 pm

Аз пък даже не знаех, че "Икеа" отварят магазин в София...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Sep 12, 2011 12:55 pm

Сестра ми с нетърпение го чака да отвори, ма като види цените и доста ще се сдуха... между другото, аз им разглеждах каталога и ми се видяха солени цените, макар че изпаднах в див размисъл за валутата - в канадски долари ли беше, в кво ли? Така и не ми стана ясно.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Sep 12, 2011 4:03 pm

Икеа бтв тук в Канада са евтините грозни дървета, които убитаци като мен си купуват на идване в страната поради липса на пари за нещо по-добро. Ужасяващо грозни и зле направени са им мебелите. Тия техните мебели мога и аз да си ги скова такива от някви дървени плоскости и ще изглеждат по-добре. Чудя се как представят нещо с такава изработка - симплистика ли му викат, що ли...

Ние разполагахме с канапе, две маси и люлеещ се стол от Икеа. Канапето и двете маси се люлееха и те, ма тва е друг въпрос и вероятно не е било планирано така. Сега оставихме само стола. Останалото го подменихме с някви свестни мебели от друга фирма. Икеа няма да барна повече през живота си.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Sep 12, 2011 5:27 pm

Това си е основната идея на ИКЕА по принцип, всичко да е много евтино, а качеството и красивият дизайн остават доста назад. Цялата им система цели да минимизира разходите по всякакъв начин. Тук обаче вместо евтино и нискокачествено ще ни предложат скъпо и нискокачествено, но толкова идиоти има, които незнайно защо си мислят, че ИКЕА правят някакви страхотни продукти, че може и да им мине номера, поне в началото.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Sep 12, 2011 10:41 pm

Е то тука отварят ГРЪЦКИ клон на Икеа, отделно че не са кой знае къф дизайнерски шедьовър повечето стоки в каталога. Боли ме че пише нечии имена до скапания стол. Сигурно ше бодна някой ден някой свещник или хавлийка и толкоз ако изобщо се дигна на пичка си лелина дето са го построили. А до него щели да боднат поредния най-голям МОЛ...
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 13, 2011 2:45 am

В интерес на истината споменатата кухня сигурно е най-скъпото нещо в целия каталог и вероятно се води категория суперлукс. Повечето други неща са на цената на по-тъпите мебели в големите вериги. А по-тъпите мебели в големите вериги обикновено са криви, надрани и ако може от пластмаса. Та ако ИКЕА са поне донякъде поносими си е печалба. И освен супер опростените мебели всъщност имат и някои класически модели, които са си направо хубави. Което не значи, че са върха и гърците не са се оляли...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests