Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Jul 28, 2011 1:22 am

Ако го прави кадърен човек, може да си е и без кой знае каква поддръжка после. Друг е въпросът, че бг бизнесмените, включително и хотелиерите, искат някакъв "ултра-мега-супер-гига як" сайт, ама ако може за почти без пари, нали :?
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 28, 2011 9:42 am

Е то средния българския бизнесмен си е особена порода Бай Ганьо :dunno:

Иначе малки сайтчета се праят за по 100-200 лева там с 3-4 хтмл-а колкото за визитката... да има гръмка фраза, нагласени снимки, телефон и контакти и и ако мое аванта в хит.бг и гугъла да го вади на първа страница са само изискванията :mrgreen: :mrgreen:

Поддръжката е въпрос на желание, не толкова на пари. Явно си имат други приоритети хората, са като им видиш сайта няма и да отидеш в хотела освен ако не търсиш тип хостел :)

Jumlata баш е много убиташка почти кат за мак приложение е праена :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Jul 28, 2011 10:33 am

РРС, ти май не вникна защо пиша за това нещо в тази тема май? Аз не се оплаквам, че ми се е наложило да си кача бойлера три етажа. Миналата седмица купих цялостно обзавеждане за стаята на детето и си качих всичко сам с един познат, носенето не ми пречи, млад съм, имам сила.

Това което, обаче ме абсурдира е как фирмите в България правят бизнес изобщо. Как един човек, който решава, че ще прави бизнес в даден отрасъл и иска да да бъде конкуретно способен прави нещата колкото да изпълни минимума на сервиза който може да изпълни.

Така правели по принцип. Еми да спрат. Нали се сещаш, че аз повече от електрон нищо няма да си купя? Ще намеря фирма на която и се занимава да ми изпълни поръчката както на мен ми е удобно и ще работя с нея.

В сервиза не искали касова бележка. Те обаче са ДЛЪЖНИ да ми предоставят официален документ, че съм закупил тази стока от тях, а аз такъв втори ден нямам. Писнало ми е от фирмаджии, които инструктират служителите си да дават касови бележки само ако им досаждаш достатъчно. В смисъл, това на някой вижда ли му се нормално?

Тук въпроса не е, че един бойлер е страшно тежък за качване и аз и фирмаджията се "надхитряме" кой да го качи. Въпроса е, че аз един ден не трябваше да работя за да го чакам и да изгубя няколко часа от втория за да си получа документа за покупката. Това от своя страна пък значи, че аз два дни не съм успял да направя нещо за което на мен ми е платено, някой ще трябва два дни да се изнервя, че аз не съм си свършил работата, на него ще му се нервят трети. Хващаш ли смисъла?

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Jul 28, 2011 10:41 am

Когато аз преди 3 години минах през същото (при това аз купувах 3 бойлера наведнъж), първо минах да прегледам за отзиви от марки и веднага маханах от списъка Теси и Дипломат. Накрая взех от 2 различни марки, но от един магазин, който им е оторизиран сервиз и на двете. Нямах никакви проблеми. Бойлерите ми се донесоха и инсталираха на място (аз нямах желание да се пъна) когато след един мощен токов удар (да живеят ел.разпределителите) ми изгърмяха елементи в 2 от тези бойлери за 24 часа проблемите бяха отстранени.

И ми бяха издадени касови бележки и всичко както си му е редът. Затова всъчщност предпочитам такива неща да не купувам онлайн, макар че би ми се искало. В БГ все още не може да се има доверие.

Аз напълно ти разбирам изнервянето, винаги по магазините си искам касова бележка, ако не ми я дадат веднага и в малките (където повече клинчат) винаги ме гледат злобно.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Jul 28, 2011 12:08 pm

За това което Алексис пише става въпрос. Аз съм отвикнал да си имам работа с бг фирми от всякакъв калибър и за това са ми wtf. Защото в последните няколко години, такъв ми е късмета, си имам работа главно с чужди фирми и работата с тях е пей сърце. На европееца не би му и хрумнало да не свърши нещо като хората, защото там фийдбека е цар на бизнеса.

Бях поръчал едно нещо преди време от една чужда фирма с представителство тук, дойдоха двама качиха си го, монтираха го безплатно(макар че естествено им дадох по-някой лев за суперкачествената услуга), 30 минути се гъзиха за да изкусурят някакви дребни козметични елементчета, свършиха и си заминаха с усмивка. Ей това за мен е правене на бизнес и развитие на фирма, не се опитват просто да ми набутат нещо, пък аз после да се оправям както мога.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jul 28, 2011 12:32 pm

И ми бяха издадени касови бележки и всичко както си му е редът. Затова всъчщност предпочитам такива неща да не купувам онлайн, макар че би ми се искало. В БГ все още не може да се има доверие.
This.

Проблема в твоя случай е че без да разучиш как стои доставката си дал парите. Всеки магазин си е отделно с условията за доставка - не е въпрос на марка тъй като производителя няма нищо общо с магазините.

А това за касовите бележки и въпрос на магазина - ако магазина лъже с касови бележки ще те излъже за вносна техника. Това е политика на търговеца не на марката.
Някои магазини (по-елитните) си имат сервизи но принципно сервиза като единица няма нищо общо с магазините. Има централен сервиз за цяла България който сключва договори с марките производители и този централен сервиз си има подразделения из страната. Правилата за гаранция се определят от производителя които заплащат на сервиза. Ако гаранцията изисква монтаж на място производителя заплаща това на сервиза. Такива изисквания имат обикновено елитни фирми които държат на доброто си име. Въпреки това има и чужди фирми които правят адски проблеми и ще ви се прише никога да не сте се захващали с тях ако имате проблем (Браун, Мулинекс, Електролукс са само малък пример).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jul 29, 2011 7:03 am

Only in fucking China...

http://abcnewsradioonline.com/world-new ... games.html

Will make babies for WoW!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jul 29, 2011 8:21 am

Тук възникват някои въпроси. Например, кога са сварили да направят децата. А и нямаха ли там некви закони, че повече от едно дете не можеш да имаш?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Jul 29, 2011 8:35 am

Марфе, че те имат реално 0 деца. Съвсем са си законопослушни в това отношение. Пък за правенето, ако са ги виждали като източник на доходи, все ще са намерили време да ги направят с тази цел.

Аз по-скоро се чудя дали това е истина или някаква партенка (и да виждам линкът от къде е, ама знае ли се).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jul 29, 2011 11:07 am

http://bnt.bg/bg/news/view/57554/boriso ... _za_lukojl

Ъ...

Моля умните хора да ми разтълкуват това:
Имаме достатъчно държавен резерв за 80 дни. Лукойл в момента е под 50% от пазара, с други думи имаме над 160 дни резерв.
:oops:
Джанков за бензина. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jul 29, 2011 11:11 am

Е, има се предвид, че резервите са достатъчни да задоволят целия пазар за 80 дни, така че ако трябва да се компенсира само дела на Лукойл, който е половината пазар, ще стигнат за двойно повече...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jul 29, 2011 11:12 am

Да, таман ми го обясниха и във фейсбука с помощта на пластелин. :)
Идеята, ако правилно разбирам, е, че държавният резерв покрива нуждите на пазара за 80 дни. Ако Лукойл държи 50% от пазара и трябва да се замести неговия дял, то държавният резерв ще стигне за 160 дни. Аз се съмнявам обаче в тази оценка, поне по данъчни приходи нещата изглеждат по-драматично.
Туй каза един пич и направи деня ми с една идея по-ясен. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jul 29, 2011 3:17 pm

Ново двайсе в последния момент - новопостроенатата зала не била "София", а "Армеец "София"". Новият музей сигурно ще е музеен комплекс "Месокомбинат Родопа"...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Jul 29, 2011 3:24 pm

Morwen wrote:Ново двайсе в последния момент - новопостроенатата зала не била "София", а "Армеец "София"". Новият музей сигурно ще е музеен комплекс "Месокомбинат Родопа"...
Е стига де това най-нормалното нещо на света - залата да се нарича на името на спонсора. Все пак за това дават 1 милион лева годишно хората. :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 29, 2011 3:29 pm

Така си е. А и не е ново двайсет :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests