Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 16, 2011 1:12 pm

Ходихме да си оберем гроздето. Пак са крали. Едно 100 килограма и то най-хубавите чепки. И ще си помислите, че са цигани, но не са. Циганинът може да мине и да си вземе да хапне, но българите отиват и берат да си правят ракийка. Берат от чуждото лозе, на готово. Ти влагаш пари и труд в тая земя, а той отива и ти плюе на всичкото.

И най-тъпото е, че знам кой/кои са, и пак нищо не мога да направя, защото не съм ги хванал на място.

Измекяри! Измекярски народ, смешен, нещастен, мързелив, за нищо не ставащ! Даже не ми е за парите и отделеното време. Яд ме е, защото догодина просто няма да го работим това лозе, защото няма смисъл. Не искам да се оправя тая държава, искам да се пържат всички тия говняни хорица, с говнян манталитет! Циганите били не знам си какви, турците ни били виновни... По-голям циганин от българина НЯМА, и абсолютно всичката помия, дето се излива сега в държавата, си я заслужаваме. Нека!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 16, 2011 2:04 pm

Не съм съгласна с обобщените обобщения, но разбирам защо си толкова ядосан, меко казано вбесяващо е. А на други обрали ли са?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 16, 2011 2:29 pm

Ами Морви, покрай едните ще горят и другите. Това е положението. А тия едните са количествено твърде много повече за да не правя обобщения.

Мина днес един от другите собственици на лозя. Те неговите редове са точно до нашите. И каза, че са го опукали яко. Направо каза, че цял един ред е обран до шушка! Снощи минал да провери и заварил пак някой там, носил си пушката и гръмнал 2 пъти във въздуха, и оня избягал. Ама какво да направи, да го застреля ли?

Един приятел пък на баща ми, минавал един ден покрай лозето си, прибирал се от работа и гледа 2-3-ма обират, направо с чували. Отива той там и кой да завари, пак българи и то дори ги познавам, 1 година по-големи от мен са. Учихме заедно в началното училище. "Какво правите тука, бе?", "А, ми ние май нещо се объркахме..." и си прибрал гроздето с чувалите. Обрали му го за без пари! :mrgreen:

Ние също дебнахме, дядо ходи да проверява постоянно, но вчера цял ден правеха лютеница и не е ходил. И са го бомбили.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Sep 18, 2011 12:07 am

Правете си бекъпи докато може. Иначе нещата стават лоши ....
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Sep 18, 2011 2:01 am

Не е само до народа, то...
Бедата е, че тръгнахме към Европа по социалистически. Щото по време на соца си беше така: в големия град живеят основно семейства с деца. А на село живееха "баба и дядо". Имаше си земеделски кооперации, в които работеха не толкова възрастните, а над всичко това стоеше местният партиен секретар на БКП, която гарантираше не справедлив, но поне някакъв ред. (Именно заради този някакъв ред сега толкова народ въздиша по онези времена - не заради друго)
И тогава имаше кражби - но нито бяха толкова нагли, нито бяха безнаказани.
Годините обаче минават, някогашните баба и дядо вече отдавна ги няма. Баби и дядовци са техните деца - които обаче живеят основно в големите градове. А земята си е там - по селата и малките градчета. Младите почти не се връщат да живеят там, а възрастни хора са малко. Да, ама ги няма онези кооперации, няма кой да наглежда нивите и лозята. И го няма редът. Което от своя страна е картбланш за всякакви крадливи типове.
В една Германия например оня, който живее в големите градове, няма ниви и лозя. А оня, който има - живее там, където е земята му.
И веднага човек се пита: "Ако се върна на село - къде ще учат децата ми?" Добър въпрос. Щото в Германия по селата си има изградена перфектна инфраструктура. В Норвегия - и по островите. Ама трябва да пипне държавата. А нашата пипа само парите. Ами... някак си естествено е да сме такъв разграден двор. :evil:
Hemos pasado!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Sep 18, 2011 6:28 pm

ИСКАМ ВСИЧКИ, КОИТО КАРАТ И ОБСЛУЖВАТ КАМИОНИТЕ ЗА БОКЛУК, ВКЛЮЧИТЕЛНО И БАВНОРАЗВИВАЩИТЕ ФИРМИ, КОИТО ПУСКАТ ТИЯ ЧУДОВИЩА ПРЕЗ НОЩТА И РАНО СУТРИНТА, ДА ГОРЯТ ВЪВ ВЕЧНИ МЪКИ, НА БАВЕН ОГЪН, ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН ОТ 9-ТЕ КРЪГА НА АДА. ЕЙ, МАМИЧКАТА МУ ПРОСТА, ОТИВАМ ДА СИ ТЪРСЯ ВЪЗДУШНА ПУШКА...

КОЛКО ТЪП трябва да си, за да пуснеш огромни машини, управлявани от БАВНОРАЗВИВАЩИ ЖИВОТНИ ОТ ЦИГАНСКИ ПРОИЗХОД, които вдигат огромни метални контейнери и ги БЛЪСКАТ в земята, всичко това съпроводено от шума на голямата машина и крясъците на гореспоменатите животни, по ТРИ ПЪТИ през нощта, в часовете на НАЙ-ДЪЛБОК СЪН, ЕБАХ МУ МАЙКАТА.
Във Варна минаваха всяка сутрин в 5:30, тука минават всяка нощ в 12, 2 и 4 сутринта. БЕСЕН СЪМ, КЪЛНА СЕ, БЕСЕН СЪМ.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 18, 2011 7:20 pm

Марфа от Варна знаеше къде се пуска правилната жалба - питай я да ти каже. Действало.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 20, 2011 11:32 am

Споделям с вас потреса си от някои образци на детската литература от 1915 г.

Приставът в къщи.
Капчици сълзи
Не пропускайте и детското стихотворение "Ще умреш!", в което подробно е описано как момченце къса крилцата на пеперудка.

P.S.
Четенето да се осъществява само под родителски контрол. Ако сте склонни към депресия и други такива, скипвайте смело.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Sep 20, 2011 12:13 pm

Marfa wrote:Не пропускайте и детското стихотворение "Ще умреш!", в което подробно е описано как момченце къса крилцата на пеперудка.
:shock: :shock: :shock:
Бая... стряскащо... И другите също, но това...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 20, 2011 3:07 pm

Това с капчиците сълзи почти прилича на Where the wild roses grow :o
Иначе не е истина от Приставът в къщи как малкият Милчо решава, че може би малкото му братче се е споминало, но *уви* не било така, бил влязъл пристав, който им взимал имуществото.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 20, 2011 3:31 pm

Именно, Морве, веднага нацели историята с пристава! Аз първо се втрещих, после се боя, че се разкикотих неистово. Не толкова, колкото историята с русото момиченце, което искало да целуне алената розичка, ама нали не бил Бойко наблизо и то... така, но все пак!
Той си помисли, че петгодишното му братче се е поминало от болестта - пневмония.
Уви, той се излъга!...
:monkey:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 20, 2011 3:54 pm

Имало си е седем братчета и сестричета, докато "котлите, креватите, куфарите и др." може би са им били по-дефицитни...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 20, 2011 4:34 pm

И моето заключение клони натам. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 20, 2011 5:39 pm

ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА АААААААААААААААААААААААААААААхахаахахахаахахахаххахахахааааааа....
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА Аахахахааххахаахаххахахахахаахахх.... АААААААААААААААААААААААААААААААА
ААААААААААААахахахаахаххаахахахахаха. Аха. Кха!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 20, 2011 6:25 pm

ЕмануилЕ! Тури некви спейсове бе изроде, че не мое ми побере страницата телефона... :mrgreen: :mrgreen:

Отказвам да ги чета тия!



Аз доволен, хардуера ми реши да се държи прилично най-сетне. Тоест външния usb саундбластер 5+1 creativ дет толкоз му се радвах и колонките по някаква си тяхна причина не пращят повече, без да съм ръчкал нищо... :mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests