Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jun 23, 2014 10:20 pm

Включвам се днес чак.

Ми страшно беше. Виждала съм такова нещо и преди, но там, където му е мястото - в Куба. Хората знаят какво е тропически циклон, знаят и какво да правят с него. Знаят и къде да строят така, щото да не ги издуха следващия тропически циклон, дето може да връхлети една седмица след последния гастролиращ.

Това беше някаква Катрина, заклевам се. Започна с равни части порой - ама все едно, че някакъв гигантски варел се беше отворил, равни части мълнии и вятър. Ураганен. Още тогава отнесе няколко човека в Аспарухово. Към седем и половина вечерта това спря и всички си помислихме, че това е то, най-лошото е минало. След което обаче онова се върна, за да си подобри резултатите.

Дъждът валеше хоризонтално. Ако може да се нарече дъжд силната струя вода и ако може да се определи като "вали" изливането й все едно от гигантска водоструйка. Това съпроводено с ураганен вятър. В момента бях в болницата, имах чувството, че цялата сграда ще литне и ще се озове в Канзас. Навън нямаше алеи, нямаше улици, имаше някакво разбунено езеро. Падаха мълнии като в някакъв апокалиптичен филм...

Хора, идея си нямате. Чак не мога да повярвам, че това се случи. Един съвет: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО застраховайте имуществото си срещу природни бедствия и пожари. Не е много, стотина лева годишно е, ужасът не може да се компенсира, но поне материалните щети могат.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 23, 2014 10:55 pm

Добре, че си жива и здрава 8-)

А за застраховките - стотици пъти съм го повтарял само тази година и пак не хващат от дума хората.

А за бедствието - тук паднаха 126 литра на квадрат на 30 май , от шахтите хвърчаха по 2 метра шадраванни струи, но понеже бяха очистили деретата и реките и бяха приключили канавките от водния цикъл в срок нямаше кой знае какви поражения. Трябва да се търсят виновни от цялата работа, природата не е виновна.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 08, 2014 6:14 pm

Чувам, че над София пуснали HAARP-а? :neutral: Имало и загинал човек, за съжаление.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Jul 08, 2014 6:20 pm

Скрих се в подлеза на Цариградско 3 секунди преди апокалипсиса. От тия, дето се скриха след мен, на двама им кървяха главите.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 09, 2014 8:43 pm

Преядох с диня... :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jul 12, 2014 8:04 pm

Marfa wrote:Преядох с диня... :?
А аз си изповръщах червата, изтръпна ми цялото тяло и буквално не си усещах ръцете преди 5 минути. Това в следствие на развалена китайска храна. Преди което страдах 3 часа на легло.

Някакви идеи къде се пускат жалби за такива неща?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jul 12, 2014 8:50 pm

В РИОКОЗ! Пускай веднага!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 24, 2014 9:10 am

Баси колко е трудно човек да си избере кола в днешно време... (тоест нещо икономично и за офроуд - сиреч рандъм софийска уличка и до 5-6к). Голфу си навърте 20 годин и при 12-13 бензин харч е безумно да не го скрапна са. Ама 2 дена ровя из мобиле и карс и нищо почти не мога си харесам. :shock: макар, че сузуки игнис като идея за са се върти...
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jul 24, 2014 10:18 am

Лошо ли е, че искам да убия кучето на съседа, което лае непрестанно цяла нощ? Принципно е по-добре да умрат те де, защото явно не им пречи, което не мога да си го обясня. То е на 20 метра от мен и ме влудява, трябва да затворя цялата дограма в къщата посред лятото и пак го чувам отчетливо, а ако искам да спя на прохладен нощен въздух, мога само да си мечтая. На тях им е под прозорците и не им пречи.

Не знам защо са взели две кучета, за какво са им след като дори не пазят двор, а от години седят затворени в една клетка, като зверове. :evil: Fuck. I hate humanity.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jul 24, 2014 12:40 pm

Нямаме зоополиция! :x Това с лаенето лесно се оправя. Минаваш няколко пъти и споделяш загрижено, че си дочул как някои съседи са им взели мярката на кучетата и са намислили да ги отровят. Точно така направихме ние преди няколко години при подобен проблем, след като кандърмите и молитвите не помогнаха. Онези си преместиха кучето и се размина без никакви драми.

По ме притеснява дето казваш, че държаш животинките в клетка. Не знам, снимай ги, пусни във фейса и дай да раздухаме ако искаш. Пак преди години срещу нас живееше един самоед в клетка два на два. Раздухахме случая, появиха се хора и го взеха. Последно като чух за него се ширеше като цар в една къща с двор.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jul 24, 2014 2:21 pm

За съжаление това не е изолиран случай. На село 80% от кучетата са затворени в клетки или в някое малко ъгълче, и никога не се разхождат. Комшиите отзаде имат такова куче, от другата ни страна също, но те не лаят. Трябва всички да ги снимам и да си влошавам отношенията с тях.

Много съм тъгувал по тези животинки и за мен стопаните им са жестоки хора. А по нищо друго не им личи да са такива. На повърхността всичко е наред, а им поглеждаш в двора и виждаш кучета в клетка, които не са излизали навън през целия си живот. И се питаш защо?

Не искам да си развалям отношенията с никого, това са хора, които виждам всеки ден, с момчето се срещаме във фитнеса често. Просто когато в 2 часа сутринта ден след ден те събужда кучешки лай, започват да ти се привиждат мъртви кучета. Даже си има тертип на лаене, шибаното псе, прави по 3 кратки и силни излайвания с паузи и лае, докато се умори. Обикновено 50-60 минути нон стоп. Като си почине почва пак.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jul 24, 2014 3:10 pm

Вчера сутринта... Отивам на работа... Не бях спал от денонощие и половина по някаква причина, освен това ме болеше корем толкова зверски, че няма на къде повече. Ако можех, щях да си взема болничен, обаче в момента звеното ми е с човек по-малко, та няма как да го направя за нещо по-леко от счупен крайник... Една колежка ме пита какво ми има, като ме вижда, че на нищо не приличам и се наливам с енергийни напитки, за да изкарам деня... "По-добре не питай", отговарям, ама тя настоява. "Не съм спал от сума ти време, а в момента ми е толкова зле, че не ми се живее", казвам, а тя: "Стига де, недей така." Хората там са ме виждали да посрещам всякакъв стрес и напрежение с усмивка. "Затова ти казах да не ме питаш", рекох...
После научих, че още един колега напуска - което означава, че ако до края на следващата седмица не се назначи поне един нов, и аз ще си подам оставката, понеже това означава да не видя отпуск за неопределено време напред, а след два месеца ще ми трябва, и то много.
Егати тъпотията. От известно време насам ме товарят с все повече отговорности, които не би трябвало да са мои, и все повече хора се опитват да си мислят, че съм тяхна собственост - заради което са ставали бая скандали и именно заради това отношение напусна единият от колегите. Сега като останем в хептен намален състав, няма никакъв шанс да работим нормално и се надявам the powers that be да го разберат, преди да е станало твърде късно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Jul 24, 2014 5:12 pm

Познато, твъъърде познато...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jul 24, 2014 7:27 pm

tigermaster wrote:Вчера сутринта... Отивам на работа... Не бях спал от денонощие и половина по някаква причина, освен това ме болеше корем толкова зверски, че няма на къде повече. Ако можех, щях да си взема болничен, обаче в момента звеното ми е с човек по-малко, та няма как да го направя за нещо по-леко от счупен крайник... Една колежка ме пита какво ми има, като ме вижда, че на нищо не приличам и се наливам с енергийни напитки, за да изкарам деня... "По-добре не питай", отговарям, ама тя настоява. "Не съм спал от сума ти време, а в момента ми е толкова зле, че не ми се живее", казвам, а тя: "Стига де, недей така." Хората там са ме виждали да посрещам всякакъв стрес и напрежение с усмивка. "Затова ти казах да не ме питаш", рекох...
После научих, че още един колега напуска - което означава, че ако до края на следващата седмица не се назначи поне един нов, и аз ще си подам оставката, понеже това означава да не видя отпуск за неопределено време напред, а след два месеца ще ми трябва, и то много.
Егати тъпотията. От известно време насам ме товарят с все повече отговорности, които не би трябвало да са мои, и все повече хора се опитват да си мислят, че съм тяхна собственост - заради което са ставали бая скандали и именно заради това отношение напусна единият от колегите. Сега като останем в хептен намален състав, няма никакъв шанс да работим нормално и се надявам the powers that be да го разберат, преди да е станало твърде късно.
Стъпваш върху тънък лед. Аз скоро напуснах моята работа. В крайна сметка реших, че каквато и сума да ми предлагат, здравето ми е по-важно и след като въпреки всичките ми предупреждения нещата не само не се промениха, но и продължиха да се влошават, месец предизвестие и чао. По средата на сезона, бам. Ще си гоня паричните цели по друг начин.

Казвам ти това с най-добри чувства, защото физическите вреди, които безкрайния стрес и товар могат да ти нанесат, може да се окажат неизлечими. Не се оставяй да те пързалят, да си мислиш, че за всички е еднакво, ти сам можеш да прецениш кой колко работи и какви неща му се стоварват на главата. Аз когато работих, кой какво прави, всичко се стоварваше на моята глава, и когато свикнаха, че така може, започна да става всеки ден. Нали? За какво им е персонал, като един човек може да ги върши и сам нещата?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jul 24, 2014 9:44 pm

Факт. И аз си докарах сума ти здравословни проблеми по тая линия. Просто вече не знам... :unsure:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 57 guests