Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Споделете пак

Post by penzata » Mon Nov 28, 2016 3:20 pm

Документалните филми са съвсем различна бира. Ако е направен както трябва, всякаква тематика може да те грабне и заинтригува.
Трейлърът е доста зарибяващ.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Mon Nov 28, 2016 4:42 pm

@tigermaster, ква е процедурата в днешно време? Дават ли ти да гледаш филма или превеждаш по сценарий, където са ти описали кой какъв пол и пр?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Mon Nov 28, 2016 5:05 pm

За последния получих направо копие от файла, който ще се използва за прожекцията, и скрипт с репликите. (Беше пълен с грешки, бтв.)

Иначе, в общия случай имам скрийнър, който да гледам, и сценарий, по който да работя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Lyanna Stark » Mon Nov 28, 2016 8:57 pm

В момента имам, ако съм разчела правилно какво е писал лекаря ми на направлението за рентгена, трахеобронхит и бронхопневмония. Снощи съм спала около два часа заради постоянните пристъпи на кашлица и затрудненото дишане, което се появява само нощем. Не помня някога да са ми били инжекция за подобна болест, но днес се наложи, защото антибиотика на хапчета не беше достатъчно ефективен. Хубавото е, че май действа. Дано тази нощ да успея да се наспя.

Тъпото е, че имах силна хрема поне две седмици преди да се появят каквито и да било други симптоми. Тогава не мислех, че е нещо сериозно, защото постоянно имам лека хрема заради хронични проблеми - реших, че просто се е усилила, защото съм настинала. Отидох на лекар чак след като ме заболя гърлото и започнах да кашлям. Следващия път, да му еба майката, ще ходя на лекар дори само да ми се стори, че носа ми тече по-силно от обикновено.

Всъщност не трябва да се оплаквам. Това дори не може да се сравни със стомашния грип отпреди няколко години. Тогава беше повод за радост, когато успях да изям три обелени зърна грозде, без да ги повърна. Не можех да чета, защото буквите се размазваха пред очите ми. Да, като се замисля, бронхопневмонията си има своите силни страни... :lol:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Tue Nov 29, 2016 12:31 am

Да се оправяш!! <3

но човек не трябва да чете ко се пише за болежки из нета :D аз сега леко се стреснах, че имам общо взето същите симптоми - почна се с хрема, премина в някаква гадна кашлица. Но си спя нощем! Отхрачвам в по-добрите моменти.. Може би ходенето на лекар не е ужасно лошо решение? ><
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Lyanna Stark » Tue Nov 29, 2016 1:26 am

Иди на лекар! Дори да не е сериозно, по-добре да те прегледа лекар, да види точно какво ти е и да ти предпише подходящите лекарства. И леките болести могат да преминат в по-сериозни ако не се лекуват навреме. А ако си пипнала някой вирус като мен... абе иди на лекар по най-бързия начин, ако питаш мен.

Впрочем, и аз си спях нормално в началото. Пристъпите на кашлица и затрудненото дишане се появиха по-късно, преди няколко дни.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Споделете пак

Post by penzata » Tue Nov 29, 2016 9:11 am

Подходящи лекарства: корен от джинджифил, канелени пръчки, всичкото билков чай, лимон, екстракт от грейпфрут, клеева тинктура, мед, карамфил, черен пипер на зърна, кокосово масло и домашен винкел.
Изпитана рецепта; работи безотказно. Като бик съм. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Tue Nov 29, 2016 9:47 am

penzata wrote:Подходящи лекарства: корен от джинджифил, канелени пръчки, всичкото билков чай, лимон, екстракт от грейпфрут, клеева тинктура, мед, карамфил, черен пипер на зърна, кокосово масло и домашен винкел.
Изпитана рецепта; работи безотказно. Като бик съм. :mrgreen:
Това всичкото наведнъж ли? :mrgreen:
Забравил си чесън!!!

Снегът влошава нещата! Само да ми минат днес и утре, че напрегнато на работа - японци, пътувания, срещи и т.н., и ще има лекар и лекуване.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Споделете пак

Post by penzata » Tue Nov 29, 2016 10:27 am

:mrgreen: Не.
Сутрин и вечер, в една чаша, по няколко капки клеева тинктура и екстракт от грейпфрут, и водичка и пийваш. После лъжица мед и лъжица кокосово масло.
Иначе си запарвам чай от: настърган корен от джинджифил, изцеден лимон, няколко коренчета карамфил и шепичка зърна черен пипер, пръчка канела и пакетчета зелен, мента и лайка чайове. Перфектна отвара. И чаша-две домашно вино.
Изграждайки си такъв режим и може да забравиш за болести.
При мен, снегът катализира нещата. В положителна посока. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Споделете пак

Post by termit » Tue Nov 29, 2016 10:59 am

Тази сутрин изкарах 2+ часа в колата. Същият път по същото време вчера го взех за 45 минути. Наблюденията ми от първия сняг:
1. Тук-там имаше снегорини. Поне по-главните улици по които минавам изглеждаха донякъде почистени.
2. ШОФьОРИТЕ СА ИДИОТИ. Масово. Без определен ред, видях: скъпо ново БМВ, което при потегляне на равно се лашка отзад. Голф, подозирам с летни гуми, не може да потегли на лек баир с около 1 см сняг. Ауди, което не може да изкачи лека стръмнина дълга около половин метър, и опитва в продължение на 5 минути, без шофьорът да се сети да дръпне назад и да се засили. Някаква въшка, която на равно и с 20 км/час изведнъж започна да се лашка. И т.н....
3. Явно в София има огромно количество зимни шофьори. Колите днес по моя път бяха буквално в пъти повече от вчера.
4. Фонетичната клавиатура няма ер голям - Shift + x вади ѝ
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Споделете пак

Post by penzata » Tue Nov 29, 2016 11:23 am

termit wrote: 4. Фонетичната клавиатура няма ер голям - Shift + x вади ѝ
Булс'ай :D
Никога не се бях замислял досега. След снега днес, това е второто най-яко нещо. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Tue Nov 29, 2016 11:33 am

termit wrote: 4. Фонетичната клавиатура няма ер голям - Shift + x вади ѝ
Срам не срам, този номер го знам от бг мама, докато обясняваха колко са ужасни лесбийките и как цялата тая работа не е като хората и въобще това не са нормални хора. А като хваната мъжете гейове и циганите - глей кво става. Освен това 5000+ страници тема за бежанците може да докара нео нацист до припадък заради липсата на кръв в мозъка от могъществото на ерекцията, която ще получи, докато чете.

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Lyanna Stark » Wed Nov 30, 2016 9:50 pm

Оказа се, че съм се разминала (на косъм) с пневмонията. Имам само бронхит, който с инжекциите и антибиотиците вече започна да се оправя. А гадната нощна кашлица изчезна, може би заради противоалергичните хапчета. Надявам се до края на седмицата да съм достатъчно добре, за да дойда на клуба.

Тоя номер със Shift + x = ѝ го открих и аз съвсем случайно преди няколко седмици, докато си пишех превода. Точно навреме. 8-)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Thu Dec 01, 2016 4:05 pm

Lyanna Stark wrote:В момента имам, ако съм разчела правилно какво е писал лекаря ми на направлението за рентгена, трахеобронхит и бронхопневмония. Снощи съм спала около два часа заради постоянните пристъпи на кашлица и затрудненото дишане, което се появява само нощем. Не помня някога да са ми били инжекция за подобна болест, но днес се наложи, защото антибиотика на хапчета не беше достатъчно ефективен. Хубавото е, че май действа. Дано тази нощ да успея да се наспя.

Тъпото е, че имах силна хрема поне две седмици преди да се появят каквито и да било други симптоми. Тогава не мислех, че е нещо сериозно, защото постоянно имам лека хрема заради хронични проблеми - реших, че просто се е усилила, защото съм настинала. Отидох на лекар чак след като ме заболя гърлото и започнах да кашлям. Следващия път, да му еба майката, ще ходя на лекар дори само да ми се стори, че носа ми тече по-силно от обикновено.

Всъщност не трябва да се оплаквам. Това дори не може да се сравни със стомашния грип отпреди няколко години. Тогава беше повод за радост, когато успях да изям три обелени зърна грозде, без да ги повърна. Не можех да чета, защото буквите се размазваха пред очите ми. Да, като се замисля, бронхопневмонията си има своите силни страни... :lol:
Боже, КОЛКО добре те разбирам в момента... Аз влача някаква ужасна кашлица от цял месец. Пих 10 дена антибиотик за нея и все едно не съм пила нищо. В последните 3 дни, нещата забатачиха дотолкова, че ПОВРЪЩАМ от кашляне. И се напикавам. Не е реално просто. Бях допреди малко, до 3 сутринта в спешното, щото Александър рече, че не може повече така. Та в спешното ми обясниха, че дробовете ми са чисти, което значи, че нищо не могат да направят и трябва просто да чакам да ми мине от само себе си, някога след 3 години. Дадоха ми и някви кодеинови таблетки, с които да се друсам преди сън, белким успея да заспя. Че не ми се е случвало от много отдавна.

Оправяй се, че това да не можеш да дишаш и да спиш е може би най-гадната гадост на планетата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Marfa » Thu Dec 01, 2016 4:07 pm

Амели, аз преди години се бях докарала до същото състояние и след като се натрових от лекарства, се оказа, че било бронхиална асма, възбудена от някаква алергия. Та пий там нещо противоалергично и калций ми е мисълта.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests