Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Споделете пак

Post by Morwen » Mon Jul 13, 2015 4:55 pm

Азис понеже въобще не е преписвал от южните ни съседи, викаш... Поне Миро показва някакъв вкус.
Защо реши да сравниш Тейлър Суифт с Радо Шишарката? Ако сравним Суифт с Преслава примерно...
По същата причина, по която ти сравняваш Преслава с Тейлър Суифт, а не с Колдплей например. Защото това са знаковите образци с чистия жанр, за който става дума, а не някакакъв негов евентуално облагороден клон. Както споменах и в поста си.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Споделете пак

Post by Ghibli » Mon Jul 13, 2015 5:01 pm

Не, аз също мисля, че е тъпо да се влияеш до такава степен от чужд стил, ама увлякъл се е човекът, какво да го правиш. Но мисълта ми е, че Миро е показал, че и сам може да композира достатъчно добри неща, независимо че се е случило да "открадне" от колеги.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Jul 13, 2015 5:05 pm

Не твърдя, че чалга певиците и Азис не крадат, те поне не твърдят, че сами са си го измислили и не обясняват как всеки, който посочи копирането за хейтър, нали.

Щото 'Бейби, сега имам лоша кръъъв, ти знаеш че преди беше луда любов" е толкова гениално, есенциално нещо, нямащо нищо общо с простотията? Или "Целунах момиче и ми хареса надявам се гаджето ми да не се засегне нещо"
И тоя текст няма нищо общо с простотията и пошлостта викате?
river roll up the partition please [x2]
I don't need you seeing Yoncé on her knees
Took 45 minutes to get all dressed up
We ain't even gonna make it to this club
Now my mascara runnin', red lipstick smudged
Oh he so horny, yeah he want to fuck
He popped all my buttons and he ripped my blouse
He Monica Luwinski'd all on my gown

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Mon Jul 13, 2015 5:06 pm

Радо Шишарката, между другото, е съвсем приличен певец - и имам чувството, че не обича много музиката, с която е известен. В първия "X Factor" се яви с песен на Whitesnake и даже я изпя добре. Преди време пък един колега от университета ми каза, че му се паднала възможност да се запознае с Милко Калайджиев. Калайджиев му казал директно да не слуша тия тъпотии, които пее, че ги прави само за пари и всъщност обича екстремен метъл. Все още не съм сигурен дали да го вярвам това. :)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Споделете пак

Post by Morwen » Mon Jul 13, 2015 5:16 pm

Бтв, гледах, невероятният клип на Галена и не успях да остана отвяна от него. Първо, няма никакво развитие, история или нещо друго. Само Галена в четири различни тоалета пред четири различни интериора. Да, заснет е професионално, осветлението е много добро, два от интериорите са креативни, но дотам. От там нататък Галена е butterface, всичко е много златничкУ, тя не прави нищо освен да кърши тяло, музиката е ужасна, текстът макар и да не е абсолютно дъно, реди рими като "Пак си пил, пак си мил" и общо взето остава привкус на някакъв мутренски любовен триъгълник, при който пиян мачо си иска секс от някаква патка, която отказва да поеме отговорност за себе си.
Подозирам, че и на Бионсе са подобни, не споря за това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Yan » Mon Jul 13, 2015 5:18 pm

Litz wrote:Не твърдя, че чалга певиците и Азис не крадат, те поне не твърдят, че сами са си го измислили и не обясняват как всеки, който посочи копирането за хейтър, нали.

Щото 'Бейби, сега имам лоша кръъъв, ти знаеш че преди беше луда любов" е толкова гениално, есенциално нещо, нямащо нищо общо с простотията? Или "Целунах момиче и ми хареса надявам се гаджето ми да не се засегне нещо"
И тоя текст няма нищо общо с простотията и пошлостта викате?
river roll up the partition please [x2]
I don't need you seeing Yoncé on her knees
Took 45 minutes to get all dressed up
We ain't even gonna make it to this club
Now my mascara runnin', red lipstick smudged
Oh he so horny, yeah he want to fuck
He popped all my buttons and he ripped my blouse
He Monica Luwinski'd all on my gown
Spoiler: show
Image
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Споделете пак

Post by Morwen » Mon Jul 13, 2015 5:32 pm

Поздравления, намери просташки текст на мейнстрийм певица на поп. Ако започнем да постваме просташките текстове на мейнстрийм певци на чалга, вероятно това ще е една от най-дългите теми във форума. Иначе не виждам нищо просташко в песента на Кейти Пери как целунала момиче.
Тайгъре, не знам дали вярвам на конкретната история, но със сигурност има подобни случаи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Споделете пак

Post by armageddon » Mon Jul 13, 2015 6:36 pm

Чисто междудругото, ако задълбаем в текстовете, 100% ще намерим някоя простащина и мръсотия във всеки. Тия от чалгата са изкопали вече няколко нови дъна, разбира се, но съм сигурен че нямат никво намерение да се спрат дотук и ще продължават смело надолу. (То не помага и че май имат към 2-3 щатни текстописки май като цяло)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Mon Jul 13, 2015 7:49 pm

А аз не мога да разбера дали е невъзможно да мразим пошлостта във ВСЕКИ вид музика, не само чалгата. Просто така се случва, че чалгата е пошла едно 100-ина процента от времето, а от попа, хип-хоп-а И ДОРИ КЪНТРИТО освен боклуците са излезли и някои гениални неща (пишейки това ме заболя физически, щото мразя кънтрито, също толкова, колкото мразя и чалгата).

Та музикалните достойнства са едно на ръка. От друга страна, чалгата е начин на живот, мислене и светоусещане, който ебава майката на културата в България и създава някакъв манталитет на епохална простащина, който съсипва човешки животи. Да, кънтрито, попа и хип-хопа може да влияят по същия начин, но отново - това са стилове, в които все пак има и добри неща, които току виж облагородили скотовете, които ги слушат.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Jul 13, 2015 8:22 pm

Ами ако си говорим за пошла музика за мен абсолютен връх в това е Менсън, някво позьорче, фенбойче на деветинчовите нокти, без особен талант, разчитащо на стряскаща визия и гнусни клипове, който да няма нито един хит, който не кавър. Специално Менсън разчита на визия, колкото чалга певиците ни.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Yan » Mon Jul 13, 2015 8:33 pm

Litz wrote:Ами ако си говорим за пошла музика за мен абсолютен връх в това е Менсън, някво позьорче, фенбойче на деветинчовите нокти, без особен талант, разчитащо на стряскаща визия и гнусни клипове, който да няма нито един хит, който не кавър. Специално Менсън разчита на визия, колкото чалга певиците ни.
Това беше най-голямата глупост написана днес, но нощта е млада :mrgreen:
https://en.wikipedia.org/wiki/Antichrist_Superstar --- тъкмо три хита, нито един не е кавър. Колосален албум за жанра.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mechanical_Animals --- два, с уговорки три хита. Нито един кавър. Силен албум.

https://en.wikipedia.org/wiki/Holy_Wood ... _of_Death) и за да приключим с трилогията. Със сигурност 1 хит плюс още стабилни парчета. Нито един кавър.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Mon Jul 13, 2015 8:44 pm

Ннннннннннннндааааааааааааааааааааа.

Не си слушала много Менсън, нали? Не си му чела текстовете и интервютата. Не знаеш изобщо за кво говориш в момента.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Mon Jul 13, 2015 8:46 pm

Менсън и аз не мога да го понасям, но не заради визията. Просто музиката му ми е доста далечна. Обаче може да пее.

Бтв, като човек, който посвирва на акустична китара отвреме-навреме, няма как да мразя кънтрито баш - понеже точно в него жанр е пълно със страхотни акустични (и не само) китаристи. Хванете Чет Аткинс, примерно. Че и метъли като Зак Уайлд и Карл Лоугън (понеже в момента съм с тениска на Manowar) използват кънтри-техники в свиренето си.

Хип-хоп обаче мразя в цялост. Сигурно и там има нещо, което да ми хареса, обаче нямам намерение да го търся.

С чалгата обаче проблемът е - по мое наблюдение - че единственото, което я дефинира, е външният вид на изпълнителите. И, от един момент нататък, некадърността им. Нищо друго - и за това вината е в навика на чалга-продуцентите да взимат музика от където им падне. Азис има кавър на Steelheart, а това е метъл-група, по дяволите...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Споделете пак

Post by Morwen » Mon Jul 13, 2015 9:42 pm

Litz wrote:Ами ако си говорим за пошла музика за мен абсолютен връх в това е Менсън, някво позьорче, фенбойче на деветинчовите нокти, без особен талант, разчитащо на стряскаща визия и гнусни клипове, който да няма нито един хит, който не кавър. Специално Менсън разчита на визия, колкото чалга певиците ни.
Наясно си, че някои хора слушат музиката, нали? Защото досега всичките ти съображения включват клиповете на песните и евентуално предполагаемо прикритата сексуална ориентация на изпълнителя, което наистина няма общо с песните му.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Jul 13, 2015 9:51 pm

Всъщност на Менсън съм му слушала всичко от до и съм абсолютно сигурна, че ако не му беше визията нямаше да е и наполовина толкова успешен, колкото е в момента.
А музиката и текстовете му, мис оставят впечатлението "Аз много искам да приличам на Трент Резнър и Роб Зомби, ама нещо не ми се получава ;/
Ся ранните му албуми са ми по-окейни, щото там е под директното влияние на Трент и не залага чак толкова на визията, но последните му албуми са ми точно клоунски. Друг е въпросът, че аз от много време се дразня как куцо и сакато се кефи на Менсън, а никой не обръща внимание на Резнър, който е хиляди класи над първия.Та може и да е Резнър фенгърлщината ми това.

П.П. да Морвен, наясно съм че хората слушат музиката. И аз като човек слушал музиката на Менсън, не намирам в нея нищо толкова отвяващо и впечатляващо. Някак си до NIИ и Роб Зомби, Менсън ми бледнее точно откъм музика. А тва със сексуалната ориентация беше точно веднъж преди 20 поста и не разбирам, що го изтъкваме. Аз на любимите си групи/изпълнители не съм им гледала видеоклиповете, нито ги знам особено как изглеждат извън лайфове, нали..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests