Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 08, 2009 11:47 am

Друго имам предвид. Аз самият често казвам неща от сорта на "напълно съм съгласен с Х, той го е казал по-добре, отколкото аз бих могъл" или нещо друго от сорта.

Но някакси като всичкото това е през призмата на поздравление и възхита, имаш чувството, че някой те наблюдава и оценява постовете ти. Все едно си на изпит и си се справил добре.

Деа знам, не е съвсем разумно това усещане.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jun 08, 2009 11:48 am

Roland wrote:Установявам, че силно се дразня на постове, възхваляващи чужди постове, независимо от темата и постващия...
Принципно и аз съм така - в големи пощенски списъци мразя съобщения порода "<AOL>Me too!</AOL>". В отделни случаи обаче мисля, че има смисъл - понякога такова мнение може да демонстрира заемане на страна в дискусия, водена между сравнително *малко* хора, особено на по-малобройната страна (както, подозирам, НЕ беше случаят, който е провокирал твоята сегашна реакция ;)). Друг път има смисъл за демонстрация на поддръжка на мнение, което може да бъде прието за лековато, "забавно", безсмислено, докато човек не го погледне пак и не се замисли дали пък няма и друга страна. Но като цяло съм съгласен с теб :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 08, 2009 11:59 am

Ъм, видя ли ми горния пост?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jun 08, 2009 12:24 pm

Да, видях го, но ми трябваше малко време да осъзная разликата между подкрепа и възхвала :) Колкото до възхитата и възхвалата, аз поне на моменти наистина изпитвам възхита от начина на мислене, който е довел до определен аргумент или дори до определена форма на изказване. Е, рядко, но от време на време си позволявам да изразя тази възхита с отговор / мнение / реакция, която е почти първосигнална - а когато личната ми, off-line, реакция е била широко ухилване и почти на глас извикване "А! Браво!", това понякога се просмуква и в on-line реакцията ми :)

А ако мисълта ти е била дали изобщо човек има право да реагира с "Браво!" или "Добре казано!", а не просто "Вярно.", ми, хм, според мен понякога има. Далеч съм от това да започна да реагирам на всяко "затапване" с "Кефиш ме, пич!!@!eleven!", но примерно внасяне на чисто нов аргумент в интелектуален спор, който се опитва да зацикли, за мен е достойно за похвала поведение - също както в някои случаи е достойно за похвала и простото придържане към логични, смислени аргументи, когато другата страна започва да изпада в нападки ad hominem и да бяга по тъч-линията с увъртания. Много зависи от случая.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 08, 2009 2:04 pm

Преди около 5 месеца спрях за малко на едно място, на центъра на Бургас за престой. Наложи ми се да почакам един приятел да дойде там и бях в колата. Съответно дойде патрулка, заядоха се с мен, въпреки че там имаше още един куп коли също нарушаващи закона и аз бях спрял само за няколко минути. Написаха ми акт и им казах да ми го пишат към общината за да не ми вземат точки. Та наказаният по тези актове до колкото знам се определят от юриста на общината.

Почти си помислих, че няма да го получа, но го получих и акта е 200 лева. :( :( 200 лева... :( Спрях за едни шибани 10 минути и трябва да платя 200 лева. А глобите по закона за движение по пътищата, за превишена скорост, повечето са в пъти по малки. Просто тая община не знам от къде ги вади тия наказания, но в момента обмислям дали да не взривя сградата на общината, барабар с корумпираните кожодерски юристи.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jun 08, 2009 2:11 pm

То си има един такъв момент, че при всичко друго наред (демек много, ама много по-малко корупция и много повече събираеми глоби) високите глоби и тежките наказания са правилният начин да убедиш хората да спазват законите. Но... си го има моментът с това глобите да бъдат събирани и да бъдат събирани от всички, което в момента у нас не се случва.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 08, 2009 2:22 pm

Ама то виж какви са глобите: ако спреш неправилно и те вдигне паяк плащаш 50-70 лева, ако ти пишат акт за същото нещо в общината - 200 лева. А съответно глобите по закона за движение по пътищата, които са в пъти по важни, са в пъти по ниски. Караш с превишена скорост и те глобяват с 50 лева, а в същото време се изръсваш с 200 заради едната глупост. Адски ме тровят тия неща. Разбирам, че не е трябвало да спирам там и бях готов да платя примерно 50, дори 100 лева глоба, но 200... Дано имам успех със обжалването.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 08, 2009 10:46 pm

Бе, мисля, че и като ти вдигнат колата с паяк, могат и отделно да ти пратят фиш за глоба...
Между другото, и глобите за превишена скорост не са толкова скромни, да не говорим, че могат да вървят с отнемане на книжката.
Провери все пак за какво ти е глобата, защото за престой май могат да ти тръснат само до 150 лв.
Имам някакви спомени, че беше писал за това при това с един доста тежък език, да не би да си се скарал и с полицаите и те да са ти написали акт и за несветещи стопове примерно и кой знае какво?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 09, 2009 1:28 am

Писах аз. Бях бесен тогава. Но с полицаите не съм се карал. Държах се много учтиво и им обясних, че съм спрял за 5 минути да почакам един приятел, но не склониха да ме оставят.

И пак да повторя, че акта ми не е от КАТ, а от общината, а там си правят каквото си искат. Толкова са решили, толкова са ми сурнали. Законите на общината са писани така, че да могат да ти вземат повече пари. Примерно в моя случай глобата е от 50 до 5000 лева мисля и вече самата сума се определя от юриста.

Докато при КАТ са строго определени глобите. Иначе бащата му писаха акт за превишение на скоростта от 10 до 20 км/ч и глобата беше в размер на 100 лева, но и нея майка ми я обжалва и акта със сигурност ще го отменят защото има страшно много грешки, липса на информация и неточност. Докато при моето обжалване мога да се надявам само да се смилят. Ако не друго ще протакам няколко месеца.

Просто няма как да не се дразня при такава сума... Аз преди година, като се блъснах близо до Поморие ме глобиха 100 лева и не ми зеха точки, а сега 200 за неправилно спиране. Бахти законите майна :mrgreen:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jun 09, 2009 9:17 am

некво яко е да идваш в 8 и нещо на работа и един час да си сам в офиса. И после да си тръгваш в 5 и нещо, рано рано :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 09, 2009 11:24 am

в моята лаборатория прозорците са непознато понятие ;( дори не мога да разбера как се отварят.. сигурно не са пипани от векове.... винаги на климатик... КИСЛОРОООООООД................. заспивам..........................................
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 09, 2009 11:55 am

Току що научих, че с излизането на Стар Трек американският фенфик е навлязъл в нов ренесанс. Всички желаят Кърк или Спок, а останалите желаят Чеков...

Стана ми мъчно... :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Jun 09, 2009 1:22 pm

Roland wrote:Току що научих, че с излизането на Стар Трек американският фенфик е навлязъл в нов ренесанс. Всички желаят Кърк или Спок, а останалите желаят Чеков...

Стана ми мъчно... :neutral:
If you want recs, just come out and say it baby. :mrgreen:

Сериозно, как няма да е ренесанс за най-първата слаш двойка евър. Сега Kърк може да е дори не с един, а с двама Спок едновременно и това дори няма да е шашма, ами си е съвсем canon. Много се кефя на ST xi фикове.

А милият Чехов си принадлежи на Сулу, ако вярваме на фиковете, макар че не е като да не е преспал с всички, включитeлно и sentient версия на Ентърпрайс.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 09, 2009 4:30 pm

Това бих го прочел последното :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jun 09, 2009 4:59 pm

Мен ми е горещо...
Пече.
В центъра по хигиена съм (вече май не се зове така, ама не ми пука).
Защо съм тук?
На работа съм :shock: ?
Защо съм на работа...
Защо съществува министерство на здравеопазването...
???
Вече не знам.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests