Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 11, 2010 11:57 am

Morwen wrote:Мамка му, с колко неприятен таксиджия пътувах днес! Първо ме пита "Бързаме ли?" (не, взимам такси, защото искам да убия малко време, естествено), после в 9 и 10 започва да ми подхвърля палави ( ок, не палави, откровено кротко заядливи) реплики за това какво било това мое работно време, направо сме ходели по обяд (е, 20 минути закъснение или 3 часа - все тая). Пуши през цялото време на отворен прозорец и дори от куртоазия не ме пита дали да загаси. Накрая му казвам да спре преди Славянска (за да съм при пешеходната), той обидено казва "разбрах Ви още първия път" и спира СЛЕД улицата. За капак сметката ми, която обичайно е от 2 и много до 3 и нещо (и съм минавала твърде много пъти този маршрут, за да греша), в този случай е 4,40 при много рехав трафик и почти никакво чакане. Нямаше и табелка с името, записах му номера не разрешителното лепнато отпред (що не записах и регистрационния, и аз не знам) и смятам да се оплача на 1280, да видим ще има ли кой да ме чуе.

Морви, имай предвид за напред, че 1280 са най-големите такива мизерници. Почти всички мангали си при тях. Тва е най-долнопробната фирма. Не, че не съм уцелвал и при 91263 - радио СВ, някви по залухави ама чак такъв не съм видял, а пътувам поне веднъж седмично с тях само от две години. Са предполагам не си ги викала от вас, но по принцип 1280 и ОК са смъкнали нивото и копаят ли копаят надолу.
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 11, 2010 12:12 pm

Бе, тоя си беше българин, но свръхнеприятен. Иначе аз просто взимам каквото видя, защото нямам време да ги чакам. Иначе да, и аз съм чувала, че 1280 взимат куцо и сакато:( Опитах се да се оплача, но можело само по номер на колата.

Иначе, най-смайващия случай май беше от радио такси. Беше ме возил два или три пъти преди години.Мязаше на лошо копие на Валери, затова го запомних. Във всичките случаи не пусна брояча, после каза, че забравил и ми сложи сметка на око. В единия взе и друг човек по пътя, без да попита. Първият път ми се оплакваше защо не можело хората просто така да се срещнат и да се харесат, нали. Вторият път изрази висококвалифицираното мнение, че петното от прах на дънките ми било от сперма (!!!). Аз имах сили само да се шокирам. За капак не ме пусна докато не си уреди среща с мен на обяд. Надявам се да е чакал дълго, макар да се съмнявам. Пак попаднах на него това лято и се държах пределно и почти необосновано презрително (представих си, че съм Рольо със злобна сервитьорка), в резултат на което оня ми издаде касова бележка, не качи никой и само накрая се опита да зададе въпроса дали не сме се виждали някога. Мисля, че тогава генерирах най-снобската реплика в живота си в стил "не мога да помня целия обслужващ персонал".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Mar 11, 2010 12:22 pm

Morwen wrote:Мязаше на лошо копие на Валери, затова го запомних.
Мен ли визираш или адаша :mrgreen:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 11, 2010 12:26 pm

Адаша. Беше доста риж...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Mar 11, 2010 6:09 pm

Morwen wrote:Мисля, че тогава генерирах най-снобската реплика в живота си в стил "не мога да помня целия обслужващ персонал".
So cool :)
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Mar 11, 2010 6:53 pm

wow, днес спечелих нещо от томбола - билети за София Филм Фест ...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 11, 2010 8:19 pm

Morwen wrote:се държах пределно и почти необосновано презрително (представих си, че съм Рольо със злобна сервитьорка), в резултат на което оня ми издаде касова бележка, не качи никой и само накрая се опита да зададе въпроса дали не сме се виждали някога. Мисля, че тогава генерирах най-снобската реплика в живота си в стил "не мога да помня целия обслужващ персонал".
Моля, моля, при злобна сервитьорка няма "необосновано" презрително. :P
Ама поне признаваш, че и от Симеон понаучаваш нещо. :mrgreen:

А репликата ти е дори по-култова от сегашния ти подпис. :thumbsup:
Представих си слизаща от каляска изискано високомерна маркиза.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Mar 11, 2010 9:42 pm

Днеска нанесох лек нокдаун на Оня Смрадливия. Сега, историята е доста дълга, та няма да разправям как спонтанно изгенерирах идеята да сложа парола и на клиентския акаунт на компютрите, както не мога да обясня и защо преди не съм се сетила да го направя. В края на краищата вината беше на Кутин, но това е друга история, която няма да подхващам в момента. Та! Оня Смрадливия, както вече знаете, идва, седи мнимум час, през което време смърди, дърпа някви неща от интернеда (аз няма как да видя какво прави), току рестартира, бе луда история. След като оня ден успя да дойде от Игнатиево при условие, че цяла Варна беше блокирана от виелица, сняг до кръста и пр., а от и до Игнатиево транспорт нямаше, щото беше обявено бедствено положение там, та след като той успя да дойде и при това обстоятелство, го признах.

Съответно днес тоз пристига. Седна там да си мирише. Мириса ко мириса, но не ми пукаше, защото за щастие имам такава хрема, че дишам през ушите и то с усилие. И по едно време - хоп! "Извинете, ама що на Staff (тъй се казва юзър акаунта) ми иска парола?"

Ха такааа! Веднага се материализирах до него. "Защо компютърът е рестартиран?"
"Ми той понеже един сайт много взе да ми бави..." Оообаче преминава в настъпление! "Ама на Staff преди не ми искаше парола!"
Аз, настойчиво и излъчваща омраза, презрение и отвращение като също ГМО: "Защо компютърът е рестартиран! Искам да знам защо е рестартиран този компютър!"
"Ма преди не ми искаше парола!"
"Това въобще не подлежи на обсъждане! Кой ви е дал правото да рестартирате компютрите на вас?!"
"Ама то щото един сайт взе да ми бави..."
"А, тъй ли? Сайтът взел да ви бави? И кой е тоз сайт, дето толкова е бавил, че чак опряхме до рестартиране на компютър?"
"Ъъънгнгнгнг..."
"Компютъра се рестартира, ако някой се опитва да си инсталира нещо, например флашка!" - услужливо подсказвам.
"Нищо не съм инсталирал!"- флашката седи до него. Той не знае, че може да подкара компютъра и без да го рестартира, след кат си е ръгнал вътре флашката, но не смятам да му откривам тази житейска истина.
"Нищо значи? И просто някакъв сайт внезапно се заема да бави, и ние, понеже сме си вкъщи, решаваме да си включваме и изключваме компютрите?" Тук правя драматична пауза. "Следващия път, когато ви обземе непреодолимото желание да рестартирате чужди компютри, се обадете."
"Добре... Гнгнгнгн..."
След около пет минути се изнесе.

Уви, не храня надежди, че утре ще ми се размине без него. Тоя път обаче съм включила в заверата шефката от IT-отдела, която ще го дебне Отгоре кви ги тегли на компа си. Бе изобщо, поех пътя на борбата, пък да видим.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 11, 2010 9:45 pm

Браво, Марфи! Гордея се с теб!
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Mar 11, 2010 9:47 pm

Бе то и аз се гордея, но отсега го мисля утре какви ще ги измисли. Тоя е изобретателен!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 11, 2010 10:01 pm

Marfieta vs. Foul Ole Ron Round 2!!!

Ladies and gentlemen, place your bets!!!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Mar 11, 2010 10:05 pm

Успех в битката. :twisted:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 12, 2010 6:25 am

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2010 8:35 am

А човекът вероятно просто се опитва да спаси света от чудовищна масонска конспирация, контролирана от ГМОрганизации, и се налага да го прави секретно по библиотеките. И заради Марфа всички ще бъдем заразени с ДНК, щото няма да има кой да спре Тамплиерите :cry: :cry: :cry:
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Mar 12, 2010 1:22 pm

Smells like trouble... :hihi:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 92 guests