Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Jun 11, 2009 4:41 pm

Всички хора са с психични отклонения в една или друга степен. Не познавам нито един стабилен човек, на който да може да се разчита напълно на 100%. :roll:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Thu Jun 11, 2009 4:58 pm

Жоре, признавам, че й трябва малко време да й свикнеш, но откак имам електрическа четка за зъби повече не искам никога да се връщам към обикновената. Почиства зъбите много по-добре, стига по-лесно до по-трудно достъпни места, не се уморяваш да търкаш като гламав, поради което спокойно отделяш необходимото време за старателно измиване - изобщо, аз съм доживотен фен :mrgreen: Ненам, може би зависи и от модела, де :)

@Elayne "Всички са луди, освен Вие и аз. А понякога се питам дали и Вие не сте малко луд?" - както беше казал някой, чиито думи отдавна считам за свои :P
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 11, 2009 5:16 pm

Дима, не можеш да дефинираш нито "отклонение", нито "може да се разчита". За теб може Иванчо да е странен и на него да не може да се разчита, но Марийка да счита точно обратното.
А и психическото отклонение е нещо постоянно, а не просто факта, че някой е станал със задника нагоре.
Иначе Али го каза гениално.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jun 12, 2009 5:23 pm

Мдаа, при мене определено пари не се задържат... но пък Nokia 5800 е страхотна машинка. :oops:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 12, 2009 5:28 pm

Наблюдавам един феномен от доста отдавна. Може би не е феномен, защото всъщност е нещо логично, обаче винаги ме страйква колко е абсурдно при все тази си логичност.

Става дума за това как хората, които имат проблем с други хора, са склонни да използват в оплакването/споделянето пред ТРЕТИ хора именно тези точни и ясни думи, които биха им разрешили проблема. Но когато говорят с онези, с които им е проблемът, никога не ги изричат.

Не е ли толкова нелепо? :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 12, 2009 5:45 pm

Бе, не е. Защото може да се боят, че точните и ясни думи ще им утежнят положението и затова си оставят някакви вратички. Или просто да не им идват думите на момента, а постфактум.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jun 12, 2009 6:39 pm

Roland wrote:
Не е ли толкова нелепо? :neutral:
Е. Но това не ни пречи да го правим. Включително и ти. Бтв, аз също не съм изключение :)
VMITW!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Jun 12, 2009 6:42 pm

Май е някаква общочовешка черта, и аз съм така.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 12, 2009 7:15 pm

Пък аз си казвам. Никой не ми е главата че да знае какво мисля и искам, така че най-лесния начин хората да разберат си е вербалната комуникация все пак...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 12, 2009 8:16 pm

Не, всъщност и ти не го правиш, а с мен не е да си нямала поводи :)

Аз не говоря за "казване в очи", говоря за едно такова... описание "отвън" на ситуацията, което само по себе си би могло да е най-доброто нейно разрешение. Описвайки ти проблема си с Мунчо, аз де факто ти казвам точно това, което, ако кажа на него, би ми го разрешило. И разбира се, че и аз го правя.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 12, 2009 8:17 pm

Пък аз май не разбирам за какво говорите. :neutral: А споделям, че нещо ми е много тъпо. :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 12, 2009 8:25 pm

Ми, Марфе, глей ся. Твоят любовник Антоан дьо Гуинивиър се е скарал с теб за това дали да затваря тоалетната чиния след като ползва тоалетната. Това е част от по-пространен проблем в общуването ви. Ти ми се оплакваш на мен, че Антоан е немарлив и нечистоплътен задник, който от години отказва да приеме дори най-дребни промени в староергенските си навици и де факто би могъл да бъде толкова по-добър човек, ако просто си дадеше сметка за недостатъците си и се опиташе да ги поправи. И когото, междувпрочем, търпиш само заради ОГРОМНАТА му пишка.

Това, инцидентно, биха могли да са думите, които биха разрешили ВАШИЯ проблем с тоалетната чиния и биха довели до въпросното осъзнаване - ОПИСАНИЕТО на ситуацията, а не аргумент/циклене в спора.

Разбираш ли?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 12, 2009 8:27 pm

Антоан е немарлив и нечистоплътен задник, който от години отказва да приеме дори най-дребни промени в староергенските си навици и де факто би могъл да бъде толкова по-добър човек, ако просто си дадеше сметка за недостатъците си и се опиташе да ги поправи. И когото, междувпрочем, търпиш само заради ОГРОМНАТА му пишка.
Ако някой каже това на гаджето си и точно с тези думи не знам колко още ще останат заедно. :lol:
Last edited by passer-by on Fri Jun 12, 2009 8:28 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 12, 2009 8:27 pm

Разбрах. Ми в тоя случай, да си кажа, аз щях директно да му река: "А БЕ КОЛКО ПЪТИ ТРЯБВА ДА ТИ ПОВТАРЯМ ДА НЕ СИ ХВЪРЛЯШ ЧОРАПИТЕ НА ПОДА?! И ДОКАТО СМЕ НА ТЕМАТА, ЗАТВАРЯЙ Я ТАЯ ТОАЛЕТНА ЧИНИЯ, МАМА МУ СТАРА!" и де да знам, можеше и да проработи. Ама можеше и да не. Много шрьодингерова ситуация.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 12, 2009 8:32 pm

Може и по-завоалирано и ако човекът е разбран, ще схване намека. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests