Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Wed Feb 18, 2015 11:40 am

Споделям, че в университета ми се е отворила позиция customer support и супер много искам да кандидатсвам, защото имам година и нещо опит на немски и отговарям на всички изисквания, че и повече освен на това да имам 2 завършени семестъра. На всичкото отгоре се предпочитат жени + имигранти, но ме е шубе да кандидатсвам.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 18, 2015 11:41 am

Че защо? Нямаш какво да губиш, можеш само да спечелиш.

Успех! :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Feb 18, 2015 1:15 pm

Давай смело! Ако имаш търпението и здравите нерви, нужни за такава работа (а от писанията ти тук изглежда, че ги имаш :)) и *не* кандидатстваш, само увеличаваш вероятността да вземат човек, който ги няма, и цялата ситуация да е по-зле за всички страни.

Да не говорим вече за очевидните добри страни на това - опит, трупане на още знания, стаж, познанства, приятелства, връзки (в положителния смисъл, като улесняване на намиране на работа след това) - все неща, за които със сигурност си се сетила още преди да ти хрумне да кандидатстваш.

Така че... давай, и успех! :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Mar 06, 2015 3:08 pm

Споделям, че напоследък често халюцинирам като чета мейли свързани с университета/работата. Най-странното е, че не бъркам нещата, които са на немски, а дати и числа. А епиката е, че когато чета повторно, за да проверя пак виждам грешните дати, едва когато погледна супер случайно се оказва, че съм сбъркала. В момента съм на тръни да не ме уволнят, заради една такава изцепка.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Mar 06, 2015 9:29 pm

Това звучи доста плашещо. Достъп до лекари имаш ли там?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Mar 06, 2015 9:54 pm

Аз се прибирам другата седмица и ще го проверя, но не е зрителен проблем определено. Не знам какво е.
Кофтито е, че приех смяна за другата седмица, която ни бяха предупредили, че не можем да откажем, мислейки си че става въпрос за тази, а другата седмица съм си в България. Освен това шефката не ми отговори на имейла, в който го съобщавах това и утре ще трябва да го обясна на живо, а тя е зла германка и мен ме е страх от нея

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 06, 2015 10:16 pm

Да не е нещо от преумора или напрежение?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Mar 07, 2015 3:11 pm

Точно това с преумората и напрежението беше първото, което ми хрумна и на мен. Изобщо не ми звучи като зрителен проблем, по-скоро недостатъчна концентрация заради стрес.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Mar 08, 2015 5:40 pm

Преумора и напрежение. Но все пак иди на лекар, за да се успокоиш.

А аз споделям, че когато сглобиш със свръхскъпи отпадъчни материали от стар съветски магнетофон и чаркове от пишеща машина "Марица" някаква галацапа и после я кръстиш "сървър", тя няма да ти повярва, че е сървър. За сведение на шефовете ми. :x
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Mar 09, 2015 5:29 pm

Марфе, а, споко, то понякога и от свръхскъпи нови части като го сглобиш, то пак не ти вярва, че е сървър... ама по-лесно му минава, отколкото в другия случай :)

А иначе споделям, че тук с един колега преди десетина минути едновременно, независимо един от друг се сетихме за един вече позастаряващ филм (то десет годинки си минаха, глей ти), "The Day After Tomorrow"... ама нейсе, за последните десетина минути поне мъглата се вдигна, та сега остана само микро-виелицата. Ама преди малко наистина беше леко апокалиптична гледката през много широкия, много висок прозорец на седмия етаж :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Mar 09, 2015 9:20 pm

Оня ден го гледах

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Mar 24, 2015 1:19 pm

Искам да убивам. Член съм неа група за помощ за кандидатсване в Германия и Австрия и съм що годе активна там. В групата всички са супер отзивчиви, ма принципно въпроси от типа "Колко е таксата в тоя университет", "Как да се осигурявам там?", "Колко струват самолетните билети" ни дразнят. Общо взето въпроси, на които си отговаряш след 3 секундно търсене, без владеене на немски. Освен това към самата група има и сайт, в което всичко е обяснено за хора с мозъчния капацитет на чехълче.

Ето какви въпроси имах в личните:
1.Има ли магистърски програми на английски от:Биологически;Химия и Фармация;Ветеринарна медицина: факултети?
2.Какви са всички необходими документи за кандидатстване и на база на какво те приемат(формиране на успех,изпити,сертификат за езика)
3.Колко е наема на квартирите и дали може да се наеме от няколко човека,които да си делят наема?От какво зависи цената?
4.Можеш ли да работиш и учиш едновременно.Т.е дали можеш да си направиш учебната програма така,че да учиш това което искаш и да е съобразено с работния ти график?
5.С колко пари трябва да разполагаш за да тръгнеш от БГ?
6.Цена на билетите за самолет?
7.Всички важни сгради(факултети,аптеки,спортни съоръжения,кафенета,ресторанти,магазини)близко ли са до университета?
8.Колко са дълги семестрите?
9.Какво се случва ако те скъсат?
10.Можеш ли и как да кандидатстваш за стипендия(пълна или частична)?
11.Можеш ли да теглиш студентски кредит и условията?
12.Има ли български общности или братства там?

А тоя пич е с около 4 години по-стар от мен. :neutral:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 24, 2015 1:24 pm

Въпроси 5, 6 и 9 най-вече... :lol:
На тоя не му трябва консултант, а бавачка.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Mar 24, 2015 1:44 pm

Идеята на групата е да не се дават пари за консултантски агенции, защото кандидатсването сам струва максимум 200 лв, а с агенция 1000, като ходенето по нотариуси, преводачи и посолства си го вършиш сам :mrgreen:

Следваха още въпроси. Като не знам немски, ама искам престижна работа, къде мога да си я намеря, как стои въпроса с осигуровките, колко е таксата. Ще ме изгонят ли от Германия след като завърша, ако искам да работя там :shock: :shock: :shock:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Mar 24, 2015 2:19 pm

Напоследък ми се случва често да пускам имейл за партньорство на някого от името на нашия сайт - няма 42142141 посещения на ден, но влизат достатъчно и най-важното качествени хора, а се опитваме да правим нещо смислено (podmosta.bg). И просто се побърквам когато се свържа по телефона на някого и после му пратя дълъг и учтив имейл, написан специално за него, за който съм отделил не малко време и не получа НИКАКЪВ отговор. А не става въпрос да им искам пари или нещо подобно, а партньорство за взаимна изгодна - акредитация за концерти, в замяна на отразяване, книги за ревюта, размяна на банери и такива работи. Разбирам, че не всеки би се навил (макар че на повечето не им коства абсолютно НИЩО и могат само да спечелят), обаче да ти пратят имейл написан специално за теб, на теб да ти е работа да комуникираш с такива като мен, и да не пратиш елементарен отговор, било то и учтив отказ, не го разбирам. Просто не влиза и в критериите на общоприетото нормално човешко поведение.
Като цяло малко неща ме изкарват така извън кожата както това някой да не ми отговори на директно запитване към него, било то в официална или лична кореспонденция..... :evil:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests