Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 16, 2015 3:30 pm

Абе стана ми любопитно - ти какви реакции очакваше като сподели в тая тема как мечтаеш системно да пребиваш куче, което ти лае на главата?

Дадоха ти се няколко смислени съвета, ти бягаш по тъча и се обясняваш как ама то ще си развалиш отношенията със съседите (дето разправяш, че такива хора не заслужават да живеят).

Какво искаш изобщо?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Feb 16, 2015 3:31 pm

Тоест, не ти стиска да се конфронтираш със съседа, но пък обиждаш хората тук, които - ще те изненадам сигурно - не са някакви моралисти, а просто нормални хора. Нормалните хора по други места няма да ти реагират по някакъв по-различен начин.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 16, 2015 6:58 pm

Ебати жалката история балканска. Начи, може да убиеш мъчително живо същество, ама САКЪН да не се скараш със съседите...

Ми ние на нашия олигофрентин съсед, дето си беше построил казан в двора и ни обдимяваше ежегодно и напоително, му пратихме проверки от общината (естествено след ен на брой разговора, че целия му дим идва в нашата къща, нали) и го накараха да разкара казана, щото беше незаконно и неправилно построен. Да, сега не си говорим вече. Големо страдание настана. Може би трябваше да го отровим потайно, да не вземем нещо да си развалим отношенията.

Амикае, изумявам се понякога от писанията ти тук. Морални крусейдъри? Напрао да ни кръстиш ПЕТА викам аз.

Аз голямата драма с лая на кучето честно казано не я разбирам. В Драгичево имаме ДВЕ лаещи в нашия двор и по още няколко лаещи във всички останали дворове. Щото във всяка къща има по минимум едно куче. Лаят си, създават звуков фон, на спането и съществуването не ми пречат. Като мине кола или човек по улицата са кат мексиканска вълна, от двор на двор преминава лая. Ми село е, селяни има, животни има, звуци има, миризми има. Се ля ви. Човек се научава да не им обръща внимание ако си го постави за цел. Ако му е чак пък толкова непоносимо (при теб с кучето и при нас с дима в прозорците), има си държавни механизми за разрешаване на конфликтите. Не живеем в средновековието на базата на обичайното право.

Сега като заговорих за шума се присетих за селската идилия в къщи. Изпълва ме с една такава носталгия като си дойда от Канада и си оставя прозореца отворен като си легна. Цяла нощ са некви звуци - пияници крещят, моми и момци се забиват под уличните лампи, псетата лаят по пияниците, момите и момците, по някое време като хората си легнат почват да пеят славейчета, някоя кукумявка вземе, че се обади, котки се шибат в далечината, в 4:30 почват да пеят петлите, малко по-късно съседа изкарва на паша козите, които опоскват няколкото ни плодни дръвчета, подаващи се през оградата, коли почват да вървят, отварят кръчмата на мегдана, пияниците отиват да пият... Та много повече ми пречат пиянските ескапади на околното население, щото са по-шумни и трудни за абстрахране от кучетата. Момите и момците са веднага след това, ма понеже и аз съм била мома и съм стояла с момци под уличните лампи, ще го преживея, дължа го на света.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 16, 2015 8:58 pm

Аз се чудя Марфа как още не е осъдила съседа с Флекса (тм) :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Feb 17, 2015 1:46 am

Amelia wrote:Аз голямата драма с лая на кучето честно казано не я разбирам.
Аз пък я разбирам :)
Ако живееш на някое по-тихо място без особен фонов шум, навикът на съседското псе да пронизва тишината с висок, силен, отсечен и биещ на квичене звук може да бъде прекалено досаден. Извън кучешкия лай - и, лятно време, детските викове - единственото, което вдига силни шумове където живея, са прелитащите самолети - обаче тяхното не е толкова високо и рязко и е по-лесно за привикване.

Преди няколко месеца тук писах, че имам намерение да насека помияра на съседите със сатъра. Все още не съм сигурен доколко говорех сериозно тогава - бях се прибрал от нощна смяна и бях легнал да поспя, а онова не спря да лае... Ако напиша тук какви съм му ги мислил на проклетото в подобни моменти, ще ме вземете за някой психар. Обаче по някое време собствениците му май взеха някакви мерки, понеже от септември не съм го чувал.

Много ме дразни и това да ме облайват дворни кучета, докато отивам към магазина, между другото. Аз минавам по отсрещния тротоар, на, знам ли, седем-осем метра от оградата на двора, а песът лае по мен. Да си го обучат да лае само по хора, които наистина се опитват да влязат в двора, или да го разкарат, да му се не знае. И без това като вдига алармата всеки път, когато в радиус от двайсет метра се появи човек, в крайна сметка лаенето му ще спре да бъде приемано като някакво предупреждение за стопаните.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 17, 2015 2:00 am

Аз мога напълно да разбера как шумни съседи, гадна музика или лаещо куче могат да ти скъсат нервите. Разправяла съм се с такива, в повечето случаи успешно. Но винаги първата ми идея е била да опитам да се обясня с тях, като най-заобиколният начин беше с една много саркастична бележка. На мен ми се случи точно чалгарите отдолу, на които обикновено аз звъня, да дойдат да ми кажат да намаля телевизора, защото им пречел и това по никакъв начин не е нанесло някакви ужасни вреди на отношенията ни, те са си все така неутрално никакви.
Просто първата ми идея е да осъществя някаква, ако ще и много ядна комуникация, а не да им нарежа гумите примерно или да им счупя главите. В крайна сметка има някакъв шанс просто да не се усещат, както беше при мен например.
А това с кучето... ми съжалявам, сигурно е много гадно да ти лае периодично, имаш ли някаква идея какво е да видиш кучето си отровено? Ако ние гледаме от перспективата на хора, които не са имали подобни проблеми (пък то, изненада, сме имали), ти гледаш от перспективата на човек, който никога не е имал куче, не го е губил и освен това не прави никакви грешки. Та, моля, не ми говори за moral high ground.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 17, 2015 3:12 am

Има огромна разлика между небрежния предупредителен лай на псето, когато някой ходи по улицата и му доближава територията и този, когато някой се приближи до вратата на къщата и му влезе в територията. Така че няма страшно, стопаните разпознават. Когато нашите кучета се разлаят ожесточено отиваме да проверим кво става, щото най-вероятно има някой на дворната врата. Но предупредителния лай, когато наближаваш територията на животното няма как да се избегне. Той обаче нито е особено интензивен, нито особено продължителен. Апартаментният ми пинчер също прилайваше в просъница ако чуе да се отваря вратата на асансьора, въпреки че не съм го окуражавала да го прави. Ако кучето е вързано в двора и няма как да изскочи през оградата, не виждам къв толкова проблем е, че лае по теб. Колите, които минават по улицата в тоя ред на мисли правят повече шум от двете ни кучета взети заедно. Особено на съседа античния камион или на другия съсед античния мотор. Ей това като ти изпърпори под прозореца в 6 часа, забрави да спиш. И пак, ако имаш проблем, отиваш и говориш с хората и се опитваш да си го разрешиш цивилизовано. А не да се хващаш да тровиш някво животно понеже те е шубе да се конфронтираш със стопанина му или те мързи да се разправяш с институции.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 17, 2015 10:09 am

Амели, едно е кучето да ти е в двора, друго е да е в съседния апартамент, както останах с впечатление, че е при Амикае...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 17, 2015 10:30 am

Амикае, виж, всеки има такива моменти, когато иска да взриви съседите, просто повечето хора го казват в яда си и после им минава. Аз също съм страдала от лая на съседско куче, лаеше много силно и продължително всяка вечер, пречеше да спим. Също така в продължение на години ми е пречила (и много повече ме е карала да мечтая за снайпер) силната музика до среднощ от околните хотели (при това в последните години има една фалшиво пееща певица, мъчението е жестоко!). Някак досега съм успяла да не ги избия всичките, въпреки че в определени моменти ми се е искало.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Feb 17, 2015 12:21 pm

Защо някой би си настроил Out of Office Assistant за времето между 8 вечерта и 8 сутринта :shock:

User avatar
Gallean
Scholar
Posts: 128
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:45 am

Post by Gallean » Tue Feb 17, 2015 1:39 pm

Не открих по-подходяща тема. Тъй.

Много ми се ходи по планини, обаче:
а.) няма с кой/кои
б.) нямам много опит
в.) нямам много идея

Общо взето в последните години съм ходил точно веднъж, качихме Черни връх, беше яко и точка. Има ли кой да се смили над мене да ме вземе (не баш за ръчичка, но приблизително), да се ходи събото-неделно от София?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 17, 2015 6:14 pm

Морве, ако е апартаментно куче, не виждам как ще го отрови. Баш за дворно псе става дума май.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Feb 17, 2015 6:14 pm

Като за начало - как си с екипировката? Ако нямаш и искаш да ходиш по-активно по планини, трябва да се сдобиеш поне със сериозни обувки (свястна раница не е кой знае каква необходимост при еднодневки).

Аз обикалях доста по планините преди да се роди малката, и сега като поотрасна мисля да отпочна пак, като планирам редовни съботно/неделни преходи по Витоша като се постопли малко, с цел да върна някаква форма. Така че мога да се обаждам, но така като гледам ще е най-рано края на март. И често ще съм с дечкото, така че може да не съм най-добрата възможна компания ;)
В по-дългосрочен план съм се включил в един приличен преход в Стара планина средата на юли (Троян-Карлово), там няма да връщаме желаещи :)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Feb 17, 2015 7:24 pm

От един приятел ветеринар научих и за най-радикалния метод - хирургическо отстраняване на гласни струни за кучето - незаконно е но има ветеринари които го правят неофициално. :?

User avatar
Gallean
Scholar
Posts: 128
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:45 am

Post by Gallean » Wed Feb 18, 2015 7:59 am

RRSunknown wrote:От един приятел ветеринар научих и за най-радикалния метод - хирургическо отстраняване на гласни струни за кучето - незаконно е но има ветеринари които го правят неофициално. :?
Същото е с купирането.

termit- аз по принцип си ходя с кубинки и нямам проблем за това :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests