Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Feb 13, 2015 11:11 pm

По скоро, ако е като в Австрия, като отидеш някъде на гости или на парти, се очаква да занесеш подарък на домакините - пиене или нещо домашно приготвено. И кат идеш при веган, няма как да е с агнешки бут под мишница. :D

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Feb 13, 2015 11:38 pm

Ако някой веган ти е достатъчно близък, за да го наречеш приятел и да му ходиш на гости, не виждам къв е проблемът да се съобразиш с хранителния му режим. Тук аз си каня гости постоянно - сред тях има мюсюлмани, хора с алергия към млечния белтък и т.н. Като ми дойдат на гости се старая да имам нещо за тях. Някво човешко е, таковата. Също така, като всеяден човек ми е абсолютно през центъра дали аз като ида на гости някъде ще ми сервират месо или не. Не изповядвам философия според която, ако нямам животински продукт в храната, ще се почувствам нещо ощетена или обидена, а и от опит знам, че има вегетариански и вегански манджи, които са безбожно вкусни и с кеф бих ги пробвала, ако някой ми ги приготви. Може да се дължи на това, че самата аз бях вегетарианка в продължение на почти половината си живот и съм открила радостта от изцяло растителната храна и това, че няма да умреш ако ядеш такава. Разбира се, ако някви непознати дойдат да ми прийчват нахално кво да ям и кво не, ще им кажа да си хващат пътя, но това за веганското гости ми е тотално в джаза, честно казано.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Feb 13, 2015 11:38 pm

Имах предвид, че месоядният се съобразява с вегана, ма обратното никога, за сметка на това има тирада на тема какво си чудовище. И РЕТА!

Аз не умирам ако не ям месо. Даже рядко ям, ма като кйниш вегани си правиш труда да приготвиш няколко ястия допълнително, защото уважаваш гостите си.
Last edited by Litz on Fri Feb 13, 2015 11:43 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Feb 13, 2015 11:41 pm

Еми аз с вегани, които ме обвиняват в убийство, не дружа. Е, трябва да изтърпя вегетарианката си майка, която от време на време ме нарича мършояд, но тя ми е майка и няма как - ще я търпя. Иначе ЕСТЕСТВЕНО, че човекът, който яде всичко ще се съобрази с този, който не яде всичко, щото на първия ще му е много по-лесно да си намери кво да яде.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 14, 2015 1:39 am

Имам усещането, че не си комуникирала достатъчно с вегани. То НАИСТИНА е култ, не е просто диета и е мега натрапчива. Когато ти им ходиш на гости, ти ТРЯБВА да ядеш извратените им неща, или да търпиш лекции.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 14, 2015 2:32 am

Е ОМГ, като си отишъл на гости, естествено че ще ядеш квото са приготвили за теб. И бтв, нещата им далеч не са толкова извратени, но за целта трябва да си способен да ядеш нещо повече от пържени картофи, пиле, кола и кисело мляко. :roll:

Иначе ги знам прекрасно колко са зле масата и съответно почти не комуникирам с такива.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 14, 2015 6:46 am

Ъъъ, т.е. естествено, че като им ходя на гости, трябва да им уважавам култизма (first amendment!!!), но ако те ми идват, аз трябва... да им уважавам култизма? Двупосочността като такава, ебаси!

И нека не забравяме, че тук си говорим за диета, която в 99.99999% е не на здравна, а идеологична база.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 14, 2015 7:40 am

Като ти дойдат на гости просто сервираш едно бързо пилешко с айрян, та да не ти идват на гости повече и готово.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 14, 2015 8:45 am

Няма никво значение на ква база им е диетата. Всеядния човек може да им яде храната. Те не могат да ядат голяма част от храната на всеядния човек. Всъщност в твоя случай можеш да им кажеш, че друго освен пържени картофи, пиле, кола и кисело мляко не консумираш, щото такава ти е жизнената философия и ти е адски важно да ядеш само това. Може пък да вземат да те уважат следващия път като им идеш на гости.

Да резюмирам - дразня се от ВСЯКАКВИ хора, които гласовито мрънкат за (или се подиграват на) хранителния режим на другарчето. Докато бях вегетарианец чух абсолютно всеки възможен предполагаемо остроумен и оригинален лаф по въпроса от страна на самодоволните месоядни. И това без да съм си позволила да прийчвам с вегетарианството си нито веднъж. Ама нито веднъж. Веганите и голяма част от вегетарианците са също толкова досадни и изтъркани грамофонни плочи, само дето вместо да ми излизат с плосък хумор, ми разправят филми на ужасите и се опитват да ме накарат да се чувствам гузно. Толкова ли е трудно да направиш компромис със себе си, когато храна наистина има всякаква?

Да уточня, че това продължава да е за безумния аргумент с гостито. С крясъци в кафетерията що имало мляко и сметана в кафето няма да правя компромиси.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Feb 14, 2015 12:07 pm

Аз смятам да отровя кучето на съседа. Не възнамерявам да търпя 24 часовото лаене и това лято. Ще видя коя е най-силната отрова, натравям една пържола, вечерта прескачам оградата и му я хвърлям.

Ще им дам още няколко месеца, да се стопли времето, да видя дали ще са го махнали/дресирали и ще направя, каквото трябва. Това е непрестанно лаене, което сега до някъде се притъпява от дограмата, но лятото прозорците се отварят. То лае сутрин, в полунощ, след като се прибереш от работа, винаги. Или да го дават на някой, или да го приспиват, или аз ще го приспя. Няма много решения на ситуацията.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Feb 14, 2015 12:20 pm

Амикае, не знаеш как да го направиш, не рискувай.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Feb 14, 2015 12:40 pm

Е колко трудно може да е? Все ще има някой гайд в интернет. :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Feb 14, 2015 1:50 pm

Когато вършиш престъпление наказуемо с няколко години затвор, гайда в интернет, може би не е най-удачното нещо на което да разчиташ.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Feb 14, 2015 2:11 pm

А не е наказуемо, че т'ва същество са го турили там да лае непрестанно! :evil:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Feb 14, 2015 2:12 pm

Подозирам, че е наказуемо, само дето никой не спазва този закон, alas.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests