Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Sep 01, 2016 5:51 pm

Фризерът в общежитието ни беше в потресаващо състояние. Не можеха да се дърпат чекмеджетата от лед, имаше храна с изтекъл срок на хора изнесли се преди много време. Та аз реших да го чистя, щото ледът имаше гаден вкус. Пиша в групата на общежитието ТРИ пъти "Хора, ще размразявам и чистя фризера и мисля да хвърля всичко, ако имате нещо, което ви трябва ми кажете и няма да го хвърлям." Никакъв отговор. Вчера пет часа си губих времето да го чистя и размразявам. Двеска сутринта една китайка ми вдига скандал защо съм изхвърлила месото й? Единственото месо чеше от 2015? А тя не се е появявала в тая кухня от юни месец. И бучи как нямало кво да яде и коя съм била аз, че да хвърлям.

Та така. Робуваш цял ден и накрая ти се карат :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Fri Sep 02, 2016 12:25 am

Инцидентно се возих в първа класа на Емиратите. Сега ми остава само първа на Етихат. И Four Seasons. Индия е интересна кочина. Добре че не видях нищо от нея.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Fri Sep 02, 2016 8:46 am

Смяната на температурите ми ебава ръцете по много категоричен начин. Дясната едва я изпъвам, да го еа.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Wed Sep 14, 2016 11:24 am

трубадур wrote:Смяната на температурите ми ебава ръцете по много категоричен начин. Дясната едва я изпъвам, да го еа.
това заради счупването ли? не бих направила връзката с температурата
Индия някои неща си заслужават доста, но си е тормоз някакъв наистина
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Wed Sep 14, 2016 11:47 am

Ъхъ (за @ Killua тва), заради трошенето. Плюсът е, че не влияе на другите ми чупения.
Бтв, вие на околосветско ли сте се юрнали?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Wed Sep 14, 2016 11:50 am

Околощатско беше, за 3 седмици! Върнахме се преди два дни, но сънят още не можем го наместим
Индията беше от преден опит (сестрата я дадохме там, та има повод за посещения).
Те ръцете на какъв етап от оправяне са всъщност?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Wed Sep 14, 2016 12:01 pm

Гледам, че и в другата тема викаш Индия/Япония и си викам, че сте прецапали навсякъде по едно и също време.

Иначе ръките са ок, само понякога е шит като се сцепи малко времето. Което е кофти, щото на жега не вирея, искам студ, ама при резки промени по-пострадалата реве на пустиняк. Но скоро се връщам да тренирам, че то шкембе, то цици, то жена ми вече завижда за обема, трее се стега. Мерси, че питаш, де.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Wed Sep 14, 2016 12:11 pm

Значи един вид жега навън и климатик вътре е зле? Или просто като се променя температурата на въздуха? Или и двете?
Моля, ти все пак си единственият човек, за когото знам да си е чупил и двете ръце, то как да не питам!
Япония, Индия и Тайван са били все в различни периоди, да, аз в другата тема ги дадох за пример за кофти горещо и влажно време, което съм преживявала. Но може и от възрастта вече САЩ да ми се е сторил най-зле, знае ли човек :mrgreen: Или щото е най-прясно, а нали хората имат склонност да украсяват миналото и да си спомнят дори някакви тежки моменти като не толкова тежки... Сега като се замисля, в Индия се разболях последния път и беше бая зле, освен че бях болна, прегрях и в едно такси. Аз и Тайван май бях болна и недоспала и едва изкарах първите дни... Баси, то май има някакъв патърн тука... :roll:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Wed Sep 14, 2016 1:07 pm

Не, просто оня ден във Варна се спече некво и падна под 30 градуса. Останалите зъзнат а аз започвам май да се втвърдявам, че до този момент съм в постоянна локва мод. Та от такива климтатични прболеми костите почват да врещят.

Не пътувай болна или знам ли, почини си на тия почивки.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Wed Sep 14, 2016 4:54 pm

Killua wrote:
трубадур wrote:Смяната на температурите ми ебава ръцете по много категоричен начин. Дясната едва я изпъвам, да го еа.
Индия някои неща си заслужават доста, но си е тормоз някакъв наистина
За една седмица там кракът ми не стъпи на индийска земя. Буквално. Хотел - кола с шофьор,бизнес зала, ядене, спане, и пак. Всяко място което е що годе обитаемо е охранввано от малка частна армия, бодлива тел навсякъде, метални детектори също, абсолютен хаос по улиците - няма светофари, асфалт и какъвто и да е правилник. И това беше в хубавите райони на Бангалор ....
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Wed Sep 14, 2016 5:14 pm

Тъкмо варненци разправяха как морето сега било приказно - водата чай, плажовете опразнени и безводораслени....

Драгъне, ама ти прави ли все пак някакъв туризъм? Щото аз имах предвид разните храмове, природи, тадж-махали, пустини и т.н., които уви, от колата не мож ги видя. Но иначе според мен Индия така най-лесно и приятно се изживява от всеки не бекпекър - кола с шофьор, която те стоварва на яките места. То в Индия това си е стандарт за средната и по-заможната класа - имат си шофьори, готвачи, чистачи... Доста са ниски надниците, явно.. Само сестра ми още се бъхта с рикши и готви сама :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Wed Sep 14, 2016 5:59 pm

мне. Само обяснявах на един екип какво искам от тях да свършат. Почти съм убеден че разбраха.

Но и аз не съм по обикалянето - за три седмици в лондон всяка забележителност която съм видял е било случайно. Въпреки че да видиш canary wharf е доста биошоков момент ако идваш с dlr-a от банк - влака се качва прави завой и изведнъж изплува пред очите ти 1 canada и останалите небостъргачи.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Wed Sep 14, 2016 9:05 pm

Плажовете верно е кеф още. Стига да не одиш по централните, където два пъти отидохме и два пъти малки момиченца сраха директно връз тях с говната и всичкото. Да не говорим, че са фраш. По околията, дека са и голите ора е яко обаче - по-празно и свободно, самите плажове дълги и широки. Само за по гениталии е.

бтв, и я не съм по обиколките по принцип на почивка, а па ако е по работа, ебал съм я у тъпата сграда, ептем нема да отделим време да я видя.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Wed Sep 14, 2016 9:25 pm

Е ОМГ, не ви разбирам. Аз пък ЖИВЕЯ за подобен тип туризъм. Покрай конференциите всеки път се шляя из вилаета докато ми потече кръв от краката. Сега на последната в ЛА даже си купих електронна карта за градския транспорт, дето си я пълниш с пари от интернет и си бръмчах из цялата околност с нея. :lol:

Яденето и возенето в кола можеш да си ги правиш и в къщи, ама пейзажите и културата на едно място никога няма да ги усетиш от къщи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Wed Sep 14, 2016 10:14 pm

Аз нашата не понасям, а е на над хиляда години, чуждите са по-големи лайна даже и се практикува от грозни миндили, спокойно минавам без кулутурата им, не че не съм правил еднодневни екскурзии за по три четири пет евро, га набараш ниските тарифи самолети и се надяваш да не гръмне щом се настаниш в него, ама тва беше да си фукам пресата пред чужденките и да повърхснея, реално погледнато е тъпо, ама жената се опитва да ми присади любов към пътуването и май успява и може би ше се върнем към подобни преживявания, но като цяло културният обмен и архитектурен туризъм са ми противни :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 84 guests