Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sun Jul 31, 2011 11:04 am

tigermaster wrote:^Споделям това парче.
Уф, с тоя евтин MIDI звук хич не го възприемам това.

Звучи ми малко като опитите ми от края на 90-те.
2011 сме - аранжирай го през по-кадърен софтуер с по-реалистичен звук и семпли. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jul 31, 2011 12:20 pm

Дай някакви идеи, ако може, понеже и аз искам нещо по-реално, обаче нямам идея от къде да го взема и как да го използвам. Честно казано, хич не мога да се оправя с подобен софтуер. Принципно пиша нотите в "Guitar Pro" - а може и в някоя друга подобна програма - от там експортвам MIDI-то някъде, отварям го с "Reason" - в момента не мога да си спомня коя версия - и търся слушаеми семпли. Честно казано, тези са най-близките до това, което искам, и пак звуат доста фалшиво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Jul 31, 2011 1:04 pm

tigermaster wrote:... и пак звуат доста фалшиво.
О, по-фалшиво от пеенето на Питър Хамил не е в никакъв случай. :D
Само че съдейки по заглавието на парчето очаквах нещо от сорта на това или на това. Или поне на това. :oops:
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jul 31, 2011 1:56 pm

Е, ако Ерик Адамс ми стане вокал, може и да напиша нещо като първите две, ама преди това...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sun Jul 31, 2011 3:54 pm

Малко ми е трудно да дам идеи, тъй като не съм пипвал музикален софтуер от поне 4 години.

От китари и Guitar Pro не разбирам, но предполагам, че проблемът идва именно от писането на ноти в неговия формат. Каквито и семпли да сложиш, никога няма да звучат реално, просто защото ще си просвирват миди командите от експортнатия файл.

Решението е да си намериш качествен китарен VST плъгин и да се пробваш да напишеш музиката вър формата на самия хост (Reason или нещо друго), с все автоматизациите и т.н., така че плъгинът да емулира китарния звук.
Докато аз се занимавах, Slayer 2 беше приличен такъв.

Ей тука два мои опита за подобно на китара звучене точно със Slayer и Slayer 2. С уговорката, че нямам абослютно никакви музикални познания и всичко това е правено по слух. :wink:

http://execute-now2.hit.bg/the_voice_of_life.mp3
http://execute-now2.hit.bg/last_breath_demo_v01.mp3
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Mon Aug 01, 2011 8:43 am

Трябва да спра да гледам продукции на HBO. По-миналата вечер сънувах някакъв кошмар с Deadwood привкус, където в една забутана, забравена, необитаема къща, насред прерията, ме гонеше призракът на Джордж Хърст или аз гонех него - не ми стана баш ясно какви ни бяха отношенията. Но имаше солидна атмосфера и съм почти сигурен, че правех опити, за да не се събудя, само да видя как ще свърши всичко.

А тази нощ, дето сега мина, ми се присъни най-добрият епизод на "Истинска кръв", който няма как да бъде направен, но ако бъде, ще е нещо величествено. Нямаше почти никой от главните герои, само върколакът се моташе нещо там. Сънят представляваше някаква гоненица сред огромни зелени хълмове и гъсти гори. Аз бях наблюдател на всичко това (вампири, върколаци и демони се трепеха, а битката се беше разляла на няколко километра). Самият аз не се виждах, моя беше само гледната точка, демек камерата, която правеше такива главозамайващи неща, че сега цял ден ще се чудя как биха могли да бъдат направени в реално време. Пак се съпротивлявах на събуждането си. Страшно интересно ми беше. За съжаление след малко ще се даря с реален епизод от "кръвта" и ще боли...

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Aug 01, 2011 8:46 am

Върколакът беше в човешка форма и без риза, предполагам?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Aug 01, 2011 9:00 am

Аз пък вчера сънувах епизод на Chuck. В смисъл, това което си спомням нямаше мн общо конкретно със сериала - май имаше роботи или киборги, лоши руснаци или еквиваленти елеметни, зла немска двойничка на Betty White, но определно имах ясния спомен, че е ставаше въпрос точно за този сериал. Естествено, три минути след като бях буден 99 % от съня ми се беше изпарил от главата.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Mon Aug 01, 2011 2:46 pm

Шашнах се: реално ли е чисто нова касета за принтера да струва в ибей 1/2 или дори 1/3 от цената й тук? :shock: :shock: (Не е търг!)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 01, 2011 4:01 pm

Zee wrote:Шашнах се: реално ли е чисто нова касета за принтера да струва в ибей 1/2 или дори 1/3 от цената й тук? :shock: :shock: (Не е търг!)
1/2 - реално е. И като сложиш доставка/мито + ДДС ще ти излезе долу горе същото.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 01, 2011 4:26 pm

Зависи донякъде от марката, но принципно ако тонерът е оригинален и не се шипва от Китай, примерно, подобна цена в повечето случаи означава, че е краден. Ако е бил refill-нат (което е най-вероятно), значи всичко е нормално. Но там качеството понякога е под въпрос...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 01, 2011 4:41 pm

Ако кажеш каква е касетата ще ти кажа конкретно колко струва тук с реалните цени а не обичайните 80-150% надценки които им се слагат.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Mon Aug 01, 2011 4:47 pm

Става дума за мъничка касетка BC-05 за древен вид мастилено-струен принтер. Пише, че е оригинална, чисто нова в кутия; да де, чисто нова за отдавна излезли от производство уреди звучи странно... :? Струва около 10 лири, а за доставката оставам с впечатление, че е с Кралската въздушна поща, което изглежда изгодно. (~Това е обявата.~) Има и от други търговци на подобни цени.
За сравнение, по българските сайтове оригинална нова е 80 - 99 лв и няма начин да ги дам за това. По-скоро ще си купя нов принтер. :roll:
Тоест, притеснението ми е, че всичко изглежда твърде хубаво, за да е истина.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 01, 2011 5:02 pm

Цените тук са около 65-70 лева.
Принтера действително не се предлага отдавна но консумативите му си се произвеждат макар ограничено (и затова са скъпи) - практика за всички принтери.

Държа да те предупредя обаче че тези патрони имат срок на годност и има вероятност този търговец да търгува преоценени. особено като гледам снимката как е напечена от слънцето . И да те поправя - не пише чисто нова а пише че е неотваряна.Преоценените принципно могат да се ползват но ако ти запушат дюзата на принтера ще страдаш много защото оправянето (ако изобщо е възможно) ще струва повече от нов.

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Mon Aug 01, 2011 5:21 pm

ProxyFantasy wrote:От мойта типично геймърска позиция ще река:
-- Блуза...това ми звучи на нов райд бос, който ще пуснат в новия експанжън на Уоу....
Винаги съм се чудил защо някой трябва да ти казва какво да обличаш.... и това, че е на мода...Каква е разликата....ц.
По икономически погледнато очаквайте увеличение на блузите?!...
Ебаси щуротиите....
Близко е до акъла, че модата движи един доста голям отрасъл от световната икономика, а именно - текстилната промишленост.
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests