Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Fri Feb 05, 2016 12:57 pm

Българските торенти съвсем са умрели, нито witness нито xcom се появиха навреме в тях.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Споделете пак

Post by Delegat » Fri Feb 05, 2016 1:53 pm

Еми спри да се занимаваш с торенти и си купи игрите легално. Проблем? :D

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Споделете пак

Post by Claymore » Fri Feb 05, 2016 2:48 pm

Като оставим въпроса за етиката в пиратството, съм много съгласен. Игри вече имам може би 400 общо в разни акаунти, та не съм примрял да свалям, но последно като съм търсил сериали или филми в БГ пространството беше много зле. Ако изобщо намериш свестен рилийз на каквото търсиш, най-често няма сийд, пък и да има, се точи като народна песен. Докато в Kickass може и 7 сийда да има и свалям с 4 мб. Не знам на какво се дължи, но аз съм минал на чужди торенти като цяло.
Иначе специално инди игра като The Witness никога не бих изпиратствал
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Fri Feb 05, 2016 3:34 pm

Аз в БГ свалям самот от кикес. В Германия и един епизод напсериал да сваля ще ми тръснат 600 евро глоба и само стриймвам :lol:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Споделете пак

Post by armageddon » Fri Feb 05, 2016 4:50 pm

маймундата все още става за сериали и филми, ама ако са по-старички почва да ги хваща липсата или пък няма сийдове. Но пък не събират мн мн сезоните накуп, а от тях е досадно да се сваля епизод по епизод.

А за игри наскоро изпиратствах една, ама на другия ден си я купих (от г2плей междудругото, и излезе бая ефтино, горе долу наполовина от стийм). Кат не слагат демо или нещо от сорта ме карат да се занимавам с глупости. Иначе отдавна не бях пиратствал нищо, и без друго библиотеките с стийм, гог и айтюнс са пълни и не моа им смогна.

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Споделете пак

Post by Вашта леля » Fri Feb 05, 2016 6:35 pm

Аз пък напоследък почти не свалям от торенти, а се ориентирам към онлайн гледане. Така изгледах Шерлок (английския), Penny Dreadful и докъдето съм стигнала с Born/Broen. Също и In the Heart of the Sea. Не всички нови филми успяват да качат навреме, но доста от по-нашумелите се появяват в приемливо къс срок след гадните размазани първи пиратски копия по торентите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Feb 11, 2016 7:09 pm

Някой може ли да ми обясни популярността на тази мацка?

https://www.youtube.com/watch?v=siTvjWE2aVw

https://www.youtube.com/watch?v=UcN7SGGoCNI

:shock:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Sat Mar 12, 2016 2:23 pm

Искам да споделя, че чисто професионално съм на път да намразя всякакви древнокитайски мъдреци и древнокитайските им мъдрости.
В смисъл, в момента превеждам един текст, в който ми се цитира куплет 39 от "Дао Дъ Дзин":
http://www.goodreads.com/quotes/464373- ... -clear-and
Отварям две различни български издания на съответното... Едно, че двата превода един с друг нямат почти нищо общо, друго, че нито един от двата няма нищо общо с английския превод... Не че е голямата мъка да го преведа, ама просто не върви така...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Tue Mar 15, 2016 2:26 pm

Лондон не е моят град и това е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Споделете пак

Post by Вашта леля » Tue Mar 22, 2016 9:58 pm

Amelia wrote:Давайте, аз много им се кефя на меметата. :lol:
Амеля, на ти още едно (май точно това беше, на което така се израдва мъжо ми):
http://9gag.com/gag/aZMjRW9?ref=fb.s

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Tue Mar 22, 2016 10:41 pm

Хаха, мерси! И тея съм ги виждала. Мога да потвърдя лично онова дето ни агитират да не отваряме на непознати. В нашата резиденция тука имаме плакат, на който с големи букви пише IT'S NOT RUDE, IT'S SAFE! Тряя да го снимам някой път.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Mon Apr 04, 2016 2:36 pm

Litz wrote:Аз в БГ свалям самот от кикес. В Германия и един епизод напсериал да сваля ще ми тръснат 600 евро глоба и само стриймвам :lol:
Тва винаги ми е било чудно за белите западни държави, до които аз явно няма да се додрапам, ма къ ще те хванат? Има ли народ дето специално за това следи или на произволна воля проверяват сайтовете, кви ip-та влизат и после идат да ти хлопат на вратата, ако твоето се появи в базата данни?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Apr 04, 2016 3:09 pm

Следят си те. Една приятелка й треснаха 600 евро глоба за сваляне на финала на How I Met Your Mother.

Всъщност знам от хора теглили през университетската мрежа, че няма проблем. Но ако си на частна мрежа, провайдъра ти предоставя IPто на полицията и ти пишат акт. Най-кофтито е, че ако те хванат и платиш, си признаваш, че теглиш и те могат да ти проверят компа и ако видят, че имаш друго теглено да те чарджват по 600 евра на свалено нещо. Повечето си наемат адвокат и обжалват, щото излиза по-евтино.

Отделно трябва да плащаш мега УТЕПАЛАТА се такса за радио и телевизия, която е 17 евра на месец и която плащаш дори да си отшелник в планината и дори да нямаш телевизор, радио и интернет. Дори да плащаш кабелна пак го плащаш тоя данък.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Mon Apr 04, 2016 3:16 pm

Т.е. може да не платиш? И как доказват реално нещо? Че си била в самия сайт не е престъпление, дори да си изтеглила файла пак нищо не показва, поне докато не го стартираш в програмата. Особено пък и последните години с магнитното теглене. Ясно е, че баш тва го не разбирам, а ме и мързи да пиша в гугъл, ма отчита ли се при доставчикът като точиш нещо от някъде? Било то торент, било то файл по скайп?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Apr 04, 2016 3:41 pm

http://www.young-germany.de/topic/live/ ... in-germany
Illegal downloads are found by law firms, hired by companies owning copyrighted items, who hire companies to monitor BitTorrent—and similar entities—traffic to find copyrighted items such as popular films, music, and games. The IP address is tracked, and the internet service provider is asked for, and provides, the customer’s name and address.
Иначе стриймването примерно е сива зона. Нито е забранено, нито е позволено и не могат да ти кажат нищо. А това с YouTube е супер дразнещо. Щото embeded видео дори с proxyflow не можеш да го гледаш и се налага да ходиш в тюбата. Там пък кофтито е, че като търсиш дадена песен през търсачката не ти излиза, дори да можеш до я отвориш с директен линк. Най-забавното е, че музикалните компании мрънкат, че откакто го има това приходите от Германия са спаднали.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests