Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Споделете пак

Post by Вашта леля » Sat Dec 05, 2015 12:22 am

Amelia wrote:Не знаехме, че може. И са кво??? Изтървахме келепира????
Можеше да спестите от тапети ако си бяхте взели повечко. :mrgreen: И после да се забавлявате като и рисувате мустаци и очила.
Иначе с това, че вече имате паспорти даваш право на всички вече да те подбъзикват на тема "канадци" и да те спамят с всевъзможните канадски мемета. :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Sat Dec 05, 2015 12:29 am

Давайте, аз много им се кефя на меметата. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Споделете пак

Post by Вашта леля » Sat Dec 05, 2015 1:23 pm

Image

Но това е едно от по-слабите всъщност. :hihi: Когато за пръв път прочете едно канадско меме (което по случайност се оказа колаж от най-популярните) мъжо ми се смя дълго и накрая каза "Искам да съм канадец." :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Sat Dec 05, 2015 8:23 pm

Знам го това. :lol:
Подозирам и това дългото, за което говориш, го знам. В него имаше картинки и от Калгари - канадския танц, мисля, се развива до един местен мол. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Dec 10, 2015 2:22 am

Този семестър имаме мега якия професор по антропология, който е тотално анти sjw, в същото време е адски критичен към всички расистки и всякви фобски теории и тн. Хората от предните години ни обясняваха колко е мега и наистина е. Тотално прекрасен. С перфектния английски и супер готиния стил на писане и супер яките теории. Дава ни да четем мега яките текстове на тема the abuse of cultural defense. В момента пичът прафи изследване за авторското право на някои африкански общества върху използването на билки и растения и как фармацевтичните компании виждат как това нещо работи с лечебна цел, но не плащат на хората компенсация. За съжаление голяма част от хората от моя курс за мега критично настроени към него и то за някакви дреболии.

Ето за днес примерно трябваше да четем текст, в който той използваше термина "класификационна аномалия" и настана един рев, като една афрогерманка изтъкна, че аномалия не била политически коректна дума и имаше много хора, които бяха съгласни с нея. За радост имаше и хора, които я питаха, какво би предложила като алтернатива и тя каза "Нямам идея." За вожд и племе дискусията беше още по-бурна, но там е някакси обяснимо с коланиалния контекст. Обаче ако някой може ми обясни как и защо думата аномалия не е pc, ще се радвам.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Re: Споделете пак

Post by stealth » Thu Dec 10, 2015 8:27 am

Litz wrote:Обаче ако някой може ми обясни как и защо думата аномалия не е pc, ще се радвам.
В Задочни репортажи за България на Георги Марков са описани доста аналогични случаи от времето на сталинизма в България и нататък. Например сред студентите е имало „наши“ хора, които са прокарвали политиката на партията. И ако не говориш правилните думи, те изключват от универсистета... или те пращат на трудов лагер. Та и сега има хора, които са толкова бездарни и без никаква друга цел в живота, освен да се присламчат към „модерната“ в момента политика, и да се опитват да упражнят власт над останалите. Защото да станеш и да кажеш пред целят курс, че думата „ланотжгвюаянт“ не е политически коректна, щото така! е точно налагане на някаква имагинерна власт над останалите, оправдана от някаква „партийна воля“ същестуваща само в главата на идиота.
Надявам се да не доживея времето, когато ще изпращат хора в Сибир, защото на „партиеца“ му е беден речникът.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Thu Dec 10, 2015 10:17 am

Какво означава класификационна аномалия??? Какво се класифицира там, че аномалиите в него да се отчетат като политически некоректни?

Щото в точните науки думата аномалия си е съвсем ОК.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Споделете пак

Post by termit » Thu Dec 17, 2015 3:03 pm

Напазарих си телефон от GearBest (един от известните китайски сайтове за тяхна си техника). Като хардуер/цена е читав, обаче леленцето им китайско на продавачите.

1. Бяха вписали за пратката телефон/20$ - съответно ми го спряха на митницата, защото се усъмнили в цената, и трябваше да търча да го освобождавам. Да бяха писали едно 100$, щеше да ми се размине ваденето на ЕОРИ номер и плащане на ДДС на пълната цена :(

2. Телефонът беше с Андроид update-нат от продавача, ПЪЛЕН СЪС ШИБАН SPYWARE! Аз така или иначе бях приел, че ще рутвам и ще сменям image-а, щото дори и читавите китайски ромове са ми съмнителни, ама това направо уби рибата. Даже на форума на производителя си пишеше няколко теми, в които официалните модератори обясняваха, че фърмуер с такава версия нямат и е по-добре да флашне официалния китайски ром, щото не е ясно какъв си го нахендряш. След това ми отне половин ден борба свободен стил да успея да подкарам неофициалния ром, щото имах проблеми да инсталирам TWRP на тоя модел...

Та такива работи, ако се изкушите да поръчвате техника от китайски сайтове, и особено от GearBest, имайте си две+ наум.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Sat Dec 19, 2015 1:31 am

Изгубих си личната карта, което е доста забавно, имайки предвид, че ще летя другата седмица, слава Богу си имам паспорт.

Проблемът е, че трябва да ходя до полицията и не знам дали като си вадя картата в България трябва да го нося документа, който ще получа от там, трябва ли да го превеждам или не и тн. Много ми е коледно...

Освен това не знам дали ще ми се брои за рецидив, тъй като преди 8 години също изгубих лична карта...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Споделете пак

Post by Morwen » Mon Dec 21, 2015 10:45 am

Е, предполагам че трябва да се преведе, но това може да стане в България. Не мисля, че ще имаш проблеми заради това, че е втори път. На теория можеш да я пишеш открадната, ако това те притеснява...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Super M » Sat Dec 26, 2015 6:38 am

Ами - написах роман. Отдавна се мъча над него и концепцията на няколко пъти се променя в движение, повлияна от лични преживявания, но в крайна сметка съм доста доволен. Споделих началото в съответната секция. В момента събирам мнения за най-добрия вариант на издаване, така че, ако някой се чувства особено компетентен, може да помогне :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Sun Dec 27, 2015 1:50 am

Честито!
И успех.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Super M » Sun Dec 27, 2015 2:50 pm

Благодаря - ще драсна, когато има по-сериозно развитие :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Споделете пак

Post by AlDim » Mon Dec 28, 2015 7:04 am

Ултимативната гледка на път към Waterton Lakes вчера:

Image

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Споделете пак

Post by AlDim » Tue Dec 29, 2015 12:40 pm

Днес открих, че dash cam-а ми е направил запис на кражбата на колата от 20-ти октомври... :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=gbisX8D ... e=youtu.be

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests