Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Mon Oct 26, 2015 1:48 am

Далече сме доста от тея 51% значи... :cry:
Не вярвам чужбинския вот да може да докара още 20% към наличните 30-ина. Дееба.

На НС не разчитам за нищо вече.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Moridin » Mon Oct 26, 2015 3:14 am

Принципно и аз мисля, че НС ще отложи това за някакви бъднини. Но ГЕРБ и РБ поне ще си понесат политическия риск, ако бламират по този начин голямата част от гласоподавателите си на тези избори. Дори от гласувалите за БСП по exit poll мнозинството са подкрепили е-гласуването. Всъщност според графиката на Капитал, само ДПС има под 50% подкрепили - 45%, което пак никак не е малко.
This is it. Ground zero.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Re: Споделете пак

Post by stealth » Mon Oct 26, 2015 8:19 am

Amelia wrote:На НС не разчитам за нищо вече.
Амиии... то и при валиден референдум, всъщност НС-то трябва да промени изборният закон. Как точно и какво ще се получи - никой не знае...

Вчера слушам по радиото интервю с някой от ЦИК (тия, които отговарят за провеждането на изборите, обучението на хората в секциите и т.н.). Водещата задава казус от изборният ден, който трябва да се изясни от ЦИК - как трябва да се реагира в този случай. ЦИК-аджията обяснява, че това е хипотетична ситуация, не може да се случи и естествено, че не са обучили хората си, какво да правят. Ама това е подаден сигнал от гражданин - точно това се случва...
Ей такива хора ни правят изборите...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Споделете пак

Post by RRSunknown » Mon Oct 26, 2015 2:49 pm

На мен пък изобщо не ми споменаха за рефрендума докато аз не ги попитах след като бях свършил с вота за местните избори и вече ми казваха довиждане и приятен ден.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Demandred » Mon Oct 26, 2015 5:02 pm

Това, което става в момента в Арена Армеец е абсолютно безобразие. Членовете на СИК са буквално затворници по прищявка на някой и както върви ще откарат там 24 часа, след едно 20-ина часа работа в иборния ден преди това. И всичко това за да пазят някакви чували и протоколи, които спокойно можеха да ги заключат някъде и да си викат хората по ред в близките дни, и при положение, че от протоколите вече има по 15 копия с печати и подписи, дадени на разни наблюдатели и застъпници.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Споделете пак

Post by termit » Mon Oct 26, 2015 5:15 pm

Аз отидох към обяд, и въпросите за референдума си ги даваха без да те питат, заедно с пликчето. Може да съм улучил на секция, де да знам.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Споделете пак

Post by RRSunknown » Mon Oct 26, 2015 11:08 pm

Ти си друг град - аз ти говоря за село габрово - бърза справка с колеги и приятели показа, че и в техните секции не са споменавали референдума. На един дядо комшия са му казали дори, че ако гласува ДА ще премахнат урните и ще гласуват само хората с компютри и той гласувал не.

Иначе аз гласувах за ГЕРБ - доста направиха специално в нашия град и дори в момента правят разни проекти които за 25 години никой не ги реализира. Целия град е асфалтиран от-до сега почват нови две кръгови на най-проблемните места. Прчеиствателната станция вече работи и водата не е мизерна както беше доскоро. В общината се научиха да ти вършат бързо работата без да мотаят , почнаха да обират боклука редовно и през ноща да чистят главните улици. Смениха скапаните тролеи и старите чавдари с нови автобуси с нови разписания. Като цяло - работата се върши видимо и абсолютно предвидимо хората гласуваха поговолно за досегашния кмет без каквато и да е агитация.

А на Атака щаба се намира до едно наше табло и ми омръзна да чегъркам плакатите от него и ходим да оправяме ключалките след като някой атакист пак го е ритал пиян.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Mon Nov 02, 2015 3:43 pm

Два месеца и нещо не ми връщат депозита за квартирата. То не са телефонни обаждания, не са мейли, никъв отговор, а си е държавна институция егати. А са си супер много пари.

Едно не разбирам що на аутсорсинг колцентрове и тн, срокът за отговаряне на мейл ти е 3 дена най-много, а на местните около 2 седмици?

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Споделете пак

Post by moonlight » Mon Nov 02, 2015 10:39 pm

Еми и аз вече година си чакам петте заплати общо накъм 5000 лв от бившия работодател, ама тва е. Тука поне оправданието е ясно, "държавата си е ебала майката", ама в Германия мислех че не правят такива български номера... :?

Има ли институция, на която да се жалваш в такъв случай? Сериозно те съветвам да потърсиш, обикновено при ръчкане от друга институция нещата се задвижват бързо.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Fri Nov 13, 2015 2:46 pm

Имам въпрос, извинение ли е западноевропеец да не знае, че Сърбия не е в ЕС и коя е нейната столица, защото никога не е бил в източна Европа? Не е като пичът да е някъв селски бек, нали, ами е бил по някви мега престижните бординг скуулс из Франция и ЮК и адекватен, но като стане нещо въпрос за Източна Европа е "Що очакваш от мен да го знам тва, никога не съм ходил там." Той смята и, че Полша е източноевропейска държава и тн. Ся приятелите ми от Камерун и те не са били в Сърбия, ма знаят коя е столицата.

Само аз ли не намирам това оправдание за адекватно и ми се струва малко цинично и арогантно? "Сори, не знам" без нелепи извинения ми се струва по-приемливо.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Споделете пак

Post by Martix » Fri Nov 13, 2015 3:25 pm

Да, права си, тва просто е било първото извинение, което му е хрумнало. Deal with it :D
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Demandred » Fri Nov 13, 2015 3:25 pm

Litz wrote: Той смята и, че Полша е източноевропейска държава и тн.
Не е ли?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Fri Nov 13, 2015 3:40 pm

Централна си е.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Demandred » Fri Nov 13, 2015 3:59 pm

Има бая различни класификации, според доста от тях Полша си е в източна Европа. И чисто географски не е много по на запад от Сърбия, даже най-източната точка от Полша е по на изток от тази на Сърбия.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Fri Nov 13, 2015 4:18 pm

Е то чисто географски и Унгария е източна тогава. Словакия също. Проблемът ми с неговото твърдение, че Полша е източна е защото неговите критерии са "Тва е на изток от Германия, начи е източна", а не квито и да е класификации.
То някой може да реши, че Финландия и тя е в кюпа на източна Европа, но колкото и да е на изток, не е.

Но както казах аз имам доста по-голям проблем с "Не съм бил там, няма как да знам", от това с Полша. Ако аз кажа "Еми аз не съм била във Франция, как мога да знам коя й е столицата" всеки ще ме гледа като идиот принципно. Имах същият случай с полската ми съквартирантка, която не знаеше коя е столицата точно на Сърбия и дали е в ЕС и тя каза "Сори, ма винаги съм била зле по география и не знам." Това според мен е в ПЪТИ по-адекватното оправдание, докато другото си има нотка арогантност.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests