Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Feb 14, 2015 2:38 pm

Амикае, повярвай ми, разбирам те по-добре, отколкото ми се иска. Лятно време смрадливото псе на съседите се съдира от лай по цял ден и, особено докато работех нощни смени, толкова често ми е идело да го направя на кюфте, че просто не е истина...
Обаче недей.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Feb 14, 2015 4:09 pm

Често сутрин, като ме събудят, лежа и си фантазирам полузаспал. Точно 1 седмица би ми стигнала да го науча това псе никога повече през живота си да не прелае. Ще го ритам всеки ден по цял ден. Всеки път, като си отвори устата ще очаква болка.

То не е виновно и за мен е нехуманно, че нямам правото да убия собствениците му. Според мен такива хора не заслужават да живеят...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Feb 14, 2015 9:06 pm

Amikae wrote:Точно 1 седмица би ми стигнала да го науча това псе никога повече през живота си да не прелае. Ще го ритам всеки ден по цял ден. Всеки път, като си отвори устата ще очаква болка.
По тая "логика" почвай да пребиваш играещи си деца, ако са ти твърде шумни, както и съседи с надута музика или друга високодецибелна дейност, разбира се. Да се научат и те.


С това отношение към живота си просиш язва или рак преди да си навършил 50. Ако въобще ги навършиш, де.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Sat Feb 14, 2015 9:59 pm

Насилието не е адекватен метод за възпитание на хора и животни.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Feb 14, 2015 10:13 pm

Амикае може да спиш щастлив - има закон! И той се спазва - преди два дена хванаха в Габрово точно такъв собственик - пишеш жалба в общината - пращат един човек от инспектората който с един уред замерва нивото на шум , прави се протокол и ако нивото на шум е над 35-50 децибела му съставят акт. Първо двайсетук а следващия път 500 кинта. Габровското куче го измериха 108 децибела - прави си сметка :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 14, 2015 10:25 pm

Да, аре вземи верно изчерпай законните алтернативи преди да направиш нещо толкова отвратително и недопустимо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 14, 2015 11:13 pm

Доста си неприятен в момента. Пробвай да бъдеш по-приятен плс.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Feb 15, 2015 12:27 am

Недопустимо и отвратително може да е в някоя нормална държава, на мен по-отвратително и недопустимо ми е, че сутрин ме събужда симфония от кучета, а вечер симфония от кучета не ме оставя да заспя. Но от всичко най-гадно е, като седна да чета книга или комикс и почне тоя relentless лай.

Човек рядко оценява тишината, докато не му я отнемат. Докато не почне да се притеснява, да не минават по улицата шумни коли и пак да вдигнат на крак кучето, дето тъкмо е спряло двучасовия си лаещ маратон.

Радо, мерсаж! :) Това не знам колко децибела ще му измерят, но е ловджийско куче, дето не е вадено на лов от 2 години. Аз го чувам през дограмата, дори като се опитам да се скрия да чета в най-далечната страна на къщата ми.

Освен мега лаещото куче, около къщата ми има още 6 кучета, които правят лаещи офанзиви, но бързо мирясват.

Роланде, сайт админ си, for gods sake. "No more Amikae" и създаваш един по-добър Shadowdance... :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Feb 15, 2015 12:33 am

RRSunknown wrote:Габровското куче го измериха 108 децибела - прави си сметка :lol:
:shock:
Толкова е силен звукът на стадионен концерт. Това трябва да се е чувало из половината град...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 15, 2015 1:50 am

С ехото от площадката на блока където са го държали - толкоз си е било измерването :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 15, 2015 4:11 am

Amikae, има и по-достойни решения на проблема.

Image

Или това, или общината.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 15, 2015 12:50 pm

Не схващам как личният ти комфорт е по-важен от живота на куче. Ебаси психопатията, честно.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Feb 15, 2015 1:33 pm

Моят комфорт? Изобщо разбираш ли какво казваш? Някакви затворени в клетка животни да си дерат гърлата по цял ден няма нищо общо с моя комфорт. Не ми пречи на комфорта, а ме тормози, разбираш ли? Тези стресирани същества никога няма да излязат от клетките си и никога няма да спрат да лаят.

Я пак си помисли за психопатията? Аз ли съм затворил куче в клетка? Аз ли не съм го пускал от клетката през целия му живот?

Дразни ме, като се преувеличава важността на човешкия живот. Тези хора са нарцисисти. Купили са си куче за да се лигавят с него няколко месеца и после са го затворили завинаги. За мен техния живот не струва нищо и подобна жестокост трябва да бъде наказуема.

Аз не съм жесток спрямо животното и това не е нещо, което днеска се събуждам и решавам да сторя. Но е хубаво да се има предвид, че от всички решения, вероятно това ще е най-милостивото за животното. Когато пусна жалба в общината, ще има викове и крясъци със съседите, и ако им направят акт, кучето пак най-вероятно ще умре, само че от глад на някоя безлюдна нива. Не аз, а те са обрекли това куче на кратък живот в непрестанен стрес.

AlDim, вече го правя това. Не знам само кое му е достойното да се разкарваш в къщата си по цял ден със звукоизолиращи слушалки, все едно си наказан. You should try it... Аз вече имам перманентен отпечатък на главата от слушалките. :neutral:

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sun Feb 15, 2015 2:10 pm

Знам, че това е изключително нестандартно решение, но пробвал ли си да говориш с въпросните собственици, когато са там, та да им разясниш проблема? Може пък да не се окажат чак такива темерути, каквито ги изкарваш. Или да си го приберат другаде или дори (в случай, че проявяваш желание) да ти дадат някви ключове и да ти позволят да го развеждаш чат-пат, за да не е толкова стресирано.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Feb 15, 2015 2:23 pm

Няма начин собствениците на кучето да не осъзнават, че гнусната твар пречи сигурно на целия квартал. И щом го допускат, едва ли са читави хора.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests