Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed Nov 26, 2014 11:28 am

Ghibli wrote:В този ред на мисли, някой да знае как най-добре да изхвърлим известно количество негодни електроуреди, т.е. случайно да сте ползвали фирма за целта, която бихте препоръчали? При търсене в интернет излизат разни трогателно манипулативно написани текстове по сайтове на хамали, които не ми вдъхват доверие.
Ако правилно си спомням, на сайта на посочената от Марфа фирма е даден утвърден от кмета график за събиране на уреди по райони в София, а заявката е на безплатен телефон от типа 0800. За съжаление не знам дали ти идват баш вкъщи, или до кофите за смет. За мен лично второто е малко неприятно, защото ако оставя телевизора, който искам да изхвърля, до кофата, ще бъде разглобен за мед още преди да съм влязъл обратно във входа (не преувеличавам, съседните къщи са с такова население).

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 26, 2014 11:33 am

Идват до вкъщи, вземат каквото трябва да се вземе, преди това сте се уточнили по телефона за какви уреди става въпрос, колко са големи и пр., за да знаят колко хора да дойдат, и така. Много е удобно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Nov 27, 2014 1:37 am

Да споделя - вече месец съм в Англия, а новата ми работа тука е и ад и рай. Рай е, щото работя в www.worldofbooks.com/ - най-големия сайт за книги втора ръка и като служител за 50 пенса мога да си купувам която си поискам книга, а аз съм разпределена и в "най-сладкия" отдел, където се приемат книгите, и съм в пряка позиция да си заделям каквото ми харесва.
Обаче какъв ад е там, не е истина... от пристигащите книги 80 % заминават за боклука, само щото някой идиот не ги е въвел в системата и тя не ги приема - чисто нови лъскавички издания, луксозни, миришат на мастило още, а заминават на боклука... направо ми се къса сърцето, честно. За три дена хвърлих неколкократно цялата поредица на Стиг Ларшон, безброй книги на Джон Гришам, на Лъдлъм, на Толкин, цялата поредица за Ханибал, Хари Потър замина за боклука... днеска вече като се наложи да хвърлям Пратчет, и крехката ми читателска душа не издържа, и си заделих Шовинист - не че го нямам и на бг, и н английски, с твърди корици, просто не можах да го хвърля :(
Или казано обобщено - за 3 дена откак съм на тази работа вече напазарих 7 книги, а заделих и още две.

Та така. Някой ако много му трябва някой автор, може да ми пише - не смятам да се задържам там, че плащането е малко, но докато съм в позиция, мога да заделям книги и да пращам...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Nov 27, 2014 9:08 am

Wow :) Sounds like a great thing, жалко че парите са малко
Не можах да разбера що трябва да ги хвърляте, а не ги дарявате на библиотеки или нещо такова
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Nov 27, 2014 9:46 am

О яко. Честито ;).


Хех живота е пълен със съвпадения! Докато /разбира се безуспешно/ търся една декларация в сайта на нап и рандъм общини за да си извадя 1 листче и попълня вкъщи за да не вися на опашка в данъчното ПАК /за дерегистрация на бракуваната таратайка/. Щото вчера с ден закъснене и поне най-леката глоба (20-200лв) постигната с чар и усмивка дето такава не виждат служителките милите, опраих новата ама не останаха сили да чакам за тъпото Приложение 1 на другата опашка, за което не бях намерил инфо че се иска ест да ги...

Та! Докато ровя в нета изскача кепча - car trouble :D. Тва капчата са виртуалните дзен коани+форчън куукис.
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Nov 27, 2014 10:14 am

Marfa wrote:Миналата година използвах тези хора:
http://eltechresource.com/?cid=50
Благодаря за препоръката! :)

moonlight wrote:чисто нови лъскавички издания, луксозни, миришат на мастило още, а заминават на боклука...
Защо се случва този ужас? Наистина ли няма какво друго да ги направят? Няма да пазарувам от тия!!!!1!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Nov 27, 2014 12:51 pm

Взехме си коте. За момента мога да кажа, че то се адаптира към нас по-добре, отколкото ние към него.
Получавам флашбеци за лиспата на сън като се роди малката, когато гадинката реши в 3 през нощта че и се играе и почва да ни скача по главите. Иначе е сладка сива пухкава топчица и даже се разбират с дъщерята, което си е постижение и от двете страни.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Nov 27, 2014 12:58 pm

Ахахахха, не го ли заключвате в друга стая? Вярно че тогава ще мячи и дращи по вратата, но се свиква по - лесно от директен контакт. Иначе, честито!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 27, 2014 2:09 pm

Ела в събота и донеси и котето! :twisted:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Post by Veritas » Thu Nov 27, 2014 2:28 pm

ахахах :) много добре го знам тоя синдром, моичкият и той беше на принципа "Щом аз съм се наспал и ми се играе, никой няма право да спи" и идваше да се катери върху мен и да ме бие с лапи по носа посред нощите. И да врещи за внимание :) (Като порасна се поспря де.)
The truth shall make ye fret.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 02, 2014 2:54 pm

Разглеждам каталозите на Метро за празниците и не мога да вдяна какъв е смисъла да пише с огромен шрифт цени без ДДС, а отдолу ситно да пише реалната цена. Защо трябва да виждам цена на продукт, която всъщност не е цената на продукта?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Dec 02, 2014 3:07 pm

За фирмите. Те си отчисляват ДДС-то (ако се сетят). А и правят по-голямата част от оборота на Метро, тъй че има смисъл да слагат цени без ДДС.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Dec 02, 2014 6:34 pm

А за тях защо няма ДДС, щото купуват много на едро и не важи за тях или щото съм тъп, и под отчисляване имаш предвид че после смятат колко им е ДДС-то поради големите суми?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Tue Dec 02, 2014 7:43 pm

има ДДС и си го плащат, но ако покупката се осчетоводи като разход от фирма следващият месец се намалява от данъка, който трябва да плати фирмата.

фирмите (регистрирани по ДДС) на практика ги интересува цена без ДДС.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Dec 03, 2014 7:07 pm

Важен детайл - ако покупката е не просто разход на фирма, а такъв, който според данъчните дава право на фирмата да си приспадне данъка.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests