Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Sun Aug 31, 2014 7:26 am

Marfa wrote:Пък аз неска видях Николай Бареков, Росен Петров и Любен Дилов-син! Вървяха към Фестивалния комплекс, заобиколени от гадиборди и няколко журналя, които вземаха интервю от оная отрепка. :heart:
само при споменаването на диловия, хранопровода ми се преобръща; другите две човешки метаморфози и вариации изобщо не ща да ги споменавам
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Sep 02, 2014 8:34 pm

В съвсем близко бъдеще отношенията ми с телевизията, където работех до онзи ден, ще приключат окончателно. Всъщност вече се разделихме - доста по-приятелски, отколкото се надявах. Може би помните нервите, които излях тук заради работата си там. Донякъде съжалявам - там срещнах наистина прекрасни хора, с които се надявам да продължа да държа връзка. Научих много. Разбрах какво е часове наред да не правиш абсолютно нищо и само да ровичкаш по форуми в работно време, а след това изведнъж върху главата ти да се стовари работата на цялата апаратна. Разбрах какво е да ти се случи епичен скандал с един от най-известните български журналисти, няма и пет минути след който всичко вече да е напълно отшумяло. Разбрах какво е да работиш под толкова зверско напрежение, че да нямаш време дори да се ядосаш като хората.
В крайна сметка съм благодарен за времето, което прекарах там. Дали отново бих работил така? Честно да си призная, и аз не знам. По-скоро да. Ако отново попадна на свестен екип.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Tue Sep 02, 2014 8:49 pm

Честито! И успех със следващата работа.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Sep 03, 2014 2:38 am

Дано намериш място със също толкова готини хора, но по - малко излишни нерви.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Sep 03, 2014 2:44 am

Успех и по-свестни хора на новото място. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Sep 03, 2014 3:00 pm

Благодаря.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Sep 09, 2014 5:07 pm

Минавам през Южния парк на път за работа. Тези от вас, които са били там на концерти знаят голямата поляна в единия край, където хората си разхождат кучетата и има увеселителен парк.

Та на минаване днес виждам в края на поляната при павилионите как една жена стои до малко момиченце, което клечи зад едно дърво със свалени гащи. Не беше особено прикрито, от алеята си се виждаше.

Казвам на жената, че на няма и 100 метра оттам има обществена тоалетна. Тя ми отвръща "Знам, знам." На въпроса ми по какво си личи, че знае, отговаря "Ааа, те искат два лева, откъде-накъде" и аз шокирано отминавам.

Толкова бях шашнат, че не се сетих да й кажа нещо от рода на "Значи карате момиченце да си сваля гащите пред непознати на публично място, за да СПЕСТИТЕ ДВА КИРЛИВИ ЛЕВА?! Значи ви е по-важно да спестите два лева, отколкото срама и унижението на това момиченце?!"


И на път за работа си спомних за мечтите на някои хора тук, че нещата можели били да се оправят в държавното ни управление ако се въведе образователен ценз при гласуване (или да е задължително, редуват се). Ами да ви кажа, съдейки по външния вид, облеклото и начина на говорене, тая жена имаше минимум средно образование, а като нищо и висше.
Поредно потвърждение, че дипломата не е мерило за човешка и гражданска адекватност. И че би било прекрасно да имаше някакъв подходящ предварителен изпит на кандидати за родители. Да си помечтая малко и аз.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 11, 2014 3:59 am

Холи шит! :shock:

Калгари е в състояние на пореден Апокалипсис. Петте санта сняг дето наваляха тея дни изпочупиха стотици дървета и в момента навсякъде по улиците се валят клонаци, а в дворовете си е ебало майката, щото дърветата са премазали кво ли не. Днес като пътувах към работа по любимия си сценичен път, ми се ревеше от видяното. А всичко все още е зелено - таман почваше да пожълтява. Аман, значи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Sep 11, 2014 12:57 pm

Днес седнахме с един приятел да хапнем в един парк и една от майките, дето седяха по пейките наоколо, дойде да ни държи сметка защо сме седнали да ядем близо до децата. Тлъста грозно червисана жена. Казах и да си намери работа. :lol:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Sep 11, 2014 1:08 pm

Абе, принципно и тя е права, ама най-лесно е да си хванеш детето и да се махнеш в такъв случай...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Sep 11, 2014 1:16 pm

Mushu wrote:Абе, принципно и тя е права, ама най-лесно е да си хванеш детето и да се махнеш в такъв случай...
Кое и е правото? Любопитен съм. Ние просто седнахме на сянка. Момчето взе да сочи с пръст, че ядем и вместо тя да държи него под контрол, идва да обвинява нас в... какво точно? Саботираме и родителството?

Не е мой проблем, че тя не може да си възпитава лигавенцето.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Sep 11, 2014 4:07 pm

Хмм, това е нещо, което само родител може да разбере, да ти кажа честно :) Децата са си деца и когато видят, че някой яде е напълно нормално да почнат да сочат и да искат. Затова един интелигентен родител/човек по принцип избягва да ходи с храна на места пълни с деца... Лично аз по площадки храна не нося, освен ако не е нещо, от което могат да си вземат всички - пуканки, солети и т.н. Но и ти си прав - аз няма да тръгна да се разправям с хората, особено с големи хора, то разбирам да бяхте някви лапета...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Sep 11, 2014 4:50 pm

Наистина за първи път чувам за подобно нещо. :) Все още го намирам за тотално не мой проблем, но е добре да се знае.

Между другото, когато аз бях на тия години, майка ми вече ходеше на работа и не разчиташе, че баща ми ще ни храни. Но предполагам има жени, които предпочитат просто да харчат парите на мъжете си.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 12, 2014 8:27 pm

Mushu wrote: Затова един интелигентен родител/човек по принцип избягва да ходи с храна на места пълни с деца...


Факт. Трябва да се избягват места пълни с деца по още ред други причини дори и с празни ръце :mrgreen:

Иначе има една категория родители за лек разстрел, които си пускат невръстното котило в заведение без детски кът да щъка и буквално лази под масите безконтролно, докато тъпирите които са ги споунали си вдигат наздравици и иху аху някъде там. Сладурчето да е живо и здраво обира мръсотията от пода, позаиграва се да откъсне някоя и друга леха цветя и украси, да поизпроси с вакъл поглед нещо тук там, а ако успее да спъне сервитьора си е 100 точки отгоре.
:ninja:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Sep 12, 2014 9:37 pm

Xellos wrote:
Mushu wrote: Затова един интелигентен родител/човек по принцип избягва да ходи с храна на места пълни с деца...


Факт. Трябва да се избягват места пълни с деца по още ред други причини дори и с празни ръце :mrgreen:

Иначе има една категория родители за лек разстрел, които си пускат невръстното котило в заведение без детски кът да щъка и буквално лази под масите безконтролно, докато тъпирите които са ги споунали си вдигат наздравици и иху аху някъде там. Сладурчето да е живо и здраво обира мръсотията от пода, позаиграва се да откъсне някоя и друга леха цветя и украси, да поизпроси с вакъл поглед нещо тук там, а ако успее да спъне сервитьора си е 100 точки отгоре.
Боже, това нищо не е! Ела да ги видиш тука в Австрия, да видиш чудо. А в Америка не ми се и коментират децата и контрола върху тях. Какви деца са това, уроди!! - като във вица. :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests