Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Feb 28, 2014 11:44 pm

Не, той файърфоксът беше утежняващо вината обстоятелство. Един вид, не стига, че заради темата в уърдпреса заби касовият апарат, ами ТИ СИ СИ ПРЕИНСТАЛИРАНА ФАЙЪРФОКСА!

Не знам това до какво е довело, но като гледам какво става във Венецуела, почвам да се чувствам виновна... :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 14, 2014 12:28 pm

Извадиха ми зъб преди около два часа. Беше ужасно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 14, 2014 5:28 pm

Зъболезновавам.

На мен ми извадиха миналата година. Кътник, точно тоя преди мъдреца. Голяма гадост, наистина.

Нали знаеш кво да правиш сега? Има някъв съсирек дето се получава на мястото на зъба и е много важно да не го разместиш или махнеш, щото раната щяла да боли зверски и да зарастне по-бавно. Не смучи неща през сламка за да не създаваш налягане дето може да разбъзика съсирека. Яж сладолед и пий студени неща - на мен студът ми действаше добре. Трябваше да се жабуркам с нещо, ма не помня кво. И под жабуркам имам предвид съвсем внимателно и нежно да прокарвам вода от там и после да не я плюя, а само да отварям уста и да я оставям да се излее сама (пак за да не създавам налягане). И се подготви психически за това физиономията ти да е подута от едната страна в следващите няколко дни.
Last edited by Amelia on Fri Mar 14, 2014 7:19 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 14, 2014 6:04 pm

Уау. Не искам никога да ми вадят зъб.
This is it. Ground zero.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Mar 14, 2014 6:23 pm

Amelia wrote:Зъболезновавам.
fixed. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 14, 2014 7:20 pm

Супер идея, Scourge!!! :lol:

Поправих си текста горе. :P
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 14, 2014 10:12 pm

Amelia wrote:Зъболезновавам.
:D :D
Иначе това е вторият зъб, който губя, предния път като ми вадиха кътник, бях на деветнайсет... Тогава като че ли беше по-гадно, обаче - имам спомен за близо час и половина мъчение. После не ми е била подута устата. Надявам се и сега да не е. Сега ми извадиха зъба за няма и десетина минути, ама болеше ужасно въпреки упойката. После пак ме боля бая време. Сега - не, за щастие.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Mar 29, 2014 8:20 am

Колко трябва да е повреден човек за да стане събота сутрин в 6 и първата му мисъл да е - ей това pdf-че от поредния дебилен клиент пратено с картинки в RGB как се прави в CMYK и му се маха 1 канал и се пуска за 175lpi 3color CTP... нова работа не прощава ей... :dash:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 29, 2014 8:01 pm

Моите деца в една от групите ми ми подариха пакетче шоколадови бонбони Lindt защото съм била толкова прекрасна ТА. И едно от тях ми каза, че съм от най-добрите ТА-и, които е виждал и неговия приятел, който е в друга група също мисли, че съм от най-добрите ТА-и, които е виждал. Искаха да знаят кога ще могат да попълнят evaluations за мен и дали ще получа паричен бонус ако ме похвалят супер много. Като казах, че Академията не работи на тоя принцип, бяха разочаровани. :cry:

Това ми осмисля съществуването. В момента съм в екзистенциална криза, защото искам да преподавам, но намирането на лекторско място в университетите е сложна политическа еквилибристика и се случва с връзки, както навсякъде. Като резултат, оставам без работа сега като свърши семестъра и не се знае дали ще ми дадат нещо за пролетния семестър (и по-късно - за есенния). Парите, които взимам са смешни. А вероятно ще ми се наложи да ходя да бачкам някъде като касиерка навръхта на цялото си PhD по квантова химия. Това щото не желая да се занимавам с рисърч или лайняната петролна индустрия тука - обичам да преподавам и искам да съм преподавател. Освен това, очевидно ме бива за тая работа - получавам доказателства за това от години. Обмислям да изкарам двугодишния квалификационен курс и да стана гимназиален учител. Трябват ни повече образовани в твърдите науки хора - светът ще е много по-хубав по тоя начин. А когато децата ми дойдат в университета вече е твърде късно - не могат да мислят критически, щото явно никой не си е дал труда да ги научи как. Това трябва да се промени. Не можем да продължаваме така.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Mar 30, 2014 10:16 am

Дам опрeделено призванието ти е да тиичваш околните в правия път :D хихи. Стискам палци за работата или поне бърза печалба отнейде :D Спокойно, дори the Knight of Ceifeed работи парттайм :D
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Mar 31, 2014 7:21 pm

Новата ми работа в печатарския бизнес се изразява в ЕТО ТОВА обичайно вече 10 часово /с незначителни прекъсвания/ житие и битие... :facepalm:
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 14, 2014 11:30 am

Статия от Евгений Дайнов, която посочва нещо много страховито, което пък е на път да ни се стовари на главите. И ако си мислите, че превувеличава, ами не. Не преувеличава. Никак. :(

http://www.5corners.eu/2014/04/zaplaha/
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Apr 24, 2014 7:48 pm

В момента преживявам най-ужасния работен ден, който може да съществува, впрочем.
Искам да убивам случайни невинни граждани по особено жесток начин.
И навън вали.
Майната му на всичко. Добре, че следващата седмица се очертава да имам само един работен ден, че иначе положението щеше да си такова таковата... Пиша несвързано, обаче това е, защото съм почти неадекватен от изтощение, а след има-няма пет минути пак трябва да се захващам за работа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Apr 24, 2014 8:37 pm

Добре, ама като се оадекватиш, кай кво е станало, щото ме загриза любопитство :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 24, 2014 8:46 pm

Абе знам, че икономика, а у, ама... Ако човек толкова си мрази работата, не е ли добре да... я смени?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests