Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Oct 24, 2013 5:17 pm

За малко да си смеля колата днес в Бургас. Някаква тежко гримирана девойка с 20+ годишно Ауди 80, без да и работят стоповете спира на пешеходната пътека по средата на трилентовия път, където половината от колите хвърчат бясно.

За мой късмет дистанцията ми беше доста голяма и скоростта не повече от 55 км/ч, и спирачките ми доста добри за неспортна кола, за да успея да я видя и реагирам. И въпреки всичко стана много на косъм, свих в ляво, предната ми дясна броня леко се натисна в нейната. За радост няма деформации и после в сервиза ми я полираха, и не и личи да се е случвало нещо.

Ако бях реагирал с 1 секунда закъснение, аз влизам в нея, и тя влиза в някой пешеходец, ако имаше такъв. И аз щях да бъда виновен, нищо че тя спира без да си погледне в огледалото за задно виждане и без да и работят стоповете.

Даже някакво куче излезе от колата и... Bloody hell!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Oct 24, 2013 7:29 pm

Естествено, че си виновен - несъобразена скорост. :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Oct 24, 2013 7:59 pm

Несъобразена скорост, неспазване на дистанция и т.н. :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Oct 24, 2013 8:13 pm

Мдам. Ако българите се научат да намаляват и спират около пешеходните пътеки, няма да се стига до такива ситуации.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Oct 24, 2013 8:37 pm

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be ... /untitled/

Това е магическата пешеходна пътека, на която сигурно всеки ден стават катастрофи. Аз лично съм виждал няколко и за малко да стана част от една. Все едно и също. Спира се рязко, не им работят стоповете, някой блее баирите...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Oct 25, 2013 1:15 pm

Хубаво, че девойката е спряла :)

но стоповете хич не е яко - оставя ти много малко време за реакция. Случвало ми се почти същото и на мен, но беше легнал полицай на мокър път, не пешеходна пътека. 10-20 сантиметра по-натам и щеше да има последствия :)

Като сме на темата тази седмица и аз на косъм да катастрофирам. Докато спираме за светофар колата пред мен дава мигач и моментално тръгва да се престроява в лявата лента, точно пред един автобус. Предствете си как спирате и изведнъж последните 4-5 метра спирачен път изчезват и ще разберете колко е гадно. Автобуса слава богу спря на косъм, а шофьора му доста вбесен излезе и обясни точно какво мисли за това на шофьора на леката кола. Как да е, размина се без катастрофа. Два светофара по-натам, тъкмо спираме за светофара и същата кола дава мигач и хайде да се престроим този път в дясната лента, точно пред мен... Не се оглеждаме, нищо. Слава богу още като даде мигач се изправих на спирачките, иначе като нищо спирах в задницата му. Обяснението му? "Ми аз нали дадох мигач?". Беше на 40-50 години, не точно човек, от който очакваш да шофира така. Чудя се ако бях със старата кола или ако нямах едно наум след каскадата с автобуса или ако кракът ми не беше вече на спирачката...
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Oct 25, 2013 7:00 pm

Шофирането из София е едно от нещата които хич не ми липсват. :wink:
Радвам се, че и на двама ви се е разминало!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 06, 2013 9:53 am

Неделя с един приятел и баща му запретнахме ръкави и инсталирахме нови тръби и intercooler на колата. Беше крайно интересно, образователно и забавно, предвид че досега само съм човъркал по компютри.

Ето малко снимки, показващи процеса и крайния резултат:
Spoiler: show
Image

Image

Image

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Nov 06, 2013 10:03 am

Споделям, че на косъм вчера избегнах изключително тежка катастрофа на под балканският път. Бях запушен между камион и тир и изнервен, че са ме принудили да карам със 60, просто пуснах мигача и излетях напред, като предвидих необходимата дистанция и видимост. Кой да знае, че някакъв тъпанар с БМВ насреща ми лети със 150. Не можах да се прибера в лентата без да ме отнесе тирът зад мен, зад който се беше образувала колона. Поради някакъв невероятен късмет в ляво от пътя имаше голяма отбивка за черен път и на мига избягах в нея като малоумника с БМВто нямаше намерение дори да намали. Разминахме се на някакви 2 метра когато връхлетях в черният път.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Nov 08, 2013 9:22 am

След много мъдруване реших и тая година да туря един бидон зйели :D.

Image

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Nov 08, 2013 10:46 am

Нашите пък не щат... Ще има зиели само у баба ми. Sad nerd is sad. :neutral:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 10, 2013 12:04 am

Надолу по улицата едни малоумни комшии донесоха едно куче от някъде и явно нещо им е писнало, и са го изхвърлили на улицата. Много е добро и хубаво. За сега го хранят семейството на мой приятел, но зимата ще умре това куче. Накуцва с едното краче, някоя кола може да го е мацнала, то не разбира. Мисля да го прибера, да му оправя крачето, да се обезпаразити, ваксинира и изкъпе хубаво. Ще го вържа в двора, ще му купя една колибка. Зимата мога да го прибера в гаража на топло. Голям черен красавец е и много харесва да го галят. Много спокоен и послушен. Ще е чуден за разходки. :)

Не че искам куче, това си е голяма отговорност, не съм сигурен, че ще имам времето да го разхождам редовно, вероятно не. Но как да го оставя да умре, какво ми коства да го спася? Ще трябва да се храни, ще има първоначално малко разходи по ветеринар, но ще живее. :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Nov 10, 2013 9:00 pm

Браво на теб! :) И пусни снимки на кучо, да му се порадваме! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 10, 2013 10:01 pm

И аз искам снимки. :)
Хубава постъпка, Амикае. Как ще го кръстиш този куч?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Nov 11, 2013 11:00 am

Браво на теб. А съседите ти са за бой.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests