Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Sep 20, 2012 8:37 pm

http://www.webcafe.bg/id_2031764551_GMO ... nyavat_rak
^Ето го същото, само дето има и някои доста интересни коментари към статията.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 20, 2012 8:43 pm

Според линка на тайгъра 30% от нормално хранените плъхове развиват тумори. Кви са тея плъхове, бе?! 0_0
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Sep 20, 2012 8:45 pm

Amelia wrote:Според линка на тайгъра 30% от нормално хранените плъхове развиват тумори. Кви са тея плъхове, бе?! 0_0
Специална порода- "туморни плъхове". Между другото щом за 2 години 30% развиват сигурно всички умират от тумори, освен ако не ги сгази нещо.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Sep 20, 2012 8:48 pm

Да, точно това ми се наби и на мен в очите на първо четене. Излиза, че от сто плъха, които не се хранят с ядива, обработвани с продукти на Монсанто, трийсет се разболяват смъртоносно. Мисля, че няма нужда да продължавам с анализите освен ако изследването не е провеждано някъде в района на Чернобил през 87-88 г.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 20, 2012 9:00 pm

SciFinder не ми намира това конкретно изследване. Най-последната статия на Жил-Ерик Сералини е няква, в която тестват ефект на хербициди върху тестикулярна тъкан от мишки. Ин витро. Иначе пичът наистина се занимава доста с Раундъп, плъхове и анти-ГМО изследвания, та статията може и да се появи по-късно АКО е минала пийр ревю контрол и е била пусната за публикация. Възможно е просто търсачката да не е ъпдейтната ако статията е била публикувана много наскоро. Ще следя ситуацията и ако наистина излезе няква статия, ще й хвърля един поглед.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Sep 20, 2012 10:45 pm

А дано. Че хапнах малко ГМО преди да гледам телевизия, та се притесних :oops:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 21, 2012 11:27 am

Уф, тва са го публикували и в Труд. Фейсбукът почва да генерира постове на уплашени хора, които питат как да се защитят, ако доматът от шопската им налети с ножа за хляба.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 21, 2012 11:33 am

http://michaelgrayer.posterous.com/in-w ... ery-uppity

Ахаааа!

Това по повод гмо-то и въпросното разбунило духовете изследване.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Sep 21, 2012 12:07 pm

мдааа, правилото за 90% шит важи за всичко, вкл. за науката. Особено забавно ми стана, когато Грейър (пичът от блога) цитира финала на изследването: "Няма конфликт на интереси." и после линкна към 4-5 анти-ГМО книги от водещия му автор :lol:

В коментарите също са се изредили сума ти хора да обясняват колко неадекватно е проведен експериментът. Не че няма нужда от подобни експерименти, де, ама някак по-умно си трябва да се действа...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 21, 2012 4:29 pm

I'm speechless...
Мечтата ми е да видя смислено научно изследване на дълготрайните ефекти на ГМО някой ден. Май ще трябва да седна да си го направя сама.
Това защо е допуснато в пийр ревю журнал на Elsevier???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 21, 2012 5:13 pm

Мдаам изследванията са интересно нещо ;).

http://dnes.dir.bg/news/awards-anti-nob ... 7726?nt=13
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 21, 2012 5:48 pm

Като видя някое изследване с плъхове, все се сещам за вица при който лектор от дружеството на трезвениците обяснявал на селяните, че 100 грама ракия могат да убият кон. Най-накрая единият селянин го попитал "Епа оти ше абим ракията за конете?". Това което може да е смъртоносно за едно куче или за златна рибка не е е непременно смъртоносно за човек. Може а е, разбира се, но не винаги. Освен това в споменатото изледване са поили плъховете с вода с пестициди, омг. Все едно да пиеш като невидял и да замезваш със салата и накрая да заключиш, че си получил цироза от салатата.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 21, 2012 7:01 pm

Морве, аз по едно време спорих във фейсбука общо взето с тези аргументи, ма не ми се получи. В същия спор една дама постна посочения от мене линк, оттам го видях, но набедиха автора за шизофреник. Май тогава трябваше да спра със спора, но по някаква причина продължих. Спрях едва когато един господин заяви, че най-вероятно резултатите от привнасяне на животинско ДНК към зърната с цел издръжливост към един токсичен пестицид нямало да са добри, като преди това приятел от ФБ обяви, че щом Монсанто са виновни за агент ориндж, то са са виновни за вси злини световни. Запитах как пък изчисли вероятостите, той пък обърка Мария Кюри с Фредерик Жолио, след което набързо пресметна вероятностите за полезността на гемеото спрямо милионите години, които организъмът е имал време да се приспособи, пропускайки всяка възможност ГМО-то да не е непременно злоумишлена царевица. Чак тогава някъде се спрях. Не знам, може би не трябваше. Може би това мълчание с мисълта да пази Бог е вредно, защото поощрява настъпващото с неумолими стъпки средновековие, обаче се спрях. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 21, 2012 7:18 pm

Аз спрях да споря по тези въпроси още откакто един приятел ветеринар тръгна да ми развива теорията че имало реален шанс да настъпи денят на трифидите вследствие на ГМО растения.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 21, 2012 7:48 pm

Абе неслучайно се ползват плъхове толкова масово за тоя тип неща. Имат известни метаболитни сходства с човека, бидейки всеядни и т.н. Но да, всичко трябва да се прави с няква мисъл - не може директно да се сравняват резултати. А пестицидът във водата бил моделиран да пресъздаде реалните условия, в които пестициди попадат в питейната вода в малки количества след обилно обливане на растенията с тях. Та там не е особено скандално. Скандалното е, че изследването очевидно е правено с конфликт на интереси, с ужасно малка представителна извадка и без блайнд тестове. И стъкмистиката си е ебала капаците. В това положение, само квото не си искал да докажеш не си доказал. Как е минало пийр ревю проверка това не ми е ясно.

Иначе аз мисля, че тоя сорт ГМ царевица като цяло мое да го хване липсата. Са, закво ми е растителен вид, модифициран да издържа на отрови, за да може да го обливат обилно с тея отрови, които после животните и аз ядем? Като междувременно покрай това се създават бахти-му-и мутиралите плевели, които нямат избиване после? Губи ми се ползата, честно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests