За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Jul 29, 2009 2:31 pm

Ами тогава не съм съвсем съгласна. Не може да се говори за това, че единият е по-добър от другия, защото зависи от гледната точка - като цяло сравнението не е добро като идея - имат си своите функции и умения. За "обезсмисляне" може да се говори от гледна точка на избор при рейд хилинга - ако няма друг холи прийст, изборът е почти винаги ясен. Но дисциплината си се наложи достатъчно добре като поддържащ рейд хийлър - няма да влизам в детайли, защото от билда и опита ти предполагам, че сам си ги знаеш:). На Асемблито винаги си играя на дисциплина - обикновено там танк хийлвам. Ако имаме достатъчно паладини, че да не се налага да танкхийлвам, мога да си избера какво да играя, но дори и тогава предпочитам дисциплината, заради възможността за бърза намеса с шийлд или пенанс, за който има нужда (но това е рядко - при нас съм почти щатен танк хийлър). Холи съм минавала на Коло, когато го разучавахме - след това вече съм трайно на дисц на тази битка, освен ако не ми се експериментира. Мимирон е прекрасен за дисциплин прийст - особено първа и втора фаза. Ходир - играла съм го и на двата билда - доста зависи от сетъп, но като цяло отново си предпочитам дисциплината - зависи на какво залагам повече като умение. Фрея е босът, на който играех почти изцяло холи, откакто се заредихме за пръв път на нея. Но и там последните пъти общо взето се справям еднакво и с двете. Всъщност гиърът ми е повече за дисциплина, поради което на холи малко ми куца регенерацията, но и това се оправя (а и едни пухкави пилета помагат :))

За случая 3-4 хийлъра, за улдуар 25 все още май не сме го пробвали като състав:)) Предполагам, че си прав - от таква бройка, надали тримата ще са прийстове, но ако са трима, мисля, че тогава единият задължително трябва да е дисциплина. Дори 4-ият да е паладин, дисциплината може да комбинира танк и рейд хийлинг, което го прави необходим. Плюс процентите намален демидж на рейда, което при малкото на брой хийлъри си е все някакво облекчение.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 29, 2009 2:49 pm

ааааааааоооооооо, сори, ама ти погледнах последния ачийвмънт, а той бе за Йоги и хич не си направих труда да скролирам надолу :oops: моя грешка.
брех! ама съвсем, съвсем целичкия ли Улдуар 25 разчистихте, бре (и Алгалон ли) ?? :shock: машала!

а ти да беше играл маге!! :evil: изчезнахме магетата и това е то! :(
и няма с кого да си обсъждам, а не е като да нямам какво да обсъждам, но предпочитам да е на български... трябват ми и няколко макро-та, дето не намирам никъде и ще трябва да мисля начин как да ги напиша... а снощи установих, че гиъра ми е подходящ само за фрост-файър-билд, не и за аркейн, а ми се иска да поиграя аркейн след 3.2, щото поевтинява на мана... :roll:
та в този ред на мисли - да имате маге-българче в рейда, че да го насочиш къмто нашия форум? :D че е срамота, снощи дпс-то ми бе 4.5-5к и само в единични случаи го докарвах над 5к... :evil: а гиъра ми предполага повече...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Jul 29, 2009 3:58 pm

Изразих се неправилно. Не по-добро, а по-ефективно имах предвид. Не че не може да се играе на дисциплина навсякъде - може. Но в общия случай на тези босове е по-добре още AoE heal. И аз предпочитам да си играя на дисциплина иначе.

Tais цялата гилдия е българи, но маговете ни даже в guild форума не пишат :) Алгалон няма как да го убием защото не сме правили hard modes че да го отключим. Иначе какви макрота ти трябват че чак да не можеш да ги намериш никъде?
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 29, 2009 4:11 pm

те там може и да не пишат магетата ви, но тука биха писали, по нескромното ми мнение :lol: би ли им дал линк към сайта, плс :)

иначе ми трябва нещо, с което да си въртя ротациите, ала 3 поредни Аркейн бласта+АМ+1АБ... искам някак си да излъжа интернет-лага ми, защото на моменти се изнервям да натискам три пъти клавиша за Аркейн Бласт и нищо да не се случва! :evil: и Кварца буксува ... а и самите ротации да обсъдя искам... както и с моя гиър на кои босове да се придържам към ФФ, на кои - на аркейн... и изобщо много неща... дори да поспорим, щото това пак ще провокира импруувмънт или поне експериментиране...
това само като пример ти давам... преди време имах приятелче, от което на практика научих 80% за класа си, но отпреди експанжъна той спря Вов-а и се боря сама с живота, а нещата се менят с всеки пач и е добре да се обменя опит... знам, че мнението за жените-играчи на дпс-класове не е блестящо, както и арогантността на играещите класа ми, ама си заслужава да пробвам някаква комуникация - с твоя помощ, разбира се :P
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Jul 29, 2009 5:28 pm

Tais wrote:както и арогантността на играещите класа ми, ама си заслужава да пробвам някаква комуникация - с твоя помощ, разбира се :P
Доста добре казано :)

/castsequence [nochanneling] reset=8/nocombat Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Missiles

Прави 3 бласта и след тях AM и може да си го спамиш защото няма да прекъсне AM.

Пълния вариант е

/cast [mod:shift, nochanneling:Arcane Missiles] Arcane Missiles;
/castsequence [nochanneling] reset=8/nocombat Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Barrage

3 бласта и Barrage, а ако натиснеш Shift - Missiles.

До толкова ми стигат познанията самo (до вземане на макрота от форумите :P ).


Интересен факт - първата жена в гилдията ни беше точно mage :D
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 29, 2009 5:42 pm

ааааааааааааааа, златен си!!! записвам го веднага и още днес ще го пробвам!!! (макар, че на аркейн играя засега само на Игнис и понякога - на Торим, щото е голяма ламя на мана към момента :( )

само се чудя дали да не си изредя в същото макро преди тази каст-серия, юзването на аркейн-талантите РоМ и АР, както и тринкета, дето ми дава хейст при ползване (от Торим в У25)... мислиш ли, че е добра идея? ето такива неща бих искала да обсъждам, полезни... :?

а за арогантността на магетата - пословична си е... аз не съм от тях... май... :roll: но затова пък съм малко в повече безцеремонна, та това компенсира :lol:

в нашата гилдия е пълно с жени, но трябва да призная, че аз май съм единственото дпс-жена... останалите са все хилъри - прийстове, друиди, шамани... (поправи ме, ако греша, мило)
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Jul 29, 2009 5:47 pm

Нищо не пречи да ги изредиш макар че аз бих ги държал на отделно макро за да си ги пускам отделно ако ми трябват.

Аз пък колкото жени познавам да играят WoW само една играеше holy priest. Останалите бяха все DPS.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 29, 2009 5:58 pm

поредността, която имам в момента е 3хАБласта, 1хАМ, 1хАБараж, като естествено следя за проковете и когато ги имам ги задържам, докато да събера 3 стакнати дебъфа от АБласта за повече дмж на прока... но си прав, че е добре да ги имам отделно изписани, защото второто макро като ротация по ми харесва, но първото при пуснат хероизм от шаман, също няма да е зле... дори мога да му добавя отзад и АБаража... но трябва да се пробва де... ще се опитам да тествам преди рейда...

скоро ще те тормозя и за макро-та за Фрост-файър с използване на Ливинг бомба без скорчване, както и такъв със скорчване, да видим какво бих могла да оптимизирам и при този билд :twisted:

а ти все пак се опитай да ме зарадваш с някой мейдж от вашите :D понякога любопитството прави чудеса с арогантността :lol:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Jul 29, 2009 7:22 pm

Ами ти си единствената постоянна мома с дпс:). Иначе Шели беше маге, после беше и танк-меца, а сега е хийлър. Анакс хем не е постоянна като присъствие, хем като роля. Аз и Муундъст сме само хийлъри - твърда линия. Фиделити и Прей не ги броя още за присъстващи:) Та не бих казала, че сме чак толкова много жени:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Jul 29, 2009 7:26 pm

тя Шели игра като маге до ССК, и то - началните босове... не я помня да бе в рейда за Лейди Ваш... но си спомням как танкваше с мецана в Каразан... а всички останали жени, дето изброи, все хилъри го играят в рейда :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 29, 2009 8:56 pm

Малко останахме истинските мъже в тая игра ;р

Айде боднах и с тая 80ка да има ;) Ся копирам на Тишо гиъра, само за щита от Малганис и меча от Имирон ше постим тая година кат гледам.
:ninja:

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Jul 30, 2009 10:07 am

Снощи направихме чудо невиждано (поне от месеци). Първо имахме повече от 25 записани. Естествено не се излъгахме да имаме 25 човека рейд - играхме повече от половината време с по-малко. Да се чуди човек къде точно изчезнаха пет души. Но пък успяхме да се юрнем напред и да разчистим до Мимирон. Т.е. това преди не бе чак такова постижение, но сега се тупахме по гърба и си обяснявахме колко е хубаво. Нещо повече, днес пак има 25 записани, което означава, че вероятно ще видим Генералисимото, а това определено не се е случвало от месеци за 25-човека рейд. Поне Кзануто (нашето ДК) се връща и ще може да си го танква:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Jul 30, 2009 10:34 am

Goshkoоооо, не работят :cry: ни единия, ни другия :(
снощи ги копи/пейстнах в гейма и прилежно се паркирах в Айрънфордж на дъмитата да тест-вам... изстрелват по един Аркейн бласт и дотам... и двете така... то пак само на Игнис бях на аркейн де, то все пак... ако видиш нещо за фрост-файър, наистина се интересувам :) как мина при вас снощи, бтв?

а снощи най-сетне имахме приличен хероик рейд... офицерите ни събраха набързо (отново от 30 записани се оказахме с 23 в рейда :evil: )... за изненада на всички - плеснаха в рейд-чата поименно кой какво ще шофира, както и пасажерите... народа си намери возилото и стартираха... много ми хареса така... стегнатата организация моментално се отрази и на народа в рейда - усети се веднага как се мобилизираха... убихме Флейма, а аз за пръв път посрещнах края му жива :shock: (нали съм от камикадзетата, дето ги изстрелват върху боса да борят онези вентили там и когато падаме с парашут все ме уан-шотва нещо, а този път дори на мотор се повозих 8-) )...
обаче по-впечатляващото дойде после... още се разпределяше луута, когато офицера нареди пуул на траша пред ХТ-002! :shock: естествено, после и боса падна от раз... по същия начин и продължихме - траша бе абсолютно на чейн-пул, рез-ват се хора, пие се - кой когато свари да излезе от комбат! адски се изкефих! за пръв път аз да остана без мана на траш и да се пълня с Евокейшън между две траш групи :lol: беше смешно и че народа не свикнал на това темпо, буквално притърчаше - на два път колегата-маге идваше след пул-а, а трябваше да прави овца и неговия моб се подмотваше из рейда :lol: просто така стегнато не сме вървяли много отдавна...
миналата седмица едва убихме дамата с котките за това време... а сега уан-шотвахме сериозни босове... :shock: по пътя към Ходир по три групи змии и елементъли събирахме и избивахме... за три часа рейд (че нали сме с намалено лятно рейд-време) успяхме и Ходир, и Фрея, и Торим да затрием... за днес останаха Разорскейл, Айрън Консил, Мими и Генерала май... а после - Йоги! :D
мамка му!! вие да не вземете да го убиете, докато съм на море другата седмица бре?? :shock: :evil: ще ви обезкостя лично, един по един! :evil:

иначе снощи за пореден път падна прекрасната роба от Коло - Robes of the Umbral Brute (http://www.wowhead.com/?item=45272) и аз не я поисках (нали имам Т 8.5), за да я вземе някой друг, а то се оказа, че никой дори за офф-спек не я иска :shock: накарах офицера ми да напише тикет и днес ще си я получа! :D нека имам гиър за смяна за като дойде 3.2...

в тази връзка - да ви напомня на всички!! харчете си ДКП-то, взимайте за офф-спека си или просто за статсове, за да имате резервни варианти! не забравяйте, че за Колизеума ДКП-то се резетва и съответно - всички пак почваме почти начисто, та по-добре се подгответе отсега и харчете! аз също ще харча, макар, че на практика само рамената от Йог ми трябват + айтъми от хард-моудс, каквито не правим... но ще следя какво пада и ще се оборудвам с резервен уанд, ботушки, може би офф-хенд, а се чудя и за тринкета от Раз с много хит, за да имам такъв, ако го закърша... :roll:

Едит: ааа, Ланито ме е изпреварила! :D мило, дано ти падне тринкета от Мими!
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Thu Jul 30, 2009 11:49 am

Би трябвало да работят, на huntera преди точно /castsequence макрота ползвах. Ще мина arcane на моя mage довечера, ще тествам и ще кажа. Това че играя priest не значи че нямам още няколко героя :) Да не би да го натискаш 1 път само? Трябва да се натиска за всяка магия тоест за да направи blast, blast, blast, barrage - 4 пъти. Няма макро което да позволява с 1 копче да може човечето да изреди само няколко магии (които не са off global cooldown).

При нас снощи как да мине - обявена е почивка до края на август или 3.2 което дойде по-рано. Забърсахме само VoA25 с алтове да не е без хич. Иначе по принцип сряда правим Siege и Antechamber, четвъртък Keepers и Descent into Madness. Това е при положение че няма да правим hard modes.

Във вторник от нямане какво да правим отидохме Ulduar 10 да убием само първия бос 4 човека. Чистене на траш - 20 минути. Убиване на боса - 34 секунди :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Jul 30, 2009 12:09 pm

Goshko wrote:Трябва да се натиска за всяка магия тоест за да направи blast, blast, blast, barrage - 4 пъти.
явно аз нещо не разбирам смисъла на изписаното макро :roll: ще ми обясниш ли какво точно прави и какъв е смисъла от него, моля...

олеле, че то голяма скука при вас цяло лято :shock: как си задържате хората, дето им се рейдва? при мене точно лятото ми се освобождава възможност да играя повече и на спокойствие и това ще ми е като наказание :?

а иначе как убихте Флейма с 4 човека? :D
предполагам с две Демо-та и два - Сийдж Енджина?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests